Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

  Annte - Era canibalismului

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Jane>.<
Expert
Expert
Jane>.<

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 104
Data de inscriere : 02/07/2014
Varsta : 24
Localizare : In iad dorm pe foc

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeLun Oct 06, 2014 8:11 am

:SSC:  :SSC: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SD: :SD:
Alle: Limita emoticoanelor întrecută drastic.Warn 2.
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeLun Oct 06, 2014 1:24 pm

Nu e o noutate pentru tine sa auzi de la mine ca aceasta parte e foarte reusita. Mi-a placut inceputul, cand Emm fugea din cimitir :3
Astept continuarea.
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeSam Oct 11, 2014 10:44 pm

Pune :SN: :SN:
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeDum Oct 26, 2014 11:56 am

Pune :SN:  mai repede!
Sus In jos
Elful
Veteran
Veteran
Elful

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 23/08/2014
Varsta : 23
Localizare : Pe un unicorn. :>

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Oct 30, 2014 10:36 am

Grozav! ^^ :SB: :SB: :SN: :SN: :SN:
Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeDum Noi 02, 2014 6:24 pm

,,sa fii"→sa fi
,,sa intrii"→sa intri!

Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 2:25 pm

Ai putea să îmi dai și fragmentele de text corespunzătoare acelor greșeli? Mulțumesc anticipat.
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 6:30 pm

Anasy a scris:
,,sa fii"→sa fi
,,sa intrii"→sa intri!

Anasy, este corect scris ! Când este conjuncţia "să" în faţă, verbul se scrie cu doi i !
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeSam Noi 22, 2014 3:46 pm

Aici e următorul capitol . Scuzați în cazul în care este prea mult dialog .

Spor la citit ! ♥

Capitolul IX


O capă roșie – sângeriu  îi acoperise chipul diform . Spumegări sângerânde îi ieșeau din gura între-deschisă , făcându-mă să sesizez ceva . Îmi închid gura și o dau la o parte pe Lilith , ducându-mă mai aproape de geamul transparent . Apoi șoptesc în așa fel încât numai eu să pot înțelege :

-Ești o fantomă a naibii de vie , așa-i ?

Creatura rânji satisfăcută și ridică mâna dreaptă , lipind degetul arătător de geam . Îmi face semn să tac . Interpretez mesajul .  În timp ce își târăște picioarele , analizez atent ce se poate . Capa acoperă aproape tot corpul . Ține gâtul strâmb , având capul în jos .

-Sunt destul de sigură că nu îți place ce ai văzut . Mă întrerupe ninjoaica , plecând mai apoi .

Tot ce am putut sesiza ... E că nu arăta ca în cimitir . Se mișcă mai stângaci . Mai mult ... Are corp . Dau cu pumnul în geam și cad în fund din cauza forței de reacțiune puternică . Tomino se separă de restul grupului și mă ajută să mă ridic , punându-mi din nou mâna pe frunte . Explică-mi și mie , de ce aș avea febră dacă am suferit un șoc ?

-Pentru că , acum patru ore accelerația bătăilor inimii tale era de două ori mai mare . Zice Mikaz , uitându-se la urma rămasă pe exteriorul geamului . Inima ți-a indus în eroare toate simțurile , făcându-te să reflectezi realitatea într-un mod deformat . De aceea ai văzut ce-ai văzut , probabil . Când ”fantoma” a făcut ”contact” cu inima ta , ai simțit un junghi în spate . Panicată , ai luat-o razna și le-ai comandat picioarelor să fugă . Nu a fost un impuls involuntar , aveai gândul că trebuie să scapi .

-Dacă am putut controla o parte din corp înseamnă că eram conștientă , așa e ? Întreb , deschizând geamul .

-Da și nu . De la impactul pe care l-ai avut înainte de a merge în cimitir ,  creierul era într-o perioadă de ”hibernare” .

-Mikaz ? Carlos v-a spus tot , hmm ? Rânjesc și îmi încolăcesc mâinile , bătând din picior .

-De unde ți-ai ... Dat seama ? Oftatul fetei m-a făcut oarecum să râd . Semn că era conștientă c-o să-mi dau seama . A meritat să încerci .

-Tu recurgi mereu la căi științifice și complet logice . Problema e că știința diferă de la om la om și atunci când corpul suferă un șoc , rămâne pe o perioadă îndelungată sau permanent marcat , acționând în clipe nepotrivite sau deloc . Bruneta își încleștează pumnul părând că nu mai vrea să audă nimic , dar continui. Chiar de când am ajuns în fața casei v-am examinat atent comportamentele . Fiecare încercați să păreți normali , dar gesturile vă dădeau de gol . Prima a fost Rosalie : știa că mă aruncasem de la balcon . Știa , defapt , că eram departe , de la cineva .  Deci practic credea imposibil că m-aș fi întors în scurt timp . Știa de existența unei creaturi . Acelei creaturi . A văzut-o de la început .
Fata îmi face semn să continui , în timp ce intram în sufragerie , unde erau ceilalți . Carlos strânge din maxilar când îmi observă prezența și devine încordat .

-Apoi , tu . Mă îndrept din nou înspre Mikaz . Ai început să îmi faci un ”control”  , de parcă ai fi știut că am avut un șoc , nu ? La urma urmei , eram încă conștientă când căzusem de la geam . Însă ... Puteam să jur că era doar în mintea mea , până când ...

Toți și-au ațintit privirile asupra mea , privind relaxați și nu foarte . Andreas îmi face semn cu mâna să continui .

-Până când am sesizat că cowboy-ul vostru favorit are o crenguță  prinsă de bluză . Din întâmplare , identică cu ramurile copăcelului de care m-am împiedicat în cimitir . Cadú mormăie ceva și se scutură , aruncând creanga într-un perete . Încep să râd satisfăcută , văzând cum ceilalți îl amenință din priviri .

-Inteligent , puștoaico . Mi se adresează Andreas .

-Oricum , am jucat destul de bine pentru prima noastră scenetă . Mormăie

Bella sarcastică , lăsând revista jos . Mai ales Rose . Continuă aceasta .
Roșcata mârâie ceva și își ia pistolul de pe masă , țintind în direcția surorii sale . Aceasta se ferește întinzându-se amuzată pe canapea , cu picioarele în sus . După ratare , Rosalie își pune pistolul în cizma dreaptă și iese din casă ,trântind ușa .

-Să te duci naibii . Mormăie din nou bruneta , oarecum tristă .

Nu le-am mai văzut așa niciodată . Nici unul dintre noi nu le-a văzut , remarc. Tomino deschide din nou ușa și lasă cei doi câini terrier să iasă după stăpâna lor  .

-Se pare că și cățeii te urăsc . Zice Carlos pentru a calma puțin atmosfera și se așează lângă Andreas . Roșcatul își  trece mâna prin păr și întoarce laptopul spre noi .

Puțin mirată , mă așez în genunchi în fața aparatului .  Mă uit apoi la ceilalți și Tomlinson îi face semn lui Andreas să vorbească  .

-M-am născut în timpul celui de-al treilea război mondial , când era păcii stătea atârnată de un fir de ață.După ce părinții mei au fost uciși de un comandant străin , mi-am luat rucsacul și am părăsit țara pentru a afla de ce începuse , defapt , războiul . Bella se ridicase și se așezase  lângă tigrul roșcatului . Părea că eu sunt singura care află asta pentru prima dată .
-După cinci ani de călătorit aflasem de era canibalismului . Așa că m-am întors  înapoi în locul meu natal , în Australia .  Am spart una dintre cele mai importante clădiri pentru a fixa o cameră pe acoperișul acesteia . Același lucru am făcut și în Brazilia , Franța , Japonia , Italia și bineînțeles , America .

-Cea mai mare tâmpenie pe care am făcut-o vreodată a fost să mă stabilesc într-unul dintre cele mai mari centre ale canibalismului . Spusese Lilith , dându-și ochii peste cap . Bella o aprobă , imitându-i gestul . Oricum ar fi fost , orașul meu de proveniență a fost Italia . Norocul tău , austriacule , a fost acela că nu te-ai născut în timpul erei canibalismului , într-un centru al ei .

Și-a calculat cu precizie mișcările înainte de a deschide gura și , după o pauză de vorbire ,  Cadú intervine:
-Oh , bineînțeles . Nu e ca și cum toa-tă lumea ar fi plină de canibalism . Râde scurt și apoi se uită la Bella. Mai serioasă decât acum nu te-am mai văzut niciodată , franțuzoaico .

Bruneta se ridică în fund și se uită sarcastic la Cadú , ignorându-i observația  considerată de prost gust. Apoi își îndreaptă privirile spre Andreas și îl înghiontește . Roșcatul , întrerupt din gânduri , tresare ușor și butonează laptopul cu mare precizie .

-Haide , Einstein , ce-ți ia așa de mult ? Întreb nerăbdătoare și îl dau la o parte pe brunet , așezându-mă lângă Andreas .

Roșcatul urmărise activitatea din principalele centre . Ecranul era împărțit în șase , fiecare țară având o ”bază” de întâlnire între canibali și supraviețuitori . Mă uit nedumerită la imagini și înclin capul . Toți se uită curioși la roșcat . Lilith și Tomino se pun în fața noastră , uitându-se nedumerite . Bella se sprijină de canapea , rezemându-și capul de Andreas . Pentru a putea să vadă ce se întâmplă , Cadú se așează cu capul pe mine , foindu-se . Văzându-l , păpușelul tușește și se uită urât la el .
Închide laptopul și se ridică , trecându-și mâna prin podoaba capilară .

-Am verificat centrele canibaliste și … Ei bine … Mai există supraviețuitori .

Auzind cele spuse , Tomino și Bella zâmbesc fericite . Lilith ia laptopul și îl pune într-un rucsac pe care i-l dă lui Andreas .

-Încă mai există . Răspunde italianca accentuând ultimul cuvânt . Va trebui să mergem să găsim acei oameni .

O aprobăm prin diferite gesturi .

-Dar … Mai întâi , zic eu  , deschizând ușa .

-Mai întâi vom merge după Rose . Completă roșcatul , fiind privit de Bella cu un oarecare dispreț .

Chicotesc și îmi iau rucsacul în spate , deschizând ușa de la intrare .  

-Ce e , Bella … Nu era Rosalie …Sora ta geamănă ?  Spunând asta rânjesc satisfăcută , ieșind .


Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitimeSam Noi 22, 2014 6:47 pm

         Nu pot sa cred ca am incercat sa imi impusc sora , pe Bella . Si dupa sa plec , cu caini in urma mea =))
        Mama , cat ador partea asta ! E absolut superba !
        Si vreau sa vad continuarea cat mai curand posibil !
Sus In jos
Continut sponsorizat





 Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 8 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Annte - Era canibalismului
Sus 
Pagina 8 din 10

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: