Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Deuces I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Deuces I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Deuces I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Deuces I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Deuces I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Deuces I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Deuces I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Deuces I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Deuces I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Deuces I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Deuces I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Deuces I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Deuces I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Deuces I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Deuces I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Deuces I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Deuces I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Deuces I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Deuces I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Deuces I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Deuces

In jos 
AutorMesaj
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Deuces Empty
MesajSubiect: Deuces   Deuces I_icon_minitimeLun Apr 03, 2023 11:03 pm

A fost o seara, si apoi a venit o zi noua.
O zi noua, o zi in care mai toti eram liberi, fara sa facem o introducere mai cliseica daca este, era o zi de vara…
E timpul sa imi bag nasul peste tot, incep prin a scrie povesti mediocre si apoi oblig lumea sa le citeasca sa incerc sa creez ceva, probabil atentie, poate incerc sa fac ceva, incercand sa ma mint pe mine ca o pot face cum trebuie.
Mi-a placut mereu sa fiu prietenos cu oricine, dar adevarul e ca paream… exact opusul, poate nu opusul, dar ceva care seamana a opusul a ce voiam sa fac. Voiam sa fiu placut, nu stiu cum se simteau alti, dar cand intram pe chat seara si eram 2-4, uneori in seri bune, chiar si 8, era cel mai placut moment. Stateam pana uitam ce ora era, era 8 seara, ah… nu, e deja 11 seara.
Intr-o seara am decis cu cativa oameni de pe spectru sa vorbim prin telefon, bine inteles, eram sub patura ascultand fiecare cuvant care venea din acel telefon. Ah, telefoanele astea, ce ne-am face fara ele, la propriu. In orice caz, eram timid si nu eram cea mai buna persoana in a face o conversatie, dar acea noapte mi-a ramas in cap pentru luni bune in cap. Ma trezeam? Primul meu gand? Ah, ce misto a fost noaptea aia.
Ca in fiecare comunitate, am avut probleme, probleme ca probabil era mai usor sa gasesti acul in carul cu fan decat sa rezolvi ce aveam noi acolo. Apoi ne adunam sa ne uitam la postarile cu anime si cu tag urile de la membri si mai radeam si noi putin.
La cate povesti de groaza avem aici, stim exact ce urmeaza, suspansul, jumpscare-ul. Un demon care hibernase pentru luni, sau o fi fost ani, revenea uneori exact cand nu te asteptai. Agita apele care cumva se linisteau singure dupa o furtuna, dar nu era orice fel fenomen pe care iti place explica, era propriu zis mania unui Zeu si doar jertfa unui suflet il putea linsti pe moment.
Cateva luni a trecut sau a fost ani? Nici nu stiu sincer, au fost momente bune si momente rele, dar razboiul de abia incepuse, razboiare inutile, nici inutile nu erau, ci mai degraba destructive
Dintr-un grup s-au facut 2 grupuri care alternau uneori, se zice ca apa si uleiul nu se amesteca, adevarul e ca nu eram nici si apa si nici ulei, mai degraba la fel ca oceanul pacific si Atlantic. Amuzant e ca toti eram un intreg la inceput, chiar si cu furtunurile care aveau loc si linsteau.
In orice caz, cred ca asta e modul meu de a imi cere scuze pentru partea care am avut-o in ceea ce s-a intamplat.
Deuces

Remor, Ambrose și AlessiaAny apreciaza acest mesaj

Sus In jos
Remor
Fondator
Fondator
Remor

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 26
Localizare : Wonderland

Deuces Empty
MesajSubiect: Re: Deuces   Deuces I_icon_minitimeDum Mai 21, 2023 10:11 am

N-am stiut ce să răspund inițial când am văzut postarea, dar pot zice câteva chestii. Eu am ajuns destul de târziu la ”petrecere”. Deși intrasem mai repede fără cont, mi-am făcut cont doar prin 2015, când probabil perioada activitatea era deja pe moarte oricum. Ar fi culmea să zic fix eu ce probleme erau înainte, dar știu sigur că în genul ăsta de comunitate sunt întotdeauna probleme, și că războiele fie ele și inutile, nu cred că erau evitabile. Toți am mai crescut de atunci, eram copii care se ceartă și asta e normal. Nici eu nu îmi găseam locul de multe ori și nu știam să mă integrez, și câteodată simt că nici acum nu știu Laughing Vreau să zic că cel putin pentru mine, e destul de târziu în a cere scuze. Dacă o luăm așa, fiecare am făcut chestii pentru care ar trebui să ne cerem scuze, dar cum am zis și sus, cred că așa a fost să fie. Apreciez oricum ce ai vrut să spui cu topicul ăsta.
Sus In jos
AlessiaAny
Administrator
Administrator
AlessiaAny

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2015
Varsta : 25
Localizare : Brasov

Deuces Empty
MesajSubiect: Re: Deuces   Deuces I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm

M-am emoționat citind mesajul și mi se pare pur și simplu minunat cum după atâția ani încă ne amintim de acest forum și ne întoarcem la el, chiar dacă o facem cu pumnii goi și pieptul strâns. Cred că în fiecare dintre noi Spectrul a marcat ceva ce probabil nu vom mai trăi niciodată și, deși am suferit, ca și copil, gândindu-mă la asta, cred că nici nu mi-aș dori să mai pot trăi această experiență acum din nou, căci ar face Spectrul să pară mai puțin special. Acea noapte a rămas și cu mine, încă mă gândesc la ea, la discuțiile de atunci, la sentimentele avute. Apreciez scuzele. Trebuie să îl contrazic pe Remus de data asta, pentru că nu mi se pare târziu să le aducem. Eu una am iertat tot ce am putut ierta din ce s-a întâmplat, cu mult timp în urmă. Nu voi uita niciodată acele războaie, dar am luat decizia să nu le las să păteze amintirile frumoase pe care le-am avut aici. Așadar, chiar dacă nu vom putea retrăi momentele acelea vreodată, mi-aș dori să putem relua povestea de unde a rămas, și să o continuăm cu volumul 2. Mă bucur că am citit mesajul tău. Îmi pare rău doar că l-am citit așa târziu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Deuces Empty
MesajSubiect: Re: Deuces   Deuces I_icon_minitime

Sus In jos
 
Deuces
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ DIFERITE CATEGORII ★ :: Altele-
Mergi direct la: