Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Teddy Bear  I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Teddy Bear  I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Teddy Bear  I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Teddy Bear  I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Teddy Bear  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Teddy Bear  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Teddy Bear  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Teddy Bear  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Teddy Bear  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Teddy Bear  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Teddy Bear  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Teddy Bear  I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Teddy Bear  I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Teddy Bear  I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Teddy Bear  I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Teddy Bear  I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Teddy Bear  I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Teddy Bear  I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Teddy Bear  I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Teddy Bear  I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Teddy Bear

In jos 
AutorMesaj
Remor
Fondator
Fondator
Remor

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 26
Localizare : Wonderland

Teddy Bear  Empty
MesajSubiect: Teddy Bear    Teddy Bear  I_icon_minitimeSam Iul 31, 2021 6:19 pm

Am avut o nuntă discretă pe plajă doar cu familia și prietenii. Soției mele căreia îi vom spune Trisha a invitat mai multe persoane ca mine. Și-a invitat chiar și fostul iubit Kyle. Nu știam exact cum să mă simt știind asta la acel moment dar m-am prefăcut că sunt de acord pentru că știam că au rămas prieteni apropiați. Au fost cam 75 de persoane la ceremonie, inclusiv Kyle. Nu prea i-am dat atenție în ziua nunți pentru că era o zi importantă și mintea mea era în alte locuri.
Kyle a fost prietenos cu mine, dar la recepție am observat că vorbea constant cu Trisha, iar când nu vorbea cu ea se uita în direcția ei. Adică eu și Trisha suntem căsătoriți acum, nu e ca și cum ar avea șanse sau ceva. M-am gândit că totuși sunt puțin prea paranoic, chiar dacă situația era puțin enervantă. Kyle a venit singur la nuntă, mi s-a părut puțin ciudat că nu și-a adus o parteneră. În seara aceea eu și soția mea am stat cazați într-un hotel luxos cu vedere la plajă, următoarea zi urmând să plecăm acasă. Câțiva oameni care nu au reușit să vină la nuntă au venit la noi acasă să ne felicite și să lase cadouri. Surprinzător, Kyle a venit și el. Eu și Trisha ne-am mutat recent într-o nouă casă împreună, iar Kyle a venit spunând că s-a oprit ca să vadă noua casă și să lase cadourile pe care nu a apucat să le lase ieri. El ne-a dat, mai specific lui Trisha, un plic și un ursuleț de pluș ce ținea o inimă în brațe. Pe inimă erau scrise  inițialele noastre, ceea ce mi s-a părut un cadou drăguț. I-am făcut lui Kyle turul casei și am stat la o bere, dar după asta a zis că trebuie să plece și ne-a felicitat încă o dată și a plecat.
În plic era un card ce conținea 100$. Drăguțe cum credeam că sunt cadourile tot credeam că el încă are sentimente serioase pentru Trisha, așa că i-am zis să o lase puțin mai moale cu prietenia. Aparent ea nu a putut să vadă ce vedeam eu, tot jura încontinuu că erau doar prieteni apropiați și că nu mai aveau nici unul sentimente pentru celălalt.
Trisha a pus ursulețul lângă celelalte cadouri pe un dulăpior. Seara, eu și Trisha eram în pat având un moment romantic. Ne-am oprit în momentul în care am auzit un sunet ciudat. Nu știam de unde s-a auzit dar semăna cu sunetul unui component electric, ca un telefont ce vibrează. M-am uitat după telefon care era pe noptieră să văd dacă nu cumva a fost o notificare de la un mesaj, nu a fost cazul. După jumătate de oră cu lumina oprită am intrebat-o dacă Kyle i-a mai dat mesaje de la vizita de ieri. A zis că da, așa că m-am enevat puțin. I-am zis că nu mai vreau să vorbească cu el. S-a enervat pe mine pentru că o acuzam că mai are interes pentru el. O asiguram că el sigur mai are interes pentru ea, altfel de ce s-ar mai băga în viața fostei așa. Mi-a repetat din nou că nu vede nimic romantic la el, că nu e atrasă de el și a avut un motiv foarte bun de a se despărți de el. După care mi-a zis că va începe să piardă ușor contactul cu el. Mi-am cerut scuze pentru că m-am enervat și ne-am pus la culcare. Următoarea zi când am venit de la muncă Trisha mi-a zis că Kyle tocmai i-a dat block pe instagram. Ia trimis mesaj întrebândul care e problema și a răspuns ”Ce îți pasă, am auzit lucrurile pe care le-ai spus.” Când a încercat să îi răspundă la mesaj a văzut că i-a dat block și pe număr. Mă gândeam dacă nu cumva l-a sunat aseară în timp ce vorbeam, dar numele lui nu era în lista de apeluri, și nici un număr pe care să nu-l știu. Totuși nu eram nervos, știam că aveam dreptate cum că încă ar avea sentimente, dar acum că Trisha a primit block nu mai trebuia să îmi fac griji pentru Kyle.
În seara aceea stând în pat am povestit despre întâmplare, apoi am auzit iar același sunet, dar de data asta am fost pe fază și am auzit că vinea din direcția dulăpiorului. M-am ridicat și am luat de acolo ursulețul, moment în care am început să tremur. În ochiul stâng al ursulețului mi se vedea reflexia, iar în celălalt nu. Așa că am adus un cuțit de bucatărie și fac bucățele ursulețul, moment în care și Trisha și-a dat seama. În capul ursulețului era un fel de dispozitiv pătrat ce avea o cameră de filmat fix în spatele ochiului conectat cu niște fire la urechea stângă a ursulețului unde era un microfon mic.

Teddy Bear  Y1RGIZJ

Mi-am scos telefonul și am realizat că acel dispozitiv pătrat apare pe lista conexiunilor Bluetooth, ceea ce probabil permite unui telefon să primească date de la el. Am mers la poliție imediat cu acel ursuleț și am deschis o anchetă. Ne-am angajat un avocat și am cerut acuzarea lui Kyle pentru încălcarea intimității.
Judecata a fost în favoarea noastră și Kyle a fost pus să ne plătească 15.000$ pentru fiecare. Trisha și-a făcut și un ordin de restricție împotriva lui, ceea ce a fost sfârșitul lui în viața noastră. Câteodată încă ne gândim că s-ar putea să ne facă o vizită neașteptată. Dacă a fost destul de nebun să spioneze printr-un ursuleț, cine știe cât de departe e capabil să meargă.



Poveste tradusă de @Sakumo
Sus In jos
AlessiaAny
Administrator
Administrator
AlessiaAny

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2015
Varsta : 25
Localizare : Brasov

Teddy Bear  Empty
MesajSubiect: Re: Teddy Bear    Teddy Bear  I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm

Nu a fost horror, dar a fost... pe puțin îngrijorător și inconfortabil. Lucruri de genul ăsta se întâmplă în realitate. Există mulți oameni bolnavi. Nici nu vreau să mă mai gândesc.

Remor apreciaza acest mesaj

Sus In jos
 
Teddy Bear
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: