Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

  Annte - Era canibalismului

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Sept 09, 2014 9:26 pm

O poveste foarte interesatnta si captivanta. Si aveai sa fe totul perfect, daca nu faceai si tu o greseala! Deci, ceea ce vezi mai jos inlocuieste ceea ce vreau sa spun prin propozitii.

Notele in medie pentru cele 2 parti

Nota ortografie: 10
Nota naratiune: 10
Nota descriere: 10
Nota aranjare in pagina: 10
Nota medie: 10
Sus In jos
Ambrose
Spammer
Spammer
Ambrose

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 673
Data de inscriere : 22/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Piteşti

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 2:36 am

Felicitări, Ele ! Faci nişte poveşti extraordinare ! Îţi voi da şi eu o notă şi aceea este, desigur, 10. Very Happy Aştept NEXT. Mult succes în continuare.
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 8:28 am

Pune NEXT! Si la faza cu ce am cerut eu, tu poti sa o modifici. Si mai vreau sa fac parte din poveste. :SN: mai repede!
Sus In jos
Sore
Avansat
Avansat
Sore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 92
Data de inscriere : 06/08/2014
Varsta : 23
Localizare : Noaprea in camera ta!

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 8:32 am

:SN: :SN: :SN: ca nu mai am rabdare!!! :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 12:54 pm

Baga :SN: acum!!!!
Sus In jos
Cadu
Veteran
Veteran
Cadu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 23/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Peste tine

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 1:13 pm

Deci practic si theoretic te roaga eo din tot corazomu meu sa bai next Razz
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 1:50 pm

Oki ,  here is the next . Enjoy .

                  Capitolul III
 
     La nici doi metri de Cadú stă un canibal al naibii de frumos . Înainte de a-și scoate cuțitul , își trece mâna prin podoaba capilară , de un roșu-sângeriu .
        În timp ce eu mă gândesc la tâmpenii , Tomino o ia prima la fugă , dar se oprește , înghițind în sec  . Nu noi ne croim drumul către moarte , dar dacă am face-o , cu siguranță , nimeni nu ar vrea să ajungă dat în două de un sexist canibal și animalul  de companie al acestuia .
Cu mâinile încrucișate la piept , roșcatul tușește intenționat și începe să dea din picior într-un ritm alert .
   
 - Deci pot să vă mănânc acum , sau vreți neapărat să fiți înghițiți de Ryuu ?    

Enervarea din vocea bărbatului mă amuza la culme . Fără să mă mai pot abține , am început să râd ca o besmetică .
 
 - M-am hotărât , pe ea o s-o mănânc prima . Arată cu degetul înspre mine , iar eu mă opresc din râs , ridicând din sprâncene .
 
 Frumosul monolog e întrerupt de răgete . Pe spatele tricoului meu se opresc picături reci de sânge . Discomfortul provocat mă face să țip , iar canibalul rânjește la reacția mea  . Îl înjur în gând apoi mă întorc cu spatele .
 
 Ryuk , puma neagră a bibliotecarei , fuge înspre Lilith . Aceasta barează împușcăturile cu ajutorul pumnalului , punându-se în fața noastră . Tomino și Carlos fac același lucru . Îmi lipesc spatele de al brunetei .
 
  - Eu și Carlos ucidem femeia . Lilith o ajută pe Ryuk cu tigrul  , iar tu te ocupi de roșcat . Înțeles ?
 
 Dau afirmativ din cap și îl privesc serioasă pe bărbat , el făcând același lucru. Ochii ciocolatii mă studiază intens și , neluându-și privirea de la mine,face un pas în față . Fără vreun motiv , inima începe să îmi bată alert . Stau paralizată în fața lui , așteptând să mă ucidă . Nu  mi-e teamă , nu vreau să mor . Știu asta , oricine o știe . Dar ceva mă oprește . Nu mă pot da mai în spate . Mă uit împrejur . Lilith și Ryuk la dreapta . Tomino în față , Carlos la stânga . Și cu el în față , nu am unde să fug  . Mai degrabă m-aș sinucide decât să mor de mâna lui.
Cât timp gândurile murdare îmi inundă mintea , Carlos mă împinge . Cu arma îndreptată înainte , cad peste roșcat , făcându-l să arunce cuțitul deoparte .
 
  - Acum , păpușe , suntem la egalitate . Îi șoptesc la ureche , înfingându-mi briceagul lângă el . Tresare , chicotind .
 
 Japoneza stă la gâtul femeii cu un cuțit .

  -  Lasă fata . Zice și apropie arma de fața acesteia și îi taie buzele , ducând despicăturile până la urechi . Blonda urlă și încearcă să se elibereze , însă în zadar . Cadú se apropie de ea și îi apasă pe stomac cu piciorul, făcând-o să scuipe sânge . Își lasă capul să cadă pe spate , sprijinindu-se de Tomino.
 
 Lilith se apropie și ea de blondină și își cheamă puma , fluierând .  Ryuk  se mișcă lent , pășind alene . Își scoate ghearele și o zgârâie pe piciorul descoperit , mușcându-i mâna .
 
  - Același lucru o să-mi facă și mie? Mă întrebă roșcatul curios .  
 
  - Dacă ești cuminte , nu . Mă dau de pe el și oftez , ajutându-l să se ridice .
În timp ce felina îi devorează ochii blondinei , Lilith se apropie de noi .
 
  - Mai dresează-ți pisicuța . Îi zice și râde , arătând înspre tigru .
 
  - Ah , credeam că blonda asta e nemuritoare . Zice Cadú și râde . Apoi se întoarce la mine și se uită ciudat . Emm , de ce nu e  mort ? Mă întreabă și se uită urât la roșcat .

 Tomino se ridică și vine , împreună cu Ryuk , lângă mine .
 
  - Pentru că este depășit numeric . Singur nu poate face nimic , deci oricum ar fi , unul dintre noi l-ar omorî .  Ca să supraviețuim canibalilor trebuie să fim cât mai mulți , știi asta .
 
Bruneta era , fără îndoială , o fată inteligentă . Janson mârâie ceva și îl ajută pe roșcat să se ridice . Deschide gura pentru a spune ceva , dar i-o iau înainte .
 
  - Cum te cheamă , păpușe ? Îl întreb curioasă , iar acesta pufnește amuzat și se apropie de mine , aplecându-se .

  - Nu crezi că cei mici ar trebui să se prezinte întâi ? Oftează. Sunt Andreas .
 
 Da? Ei bine , ți se potrivește mănușă Imbecilul . Râd în gând , căci niciodată nu m-am comportat așa . Cineva care să mă facă să par o idioată în fața noilor mele cunoștiințe ... Nu-mi place de el .  
 
Lilith chicotește și îl înghiontește pe Cadú . Își drese glasul .

  - Eu sunt Lilith Tomlinson , 18  de ani . Tomino Mikaz -și arată spre japoneză- cu un an mai mică . Cadú  , numele lui real e prea complicat ,  are 28 . Și Emm ... Se uită la mine cu un semn de întrebare pe față .
 
  - Am paișpe ani . Mârâi și îmi întorc privirea , înroșindu-mă în obraji .
 
 La vederea mea ,  Andreas râde .
 
  - Se pare că nu sunt cel mai mic . Îmi pune mâna pe cap și mă mângâie ușor.
 Îl urăsc . Mă consideră o puștoaică . Crede că nu sunt matură . O să mi-o plătească . Păpușe , ești un canibal mort . Îmi zic și mă uit răutăcios la el , dându-i mâna deoparte .  

  - Tot n-am încredere în el . Spune brunetul serios , examinându-l . Dar roșcatul îl ignoră și își recuperează cuțitul de pe jos , ștergându-l .
 
  - Mai întâi vom sparge un magazin . Trebuie să găsim alte haine , dacă nu vrem să facem păduchi .
Cred că ție ți-au intrat deja în creier .

  - Și oricum , ăsta nici măcar nu-i un motiv ! Mă răstesc la el pe un ton de copil și îmi încrucișez brațele în jurul taliei .
 
  - Cine ar vrea să fie văzut cu niște fete ca voi? Întreabă și mă privește . Stai , se referea la mine ? Oh , o să ai o moarte atât de plăcută .
Dar enervarea mea și a lui Lilith crește când Cadú îl aprobă , dând afirmativ din cap . Alături de înjurăturile noastre , Cadú și Andreas au primit pumni frumoși.
Cred că asta va fi ... O cunoștiință interesantă .


Ultima editare efectuata de catre Ele. in Lun Dec 15, 2014 11:07 am, editata de 4 ori
Sus In jos
Cadu
Veteran
Veteran
Cadu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 23/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Peste tine

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 1:58 pm

What??!!!Numele meu nu e complicat deloc
Uite aici:Carlos Eduardo de Fiori Mendes Laughing)
Orkm astept NexT :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 2:36 pm

Absolut grozav :3 HaHaHa abea aştept next să văd ce mai fac Laughing))))
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 3:16 pm

:SL: :SL: Pune mai repede :SN: !!! Apropo... Eu si Bella unde suntem? Oricum... :SN: :SN: :SN: mai repede
Sus In jos
Continut sponsorizat





 Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Annte - Era canibalismului
Sus 
Pagina 2 din 10

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: