Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

  Annte - Era canibalismului

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Sept 11, 2014 10:23 pm

Ooo am apur si eu si surioara mea Smile . Mno baga tu acu' un next!
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Sept 11, 2014 10:23 pm

:SN:   cat mai repede posibil!!!
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Sept 11, 2014 11:55 pm

Extra . ^^


Capitolul V
 
  - Monștrii sunt inumani , Emm . Suntem evoluați , nu niște creaturi .

 Iar atunci am izbucnit în liniște . '' Nu , Ale , monștrii sunt oameni . '' Mândrul întuneric bloca raza vizuală a tuturor , iar panica creștea în inimile noastre . Frica din ochii celorlalți mă amuza . Rose și Bella stăteau pe poziții, pregătite de atac . Dar cel mai aprig inamic al nostru se afla și nu prea printre noi , căci tăceam din gură iar trupul nu înceta să vorbească . Ne uitam unii la alții  așteptând ca adversarul să facă prima mișcare , sau cel puțin așa voiam să pară, căci eram paralizați .  
Dacă gemenele erau de partea noastră , am fi fost șase  . Însă puteau fi de a lor. Cinci . Fiecare aveam câte un avantaj și un dezavantaj , căci nu știam cine e cu noi sau cine nu este . Deși fetele îi amenințau cu pistoalele , armele puteau oricând să se îndrepte spre tâmplele noastre . Ne analizam mișcările. Ajungând la Alexandra , remarc că se pregătește să apese pe trăgaciul pistolului din mâna dreaptă . Ținta ei era clară ; Rose . Strâng din maxilar și mă uit insistent la Cadú  , sperând să mă observe . Înainte ca fata să tragă , brunetul își scoase tacticos bazooka , lovind în direcția ei .

 Praful de pe haine se ridică în atmosferă , făcându-l pe Andreas să tușească  insistent . Înaintez și mă așez peste Ale , strângând-o de tricou .

- Las-o . Mârâie Vanessa și îi dă drumul câinelui .

Ryuu se pune în spatele meu și se așează în fund , îngrijindu-și blana . Alex pufnește .

- Ce vreți ? Întrebă și se apropie de Andreas , punându-și mâinile în buzunar .

-  Nu așa ar trebui să te comporți în prezența unor adulți . Roșcatul rânjește și își trece victorios mâna prin păr .

Oh , e pe cale să moară și se comportă ca un bad ass . Păpușelul ăsta e unul curajos . Rose tușește .

- În primul rând , o să plecați de aici . Zic .

Ceilalți se uită mirați la mine , inclusiv Andreas .

- Apoi? Întrebă Ale și se ridică , scuturându-și hainele .

- Apoi o să vă duceți unde dr**u vreți .

Îl aud pe Alex bolborosind ceva . Vanessa își cheamă potaia și o mângâie ușor pe cap , punându-i zgarda . Înainte să plece , Ale îmi zâmbește .

- O să ne mai întâlnim , te asigur .

Iese pe ușa cioblită de împușcături , călcând în picioare câteva cioburi . Tomino se așează pe covor , meditând . Ne alăturăm ei și formăm un cerc .

- Dacă vrem să supraviețuim . Face o pauză și se uită la toți . Mai întâi o să ne schimbăm de hainele ăstea . Apoi ne punem în ordine armele și ...
 
Fata e întreruptă de zgomotul provocat de revista de modă a lui Rose . Lilith tușește și îi dă un cot , uitându-se răutăcios la ea . Bella o privește zâmbitoare și îi face semn să continue .

- Trebuie să găsim un adăpost sigur . Presupun că o casă sau un garaj .. Un magazin ; ceva mic unde putem să trăim decent . Măcar pentru o perioadă .

O bibliotecă , un magazin de haine și acum ce ? Nu știu ceva mai sigur decât o instituție plină cu cărți . Mă ridic și oftez , ceilalți făcând la fel .

- Vreți să veniți la mine ? Întreb .

Ce întrebare stupidă .

- Locuiești la aproximativ 100 km depărtare . Zice Cadú , urcându-se pe armăsar .

- Tu de unde știi ? Mârâie Andreas vizibil nervos .

Bella chicotește iar Lilith își dă ochii peste cap . Rose alege niște haine împreună cu Tomino .
Am așteptat o oră și jumătate ca să ne alegem hainele , alt sfert ca să ne punem în ordine armele , timp în care Cadú și păpușelul stăteau de pază , căci a trebuit să ne dezbrăcăm până la piele .

-  Eu cu puștoaica o să mergem cu mașina , iar voi veniți din spate .

Roșcatul se așează pe scaunul din lemn de lângă birou .

- Păpușel , pot merge și fără tine .  Zic revoltată și îmi încrucișez mâinile în jurul pieptului . O venă i se putea vedea pe frunte .

- Tu nu știi să conduci , iar eu nu știu drumul . Lilith o are pe Ryuk , iar Cadú nu vrea să îl lase singur pe Amadeus  .
 Înjur în  gând . Și el are animal .
 *
În mașină , pe bancheta din spate , era pus un copil  cu mâinile încrucișate la piept , fără un ochi și intestinele scoase . Cadú și Andreas l-au aruncat într-un șanț , fără nicio urmă de reținere .

- Săracul copil .. Șoptește Bella , iar noi ne lăsăm capul în jos preț de câteva minute .

Păpușelul mi-a deschis portiera iar eu i-am acceptat gestul , zâmbind fals . M-am strâmbat și mi-am pus centura de siguranță , ridicând din sprânceană . Se uită nedumerit la mine . Dă să zică ceva , dar Tomino îl întrerupe și îi întinde o clamă de păr .

- Ești genială Tomino-san . Zice roșcatul și îi zâmbește .
Situația asta e confortabilă dar și inconfortabilă în același timp . Nu știu de ce , dar păpușelul are enervanta abilitate de a mă intimida .

- Ești gata ? Întreabă .

A spus-o de parcă urma să mă conducă spre moarte .

Sus In jos
Ale * regina unicornilor*
Veteran
Veteran
Ale * regina unicornilor*

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 166
Data de inscriere : 22/08/2014
Varsta : 24
Localizare : pe un nor

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Sept 12, 2014 12:04 am

pune next te rogg daca nu pun potaia pe tine Laughing)))
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Sept 12, 2014 12:05 am

Misto baga :SN:
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Sept 12, 2014 12:10 am

Oh , când n-am fost eu genială ? =)))

Aştept next.
Sus In jos
Ale
Spammer
Spammer
Ale

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 532
Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 23
Localizare : In patutul meu cald si moale de unde nu ma va putea lua NIMENI O.O

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Sept 12, 2014 12:45 pm

^.^ ce super O.O hai ca vreau :SN: ca de nu trag cu pistolul in voi O.O :]]]]
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Sept 12, 2014 6:25 pm

:SN:
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Sept 12, 2014 9:12 pm

Imi place mult povestea. Chiar e interesanta si ma bucur ca e scrisa cu atentie. Nu sunt greseli, nu e prea scurt, aranjarea in pagina ca de obicei e frumoasa.

Nota ortografie: 10
Nota naratiune: 10
Nota descriere: 9
Nota aranjare in pagina: 10
Nota medie: 9,75
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Sept 13, 2014 12:35 am

Ştii deja părerea mes despre această poveste,dar ţin să ţi-o reamintesc.Povestea este uimitoare,nu m-aş sătura să o citesc,pur şi simplu mă uimeşti cu fiecare capitol.
Aştept cu nerăbdare next :3
Sus In jos
Continut sponsorizat





 Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Annte - Era canibalismului     Annte - Era canibalismului  - Pagina 4 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Annte - Era canibalismului
Sus 
Pagina 4 din 10

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: