Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 26, 2014 7:02 pm

Pai de ce sunt inchis in temnita.. Ca am omorato pe Katy cred, cu supa. Mno las ca nu-i rau. Povestea este extraordinara, astept next. Very Happy
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 26, 2014 7:34 pm

Capitolul II - Omul in negru (Part III)

In doar cateva secunde haosul se instaura in sala balului. Sangele sarea in toate directiile, oameni nevinovati ucisi de varcolacii lui Dracula. Dar in aceasta mare a mortii mai erau si cativa care puteau sa infrunte acele creaturi ale noptii...
Dorian, indiferent, mergea spre mijlocul salii spre tronul pe care acum statea Dracula, si in timp ce varcolacii muscau din el, acesta manca serbet dintr-o cupa de argint, nici nu baga in seama ce era in jurul sau.
-Tu esti cel care mi-a oferit acest dar, al nemuririi, spuse Dorian lunad o alta lingurita din serbetul de cirese.
-Copil naiv, spuse Dracula aplecandu-se spre el, eu nu ofer cadouri... Eu impart doar blesteme! vocea lui zguduii toata incaperea.
-Si atunci, cu ce scop mi-ai oferit nemurirea? spuse Dorian ne bagand in seama varcolacul care tocmai ii sfasie spatele.
-Am vrut sa demonstrez Mortii ca si cel mai inoncet suflet poate cadea in pacat daca ii administrezi "medicamentul" potrivit... P da tinere Dorian, erai menit Paradisului dar acum tot ce o sa te astepte dupa moarte va fi...

Un lant de argint se auzii cum suiera prin aer, Dracula sarii de pe tron, ferindu-se de lantul de argint al lui Trevor Belmont. Dar acesta continua sa il atace , salbatic si totusi elegant, imprevizibil dar gandind fiecare lovitura a lantului sau magic. In timp ce il fugarea pe Dracula, Trevor ucidea si varcolaci ce sareau ca animalele prin camera.
Dorian tocmai realiza ce ajunsese, un criminal, un om fara scrupule, o carcasa fara suflet... Acesta cazu in genuchi si cu greu reusi sa se ridice si sa fuga in pod unde avea tabloul ascuns...

Chaterine sari pe geam si intra in sala balului incercand sa il gaseasca pe Dorian, persoana al carui sange spera sa ii readuca memoria... Insa ca sa ajunga la el trebuia sa treaca prin toata camera balului, luptandu-se cu creaturile lui Dracula si poate chiar si cu el.

Victor se inchise in laborator sperand ca nimeni nu il va gasii si isi continua experimentele sperand ca va reusii sa il aduca la viata pe... Inainte sa mai apuce sa faca ceva Victor simti cum o mana trecu prin el, era mana lui Morgan, sau mai bine zis creatiei sale, care tocmai prinsese viata...
-Tu... spuse Victor intorcand capul, tu esti un monstru, monstrul Frankenstein... Nu esti ceea ce mi-am dorit eu sa fii! Cu aceste ultime cuvinte monstrul il despica in doua fara niciun regret.

-Belmont, te blestem!!! spuse Dracula scuipand spre el bile de foc...
Sus In jos
Lore
Expert
Expert
Lore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 12/03/2014
Varsta : 24
Localizare : Wonderland

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 26, 2014 7:56 pm

Genial. Genial am spus. Very Happy
Misterul asta prezent in povestea ta face multe sa stii. Ca de obicei imi place si capitolul asta <3 si astept sa vad cine moare si cine iese triumfator :3
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 26, 2014 9:08 pm

Oo o.o Apâpțțț o.o Mno bene Laughing Ne place, ne place foarte mult :3 Felicibravo Razz Laughing :SN: :SN:
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 27, 2014 1:48 pm

deci eu sunt amnezica ,nu? Baga repede next ca poate asa imi revine memoria:0:))
Sus In jos
Myrru
Incepator
Incepator
Myrru

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 47
Data de inscriere : 22/08/2013

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 27, 2014 3:47 pm

eu n am aparut decat intr-o propozitie
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 27, 2014 4:00 pm

Deja am scris o mare parte din poveste... Nu creez pe loc, cand ma apuc sa scriu aici sa incerc sa fug dupa poveste si sa raman fara inspiratie... Asa ca personajul tau o sa apara, ca si restul personajelor noi, cand o sa continui povestea din punctul in care am lasat-o... Puteam sa bag toate personajele imediat si sa le las pe unde apuc sau sa le omor... dar nu imi place sa grabesc actiunea. Asa ca, patience my friend, patience!
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 27, 2014 5:17 pm

Imi place foarte mult, te captiveaza povestea. Hai cu Next-ul este Super-extra-mega-tarE !!
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 27, 2014 7:56 pm

Capitolul II - Sfarsit de drum?

Dracula sari spre Trevor cu ghearele in fata, Trevor se roti pe calcaie si iesi din calea atacului pe care Dracula tocmai il executa. Ghearele acestuia intrara in podeaua de marmura aruncand-o in bucati marunte in aer.
-Te voi ucide, Dracula, nu ai apartinut niciodata acestui taram! spuse Trevor fluturand deasupra lui lantul sau magic, de argint. Dracula nu ii raspunse doar zambi si sari spre el, iar... Dar de aceasta data se transforma intr-un dragon sperand ca o reusasca sa il nimereasca pe acesta.

Ranile de pe corpul lui Dorian nu se vindecau, ceva nu era bine. Oare Dracula il facu muritor iar, ca sa poata murii si sa ajunga astfel in Limbo... Dar daca era asa, de ce nu l-a omorat acolo si l-a lasat sa se chinuie... Inca doua trepte si Dorian ajungea la usa podului in care avea tabloul. Cand baga cheia in broasca simtii cum din spatele usii radiaza o caldura incredibila. Cand deschise usa suflul exploziei il arunca in tavan... In timp ce cadea, Dorian, a vazut totul cum se misca foarte incet, a vazut tabloul sau, in care era desfigurat si arata de nerecunoscut, iar langa era Olivia care ardea odata cu toata camera... Ultimul gand al lui Dorian in aceasta lume a fost "Mort, hmm, un sentiment pe care am ajuns sa nu il pot percepe!".

Alucard intra in sala balului, chiar in fata lui Catherine... Aceasta simti mirosul lui Katy pe el si il ataca. Alucar isi scoase sabia, de sub pelerina alba, si dintr-o miscare o infipse in perete, cu Catherine in ea.
-Nu am terminat cu tine inca! spuse Alucard sarind pe mese pentru a ajunge la Dracula si Trevor. Insa pana acolo a trebuit sa treaca printr-o ploaie de demoni invocati de Dracula chiar in acel moment. Alucard se gandea cum intr-un final era asa aproape de Dracula incat ii putea simti mareata putere.

Lorainne, Anneli si Dalila alergau spre Conacul lui Dorian, insa pe strada care ducea la conac, in fata lor apare, omul in negru, de aceasta data insotit de cadavrul lui Morgan.
-Cum este posibil ca Dracula sa se afle in mai multe locuri in acelasi timp? spuse Dalila uimita.
-Nu am fost niciodata, Dracula! Eu sunt... MOARTEA! spunand acestea, Moartea isi arunca pelerina de pe ea si isi lasa corpul la vedere, tinand in mana stanga o coasa facuta din oase. Imi cer scuze ca trebuie sa va las asa repede, dar stapanul are nevoie de mine! cu acestea moartea disparu intr-un nor de foc.
Morgan, sau mai bine zis monstrul lui Frankestein, sari spre cele trei fete, daramandu-le si sfasiindu-le. Anneli avu cel mai mare ghinion, isi pierdu mana stanga din cauza impactului cu Morgan.
-Ahhh....Omorati creatura cat mai repede, urla Anneli.
Lorainne isi rupse camasa de pe ea si sarind prin aer se transforma in varcolac. Iar Dalila opri timpul pentru trei secunde, timp in care Lorainne sari pe Morgan si ii rupse capul. Dar dupa cele trei secunde timpul inca era oprit... Ceva nu era bine... Singura persoana care se mai putea misca era Dalila, care se astepta la ceea ce urma sa pateasca...

Night statea in temnita legat de maini si picioare cu lanturi de argint care ii anulau puterile... Lasandu-l vulnerabil la orice urma sa iasa din gaura imensa din podea...

-Nu te inteleg, orice ar face Intunericul in acest taram, noi nu avem voie sa intervenim... De ce? il intreba Valkyr pe Victorian.
-Pentru ca acest taram este sortit pieirii, datorita oamenilor! spuse Victorian plecand de langa Fantana...
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 27, 2014 9:51 pm

O.O Am ramas fara manaaa Sad Macar era aia stanga si o mai a inca pe cea cu care bat si scriu si bat si bat si fac vraji si bat :3 Razz Sper sa nu ma omoare pe mine sau pe surorile mele, ca altfel, il pap cu fulgi cu tot! -.- Imediat ce voi afla care din membrii forumului e Morgan =]]
 :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SL: 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 9 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )
Sus 
Pagina 9 din 11
 Subiecte similare
-
» Poveste cu membrii de pe forum
» Batalia cu Spark - cu membrii forum-ului
» Despre povestea cu membrii de pe forum. (Partea a 2-a) Intrati cine vrea sa participe
» Londra A.D.
» O scrisoara pierduta prin Londra

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: