Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) Empty
MesajSubiect: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Iun 16, 2014 7:05 pm

-Bine, cum scrie si in titlu actiunea se petrece in Londra in epoca victoriana, perioada in care au aparut cele mai multe "mituri" despre creaturi ale noptii. Si ne stiind ce persoanje sa inventez in poveste m-am gandit sa va las pe voi sa decideti care vor fi personajele...
Si daca vreti sa faceti parte din poveste:
-Numele(daca se poate sa fie asemanatoare cu cele din perioada aceea)
-Varsta( nu vreau varste mai mari de 2 cifre Smile )
-Statutul social
-Rasa ( vampiri, varcolaci, etc... stiti puteti chiar sa fiti si oameni)
-O scurta descriere a personajului, fizic si moral, nu mult doar trasaturi de baza.
-Si NU vreau sa imi ziceti daca sunteti buni sau rai pentru ca veti strica suspansul, cine moare, cine nu...
P.S. Am vazut peste tot pe forum astfel de povesti si vreau si eu.
P.P.S Cu cat mai multi cu atat mai bine. Asa pot si eu sa omor mai multe personaje!

 :SP:
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Iun 16, 2014 7:16 pm

Numele: Nightmare preferabil Night Very Happy
Varsta: 19 Ani
Puterea: Vreau sa fiu om sa controlez apa dar s-o pot si ingheta + invizibilitate, agilitate, viteza si forta.
Bun/rau: Aici nu decid eu, unde vrei sa ma aflu acolo voi fi. Wink
Caracteristici: Brunet(frizura gen emo) cu ochi albastri. piela putin mai deschisa dar nu alb ca varul.
Personalitate: Glumet, nu am mila, descurcaret, sufletist, prietenos, sadic, de incredere.
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Iun 16, 2014 7:25 pm

Nume:Catherine
Varsta:21 ani
Rasa:Vampir
Descriere:1)Fizica:Are 1,70 inaltime, 46 kg, par negru si ochii rosii.
2)Psihica:E o fire rebela si incapatanata care e in stare de orice pentru prietenii ei si nu rateaza nici o ocazie de a le face rau oamenilor.

Cam atat:)
Sus In jos
Lore
Expert
Expert
Lore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 12/03/2014
Varsta : 24
Localizare : Wonderland

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Iun 16, 2014 7:26 pm

Numele: Lore (de la Lorainne)
-Varsta: 18
-Statutul social: ceva gen mercenara. Adica atunci cand cineva dorea sa scape de altcineva apela la serviciile ei. Daca nu e bine, imi spui si aleg alt ceva.
-Rasa: Varcolac.
-O scurta descriere a personajului: Par lung saten, ochi verzi, scunda, dar puternica. Parsiva, orgolinasa, intotdeuna cauta belele, nu pierde ocazia de a sari la bataie si ar face orice pentru o suma mare de bani.
Daca mai trebuie ceva, imi spui. :3
Astept primul capitol deoarece am o vaga presimtire ca o sa fie genial.
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Iun 16, 2014 7:30 pm

Nume: Cosmin ( habar n-am cum erau numele atunci).
Varsta: 15 ani.
Satutul Social: Incerc sa fac totul singur, dar in situatii prea dificile accept ajutorul.
Rasa: Speeder ( inventat de mine, foarte rapid si sare foarte sus)
Trasaturi: Fizice: brunet, cu ochii caprui, inaltime medie. Morale: glumet, incerc sa ridic moralul tuturor prietenilor mei cu moralul la pamant, nu ma las batut la vorbe.
Si iti spun in mp daca vreau sa fiu bun sau rau.
Sus In jos
x98ShsKydyX
Veteran
Veteran
x98ShsKydyX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 244
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 23
Localizare : Unde nu sunt bine venita!

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Iun 16, 2014 7:33 pm

Nume:Katherina
Ani:18-19
Statutul social:Fica de nobili francezi
Rasa:vampir
Scurta descriere:Ochi verzi par saten cret,inalta,indrajneata,tupeista,neindemanatica,bataioasa si foarte isteata(nu tocilara) si foarte buna in arte martiale
Sus In jos
x98ShsKydyX
Veteran
Veteran
x98ShsKydyX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 244
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 23
Localizare : Unde nu sunt bine venita!

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Iun 16, 2014 7:36 pm

la nm abia acum vad ca il mai are cnv asa ca mie imi puteti zice Katy in poveste
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Iun 16, 2014 8:33 pm

Capitolul I -Balul

Era ora spate seara, ora la care cei mai multi oameni se duceau acasa, obositi de la munca, dar nu si oamenii de pestigiu ai capitalei. Aceste, entitati ce se cred mult superioare, ar spune cetatenii normali daca i-ai intreba. Era sambata si la conacul Gray, ca in fiecare saptamana, se tinea un bal mascat unde erau invitati doar cei mai de vita oameni. Pe treptele de piatra de la intrarea in conac statea chiar domnul Gray, tanar, aratos, cu parul lung si ochii de un albastru 'magic', norocosul mostenitor al unei averi uriase de la bunicul sau care a murit intr-un mod misterios. Era datoria sa ca la intrarea in palatul sau sa ii salute pe toti cei care intra.
-O seara minunata si distractie placuta, il auzi Night pe domnul Gray spunand asta celor doua surori  Katherina si Catherine Scarlet, fiicele unui baron francez, bogat. Nimeni nu stia ce cautau cele doua fete in Londra. Dupa ce le saruta mana celor doua, Gray le invita in casa, cele doua intrara chicotind si soptind diferite lucruri greu de inteles. O onoare sa ne intalnim iar Night, spuse Gray poftindu-l in casa. Night intra si isi lua o masca de la intrare.
Cand intrai in palat, ajungeai intr-un fel de balcon interior care avea pe laterale doua scari pe care puteai sa cobori ca sa ajungi in sala principala, sala in care se tinea balul. Night cobora scarile, tinandu-se de balustrada poleita cu aur, in spatele celor doua surori, incercand sa auda ce vorbesc. Dupa ce toti inviatatii intrara in sala de bal, usa de la intrare fu inchisa si domnul Gray aparu in balconul sau interior.
-Ma bucur ca am onoarea sa va am pe toti aici in fata mea, spuse Gray intr-un mod fermecator ce aproape te hipnotiza, si acum ca v-am atras atentia o sa va rog sa va intoarceti cu spatele si sa vedeti ce-a mai recenta capodopera a artistului William Jade. Cand toti cei aflati in sala balului s-au intors au vazut cum un tablou, in marime naturala, cu Gray a fost dezvelit de sub un cearceaf. Toti incepura sa aplaude si in scurt timp atmosfera se dezmorti si toti incepura sa danseze si Gray statea cu mainile pe balustrada balconului uitandu-se satisfacut la petrecerea sa reusita.
La ora patru dimineata, luna plina stralucea pe cer, petrecerea se termina si toti plecara la casele lor, aproape toti, domnul Gray ramase in compania unei fete foarte frumoase.
In noapte  Katherina si Catherine  erau tinute la brat de un domn incantator, si pe urmele lor era Night. Cand intrara pe o strada intunecata  Night le pierdu urma dar gasi pe jos cadavrul unui barbat... Era Sir William, barbatul cu care plecasera cele doua de la bal.
-Stiu ca esti acolo, spuse Night strangand pumnul si inghetand apa ce curgea dintr-un burlan aflat pe strada.
-Stai linistit, ii spuse Cosmin, si eu tot pe urma lor eram.
-Nu te-am vazut la bal, spuse suspicios Night.
-Hei, stii bine ca nu am voie sa intru acolo, nu sunt un "bogatan" burtos. Si nici nu imi place fata lui Gray.
-Ehhh...Esti prima persoana care a sus asa ceva, Night rase, hai sa mergem acasa, o sa ne intoarcem maine aici...

In ziarul de a doua zi, cele mai importante stiri: " Copil de 15 ani ucis de un lup urias, oamenii pretind ca este un varcolac... "
"Un barbat a fost ucis nemilos de ... nimeni nu stie, acesta prezinta niste rani ciudate..." si tot pe prima pagina in josul paginii scria "LUMEA A INTRAT IN PANICA!!!"

Dupa ce isi termina ceasca de ceai, de dimineta, Gray, arunca ziarul pe masa si razand sterse geamantanul de sange si ii ordona unui valet sa il duca la trasura.

 


-Nu am prezentat toate personajele in acest capitol, stiu scuze, si sper ca in seara asta o sa il scriu si pe al 2-lea.
-O sa repet,  Smile  Razz  Oricine vrea poate sa lase un mesaj cu personajul si eu il voi introduce in poveste (Sooner or Later). Very Happy
Sus In jos
Lore
Expert
Expert
Lore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 12/03/2014
Varsta : 24
Localizare : Wonderland

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Iun 16, 2014 8:39 pm

Ma crezi ca nu ma asteptam la o astfel de descriere? Adica este atat de ... hm...echilibrata. Si naratiunea decurge usor, n-o grabesti. Imi place. Si e de inteles ca nu ai putut baga toate personajele, e destul de greu si asa Laughing
Oricum astept next :3
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitimeLun Iun 16, 2014 9:47 pm

Astept :SN: si poate ma bagi si pe mine in poveste
Olivia
18 ani
vampir
par saten, ochi albastri, 1,70m 60 kg
rebela, incapatanata dar atenta
buna
Sus In jos
Continut sponsorizat





Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) I_icon_minitime

Sus In jos
 
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )
Sus 
Pagina 1 din 11
 Subiecte similare
-
» Poveste cu membrii de pe forum
» Batalia cu Spark - cu membrii forum-ului
» Despre povestea cu membrii de pe forum. (Partea a 2-a) Intrati cine vrea sa participe
» Londra A.D.
» O scrisoara pierduta prin Londra

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: