Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 17, 2014 4:56 pm

Extraordinar! Razz Este chiar foarte interesant, ai dreptul sa pui next. Wink
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 17, 2014 5:06 pm

Aa, si nu suntem fricoase si nu renuntam niciodata Very Happy Si suntem incurajatoare si sustinatoare, desi spunem lucrurilor pe nume. Ajutam pe toti Razz Very Happy
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 17, 2014 6:28 pm

interesanta poveste, abia astept urmatorul capitol asa ca pune next repede:)
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 17, 2014 7:13 pm

Capitolul IV - Noaptea Lupilor

Acasa la Lorainne...noaptea
Lorainne aproape se transforma complet intr-un varcolac, aceasta se ridica si se uita in oglinda. Tot ce vazu fu un lup si cum o parte din corpul ei era lipit de el.
-Ahhh, Lorainne sparse oglinda in mii de bucati cu o lovitura de gheara, nesuportand sa se privesca in oglinda. Cand transformare deveni completa, aceasta sarii pe geam in strada, in fata unei trasuri care trecea pe acolo.
Calul trasurii se sperie si darama trasura, din cauza impactului din trasura sarii prin geam Olivia... Lorainne se apropie de ea si muscandu-l de gat pe vizitiu, omorandu-l si smulgandu-i capul, disparu in noapte sarind peste Olivia si stropind-o cu sangele ce ii curgea din cap vizitiului.

Printre strazile si catacombele Londrei...noaptea
Olivia, avea capul spart si piciorul luxat, si pe langa faptul ca era plina de sange era si foarte ametita... Insa in acea seara ghinionul nu i se termina, dupa ce cazu intr-un canal si se ratacii prin el aceasta dadu de o alta fata ce zacea acolo, jos, in intuneric. Olivia, din firea ei rebela se apropie de Catherine foarte mult pentru a vedea ce patise.
Cand Olivia se apleca sa ii auda pulsul lui Catherine, aceasta o musca de gat, incepand sa ii bea sangele...
-Ajutoooor, incepu sa strige Olivia pana cand lesina...

Conacul Scarlet..tot in aceeasi noapte
Katy se plimba nelinistita prin sala de mese, nestiind cum sa ii spuna tatalui ei ca sora sa a murit. Se tot gandea cum ar fi putut sa o salveze, daca nu ar fi lasat-o sa sara la ei, jos... Cand isi lua condeiul sa ii scrie scrisoarea tatalui ei, simtii cum o briza rece intra in camera, cand se intoarse, fereasta era deschisa si pe un scaun statea Catherine... Ochii lui Katy se umplura de lacrimi si aceasta sarii pe Catherine si o lua in brate.

In cimitir...noaptea
Victor sapa cu zor in cimitir pentru a dezgropa cadavre si a le colecta bucatile si organele care inca nu putrezisera. Victor era slab si foarte inteligent, inteligenta ce il va costa viata...dar nu asta este ceea ce conteaza acum. Coincidenta face ca si Lorainne sa se afle in acelasi cimitir.
Victor auzii un urlet de lup, dar il ignora si continua sa sape pana cand simti in ceafa sau un gafait puternic si apasat. Era Lorainne care isi cauta o victima in noapte. Imediat ce Victor se intoarse cazu in groapa pe care o sapa de spaima si frica.. Lorainne maraii la el dar ceva o facu sa il lase in pace si sa plece.

-Lorainne, nu il ucide, umbra din oglinda aparu in galeata plina de sange de langa groapa in care era Victor, si el face parte din plan, orasul este mare poti ucide orice vrei, DAR NU PE EL! umbra disparu imediat dupa din galeata plina cu sange si organe.

In drum spre conacul Morgan...ziua
Gray statea in spatele trasurii cu Olivia, care era plina de sange si inconstienta. Oare ce patise, se intreba Dorian, oare acea durere pe care o simtea Oliva acum ar fi fost placuta pentru el. Cum se putea gandi la asta acum...CUM? Ceva era i neregula cu el...
-Ghrrrr... iar auzi acea voce din tablou, chiar daca foarte departe de el. Gray incerca sa se calmeze, cu greu reusi sa faca acest lucru.
In doar cateva minute Gray o aduse acasa pe Olivia.
-Fata mea, spuse  domnul Morgan fugind sa deschida poarta. Ce i-ai facut fetei mele?
-Nimic, domnule, jur, am gasit-o de dimineata la usa casei mele exact asa cum este si acum, ii spuse Dorian.
-Atunci iti multumesc, Morgan se uita banuitor la Gray cum pleca spre casa lui cu trasura.
Trebuie sa aflu cum te simti cand esti injunghiat...Isi spuse Dorian Gray razand...
Noaptea...
-Timpul nu este jucaria ta,Doriaaaan!
Dorian sarii din pat si se duse la tablou, in mijlocul noptii, sa se asigure ca este inca acolo. Tabloul inca era acolo dar era plin de rani... Dorian ii facu tabloului cu ochiul si pleca inapoi la culcare.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 17, 2014 7:21 pm

Uu ^^ Next, next +.+ Abia astept sa vad ce o sa iasa cand vor fi deja in poveste toate personajele ^^ *-* ^^ :SN: si pana la urma, sper sa ne bagi si pe noi Razz
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 17, 2014 9:37 pm

Mersi toti pentru incurajari si pareri :3
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 17, 2014 9:48 pm

nu stiu cum reusesti dar, de fiecare data cand postezi un capitol nou ma faci sa-l astept cu nerabdare pe urmatorul asa ca, pune  :SN: 
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 17, 2014 10:08 pm

Unde este Night!!! El este miezu` din poveste Laughing Glumesc Razz Imi place foarte mult astept personajele noi. Pana atunci este Super-extra-mega-tarE
Sus In jos
Lore
Expert
Expert
Lore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 12/03/2014
Varsta : 24
Localizare : Wonderland

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 17, 2014 10:11 pm

Ce mai pot spune in afara de faptul ca povestea ta a trecut automat pe primul loc al povestilor preferate de mine. E pur si simplu geniala.
Intr-un fel in acest capitol mi-ai raspuns la niste intrebari, dar exacat ca intr-o creatie adevarata s-au nascut altele.
Oricum stilul tau se apropie de cel al scriitorilor de romane politiste <3
Astept next :3
P.S: Night e putin (mai mult) egoist =))
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Iun 18, 2014 1:45 am

Ce va urma in capitolul V - "Si ingerii cad in pacat"

...-Victor, Victor Frankenstein, este numele meu, domule!
-Dorian, imi poti sune Dorian!...

...-Mereu mi-am dorit sa fiu fiica cea mare, spuse Katy lingandu-si sangele de pe degete...

...Daniel sarii pe geamul, de la ultimul etaj al turnului cu ceas, cu Night in bratele sale...

...-Am ajuns intr-o camera unde soarele nu ajunge niciodata, spuse Dorian stand in genunchi in fata Oliviei si plangand...

...Anneli cazu in genunchi si din ochi incepu sa ii curga sange si Dalila statea neputincioasa la pamant privind intreaga scena...

...Cosmin se invartea in cerc pastrand contactul vizual cu Lorainne, pe dealul cimitirului...

...-Toti vor sa conduca lumea, spuse stand picior peste picior pe fotoliul din fata usii de la intrare...

...-Al naibii oras a intrat in panica, striga primarul Richard la Night, era datoria ta sa ii protejezi...

...Dorian statea pe marginea unei cladiri de sapte etaje, inchise ochii si...


-Am pus aici cateva momente, importante sau mai putin importante, ale capitolului urmator, deja este scris dar vreau sa pastrez suspansul pana il finisez...
-Si da, o sa apara si creatorul "vietii" in poveste, Victor Frankenstein, sper ca nu deranjeaza pe nimeni.
-Si cu milioane de scuze, din capitolul acesta incep sa moara personaje  :evil: 


-Nimic nu dureaza o vesnicie, copii naivi! barbatul in roba neagra se inoarse cu spatele la mormantul unde tocmai fusese ingropat ...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )   Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum ) - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )
Sus 
Pagina 3 din 11
 Subiecte similare
-
» Poveste cu membrii de pe forum
» Batalia cu Spark - cu membrii forum-ului
» Despre povestea cu membrii de pe forum. (Partea a 2-a) Intrati cine vrea sa participe
» Londra A.D.
» O scrisoara pierduta prin Londra

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: