Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Londra A.D. I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Londra A.D. I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Londra A.D. I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Londra A.D. I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Londra A.D. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Londra A.D. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Londra A.D. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Londra A.D. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Londra A.D. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Londra A.D. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Londra A.D. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Londra A.D. I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Londra A.D. I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Londra A.D. I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Londra A.D. I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Londra A.D. I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Londra A.D. I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Londra A.D. I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Londra A.D. I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Londra A.D. I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Londra A.D.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra A.D. Empty
MesajSubiect: Londra A.D.   Londra A.D. I_icon_minitimeSam Ian 31, 2015 11:11 pm

Prolog - Umbre

"Londra AD, felinare a caror flacara ce palpaie aproape se stinge, ceata ce se ridica din gaurile capacelor de canal si... intunericul noptii.
Bietele femei speriate ce cad victime placerii sadistice pentru sange a Lui." - Old City Newspaper

Dupa inca o noapte de nesomn, inca ametit de la betie, ma ridic in picioare. Dormisem pe canapeaua din birou, iar nu reusisem sa ajung pana acasa. Dupa ce imi tin echilibrul putin pe loc incep sa merg spre birou. Capul imi apasa pe umeri ca un ciocan iar in urechi auzeam un zgomot asa puternic de parca cineva indreapta o secera pe o nicovala. Spre dezamagirea mea sticla de pe birou era de Absint... de inteles acum de ce aveam gura uscata.
Imi iau paltonul din cuierul batut pe spatele usii de la debara, palaria, foarte veche si uzata, de pe podeaua rece si parasesc biroul, inchizand usa in spatele meu. Coborand cele trei etaje ale blocului, trec pe langa niste oameni destul de batrani ce vorbeau pe palier suficient de incet incat sa nu poti auzi ce vorbesc decat daca te duci foarte aproape de ei. Din fericire, pot sa ma laud ca am un auz bun si fiind foarte liniste in bloc am putut auzi o parte din discutia lor.
-...dar avem copii, nu putem sa ii tinem in casa sperand ca o se termine toata aceasta nebunie... iar sa ii supraveghem cand sunt afara, hmmm, nici vorba...
-Acest personaj... o sa treaca timpul si pana la urma...
-Buna dimineata, domnilor! i-am salutat politicos de parca nu auzisem nimic, iar ei, politicosi, si-au aplecat capetele in semn de salut de parca totul era foarte bine, insa in ochii lor puteai sa vezi disperarea, teama, intunericul.
Dupa ce am parasit cladirea, am inceput sa imi pun ordine in ganduri. Cei doi barbati vorbeau de El, un criminal in serie ce ucide doar femei, inca nu se stie de ce face acest lucru. Insa eu mi-am dat seama ca ucide dupa un anumit sistem, in timpul unei luni ucide trei femei inainte de luna plina si trei dupa luna plina, banuiesc ca are un sistem cu care isi alege si victimele dar inca nu am reusit sa imi dau seama care este acest sistem.
In alta ordine de idei, ma indrept spre sediul politiei, sediu ce se afla in centrul Londrei, langa cel mai mare ghetou din inima Londrei. Pe strada principala ce despartea sediul de mahala, mirosul era insuportabil, un amestec de fecale, carne putrezita si multe alte lucruri ce prefer sa nu le mentionez. Incercand sa ma grabesc sa ajung la sediu, trec pe langa oameni ce zac pe strada, putrezind de vii copii se se bat pana la moarte pentru cativa penny, iar tot ce pot face e sa privesc cum toate aceste lucruri se intampla chiar sub nasul politiei.
Spre fericirea mea ajung in cladirea ce trebuia sa fie sediul politiei. O cladire darapana cu podele de lemn ce tremura la fiecare pas pe care il faci facandu-te sa speri ca nu o sa cazi prin ele.
-Unde este Schot, l-am intrebat pe unul din ofiterii ce erau in trecere pe langa mine. Acesta imi face semn din cap spre scari si pleaca grabit.
Intru in primul birou din fata scarilor.
-Faust, era si timpul sa apari, spuse furios Schot, am un nou caz pentru tine, domnule detectiv!
---
Jurnalul Meu:
#1
Schot - Seful departamentului de politie din Londra AD, un barbat pe la patruzeci de ani, scund si gras, cu parul carunt in zonele in care nu a chelit, are o mustata foarte deasa si ea alba insa mai mereu pe jumatate galbena de la cafeaua ce se imbiba in ea. Mai mereu este imbracat cu niste pantaloni de stofa, maro, ridicati de o pereche uzata de bretele prinsa peste camasile sale albe, mai mereu patate si sifonate. Este unul din putinii oameni cinstiti din Londra. Este un om foarte bun, posibil si datorita pierderilor pe care le-a suferit de-a lungul timpului...
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Londra A.D. Empty
MesajSubiect: Re: Londra A.D.   Londra A.D. I_icon_minitimeDum Feb 01, 2015 8:27 am

Imi place ideia povesti. Astept next!! :bounce:
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra A.D. Empty
MesajSubiect: Re: Londra A.D.   Londra A.D. I_icon_minitimeDum Feb 01, 2015 3:38 pm

Capitolul 1 - Cu dragoste, Alice

"Sangele proaspat este dovada ca victima a fost ucisa in aceasta dimineata. Politia chiar nu poate sa faca nimic in privinta Lui?" - Old City Newspaper

Schot imi intinse dosarul cazului, era un dosar sifonat, stiam ce dosar e... Eu lucrasem la el timp de doua luni.
-Stiu ce caz este, stii ca nu pot sa o fac, l-am rezolvat. Trimite pe altul in locul meu! i-am spus oarecum nepasator.
-Daca as putea as face-o dar tu esti singurul capabil sa duca pana la capat aceasta sarcina, Schot imi arunca in brate dosarul, deschide-l o sa vezi ceva nou in el.
Am rasfoit dosarul vreo doua minute si apoi am pastrat tacerea uitandu-ma in ochii lui Schot parca incercand sa il sfidez.
-Acum ca ai vazut despre ce e vorba, mai ai de gand sa stai mult pe aici?
-Cum de mereu obtii ceea ce vrei, Schot, cum? l-am intrebat lasandu-i dosarul pe scaunul de langa usa si apoi parasind biroul.
-Sunt seful tau, e datoria mea sa iti arat ce e bine si ce nu! Hehe! Schot zambi si isi relua munca de birou.
Eram pe strada, treceam printr-o mare de cadavre, lipsite de orice umanitate, ce pluteau in deriva pe strazile Londrei. Nu imi pot da seama ce a provocat aceasta dezumanizare a societatii, parca si copii se nasc batrani, asteptand sa moara... Trist.
Oarecum nu pot sa ii condamn, trecem printr-o perioada foarte grea in care mai repede ii omori pe cei din jurul tau si ii mananci decat sa incerci sa lucrezi undeva si sa iti cumperi mancare. "A.D." descrie perfect ceea ce este azi lumea.
-Nu iar, am soptit eu in momentul in care am auzit in departare colopotul rasunand puternic. Toti cei din jurul meu, acele "cadavre in deriva", au inceput sa se zbata si sa se impinga, inca putin si s-ar fi urcat unii peste altii doar ca a ajunga mai repede in adaposturile subterane. Ah... Cred ca am uitat sa va spun ca Anglia A.D. este in razboi cu Germania A.D. , aceasta trimitand la intervale regulate avioane ce bombardeaza diferite orase. Ce este foarte ciudat este ca in aceasta saptamana este a doua oara cand Londra este atacata.
In nici cinci minute toate strazile erau goale, intr-un final puteam sa merg linistit pe strada. Care erau sansele ca bombele sa cada fix unde ma aflu eu, foarte mici. In scurt timp avioanele au ajuns deasupra Londrei insa au trecut fara sa arunce nicio bomba,si mai ciudat este faptul acele avioane nu apartineau Germaniei. Ceva nu este in regula aici...
Pe la ora 12PM am ajuns in fata blocului unde trebuia sa il gasesc pe informator. Intrand in scara blocului imi verific revolverul, are toate cele 6 gloane in el. Usa liftului era deschisa si nu era nici urma de lift, ciudat... Lumina pe scara blocului era oprita, insa foarte rar erau puse lumanari in diferite locuri dand locului un aer infiorator. Am urcat pana la primul etaj, trebuia sa gasesc aparamentul 13. Heh, fiind doar trei apartamente pe palier nu mi-a fost foarte greu sa il gasesc.
M-am apropiat incet de usa, oarecum speriat, aveam impresia ca in intunericul blocului cineva se uita la mine. Am intins mana sa bat la usa si... in acel moment am simtit cum incepe sa imi curga sange din tampla dreapa si sa imi pierd cunostinta. Am cazut pe podeaua de lemn a cladirii apasand pe tragaci din gresala lasand un glont sa se infiga in perete. Apoi totul a devenit negru.
---
Jurnalul Meu:
#2
Alice - a fost o fata din trecutul meu. Dupa ce a disparut am incercat sa o uit insa nu am reusit sa fac acest lucru nici pana in prezent. Nu vreau sa adaug mai multe detalii despre ea deoarece incerc sa o las asa cum e, moarta

----
Astept si eu pareri!!!
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Londra A.D. Empty
MesajSubiect: Re: Londra A.D.   Londra A.D. I_icon_minitimeDum Feb 01, 2015 5:35 pm

Dupa cum am mai zis imi place povestea ta. Ai talent frate! Vreau next!! :drunken:
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra A.D. Empty
MesajSubiect: Re: Londra A.D.   Londra A.D. I_icon_minitimeLun Feb 02, 2015 1:33 pm

Capitolul 2 - Amintiri

"Au mai ramas doar trei zile pana la sarbatorile de primavara" - The Junior

M-am trezit dupa ce pe mine a fost aruncata o galeata de apa la fel de rece ca si privirea celui de pe scaunul din fata mea. Ajunsesem in apartament, insa nu asa cum imi dorisem eu, acum tot ce trebuia sa fac era sa ii arestez pe toti cei prezenti si sa ii interoghez. Ha, as fi vrut eu sa fie asa usor pe cat suna. Aveam mainile legate deasupra capului si eram suspendat in aer de sfoara ce le tinea legate. Camasa si paltonul stateau pe jos intr-o balta de... sange? Acum mi-am adus aminte, am fost lovit in cap de o bata, pe palierul intunecat al blocului.
In camera pe langa mine mai erau inca sapte indivizi, nu il cunosteam decat pe cel din fata mea, de pe scaun. Era un criminal "neobisnuit" mai ales in aceste timpuri. Nu stiu nimic despre modul in care lucra dar i se spune Colectionarul si dovada ca isi merita aceasta porecla era la gatul sau, un lant pe care erau puse urechile victimelor sale.
-Faust, te admir, l-ai omorat pe Kevin, l-ai prins pe Gol'Men, si acum ai curajul sa vi in casa mea, si sa ma ameninti! spuse Colectionarul rupand tacerea din camera. Esti in tabara gresita!
-Nu cred ca intelegi... Dar ai ceva ce imi apartine! i-am spus continuand sa il privesc direct in ochi.
-Hehe, stiu... In acel moment am simtit cum inima imi sta in loc. Stiu prea bine ce vrei inapoi dar din pacate o sa il primesti inapoi. PE BUCATI!
-Hmm, nu ai indraznii sa faci asa ceva! am inceput sa ma zbat in aer dar am fost lovit foarte rapid in burta de unul dintre indivizii din camera si m-am oprit.
Colectionarul se ridica si se apropie de unul dintre ajutoarele lui, acest individ avea o silueta feminina si purta masca. Cand ajunse langa el, Colectionarul, ii dadu un pumn in stomac apoi prinzandu-i capul in mana ii taie o ureche prin masca.
-Asta e pentru tine, Faust, sa nu ii mai duci dorul!... Dati foc apartamentului! spuse Colectionarul plecand din apartament impreuna cu toti cei sapte criminali.
---
Jurnalul Meu:
#3
Colectinoarul - Un criminal renumit in Londra, are foarte multe cunostinte si in ciuda faptului ca a fost retinut de multe ori de politie niciodata nu a putut sa fie acuzat. Sta la etajul unu intr-un bloc darapanat si stie ca nu are nimeni curaj sa intre peste el. 
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Londra A.D. Empty
MesajSubiect: Re: Londra A.D.   Londra A.D. I_icon_minitimeMar Feb 03, 2015 2:23 am

Deci,povestea îmi amintește de Jack Spintecătorul,poate că despre el este vorba Laughing Oricum,îmi place felul în care povestești,greșeli nu am găsit.Este ok,aștept next.
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Londra A.D. Empty
MesajSubiect: Re: Londra A.D.   Londra A.D. I_icon_minitimeMar Feb 03, 2015 12:35 pm

Imi place mult povestea ta , am mai zis asta. Nu uita ai mult talent. Asta trebuie sa stii minte . Astept next!
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Londra A.D. Empty
MesajSubiect: Re: Londra A.D.   Londra A.D. I_icon_minitimeMier Feb 04, 2015 3:11 pm

Capitolul 3 - Americano

"Politist gasit mort intr-un apartament de la marginea orasului. Se presupune ca este chiar detectivul Faust Bonham, insa nu se poate afirma cu certitudine acest lucru datorita faptului ca in apartamentul respectiv a fost un incendiu" - Old City Newspaper

Miros de mucegai si funingine, asa mirosea in portul de pe malul Tamisei. Un miros neplacut pentru mine, venind din America. Acolo totul e normal, din moment ce noi am castigat razboiul insa aici e cu totul alta poveste. Marea Britanie a pierdut razboiul, dar nu a acceptat acest lucru asa ca tarile victorioase au bombardat intreaga insula pentru a se asigura ca nu se va ridica impotriva lor.
Numele meu este William Graham, lucrez la FBI si am fost chemat in Londra de catre Schot... nu mai stiu cum, pentru a ajuta politia britanica in prinderea Lui, un barbat, se presupune, a carui identitate nu este cunoscuta pana in prezent si care a ucis peste 200 de femei. Lucru, daca ma intrebi pe mine, interesant, pot spune din start ca este obsedat de sexul opus, nu imi dau seama de ce dar modul sau de a lucra indica acest lucru. Si pot sa mai adaug inca multe alte aspecte ale caracterului sau, dar nu o sa le zic britanicilor din prima tot, vreau sa fie momentul meu de glorie, vreau sa fiu eu cel care il prinde, vreau sa raman in istorie.
In port un gras pitic se uita insistent la mine, fumand nervos dintr-o tigara. Are ochii rosi, a stat treaz pana tarziu si nu s-a odihnit destul, are un pistol sub palton, se poate observa umflatura din dreptul lui, este evident, e Schot. M-am apropiat de el si am putut sa il analizez si mai bine, avea gulerul camasii necalcat, sotia ii murise, este foarte sigur pe el, este cel mai bun in ceea ce face.
-Will, Will Graham, ma numesc! m am prezentat intinzand mana politicos spre el, lasand jos servieta.
-Incantat, Schot...
-Stiu cine sunteti, si as vrea sa ne grabim daca se poate, trebuie sa fac o baie, miros groaznic. Cand i-am strans mana mi am dat seama ca aparentele inseala, daca as fi fost nevoit sa ma lupt cu el... probabil as fi pierdut.
-Daca insistati asa mult, sigur...
Peste o ora am ajuns in camera de hotel unde am fost cazat.
---
Jurnalul sau:
William - O persoana misterioasa si foarte periculoasa, a rezolvat toate cazurile importante din S.U.A. si acum este chemat in Londra. O sa fie un rival competent.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Londra A.D. Empty
MesajSubiect: Re: Londra A.D.   Londra A.D. I_icon_minitimeMier Feb 04, 2015 6:57 pm

O poveste genială,mă gândeam cp Faust va scăpa,dar se pare că asta ai încercat tu să dai impresia sau poate am citit eu prea multe povești în care de obicei totul iese bine,binele câștigă..etc. Oricum,aștept next.
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Londra A.D. Empty
MesajSubiect: Re: Londra A.D.   Londra A.D. I_icon_minitimeJoi Feb 05, 2015 10:02 am

O poveste super. Nu am ce comenta. Next!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Londra A.D. Empty
MesajSubiect: Re: Londra A.D.   Londra A.D. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Londra A.D.
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Londra Victoriana ( Cu membrii de pe forum )
» O scrisoara pierduta prin Londra

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: