Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Conacul bantuit ( Capitolulu 1 )

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul bantuit ( Capitolulu 1 )   Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Iul 16, 2014 5:49 pm

Iti ador povestea pune next!
Sus In jos
Lissa14
Incepator
Incepator
Lissa14

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 34
Data de inscriere : 06/07/2014
Varsta : 24
Localizare : Galati

Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Conacul bantuit ( Capitolul 12 )   Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Iul 16, 2014 8:32 pm

Alexandra P.O.V. : Un meci de fotbal ca sa nu ne pierdem capetele? Ok, asta suna foarte dureros, daca pierdem meciul.
Eu : Si unde are loc meciul?
Bogdan : Aici scrie ca intr-o camera din aripa de nord-est. Pariu ca dragonul stie drumul.
Eu : Si eu cred. Haide, aratane drumul, te rog.
Dragonul se uita putin nedumerit, dar incepu sa ne arate drumul. Ne-a luat cel mult 30 de minute, pana am ajuns in fata unor usi. Le-am deschis si in loc sa fie o camera normala, era un teren de fotbal. In tribune se aflau tot felul de creaturii, nici nu vreau sa le numar, pe teren se aflau un varcolac, un vampir, o mumie, o fantoma si un monstru cu doua capete, iar pe una din bancile de langa teren, se afla vechiul nostru prieten din biblioteca. Cand ma uit la el ma trece un fior rece, iar cand el se uita in directia noastra, se minuneaza si incepe sa se indrepte inspre noi.
Demonul : Deci, ati trecut de dragon, dar si de iubita mea Serqet. Voi copii, ati reusit sa terminati provocariile mai repede de cat prima generatie. Si se pare, ca credinciosul meu slujitor, m-a tradat.
Dragonul a inceput sa maraie in directia demonului. Se pare ca nu ii placea de el. Demonul a inceput sa se incrunte in directia lui.
Demonul : Te-ai inmuiat nu? Doar pentru ca ai ajutat un om, ai hotarat sa te intorci in potriva mea nu? Oricum nici nu stiu de ce ti-am crutat viata.
Bogdan : Am venit aici sa jucam, nu sa auzim povesti vechi de cand lumea. Si unde este arbitrul?
Demonul : Oh, aproape am si uitat. Ok, deci vreau sa stiu care sunt cele 5 persoane care vor juca.
Noi fetele la un loc : Baietii, cine altcineva.
Baietii la un loc : VRETI CA NOI SA NA PIERDEM CAPETELE?
Eu : Stati ba, noi am zis ca voi jucati pentru ca de obicei baietii joaca fotbal.
Catalin : Da ce, voi ce aveti de nu puteti juca? Sunteti cumva codase?
Restul baietiilor s-au dat inapoi, iar eu i-am tras un pumn in nas lui Cata.
Eu : Ce ziceai despre fete?
Catalin : Nimic.
Dorina : Of, iti repar eu nasul.
Dupa ce Dorina ii repara nasul, ne intoarcem sa ne uitam la demon si in loc sa il vedem, asa cum l-am vazut pana acum, arata diferit.
Demonul : Este cumva anormal ca eu sa i-au o forma umana?
Eu : Tu ai luat forma unui personaj de anime sa sti.
Demonul : Oh, serios? Nu mi-am dat seama.
Da, arata precum Sebastian Michaelis din animeul Black Butler. Dar, nu era imbracat in uniforma de majordom, ci in uniforma de arbitru. Baietii s-au dus pe teren si Bogdan s-a dus in poarta. In poarta adversa statea fantoma. Sper ca baietii sa castige.

Vlad P.O.V. : Oh frate, eu nu sunt in stare sa joc. Dar trebuie sa incerc. Meciul a inceput bine, in prima repriza echipa noastra am reusit sa inscrie vreo 2 goluri pana sa ne depaseasca echipa adversa cu inca 2 goluri. Scopul acestui meci de fotbal este sa inscriem 5 goluri, atatia jucatori cat sunt intr-o echipa, ca de nu, pa-pa cap. Iar mingea trebuie sa fie un craniu vorbaret. Doamne noroc ca acum avem pauza pana sa inceapa a doua repriza. Pe tabela de marcaj vad scorul 2-4. Tre' sa facem ceva ca sa ii egalam, iar in ultimul minut sa inscriem, ca sa putem castiga si sa putem termina cu noaptea asta.
Incepe a doua repriza. Ne aflam deja pe muchie de cutit. Mingea a ajuns la mine, iar cand am atins-o din nou cu piciorul, vedeam totul de parca eram intr-un sistem de calculator ultra sofisticat. Am reusit sa calculez traiectoria mingii, forta care trebuia folosita si am lovit si am inscris. Am analizat si ambele echipe, deci aveam o sansa.
??? : Pauza! Pauza!
Am auzit fluierul si m-am intors sa vad ca Alexandra ceruse pauza. Se indrepta catre mine si restul echipei.
Alexandra : Vlad, la cum ai lovit, imi dau seama ca ai o putere noua. Hai sa auzim tactica ta de joc.
Eu : Am calculat si am descoperit ca daca Daisuke reuseste sa inscrie un gol, Bogdan va putea da lovitura finala pentru a castiga meciul. Eu voi sta in poarta si va voi ghida.
Bogdan : Cum?
Eu : Pai in timp ce jucam in prima repriza, v-am auzit ganduriile si mi-am dat seama ca asa va voi putea ajuta.
Meciul incepe din nou si asa cum am prezis, Daisuke a reusit sa dea gol si am reusit sa egalam. Bogdan era speriat.
Eu : Nu te teme, fa cum spun si castigam.
Bogdan : Usor de zis, greu de facut. Dar incerc.
Bogdan a reusit sa ajunga pana aproape de poarta, dar acum era tipul cu doua capete in poarta. Am calculat repede, am gasit punctul slab si ocum sa dea gol. Vad ca in spatele lui Bogdan e varcolacul. Tre' sa ii dau repede indicatii.
Eu : Fa repede o intoarcere de 360 de grade si loveste cat de tare poti.
A facut acea intoarcere, a lovit mingea si....


Oare Bogdan a reusit sa inscrie golul? Next dupa cateva pareri.

Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul bantuit ( Capitolulu 1 )   Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Iul 16, 2014 9:35 pm

Îmi este rușine că nu am comentat până acum la poveste . Așa de rușine, încât tot ce aș putea să-ți spun este să pui  :SN: . :3
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul bantuit ( Capitolulu 1 )   Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Iul 16, 2014 10:44 pm

Te loggggggggg mumos mumos sa  pui next!
Gata cu dragalseniile Pune next ca de nu te bag in coma 10 ani!
Sus In jos
Lissa14
Incepator
Incepator
Lissa14

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 34
Data de inscriere : 06/07/2014
Varsta : 24
Localizare : Galati

Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Conacul bantuit ( Capitolul 13 )   Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iul 17, 2014 11:43 am

Bogdan P.O.V. : AM DAT GOL! AM INSCRIS! Doamne, daca nu era Vlad, am fi fost morti acum. Dupa ce am facut acea intoarcere, am dat un picior in minge de a trecut fix pe sub picioarele portarului si am inscris. Ma uit cu mandrie pe tabela de marcaj iar scorul este 5-4. Super, am reusit sa castigam un meci de fotbal si ne-am salvat si capetele pentru asta. Simt cum sunt luat pe sus de gemeni si ii aud pe baieti, dar si pe fete cum sarbatoresc. Ma uit in directia echipei adverse si se vede ca nu-s prea fericiti, dar aud cum craniul tot vorbeste si vorbeste. Aproape am uitat ca mingea era de fapt un craniu.
Craniul : Baiete, la ce lovitura ai dat pot spune cu mandrie ca esti cel mai bun jucator de fotbal DIN LUME!
Eu : Mersi.
Il aud pe demon cum injura si vad ca isi pedepseste echipa. Isi pocneste degetele si apare o ghilotina medievala. Nici nu vreau sa vad cum le taie capetele. Se intoarce inspre noi, dar privirea ii ramane fixata pe sora mea. Daca iar are de gand sa o posedeze, o s-o faca atunci cand sunt eu mort.
Demonul : Sa stii ca data viitoare, provocariile vor fi mai grele decat ce a fost in seara asta. Fi cu mare bagare de seama. Ii crut viata celui ce il iubesti cu toata inima, dar cand totul va fi prea frumos ca sa fie adevarat, il voi ucide.
Zambi rautacios si cred ca expresia de pe fata lui Alex e frica amestecat cu durere. Nici nu stiu de cine ii place, ca nu-mi pasa, dar acum ii pasa, doar pentru siguranta tuturor mai ales siguranta Alexandrei.

Alexandra P.O.V. : Dupa ce a zis astea, stiam ca imi va face restul zilelor, pana aveam sa il distrugem de tot, un calvar. Tot conacul revine la normal. Ciudat, dar nu este 4:30. Ma uit la telefon si vad ca ora este 2:00. Hm, cu doua ore si jumatate am terminat mai repede, dupa cum se vede.
Eu : Eu ma duc sa fac o baie.
Catalin : C-am ti-ar trebuii una.
Ii trag un pumn in burta si el cade in genunchi. Da, nu-i bine cand cineva se pune cu mine, mai ales baietii. Ma duc sa imi fac baia si o jumatate de ora mai tarziu ma intorc in camera unde stateam, ma imbrac cu un tricou verde, imi pun o pereche de blugi lungi si o jacheta de blug pe mine. Vad un feon pe pat. Cred ca unul din gemeni l-a adus cand eu inca faceam baie. Ma duc jos in bucatarie, unde ii gasesc pe ceilalti.
Eu : Ok, daca tot am terminat cu noaptea asta, ar fi bine daca ne-am lua lucruriile de scoala si am mai sta aici pana la 6 si am pleca.
Lilly : Da, dar cum? E inca noapte si este periculos.
Dorina : M-am gandit eu ca asa se va intampla, asa ca in timp ce eram in masina, i-am dat un SMS fratelui meu sa mearga la toti acasa si sa ne i-a el lucruriile.
Laura : Deci, de asta ne-ai cerut noua cate o copie de la cheiile noastre.
Dorina : Exact si cu transportul, vine el la 6:00 sa ne duca pe toti la scoala.
Bogdan : Sper ca i-ai spus ca eu voi lua un autobuz sa ma intorc acasa nu?
Dorina : Da i-am zis.
Ne-am dus cu totii la culcare, iar m-ai tarziu m-am trezit la 5:15. Nu am putut sa m-ai dorm, asa ca mi-am facut rutina, m-am dus jos sa mananc ceva impreuna cu ceilalti si am asteptat sa se faca 6 sa putem pleca.
Eu : Bogdan daca tot pleci acasa, imi poti duce geanta asta inapoi? Ma ocup eu de ea m-ai incolo.
Bogdan : Acolo sunt hainele de ieri nu? Lasa le pun eu la spalat.
Ajunge in fata portii conacului o duba, la volan fiind profesorul nostru de muzica, adica fratele Dorinei.
Dorina : Din nou iti multumesc ca faci asta pentru noi Andrei.
Profesorul de muzica ( Andrei ) : Nici-o problema, orice pentru sora mea si prietenii ei.
C-am pe la 7:55 am ajuns, am coborat din duba si am mers cu totii la ora de istorie, una din orele ce le aveam impreuna. Si spre ghinionul meu si Julia cu clonele ei au ora cu noi. Ma asez in spatele clasei, iar Daisuke vine si se aseaza langa mine.
Eu : Dar eu stiu ca tu de obicei stai cu Takashi.
Daisuke : Asa-i, dar am vrut o schimbare mica. Am vorbit ca doar la istorie sa stau langa tine.
In gandul meu saream in sus de bucurie, dar mai si faceam o baricada sa nu pentru Julia si demon. Oh, va fi o ora de istorie lunga. In timp ce dirigintele nostru incepea sa ne povesteasca despre lectie, ma uit cu coada ochiului pe geam, dar aproape jur ca imi venea sa tip ca acolo pe fereastra vedeam.....


Pe cine vede Alexandra pe fereastra? Next dupa cateva pareri.


Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul bantuit ( Capitolulu 1 )   Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iul 17, 2014 12:01 pm

Pune next odata si iti ador povestea
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul bantuit ( Capitolulu 1 )   Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iul 17, 2014 12:29 pm

Povestea ta este super!!!
Sus In jos
Lissa14
Incepator
Incepator
Lissa14

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 34
Data de inscriere : 06/07/2014
Varsta : 24
Localizare : Galati

Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Conacul bantuit ( Capitolul 14 )   Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iul 18, 2014 7:06 pm

Il vad pe dragon. Doamne imi fac repede de 3 ori cruce. Stai sa auda ceilalti. Ma concetrez doar pe prietenii mei si folosesc telepatia. Sper ca asta nu merge doar la Vlad ci si la noi ceilalti.
Vlad : Alex, te rog ma lasi sa ma concetrez la ce spune dirigintele?
Eu : Nu pana nu va uitati cu totii pe fereastra.
Catalin : Cine mai crede ca Alex a inebunit sa zica 'Eu'.
Eu : Sa mori tu de nu te trezesti in spital daca mai zici ca-s nebuna.
Lilly : Cata, defapt sefa are dreptate cand zice sa ne uitam pe fereastra.
Laura : Nu si tu Lilly.
O vad pe Laura cum se uita pe fereastra si doar noi restu' o auzim cum tipa.
Laura : Tipilor, fetele au dreptate. Dragonul e la fereastra.
Gemenii la unison : ESTI SIGURA?!
Bogdan : ALOO, MA LASATI SA INVAT?!
Eu : Vlad, eu cred ca te-ai concetrat cam prea mult.
Vlad : Defapt suntem cu totii conectati la ganduri, deci de asta il auzim si pe Bogdan, chiar daca e departe de noi.
Bogdan : Scoate-ma din conversatie ca tre' sa invat ba! Am test la tehnologie azi!
Vlad : Mai poti rezista inca 10 minute?
Bogdan : Daca i-au 4, ia-ti adio de la ochelari.
Eu : Ajunge! Bogdan asculta muzica sau puneti dopuri de urechi. Poate opresti semnalul.
Bogdan : In ce sertar din camera ta sunt dopuriile?
Eu : Sertarul de la birou, al doilea din stanga.
Nu il mai aud pe Bogdan. Se pare ca ideea mea a mers. Dupa ora ma uit din nou pe fereastra si nu zaresc nimic. Vad doar acelasi peisaj de zi de zi. Ies din clasa si ma indrept inspre dulapul meu, sa imi scot chimia, biologia si romana. Aud din spatele meu un mieunat si ma uit jos sa vad un motan negru cu ochi verzi si o pereche de aripi mici negre. Asta-i culmea. Cum dragonul si-a putut schimba forma, n-am idee. Vine si Dorina si era cat pe ce sa calce pe coada lui si vad cum se face cam alba.
Dorina : Nu glumeai mai devreme!
Eu : Ti-am spus eu!
Le vad din indepartare pe vipere, care se indreapta exact spre noi.
Julia : Oh, se pare ca urata si-a adus pisica la scoala. Stii ca nu este permis accesul cu animale aici.
Dorina : Si atunci de ce avem iepuri, sobolani, pesti si cobai in laboratorul de biologie? Oh, chiar si broaste.
Eu : Si te corectez. Nu e pisica ci motan.
Mara : Atunci de ce are aripi pe spatele lui?
Dorina : Ieri a venit verisoara mea mai mica in vizita si nu i-a dat pace decat azi dimineata cand a plecat.
Cara : Si a cui este motanul?
Eu : Al meu.
Julia : Daca este al tau atunci cum il cheama.
Eu : Umbra.
Julia : Ok, cred. Haideti fetelor, avem geografie acum.
Cat ma bucur ca pleaca. Deschid fereastra de pe hol si Umbra iese afara. Plec la ora de chimie, cat timp Dorina pleaca la fizica.

Nicoleta P.O.V. : Oh, urasc geografia, dar le urasc si pe cele 3 vipere. Nu stiu de ce, tre' sa se uite cu asa ciuda la mine daca stau langa unu din gemeni. Stau in clipa asta langa Daisuke (Takashi are fizica acum) si incerc sa ma concetrez cat mai mult la ora. Le aud ganduriile alora 3 si noroc ca ele nu le aud pe ale mele. Dupa cum se pare, sunt inca geloase pe Alexandra. Si cred ca vor sa ii planuiasca inmormantrea. Incerc sa ma gandesc la altceva, pana aud ca cuiva ii place de Alex. Ma uit in dreapta mea si il vad pe Daisuke, dar e concetrat pe altceva. Arunc o privire pe caietul lui si vad ca deseneza un nume, iar cand ma uit mai bine, e chiar numele Alexandrei.
Eu : Iti place de Alex.
Daisuke : Ba nu.
Eu : De ce atunci ii tot scrii numele in caiet?
Daisuke : Ti se pare.
Eu : Ok, atunci eu te las Romeo.
Daisuke : Taci din gura baka.
Eu : Daca ma mai faci idioata, ii zic lui Alex ca o placi.
Daisuke : Nu te va crede.
Vroiam sa ii mai zic vreo doua, dar simt cum cad la pamant si aud multe voci in jurul meu, dar ma las prada intunericului ce ma cuprinde.


Ce s-a intamplat cu Nicoleta? Next dupa 2 pareri.




Sus In jos
Diana
Veteran
Veteran
Diana

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 278
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 109
Localizare : În spatele tău...

Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Conacul bantuit.   Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iul 18, 2014 7:21 pm

SUPERRR!!!! NEXT MA! :SL: :SL: :SL: :SN: :SN: :SN: :SN: :SB: :SB: :S+:


Ultima editare efectuata de catre PaulSiAthta in Dum Aug 10, 2014 10:51 am, editata de 1 ori (Motiv : Trebuie maxim 10 emoticoane. Nu intreceti limita.)
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul bantuit ( Capitolulu 1 )   Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iul 18, 2014 7:25 pm

:SN: 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Conacul bantuit ( Capitolulu 1 )   Conacul bantuit ( Capitolulu 1 ) - Pagina 4 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Conacul bantuit ( Capitolulu 1 )
Sus 
Pagina 4 din 7
 Subiecte similare
-
» Conacul Rosenberg
» Conacul Vampirilor
» Conacul Rosenberg!
» Un loc bantuit
» Blocul bantuit.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: