Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Nu o sa credeti!!!

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
dark_nights
Incepator
Incepator
dark_nights

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/07/2014
Varsta : 29
Localizare : Cuibul meu

Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Cap 8:Actiune in sarsit(multumesc Doamne)!!! si Cap9:Al 5-lea Vali cyborg-ul   Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 08, 2014 3:31 pm

Dupa cum ziceam au venit astia 2 cu multe alte persoane doritoare de distractie si pe timp de ploaie,oricine ar vrea si desigur am acceptat ca nu aveam cum sa nu devin centrul atentiei.OK party-ul era in toi si toti ne distram livingul,bucataria,aproape toate dormitoarele erau ocupate(nu si al meu) pana si baia.Fiind toti adolescenti ne permiteam si bere,whisky si preferata mea votca.Dupa vreo 4-5 ore aproape toata lumea era pe jos adormita si ceilalti acum lesinau dar deodata primisem un mesaj de la Dr. Andrei mesajul a fost:"un grup de shinigami(zeu al mortii la japonezi)au fost vazuti luand sufletele oamenilor vi duceti-va si vedeti problema,ma scuzati ca va intrerup mini-vacanta dar o sa va dau alta." eu fiind ametit la fel ca ceilalti am facut ceva care atunci credeam ca ma va face sa ma simt mai bine,am combinat cafea,votca,suc(eram ametit nu gandeam logic) si apa minerala cu lamaie.I-am trezit pe ceilalti 3 si le-am explicat despre urgenta dar cum nimeni nu a putut sa ma asculte le-am turnat din ceea ce combinasem mai devreme,partea buna e ca isi revenisera cat de cat dar nu mai era si pentru mine.Am plecat cat de repede am putut pe ploaia aia si am ajuns destul de repede in centrul orasului unde era problema,partera buna era ca gasisem unde era problema intr-un camin al unei facultati din apropiere,Cum am intrat ma asteptam sa fie haos si oameni speriati peste tot dar ei erau in toiul unei petreceri in toata regula plus ca nimeni nu baga de seama corpurile fara suflet din incapere si cei care cadeau fara rasuflare di cauza acelor shinigami.Neputand sa ne dezvaluim puteriile ,de fapt ceilalti ca eu stiam ca numai eu ma vad diferit am incercat sa iii prind de unu singur dar ceva ciudat s-a intamplat in timpu transformarii:in loc sa ma transform complet eram doar pe jumatate aratam ca o jucarie careia i s-au schimbat o mana si un picior.Brick nu putea sa isi foloseasca forta deoarece ii venea rau si daca alerga,Max incepuse sa manance florile din ghiveciurile din incapere(asa cum fac caini cand le este rau),iar Hera era adormita deoarece ii trebuia sange,dar noi haideti totusi sa incercam nu avem ce sa pierdem decat sufletele nu era prea grav.Icepusem cu stangul si in 5 minute eram la pamant si era cat pe ce sa fim invinsi dar deodata aparuse un baiat care dintr-o lovitura ii gonise pe shinigami,era un baiat nalt cu parul albastru cu o creasta mare destul de slab dar bine facut inalt si tenul sau era de culoare alba era imbracat doar cu o pereche de bermude si o camasa cu maneca scurta desfacuta complet si in plus mai purta si ochelari de soare(era toamna nimeni nu mai putea sta asa era prea racoare pentru genul asta de imbracaminte) dar ce m-a mirat a fost ca a vazut si a putut lovi cu atata forta acei hoti de suflete in plus il vedeai cu o sticla de cola in mana el spunea ca daca nu are cola nu se mai poate lupta sau macar sta treaz.
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 08, 2014 4:11 pm

pune next!
Sus In jos
dark_nights
Incepator
Incepator
dark_nights

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/07/2014
Varsta : 29
Localizare : Cuibul meu

Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Cap 10:Puteri noi !?Super!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 12, 2014 12:45 am

Multumita lui Vali care ne-a dat un suc special de ne-a trezit din acea ameteala i-am invins pe shinigami fara nici-o problema dar cel mai important era ca Vali s-a oferit sa ni se alature in echipa fara nici cea mai mica ezitare,curios dar el a spus ca de mult astepta ca ceva mult mai interesant sa se intample dar pentru noi ceilalti a fost un lucru care sigur ne va ajuta in viitor.In fine lucrul cel mai important pentru mine a fost ca eu am capatat puteri noi adica monstrul din mine s-e schimbase si devenise mai uman(ca intr-un stadiu de evolutie)si puteam face ca doar unele parti de exemplu maini,degete,sau chiar ochi sa se schimbe(desigur doar eu puteam vedea asta si Dr. Andrei care putea intra in mintea mea)s idesigur si puterea fizica crescuse,ma antrenam zilnic cu Max si Brick dar acum toti eram in impas deoarece aveam aceeasi forta la skandemberg si toti vroiam sa castigam.Dar nu numai eu deveneam mai puternic ci si ceilalti:Max nu mai era tricolici,devenise licantrop(trecuse si de pricolici),Brick devenise una cu Excalibur si cand dorea sa o foloseasca ii aparea pe mana dupa ce lumina foarte puternic,Hera invatase sa controleze si ea 2 sabii care aveau un maner foarte ciudat,si mai trebuia sa aflam ce puteri avea si Vali.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Aug 17, 2014 4:24 am

Eu zic că acţiunile se desfăşoară prea repede.
Sus In jos
dark_nights
Incepator
Incepator
dark_nights

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/07/2014
Varsta : 29
Localizare : Cuibul meu

Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Cap 11:Nici nu stiu ce sa spun!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 23, 2014 12:27 am

Bine acum venind seara ne punem si noi sa dormim totusi ca totusi a fost o zi destul de incaracata:coleg nou,puteri noi,mahmureala,bataie cu shinigami,party,etc.Ne ducem fiecare la locul lui si acum urma sa vedem ce facem maine.Ma trezesc calm linistit nimic nou,dar cand deschid ochii ma trezesc legat atat de bine incat nici degetele nu le puteam misca prima oara am crezut ca este vreo gluma dar cand ma uit ii vad pe toti legati potrivit pentru puteriile lor apoi mi-au spus ca am fost rapiti si ca a fost o lupta si ca am pierdut si de aia eram ranit dar nu mi-am dat seama pana cand nu am auzit povestea si eu participasem fara sa-mi aduc aminte in cealalta forma a mea si de aia cred eu ca nu imi aduc aminte.Eram intr-o camera captusita bine pentru a evita scaparea noastra ziduri groase de beton ,un strat la fel de gros de plumb si apoi un material asemanator cu vata care absorbea socurile zidurilor pentru a nu le putea lovi.Mi-am transformat mana si cu greu am reusit sa rup acel fir de otel cu care eram legat apoi mi-a fost destul de usor sa-i dezleg pe ceilalti dar degeaba daca nu puteam iesi si nici nu stiam de ce ne aflam aici.Camera era supravegheata video asa ca de nervi am incercat sa le rupem fara vreun rezultat,pana cand in sfarsit se aude o voce care ne spunea sa stam calmi.S-a intitulat "Doctorul" si a spus ca dupa cateva experimante o sa ne reduca la tacere.Atunci am intrebat despre ce fel de experimente este vorba si de ce vor sa ne termine.Era vorba de o organizatie militara cere ne vroia puterile in scopul imbunatatiri puterii soldatilor pe campul de lupta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Nu o sa credeti!!!
Sus 
Pagina 3 din 3
 Subiecte similare
-
» Voi credeti...?
» Voi ce credeti?
» Voi credeti?
» Parerea mea....voi ce credeti?
» Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: