Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Nu o sa credeti!!!

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iul 23, 2014 11:18 am

:SN: 
Sus In jos
dark_nights
Incepator
Incepator
dark_nights

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/07/2014
Varsta : 29
Localizare : Cuibul meu

Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Continuare Cap5:Nu stiu cum sa va spun da eu sunt sefu si Cap6:Iar la scoala?   Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iul 23, 2014 10:21 pm

In regula am cunoscut echipa dar mai ramasese o problema :cine sa fie lideru?Era clar ca trebuia sa fie cineva cu putin talent petru asa ceva si cu planuri care avea la baza strategi bine gandite si desigur sa stie cum sa amplaseze fiecare membru.Cum putea ca un vampir tacut sau un varcolac nervos sau chiar unu care la primele semne de stres sa creada ca se tranfsora in ceva neprietenos si nici macar o bruta fara minte.Dar uitasem cine ne-a adunat parapsihologul Andrei care dupa parerea mea era perfect ca asa ceva,desigur ca nu numai eu m-am gandit la asa ceva dar trebuia sa ne ajute fara sa plece de undeva si sa poata vedea ce se intampla,dar o idee mia trecut prin minte Hera cu puteriile ei de vampir sa ne conecteze telepatic si asta am si facut.OK cam asta era tot ce mai trebuia era sa mergem in prima misiune ca si facut.Acum incepe partea trista prima miiune era la scoala unde eram si inca nu o terminasem trebuia sa intru in clasa a 11-a dar credeam ca o sa trebuiasca sa o abandonez.Acum sa va spun si ce era acolo :un demon care vindea sange de demon si acel sange oferea super-forta,agilitate si o stare de euforie incat te credeai regele lumii, desigur ca mai oferea si dependenta dar noi trebuia sa prindem demonu sa aflam de unde lua sange si sa mai si musamalizam toate aceste lucruri.In regula sa mergem la scoala (vai de mine).
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iul 23, 2014 11:24 pm

Nexxt!
Sus In jos
dark_nights
Incepator
Incepator
dark_nights

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/07/2014
Varsta : 29
Localizare : Cuibul meu

Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Cap 7:Haide sa terminam o data!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iul 24, 2014 2:02 am

Asa acum ajuns la scoala care era la fel dintotdeauna :fumatorii dupa coltul scolii,2 indragostiti care se sarutau nonstop pe catedra nu stiu nici acum cum respirau ciudatii vreo 5 in ultimele banci de la perete si eu care nu imi pasa de scoala care stateam ori in ultima banca de pe randul din mijloc ori in prima mereu singur (deoarece nu vroiam sa ma streseze nimeni) si tocilarii pe tot randul de la geam,nici acum nu am spus la nimeni ca eu fiind autodidact stiam dinaintea lor orice lectie si formula nou predata singura diferenta era ca acum venise si cei 3 muschetari:Hera era parca din desenele anime (arata criminal),Max era luat la intrebari de fete iar el nestiind ce sa faca incepea de desena (era destul de talentat) si Brick cauta pe cei mai buni la skandemberg.De fapt mai era o chestie noua ,eu fiind contopit cu Dark fara sa vreau deveneam centrul atentiei (si chiar imi placea) faceam pana si profesorii sa rada si sa uite de ore ,eu fiind ca unu de ala de la stand-up comedy .Acum sa revenim la subiect aflasem cine era acel demon il chema Luci si era foarte interesat de mine si Max (deoarece ne simtea furia interioara)si ne-a fost usor sa facem rost de cateva monstre,ele se vindeau in sticlute ca acelea care le dau cand fac teste de parfum,si ca sa dovedim ca ii suntem de incredere a trebuit sa bem asa ceva ,daca nu era Brick sa ne lesine cu cate un upercutt ne-am fi stricat acoperirea si secretele.Aflasem si ca peste 2 zile urma sa primeasca marfa de la un furnizor anonim dar care zicea el de incredere.Acolo urma sa ii prindem pe amandoi si asa puteam afla mult mai usor de unde le luau.Folosind puterile Herei am putut comunica telepatic si ea cu Brick aflau imediat unde ne aflam si sa vina in ajutor in caz de nevoie.Acum eram in seara cu transportul amandoi fiind calmi asteptand-ul pe Luci sa vina sa ne ia cu masina,ajunsi acolo ne-am intalnit cu furnizorul :un tip inaltslab,blond si cu ochi patrunzatori ca de soim imbracat intr-un costum de piele negru.Cum ne-a aratat geanta cu sange eu si Max am actionat imediat el s-a transformat partial pentru a putea cara mai repede geanta si eu imediat dupaia m-am transformat si in 20 de secunde amandoi erau la pamant,"un fleac... i-am curuit" am spus pentru a incheia misiunea intr-un mod funny.Stiind ca Max a dus monstrele si ca ceilalti 2 plecasera deja acasa(la mine) am vrut si eu sa plec dar mi-a atras atentia masina lui Luci "de ce s-o las aici?" m-am gandit ca ar fi pacat si chit ca nu aveam carnet am luat-o fara nici o ezitare,in 5 minute ajunsesem acasa.Acum ajuns acasa.Eu obisnuit sa adorm foarte tarziu si crezand ca sunt singurul treaz in casa (Max era deja acasa deoarece am asteptat ca Andrei sa vina sa ii ia pe demoni)am intalnit-o pe Hera care asculta muzica:"scuze dar nu imi place ca cineva sa umble pe pc-ul meu fara sa imi ceara voie"am spus,"asa si ce daca umblu pe el nu ti-l mananc doar ascult muzica"spuse ea,"da dar chiar daca v-am lasat sa ramaneti la mine nu inseamna ca puteti sa umblati prin toate lucrurile mele"-eu,"bine ma nervosule nu cumva vrei sa te inervezi si sa te transformi si sa ma iei la bataie ,stiu povestea si daca erai mai matur si mai barbat ii rezolvai fara sa mai trebuiasca sa te strofoci atata"-Hera.De aici pana la o cearta in toata regula a mai fost un pas.Adevarul era ca nu stiam cum sa vorbesc cu ea deoarece imi cam placea de ea intr-un fel mai ciudat.Atunci venise Brick din camera alaturata pentru a ma intreba daca vreau sa ma alatur intr-un antrenamet de seara,desigur ca am refuzat.El putin iritat de intensitatea vocilor noastre ne-a spus:"incetati bai Pic si Poc daca va iubiti nu inseamna ca rebuie sa treziti toata casa",deodata venise si Max care trezit de zgomotul creat a venit sa ne linisteasca si sa ma intrebe daca ii gatesc un pui ca sa ma ierte,am refuzat din nou iar el nervos"ne-a dat afara din casa si a inchis usa cu cheia ,am vrut sa o daram dar totusi era casa mea.Asa ca ne-am urcat pe acoperis si am inceput sa vorbim fara sa ne mai certat gasindu-ne un subiect comun,amandoi ascultam muzica rock.Afara era un cer instelat si o luna plina ,vantul adia putin dar eras cald deoarece era o toamna calduroasa.La un moment dat nici unu din noi nu am mai zis nimic si ma simteam oarecum aiurea cand se intampla asa ceva cand eram cu o fata,dar ea se pusese in bratele mele si imi sugerase sa ramanem afara,eu fiind putin ingrijorat sa nu racesc vroiam sa refuz dar ea citindu-mi gandurile mi-a spus ca macar o sa racim impreuna,pana la urma am accepatat.Ce credeti ca s-a intamplat in continuare
Sus In jos
dark_nights
Incepator
Incepator
dark_nights

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/07/2014
Varsta : 29
Localizare : Cuibul meu

Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: in legatura cu povestea   Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iul 24, 2014 2:22 am

capitole o sa scriu doar seara deoarece ziua chiar nu am timp
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iul 24, 2014 11:01 am

:SN: 
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iul 24, 2014 12:17 pm

Pune next!
Sus In jos
† andaa †
Incepator
Incepator
† andaa †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 31
Data de inscriere : 18/07/2014
Localizare : dusa cu pluta . vii si tu ? :))

Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iul 24, 2014 6:37 pm

Next :> .. : )) .
Sus In jos
dark_nights
Incepator
Incepator
dark_nights

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/07/2014
Varsta : 29
Localizare : Cuibul meu

Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Cap 7:Au !!!Chiar ca nu imi place sa fiu eu insumi.   Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 08, 2014 1:05 am

in primu rand scuzati intarzierea am avut pc-u in service,dar hai sa revenim la subiect.Cum ziceam noi doi eram afara si abea acceptasem sa stam toata seara afara si am mai spus ca imi ca placea de ea,in fine incepusem sa devin emotionat ea fiind cred ca prima mea iubire (cam greu s-o zic si acum deoarece nu imi plac chestiile astea romantice).Ea parca astepta sa spun ceva de fapt sigur asta astepta (ma rugam sa fir ceva pozitiv)asa ca mi-am luat inima in dinti si am sarutat-o,nici acum nu stiu cat de bine a fost ceea ce am facut(vreau parere daca se poate)nefiind respins chestia asta a durat cateva secunde dar am simtit ca si cum ar fi fost zeci de minute,atunci am simtit fel si fel de sentimente, dar dupa aceea ea mi-a spus"Greu mai treci la fapte omule",atunci mi-a picat mie fisa si mi-am dat seama de ce a vrut sa ramanem afara si restu,apoi dupa maxim 5 minute m-a luat somnu(acolo afara).A 2-a zii m-am trezit ultimu ,ca de obicei, si am coborat pentru a lua masa.In bucatarie de obicei erau toti la masa fiecare cu poftele lui,Max manca:numai carne ,Brick manca orice gasea ,si Hera se multumea cu sange artificial un pahar mare(aseara nici nu m-am gandit la asta dar am mai zis nu regret nici acum)si eu:un dejun care combina salatele cu orice prajeam,nu v-am spus dar ma pircep cat de cat si ca bucatar deci nu muream de foame.In timpul mesei Max si Brick se uitau la mine zambeau si vorbeau prin semne de ceea ce au auzit aseara.Dupa masa am intrat sa vedem daca am mai primit vreun mesaj de la Andrei,si chiar primisem, mesajul a fost :"Azi si maine puteti sa stati relaxati duceti-va lafilm sau mai iesiti din casa ,pretuiti-va timpu liber,semnat Dr. Andrei".Fericiti fiecare ne-am facut planurile ce si unde sa mergem ,era o zi de Sambata destul de frumoasa cer senin destul de cald dar parca prea calm ,in fine Max vroia sa se duca la camping in padure cu 2-3 prieteni varcolaci ,Brick s-a dus la ping-pong ca sa gasesca ceva concurenta,Hera se pregatea pentru o serie de filme cu vampiri "The Vampires Diares" ,si eu care imi facusem plinul de chips-uri si suc pentru o zi de jocuri apoi seara in club .Plecasem toti in treaba noastra dar dupa cateva ore venise o furtuna puternica care luase curentul in tot orasul si ploa asa de tare incat te udai si cu umbrela.Hera suparatra crezuse ca fac vreo gluma porasta dar cand a iesit afara si-a dat seama ce se intamplase.Acum ce sa facem ca sa nu ne plictisim eu vroiam sa ma incep putina meditaie doar pentru a ma calma dar Hera a propus ceva care mi-a fost destul de greu sa raspund(daca as fi avut manual de utilizare as fi scapat usor).Ea m-a intrebat de ce am sarutat-o si daca am facut-o din cauza ca simt ceva pentru ea,desigur chiar daca aveam tupeul si increderea de sine a lui Dark nu m-a ajutat deloc asa caam facut ce trebuia:i-am sunat pe Brick si Max si le-am spus csa vina urgent acasa,problema era ca erau la 30 de min departare de casa.Ea nervoasa ca nu am raspuns mi-a zis:"Nu ma auzi ceai esti surd?",iar eu nestiind ce sa fac am facut ceva care a facut-o sa taca ,am sarutat-o din nou si i-am spus ca nu pot expima in cuvinte ce simt pentru ea si am plecat din camera.Dar ea a venit dupa mine si mi-a spus ca mai bine ii spuneam decat sa o fac sa se gandeasca la asta fara sa ii dau vreun indiciu cu privire la ceea ce simteam, mi-a mai spus si asta :"Desigur ca vreau sa fiu cu tine dar daca ma vei face sa sufar nu iti voi lasa o picatura de sange in corp so apoi te voi despica cum descpica macelaru porcu." la care eu zambisem ca semn ca o inteleg.Aunci parca imi trecuse rusinea si chiar eram pregatit sa vorbesc cu ea dar cei doi aparusera deoadata cu multe alte persoane dupa ei,erau pregatiti sa faca un party pana avea ploaia sa se opreasca.Astept pareri Wink
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 08, 2014 2:40 pm

1 Unde pisici sunt liniile de dialog?
2 Ioi dar pupăcios te-a mai făcut mama ta!
3 Baga next!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Nu o sa credeti!!!
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» Voi credeti...?
» Voi ce credeti?
» Voi credeti?
» Parerea mea....voi ce credeti?
» Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: