Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Remor
Fondator
Fondator
Remor

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 26
Localizare : Wonderland

Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Empty
MesajSubiect: Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?   Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeLun Sept 16, 2013 1:56 am

Voi ce credeti, cum va fi dupa ce vom muri?
Oare murim si atat, se termina totul, sau o sa avem parte de o calatorie nesfarsita?
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Criminal.bmp-2Oare o sa vina dupa noi moartea cu coasa?Sau asta e doar un mit?
Exista o multime de semne de intrebare, daca ar fi cineva care a ne dea raspunsuri pentru toate...
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Black-dragon-sinister-evil
Va fi ea oare violenta cu noi, sau blanda?
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? 10448_1280x800Dar despre pisicile negre, ce parere aveti?

Cateva detalii SOCANTE despre tot ce am scris mai sus puteti gasi si aici
:SP:


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Sept 16, 2013 4:10 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
~Serenity~
Avansat
Avansat
~Serenity~

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 66
Data de inscriere : 20/08/2013
Varsta : 25
Localizare : Un orasel micut din Romania

Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Empty
MesajSubiect: Re: Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?   Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeLun Sept 16, 2013 9:39 am

Eu cred ca in functie de cele facute in viata,dupa ce vom muri ne vom culege roadele. Adica daca am dus o viata materialista,cu ura si chestii d-astea,atunci si viata de dupa va fii dureroasa si infernala . Dar daca am dus o viata in care nu am uitat si de cei care au nevoie de ajutor,am fost buni si nu am facut fapte de neiertat,atunci cred ca viata de dupa va fii linistita si frumoasa. Dar asta e doar parerea mea:)
Sus In jos
Remor
Fondator
Fondator
Remor

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 26
Localizare : Wonderland

Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Empty
MesajSubiect: Re: Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?   Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeLun Sept 16, 2013 4:12 pm

~Serenity~ a scris:
Eu cred ca in functie de cele facute in viata,dupa ce vom muri ne vom culege roadele. Adica daca am dus o viata materialista,cu ura si chestii d-astea,atunci si viata de dupa va fii  dureroasa si infernala . Dar daca am dus o viata in care  nu am uitat si de cei care au nevoie de ajutor,am fost buni si nu am facut fapte de neiertat,atunci cred ca viata de dupa va fii linistita si frumoasa. Dar asta e doar parerea mea:)
Mmm..destul de interesant, dar pentru celelalte intrebari nu ai un raspuns?
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
Apropo, astept comentarii de la voi!
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Empty
MesajSubiect: Re: Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?   Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeLun Sept 16, 2013 4:25 pm

Din cate stiu moartea nu te chinuie cand e sa mori! Cica cu cateva clipe inainte de a muri, o vezi langa tine si dupaia pur si simplu iti "extrage" sufletul fara chinuri, si il lasa liber sa se duca in lumea de dincolo!
Sus In jos
Remor
Fondator
Fondator
Remor

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 26
Localizare : Wonderland

Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Empty
MesajSubiect: Re: Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?   Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeLun Sept 16, 2013 4:32 pm

Bulina123 a scris:
Din cate stiu moartea nu te chinuie cand e sa mori! Cica cu cateva clipe inainte de a muri, o vezi langa tine si dupaia pur si simplu iti "extrage" sufletul fara chinuri, si il lasa liber sa se duca in lumea de dincolo!
Iar raspunsul la celelalte intrebari?
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Empty
MesajSubiect: Re: Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?   Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeLun Sept 16, 2013 6:55 pm

Inteligenta mea nu e infinita! Smile
Sus In jos
~Serenity~
Avansat
Avansat
~Serenity~

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 66
Data de inscriere : 20/08/2013
Varsta : 25
Localizare : Un orasel micut din Romania

Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Empty
MesajSubiect: Re: Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?   Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeLun Sept 16, 2013 7:08 pm

Admin a scris:
~Serenity~ a scris:
Eu cred ca in functie de cele facute in viata,dupa ce vom muri ne vom culege roadele. Adica daca am dus o viata materialista,cu ura si chestii d-astea,atunci si viata de dupa va fii  dureroasa si infernala . Dar daca am dus o viata in care  nu am uitat si de cei care au nevoie de ajutor,am fost buni si nu am facut fapte de neiertat,atunci cred ca viata de dupa va fii linistita si frumoasa. Dar asta e doar parerea mea:)
Mmm..destul de interesant,  dar pentru celelalte intrebari nu ai un raspuns?
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
Apropo, astept comentarii de la voi!

Moarte te poate chinui,daca,repet ai dus o viata in pacat.Dar poate fi blanda cu tine,te poate duce intr-un loc mai frumos de-asemenea. Si pisicile negre nu ma sperie,nu ma impresioneaza,nu sunt superstitioasa.Desi nu pot spune ca mor dupa ele,nici nu ma intorc din cale daca dau nas in nas cu ele. Multumit?
Sus In jos
Răzvan.
Incepator
Incepator
Răzvan.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 10
Data de inscriere : 21/08/2013
Varsta : 28
Localizare : București

Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Empty
MesajSubiect: Dincolo de viață   Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeLun Sept 16, 2013 7:13 pm

So .. ? După moarte există raiul și iadul.


  • Iadul : Este locul unde sufletul îți este chinuit de diavol.  
  • Raiul : Este locul unde sufletul îți este mântuit de dumnezeu.

După moarte depinde, dacă i-ai întors spatele Lui, va veni un demon să te ia în iad.

Pisicile negre .. este doar un mit. Se spunea că dacă trece o pisică neagră prin fața ta vei avea ghinion toată ziua.
Sus In jos
Remor
Fondator
Fondator
Remor

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 26
Localizare : Wonderland

Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Empty
MesajSubiect: Re: Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?   Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeMar Sept 17, 2013 12:33 am

da, in sfarsit am primit cateva raspunsuri mai obiective, nu ca celelalte nu ar fi bune, dar nu sunt destul de puternice.
Am creat doar un subiect de discutie, care probabil ca m-a interesat.
Sus In jos
Assa
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 33
Data de inscriere : 05/05/2013
Varsta : 26
Localizare : În cimitirul Eroilor din Caransebeş, primul sicriu pe stânga

Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Empty
MesajSubiect: Re: Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?   Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitimeMar Sept 17, 2013 5:40 am

Nu sunt cine stie ce filozof da incerc sa raspund.

1.Dupa parerea mea dupa ce murim vom deveni niste entitati imateriae. Adica, doar sufletul, fara nimic alceva...Deci prin urmare si lumea in care vom trai va fi la fel.
Dupa cum a mai spus un membru:
daca faci lucruri rele, te vei duce la IAD, acolo unde sufletul este chinuit pt eternitate,
daca faci lucruri bune, te vei duce in RAI, locul unde sufletul este rasfatat (nu am gasit un cuvant mai bun pt a termina fraza)

2.Pai, nu putem stii sigur, dupa cate mi-a povestit fostul meu diriginte va trebui sa alegem. Ma rog sa va explic. Stiu ca poate nu va intereseaza dar e o mica povestiooara asa ca o s-o spun pe scurt.
Un prieten de al dirigului meu s-a electrocutat si a intat in coma.
Dupa ce s-a trezit si-a pierdut memoria timp de o luna (o poti pierde si t mai mult), adica, nu stia cine e sotia sa, copii, dirigu meu, nu stia nimic. Nici cum il cheama.
Dupa ce si-a revenit, a povestit ca el se vedea in sala de spital si ca toti erau panicati iar el nu intelegea de ce.
A spus ca nu simtea nimic! Nici durere nici alceva.
Apoi ii sa derulat viata in fata ochilor. Adica, dupa ce mori, vezi segvente din viata ta de la nastere pana in acel moment in care mori.
Dupa care a auzit o voce care i-a spus ca are 2 alegeri: A-Ori moare prematur si se duce in Rai
B-Ori isi revine si ramane cu sotia si copii.
El a ales sa ramana si asa ca a putut povestii.
Bineinteles, poate nu este asa, poate sufletul se reincarneaza dupa o perioada nedeterminata.
Poate el avea o moarte prematura si de aceea a fost pus sa aleaga, ori cum ar fi, viata ti se va derula in fata ochilor si sufletul va pleca intr-o noua viata.
Si o noua lume.

3.Cred ca Moartea cu Coasa ei nu e doar un mit, de obicei omul sinte cand ii se apropie sfarsitul, poate ca nu o s-o vedem dar ea ne va face sa simtim cand va veni timpul sa murim.

4. Depinde in ce conditii mori, adica, daca mori in chinuri se spune ca Moartea ta a fost una violenta si se poate ca sufletu tau sa ramana captiv in aceasta lume, complet dezorientat.
Daca tu mori linistiti, adica, sa zicem ca mori in somn, moartea ta a fost blanda si te vei duce cu siguranta in Lumea de Apoi.

5. Pisicile negre au fost mult timp un semn de intrebare. Unii spun ca aduc ghinion dar altii ca aduc noroc. Nu stiu unde am auzit, (cel mai probabil la TV sau de la o persoana) ca egiptenii veneau pisicile, si aveau si un Zeu-pisica, dar nu mai stiu cum ii spuneau.

Acestea au fost raspunsurile mele nu stiu daca sunt cine stie ce dar sper sa intelegeti ceva din ele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? Empty
MesajSubiect: Re: Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?   Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Voi ce credeti?
» Voi credeti?
» Nu o sa credeti!!!
» Voi credeti...?
» Parerea mea....voi ce credeti?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ DIFERITE CATEGORII ★ :: Altele-
Mergi direct la: