Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Nu o sa credeti!!!

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
dark_nights
Incepator
Incepator
dark_nights

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/07/2014
Varsta : 29
Localizare : Cuibul meu

Nu o sa credeti!!! Empty
MesajSubiect: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMar Iul 22, 2014 10:29 pm

Eu sunt Alex sau Dark dar nu era o porecla.Eram un copil normal pana intr-o zi cand a trebuit sa ma bat cu cel mai bun prieten al me,nu am facut-o din cauza ca stia ca eu sunt o fiinta pasnica.In acea noapte nu am avut liniste asa ca am aprins PC-ul ca sa caut diverse lucruri sa mai uit.Si observ 2 subiecte interesante :1 meditatia Yoga si 2 multiple personalitati.Asa ca m-am gandit sa le combin pentru folosul  meu.Am folosit meditatia pentru a-mi creea a-2 personalitate.Timp de o luna(era vacanta de vara)am meditat si intr-un final a reusit.Il creasem pe Dark(asa se denumise),era total diferit de mine:vocea mai matura,putere fizica mai mare,si avea un look rock (dar nu prea nebunesc) si era foarte orgolios.Cand isi intra in rol era centrul atentiei oriunde mergea.Dar intr-o zi fostul meu prieten venise cu inca doi ca sa ma avertizeze ca el era sefu.Dark fiind orgolios si increzator ca il va bate fara nici o problema sa luat cu el la bataie,el singur a fost o nimica toata dar cand au intervenit ceilalti 2 am crezut ca Dark o sa fie batut.In acel moment am vazut cum corpul nostru a inceput sa se mareasca sa vedem rosu si verde in fata ochilor si deodata am observat ca Dark nu mai era ci devenise un fel de monstru(care era in mintea mea),fara sa ma pot controla cei 3 au fost facuti muci fara ca macar sa suflu greu.Imi spuneti daca vreti sa continui
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Nu o sa credeti!!! Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMar Iul 22, 2014 10:40 pm

E  :SS: dar avand in vedere ca esti nou no problemo. Pune next  !
Sus In jos
dark_nights
Incepator
Incepator
dark_nights

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/07/2014
Varsta : 29
Localizare : Cuibul meu

Nu o sa credeti!!! Empty
MesajSubiect: Continuare Cap2:se intampla ceva wow   Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMar Iul 22, 2014 10:57 pm

Dupa aceea am mai durat 1 minut si am vazut cum ma trnsformam la loc dupa care am lesinat .M-am trezit a 2-a zi amintindu-mi doar fragmente din ce se intamplase afara am vazut un barbat care mi-a povestit ce s-a intamplat si ca a observat ce s-a intamplat in detaliu.Pe acel barbat il chema Andrei era parapsiholog.Mi-a spus ca ce s-a intamplat era din cauza ca m-am jucat cu puterea mintii si ca cea de-a 2-a personalitate era incompleta si din cauza asta subconstientul meu a facut finisajele cu detaliile unui joc PC.A spus ca ma va ajuta sa pot controla macar momentul transformarii deoarece deciziile le va lua singur.In primul rand a trebuit sa fuzionez cu Dark ceea ce a fost destul de simplu, doar 2 sapt de meditatii.Acum vine partea interesanta el spunea ca ceea ce am facut era un lucru destul de comun acum 5-6000 de ani cand lumea era mult mai obisnuita cu paranormal si el a denumit-o enegia dar mai este cunoscuta si ca chakra sau chi in diferite culturi.De altfel mi-a povestit si dovedit existenta tuturor legendelor sau miturilor de pe planeta :extraterestri,varcolaci,vampiri si chiar zombii in unele tari mai izolate.Mi-a cerut ajutorul ,trebuia ca eu si un mic grup de persoane mai speciale sa musamalizam toate aceste aparitii deoarece omenirea nu e pregatita sa afle adevarul.Bineinteles am acceptat.
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Nu o sa credeti!!! Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMar Iul 22, 2014 11:02 pm

Pune next!
Sus In jos
dark_nights
Incepator
Incepator
dark_nights

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/07/2014
Varsta : 29
Localizare : Cuibul meu

Nu o sa credeti!!! Empty
MesajSubiect: Continuare Cap3:mere oleac de antrenament   Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMar Iul 22, 2014 11:20 pm

Acum tot ce imi mai trebuia era antrenamentu.2 sapt de meditatii,la care incepusem sa ma obisnuiesc,apoi desigur putin antrnamet fizic(clasic),si unul in care ma am observat cat de mult pot sa tin transformarea,maximul a fost 3 minute deoarece cand foloseam acea transformare motivul pentru care aveam acea putere era ca corpul meu folosea adrenalina stocata in caz de urgenta,dar care dupa 6-7 mese pline o recuperam.Intr-o zi am putut sa ma uit pentru 2-3 secunde in oglinda fara sa o sparg imi aduc aminte si acum detaliile:o gura ca de rechin si foarte mare,un nas care erau ca 2 gauri intr-un craniu,foarte ulte cicatrici pe fata 2 ochii negrii unu care avea 1 cicatrice pe el ,fara par pe tot corpu dar cu niste tepi cam peste tot ,in loc de o mana aveam ori o lama lunga care se misca precum un deget sau uneori era o mana mai mare ca cealalta dar ascutita la fiecare deget ,pielea era neagra si plina de cicatrici lungi iar in centrul pieptului un semn ciudat care ma va ajuta in capitolele viitoare.Oricum aceste antrenamente ar fi fost mult mai grele daca nu ma combinam cu Dark care am spus era mult mai puternic si enrgic iar eu eram mai firav dar totusi eram si autodidact(invatam singur si repede).Intr-un final timp de 2 luni am stat si m-am antrenat intens .Intr-un fel mi-a placut deoarece fiind in zodia pesti care e sub semnul dublei personalitatii si atrase se paranormal am reusit sa ma obisnuiesc foarte repede cu toate fenomenele paranormale.La sfarsitul antrenamentului Andrei mi-a spus ca dupa o saptamana de odihna ma voi intalni cu ceilalti membri.Asptept parerea:)
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Nu o sa credeti!!! Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMar Iul 22, 2014 11:28 pm

Next şi scuze ca ti-a răspuns acum dar scriu un next la Monsters Academy
Sus In jos
dark_nights
Incepator
Incepator
dark_nights

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/07/2014
Varsta : 29
Localizare : Cuibul meu

Nu o sa credeti!!! Empty
MesajSubiect: Continuare Cap4:cine sunteti ca nu va...   Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMar Iul 22, 2014 11:53 pm

Eram la mine acasa ultima noapte inainte sa ii cunosc pe noii colegi de munca .Mie care-mi placea sa ma joc pe PC am terminat ultimul joc deoarece de maine imi trebuia doar pentru talentele mele de hack-er si programator IT,si m-am dus la somn.A 2-a zi m-am trezit cu o roscata frumoasa chiar langa mine crezand ca inca visez dar deodata ma trezesc ca ma loveste ,crezand ca e un vanator de entitati ciudatenii (doar nu o sa spun monstrii sau mai stiu eu cum) am sarit ca din pusca din pat pentru a ma apar.Auzind in mintea mea ca imi spune sa nu ma sperii si ca doar a glumit m-am relaxat si am inceput sa vorbesc cu ea.Dar dupa 2 minute pe fereastra a sarit un varcolac(adevaru era ca chiar admiram aceste creaturi) care s-a dat la mne sa ma muste.Atunci si eu m-am suparat si m-am transformat cu gandu sa il pun la pamant,dar deodata a sarit pe mine si a inceput sa ma linga pe fata ca un caine jucaus,deodata am zambit si revenind la forma normala am inceput sa il mangai pentru al face sa se transforme la loc.Era un barbat inalt si bine format,eu care eram la mne acasa m-am dus la bucatarie ca sa iau niste gustari si cafea.Ajuns acolo am vazut o matahala de om care manca din frigideru meu,s-a intors la mine si a inceput sa rada si sa se scuze ca a uitat sa imi lase si mie ,golise tot frigideru,i-am spus sa nu isi faca griji ca oricum stau singur si eu mai am niste mancare in cuptor.M-am intors in dormitor pentru a face cunostiinta cu toti :femeia roscata o chema Hera era un vampir ,al 2-lea personaj il chema Max un nume potrivit deoarece era un varcolac,si pe mancacios ii se zicea Brick era el insusi nu avea nici o superputere dar avea o sabie care era chiar Excalibur o sabie magica care il da purtatorului super-forta si pentru el sabia csa fie usoara ca o pana ,si cand colo era o sabie de 200 de kile.
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Nu o sa credeti!!! Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMar Iul 22, 2014 11:59 pm

Next!
Sus In jos
† andaa †
Incepator
Incepator
† andaa †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 31
Data de inscriere : 18/07/2014
Localizare : dusa cu pluta . vii si tu ? :))

Nu o sa credeti!!! Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMier Iul 23, 2014 8:30 am

interesant .. o.O" . next ^^ .
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

Nu o sa credeti!!! Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! I_icon_minitimeMier Iul 23, 2014 9:23 am

Destul de interesant , dar cred că o puteai pune fie la categoria "Altele" , fie la "Poveşti de groază"...
În fine , next .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nu o sa credeti!!! Empty
MesajSubiect: Re: Nu o sa credeti!!!   Nu o sa credeti!!! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Nu o sa credeti!!!
Sus 
Pagina 1 din 3
 Subiecte similare
-
» Voi credeti?
» Voi credeti...?
» Voi ce credeti?
» Parerea mea....voi ce credeti?
» Cum credeti ca va fi pe lumea de dincolo?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: