Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Viata anterioara a lui devon

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 3:59 pm

nici nu l-am scris asteapta :3 ... :afro: te las in suspans Laughing) :>
Sus In jos
Libely
Veteran
Veteran
Libely

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 277
Data de inscriere : 01/03/2014
Varsta : 22
Localizare : Where ever you go

Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 4:20 pm

Nu ne lasa in suspans! Nu vezi ca asteptam? Se vede ca multa lume iti urmareste povestea. Nu fi rea si scrie Nextul! :>
Sus In jos
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 4:46 pm

Am sa-l scriu , dar diseara il postez
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 6:03 pm

Baaaaaagaaaaa neeeeeeext caaaaaaaa moooooor aaaaaaiiiiiiciiiiii!!!!!
Sus In jos
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 7:28 pm

Acum scriu urmatorul capitol
Sus In jos
Libely
Veteran
Veteran
Libely

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 277
Data de inscriere : 01/03/2014
Varsta : 22
Localizare : Where ever you go

Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 7:30 pm

yey Very Happy in sfarsit
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 8:05 pm

Baga-l ca mor aici!
Sus In jos
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 8:39 pm

CAPITOLUL VII: Ziua 6
Acum ca am aflat motivul cosmarurilor mele , doresc mai mult sa mor. Sa dispar de pe fata pamantului.Sa fiu uitata. Nu stiu ce o sa se mai intample . Mie frica. Daca pateste tata ceva? Daca iti rupe mana? Nu vreau sa sufere din cauza mea, mai ales Andreas nu vreau deloc sa-l vad in spital il iubesc prea mult ca sa-l vad cum sufera. M-as ura toata viata daca ar patii ceva unul dintre ei .
Stateam linistita la masa, luam micul dejun . E ciudat nici in seara aia nu am avut cosmaruri. Dar nu puteam fi sigura ca ma lasat in pace deoarece a jurat ca nu se va oprii pana nu ma v-a vedea ca sufar , ca sunt moarta. Ma uitam pe geam , la soare , la pasari , la vremea aceea frumoasa , cand am simtit un aer rece trecand pe langa urechea mea. Speriata m-am uitat in spate , era un cutit. Ea il aruncase spre mine dar se pare ca ratase. M-am uitat spre dulapuri si toate tacamurile si farfuriile plateau in aer. Am fugit in camera la mine speriata.
-Off…ce idioata sunt . Am lasat telefonul in bucatarie.
Eram singura acasa, tata era plecat la servici iar Andreas era plecat in orasul vecin cu niste treburi.Stateam in baie lipita de peret asteptand sa se faca liniste in casa. Peste doua minute nu se mai auzea nimic in casa .Am deschis usa de la baie scotand doar capul iar ea statea in fata usii , ochii ii erau rosii , insetati de suferinta , de moarte dar mai ales de sange. Ridica degetul aratator , facu un gest si langa ea aparu 2 demoni zicand cuvintele ‘’Am revenit asa cum am promis’’ demoni se indreptau spre mine. Am inchis repede usa am incuiato si m-am ascuns dupa masina de spalat. Demonii au trecut prin usa s-au indreptat spre mine unu m-a prins de gat incercat sa ma sufoce iar celalalt arunca cu niste mingii de foc spre mine . Nu mai puteam respira , imi era frica sa nu-mi curga iar sangele pe nas si din gura iar mingiile de foci mi ardeau hainele si pielea. Am inceput sa cedez, sa accept ca mie dat sa traiesc in suferinta. Ea statea si se uita cum eu eram arsa si sufocata de ‘’vechii mei prieteni’’si pe fata eii se infatisa un zambet sarcastic zicand ‘’Ti-am promis’’. Nu mai rezistam.Vroiam sa mor. Era o tortura groaznica. Am cedat total .
Cand m-am trezit , eram in camera mea.Andreas era langa mine pe pat astepta sa ma trezesc.
-Hei scompo. Te simti bine?
-Da , cred ca da. Ce s-a intamplat?
-Erai lesinata in baie. Ce s-au intamplat cu tacamurile si farufuriile de la bucatarie.
-Ea a inceput sa arunce cu ele in mine.Nu am patit grav . Am ….
-Ce sa ai?
-Arsuri pe corp? Demonii au aruncat cu mingii de foc in mine.
-Nu, nu ai nimic. Hai ridica-te sa mergem undeva ti-am pregatit ceva.
-Unde mergem ?
-Hai , ai incredere.
Ne-am urcat in masina si am plecat. Eram nelinistita , stateam si ma uitam pe geam si vedeam cum cladirile erau ruinate, demonii chinuiau oameni, iar ea statea si se uita cum toti sufera, oameni se ascundeau si in cele mai mici locuri numai pentru a scapa de acele creaturi , aveau niste ochii albi , imbracati cu niste haine rupte si erau foarte slabi. M-am speriat groaznic. Deodata din casa iesii o fetita bruneta, era plina de sange pe maini , se uita la mine insistent. Imi parea cunoscuta. Eram eu . Nu pot sa cred ce faceam. Ma bucur ca am plecat dintre demoni, ca i-am distrus, o meritau chiar daca acum trebuie sa platesc . Timpul trecu iar noi am ajuns la destinatie. Ne-am oprit in fata unui local . Parea interesant se numea ‘’Diary’’ .Era numele de familie al patronului. Am intrat. Il tineam strans pe Andreas de mana. Imi era frica sa nu patesc iar ceva. Am intrat intr-o incapere spatioasa. Era minunata.
-Aici va fi petrecerea de ziua ta. Deja l-am inchiriat pentru seara cea magica.
-Nu vreau nici o petrecere. Sunt la pamant cu morala, numai gandesc logic , simt ca inebunesc , dupa toate cele intamplate in ultimele zile ultimul lucru care mi-l doresc este sa am o petrecere de ziua mea.
-O sa fie bine. In seara cand vei face 20 de ani stiu ca te va lasa sa-ti petreci ziua.
Deodata lumina se instinse. In jurul meu aparu niste ochii rosi, erau demonii iar intr-un colt era o lumina alba orbitoare, era ea . Tot rostea ‘’Am revenit asa cum am promis’’. Demonii se indreptau spre mine. Vroiam sa-I dau drumul lui Andreas sa fug dar nu puteam . M-am uitat spre el, avea ochii rosii , avea aripi , era unul dintre demonii. Ma tinea strans de mana. Am inceput sa ma zbat dar nu puteam sa scap , vroiam sa fug din acel local nesuferit.
Am simtit cum demonii incepeau sa ma stranga de gat , sa ma sufoce . Simteam cum orice parte a corpului ma durea. Am vazut cum injurul meu se facu o balta de sange, piciorul ma durea insuportabil de tare, un afurisit de demon mi la rupt tot cu os. Am tipat din cauza dureri , nu mai puteam . Dupa 10 minute de tortura lumina se aprinse, eu il tineam de man ape Andreas, el era fericit de parca nimic nu s-ar fi intamplat . Piciorul nu avea nimic, ma puteam misca .
-Iar aici vas ta tortul. zise Andreas. Devon , tu ma asculti?
-Ce ? da te ascult , numai cat tu erai demon , piciorul era rupt, ea statea in coltul acela si zicea intruna ‘’Am revenit asa cum am promis’’ . Nu mai resist Andreas. Chiar daca tin la tine nespus de mult si nu vreau sa te vad cum suferi vreau sa mor odata.
-Devon si eu te iubesc mult , asta e un motiv in plus sa-ti fiu aproape sis a te fac sa intelegi cat u nu trebuie sa mor. Incearca sa o uiti .
-Nu pot, oriunde merg apare si ea. E in mintea mea , ma face sa inebunesc . Nu mai vreau sa traiesc ce nu intelegi Andreas?
E gata. Sper sa va placa mai ales ca nu prea am avut inspiratie :silent:  Sad . Next maine dimineata  :afro: 
Sus In jos
† Dew †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Dew †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 426
Data de inscriere : 05/11/2013
Varsta : 25
Localizare : In intuneric...

Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 9:50 pm

Super!!! Deabea astept next-ul! Razz
Sus In jos
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 9:54 pm

Mersi am ramas fara ideii, nu stiu ce sa zic in urmatorul capitol ...ajutor ? :3
Sus In jos
Continut sponsorizat





Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 4 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Viata anterioara a lui devon
Sus 
Pagina 4 din 8
 Subiecte similare
-
» Alcoolul este viata iar viata este alcooL
» Viata mea!
» Viata Din Vis
» Viata lui Ruxy
» Viata de cosmar!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: