Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Viata anterioara a lui devon

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon Empty
MesajSubiect: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Apr 04, 2014 11:31 am


CAPITOLUL I : Introducere
Draga jurnalule in ultima vreme am din ce in ce mai mult cosmaruri. Dar de fiecare data ma infricoseaza cel in care o fetita cu ochii negri inunda un oras cu un praf negru , distruge cladiri, cheama mortii la ea. E groaznic. Nu inteleg de ce . Mai sunt doar 8 zile pana la ziua mea si fac 20 de ani . Nu inteleg de ce mi se intampla doar mie asa ceva. Simt ca inebunesc uneorii aud mii de voci in capulm meu care striga in cor ''Ai sa mori''. Am incercat sa vorbesc cu tata dar de fiecare data cand deschid subiectul el se enerveaza. Crede ca sunt nebuna oare? Are impresia ca mint? Ca sunt doar nascoceli de ale mele? Spre deosebire de el pe mine ma intereseaza ce se intampla cu mine.
Ohh..! Am uitat sa ma prezint. Ma numesc Devon si am 19 ani.
Revenin am caut psihologi sa ma ajute , dar multi dintre ei cred ca glumesc , ca vreau sa rad de ei .Numai unul a incercat sa ma ajute domnul Sam. Am facut 10 sedinte de spiritism si nici o schimbare. Si el ramane ingrozit uneori cand ii povestesc secvente din cosmaruri.La inceput credea ca e doar o perioada a vetii, o parte a adolescentei intarziata. Dar cu timpul a inteles ca e in joc este mintea mea, uneori simt ca inebunesc . Cand merg prin parc si ma uit la cer, la pasari la soare de multe ori cerul se intuneca , cladirile sunt ruinate oameni se uita speriati la mine , multi se ascund de mine. Nu inteleg ,am facut ceva rau? Am omorat pe cineva ? Vreau raspunsuri . Cred ca ajung la nebuni . Vreau ca cineva sa-mi scoata toate aceste prostii din mintea mea.Acum stau intr-un colt al camerei si scriu. Se aud tipete din baie. Mie frica, mie frica tot mai mult. As vrea sa mor cat mai repede.De ce ar vrea cineva sa mor? Vreau sa scap de aceste cosmaruri odata.
Next il pun diseara ,  :SP:   ❤ 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Viata anterioara a lui devon Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Apr 04, 2014 11:36 am

:SN: :SN: E interesanta povestea, dar am impresia ca aduce putin cu altele de pe acest forum. Te rog sa incerci sa o faci cat mai ORIGINALA. Sa nu semene deloc cu altele. In rest, e ok  Very Happy  :SN:  :SN: 
Sus In jos
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Apr 04, 2014 11:46 am

Nu stiu , m-am inspirat putin dintr-un film, e posibil sa semene.Oricum mersi de sfat iar capitolul 2 il pun diseara , mai am de lucrat la el putin 👅 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Viata anterioara a lui devon Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Apr 04, 2014 3:28 pm

Astept nextul! Este destul de interesant dar, cum a/au spus Alessia/Dede/Alessia si Dede, seamana cu unele povesti de pe acest forum!
P.S.:Despre ce film este vorba?
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

Viata anterioara a lui devon Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Apr 04, 2014 6:27 pm

Pune next!
Sus In jos
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Apr 04, 2014 7:06 pm

Mai am putin de lucrat la el si pun si capitolul 2 . Filmul din care m-am inspirat e Silent Hill , am luat chestia cu fetita care inunda orasul atat, nu m-am luat dupa nimeni .
Sus In jos
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Apr 04, 2014 7:31 pm

CAPITOLUL II:Ziua I
De dimineata cand m-am trezit m-am dus la baie sa imi ac igiena zilnica. M-am spalat pe fata , cand m-am uitat in oglinda fata mea era deformata , plina de sange iar in spatele meu era o umbra . M-am speriat groaznic . M-am intors dar nu era nimeni . O fi fost doar in mintea mea?Sigur mintea imi joaca feste. Aseara am stat pana tarziu si din cauza asta cel mai sigur... nici nu am dormit prea bine . Iar am avut cosmaruri , dar acum fetita era mai puternica. Oare ar avea legatura cu ziua mea de nastere?Neah , nu cred . In fine dupa ce mi-am facut igiena de dimineata m-am dus sa iau micul dejun. Ciudat tata nu era acasa.Nu am gasit nici un bilet . Am incercat sa ma linistesc si sa mananc. M-am uitat prin frigider dar nu era decat o cutie cu lapte si o
Ieri am fost la cumparaturi cu tata.Frigiderul era plin . Oare ne-a spart cineva casa ? Asta ar fii chiar stupid. Nu lipseste nimic pretios din casa , nici macar ceasul de argint a lui tata. Nu cred ca cineva ar fi acut un jaf fara sa ia ceva pretios decat mancarea. Am decis sa ma duc la fast food sa imi iau un hamburger. Cand am vrut sa plec numai gaseam cheia de la usa, nici pe cea de rezerva. Deci asta e prea ciudat . Mi-a disparut mancarea din frigider, si acum si cheile. Ce urmeaza ? Sa patesc eu ceva? Am plecat spre cel mai apropiat fast food. La intoarcere spre casa , savurandu-mi hamburgerul , o masina nu stiu de unde aparuse era sa ma ieie inainte. Am avut noroc ca un baiat cu ochii albastrii si blond m-a tras spre el .
Eu speriata m-am uitat in ochii lui si efectiv m-am imuiat.
El mi-a spus cu o voce calda                                                
- Ohh..!ai grija pe unde mergi . Masina aia te-ar fi spulberat in mii de bucatele.                                                                    
- Nu am vazut-o ! a aparut de nicaieri . Mersi oricum .                  
- Cu placere! Pff ce nepoliticos sunt. Ma numesc Andreas
-Nu e nimic.Incantata, eu sunt Devon.
Am decis sa ne mai plimbam prin parc, sa ne mai conoastem. Totul era asa frumos,oameni , soarele cerul, copacii . Pentru un moment m-am bucurat de o viata normala fara cosmaruri fara morti. Ne-am asezat pe o banca iar Andreas a propus sa faca cinste cu o inghetata.In timp ce el era plecat , simteam cum cineva ma apasa pe creier, m-am uitat in jur dar nu era nimeni. Dar simteam cum cineva era in spatele meu , ii simteam respiratia pe ceafa . Deodata cineva a pus mana pe umarul meu ,ma ingrozit asa tare in cat am sarit de pe banca si m-am uitat in spate.
- Heii! sunt Andreas ,nu am vrut sa te sperii. Esti bine?
- Da sunt bine, ma gandeam la ceva si nu te-am auzit venind.
-Sigur? Devon se vede ca ai patit ceva. Esti prea speriata , ce ai patit , te rog zimi.
- Nu e nimic grav , doar ca am avut o zii ciudata. Nu trebuie sa-ti facii griji.
-Nu cred ca e doar asta.Te rog Devon, nu vreau sa patesti ceva.
I-am povestit lui Andreas despre ziua mea ciudata si despre cosmaruri.Acesta am promis ca ma va ajuta cum va putea. Seara cand am ajuns acasa am intrat pe usa iar tata era pe canapea la TV. Eu mirata l-am intrebat unde a fost . Acesta foarte iritant a zis ca e plecat mai devreme la servici din cauza unei sedinte , si ca a avut o zii grea si vrea sa fie singur.Am inteles si m-am dus in camera mea , gandindu-ma la ziua de azi , la Andreas, si la viata normala pe care am timp de cateva ore.
:SP:si pun next  ❤
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

Viata anterioara a lui devon Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Apr 04, 2014 7:41 pm

:SN: 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Viata anterioara a lui devon Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Apr 04, 2014 8:25 pm

Next
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Viata anterioara a lui devon Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon I_icon_minitimeVin Apr 04, 2014 8:26 pm

Super povestea,felicitari,next
Sus In jos
Continut sponsorizat





Viata anterioara a lui devon Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon I_icon_minitime

Sus In jos
 
Viata anterioara a lui devon
Sus 
Pagina 1 din 8
 Subiecte similare
-
» Alcoolul este viata iar viata este alcooL
» ♥Viața Danei♥
» Viata mea!
» ~Scapand de viata~
» Oare ce e Viaţa?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: