Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Viata anterioara a lui devon

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 8:38 pm

Frumos,imi place tare..ai grija sa fii inspirata in continuare..astept next..
Sus In jos
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 8:52 pm

Da , poate imi vine inspiratia la noapte si mersi  Very Happy 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 10:06 pm

Next
Sus In jos
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 10:16 pm

Next maine .
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 10:36 pm

haide baga next
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 11:18 am

A venit ziua cea mare, asa ca pune next!
Sus In jos
Ɗєαɗ ƓιяƖ
Incepator
Incepator
Ɗєαɗ ƓιяƖ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 02/04/2014
Varsta : 25
Localizare : Pascani

Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 1:57 pm


CAPITOLUL VI:Ziua 5
-Neata scumpo!Ai dormit bine?
-Neata Andreas! E ciudat am dormit bine , fara cosmaruri, fara demoni , fara voci si mai ales fara ea.
-Ma bucur. Acum hai imbracate trebuie sa plecam.
-Unde sa plecam ?
-Pai ti-a zis tatal tau ca luni vom merge lao ghicitoare , sa aflam motivul trecutului tau si azi e luni.
-Ok , ma duc sa fac un dush.
Incercam sa ma ridic dar nu puteam , parca eram legata de pat, simteam cu statea langa mine , simteam cum se holbeaza la mine.
-Andreas , nu ma pot misca. Ajuta-ma , sunt legata de pat.
-Ce ? Nu se poate. Devon esti rece ca gheata.
-E aici! O simt , imi tot zice ''Am revenit asa cum am promis, pregateste-te , timpul se duce.
-Ok linisteste-te Devon. Rezista o sa te lase in pace.
In momentul ala m-am uitat spre Andreas , avea fata palida, plina de sange,ochii negri si se uita ciudat la mine. M-am speriat. Langa el statea EA zicand ''Am revenit asa cum am promis'' .In fata mea aparu o oglinda. In ea am vazut cum 4 demoni ma tineau prinsa de pat uitandu-se cu niste ochii insetati de moarte la mine, aveam fata plina de cicatrici, ochii albii hainele erau zdrenturoase. Ce se intampla ? Credeam ca am scapat de cosmaruri de tot, dar se pare ca m-am inselat .
-Pleaca de langa el .Am tipat eu .
Ea nu facu nici o miscare, uitandu-se la mine disparu luandu-si si demonii cu ea.
-Ohh... a plecat. Ma pot misca si numai sunt rece.
-Ce bine. Ce ti-a facut ? a zis Andreas
-Nimic , dar statea langa tine , si aveai fata palida ,plina de sange si ochi negri , iar eu... eu aveam cicatrici pe fata ochii albii .Am vazut cum 4 demonii ma tineau lipita de pat de asta nu ma puteam misca.
-E bine ca nu ti-a facut nimic. Hai imbracate si sa plecam.
Timpul trecu repede. Iar eu eram in fata unei case mici.Parea ca nu a fost renovata e mult. Usa se deschise .In fata noastra statea o femeie inaltuta putin grasuta. Avea parul negru si niste ochii capruii foarte intensi. Ne-a zis cu o voce inceata.
-Hai intrati. V-am asteptat atatia ani . Eu sunt Madame Gogu.
-De unde stiai ca o sa venim ? am intrebat eu speriata
-Eu nu numai ca iti vad trecutul , vad si viitorul . Stiu ce se intampla in orice moment .
Ma cuprinse putin o frica si luandu-l pe Andreas de mana am pasit pragul acelei case.
Inauntru casa era intunecata. Peste tot erau numai cutii vechi , carti tot felu de lucruri stranii. Ghicitoarea ne conduse intr-o camera mica. Aceasta camera era ferita de lumina, nu avea ferestre, era plina de lumanari iar in mijloc era o masuta mica invelita cu o fata de masa neagra cu pete rosii .In mijlocul masutei statea un glob de cristal .
-Devon, imi pare rau dar trebuie sa iu doar eu cu tine si spiretele in camera. Andreas nu poate sta.
-Te rog. Mie frica singura. Chiar nu poate sa ramana?
-Nu , imi pare rau . Daca sta se pot intampla multe lucruri neplacute.
Ma uitam la Andreas , parca asteptam sa riposteze, dar statea acolo si nu zicea nimic. Am inteles ca nu are nimic impotriva , asa ca l-am sarutat si i-am dat drumul la mana.
M-am asezat jos pe o pernuta. Asteptam ca sa se termine mai repede. Madame Gogu incepu sa zica niste cuvinte intr-o limba ciudata: I ikpeazu amaghi kpughere. In camera se facu rece , incepu sa bata vantul , lucrurile incepu sa pluteasca. Din ochii lui Madame Gogu incepu sa straluceasca. In camera aparu fetita cu demonii sai.
-Tu ! De ce bantui aceasta fata ? zise Madame Gogu
Fetita rosti:
-O merita. Ne-a tradat pe toti. Era de-a noastra .II placea sa distruga lumea sa vada oamenii cum sufera. Acum este buna si blanda la fel cum era si inainte cand nea parasit. Merita sa vada cum e sa suferi , sa doresti sa mori. Cand a venit la noi , ne-a jurat credinta , ca nu v-a pleca niciodata dintre noi, dar cu timpul ai devenit buna si blanda. In loc sa faci lumea sa sufere o ajutai sa scape din mainele noaste, de mania noastra si ai decis sa devii buna sa te ducii la ingeri . Ne-ai parasit, ca pe o jucarie , te-ai plictisit de noi . In ziua care ai plecat am decis toti ca intr-o buna zii vei suferii cum am suferit noi , ne-ai distrus. Am jurat ca la varsat de 20 de ani vei murii in chinuri mai groaznice ca mama ta.
-Nu exista nici o modalitatea sa-si ceara scuze ? O cale de pocainta ? intreba Madame Gogu .
-Nuu !! Ma voi tine de cuvant orice ce ar fi. Si cand a rostit aceste cuvinte camera lua foc , ochii incepura sa devin tot mai mari . In camera aparu niste oglinzi . Speriata ma uitam la acele oglinzi . Intr-una din ele era o fetita cu aripi negre. Semana cu mine. Acea fetita ingenunchie in fata unei creaturi marii cu o coroana din serpi , cu 4 perechi de coarne , ochii ii scaparau dupa suferinta, corpu-i era rosu si osos , in mana avea un baston mare auriu ce avea in capat un cap de demon ce scotea foc pe gura. Deodata aripile acelei fetite devenise rosii ca cele ale stapanului ei.
In alta oglinda fetita aia inunda orase cu un praf negru , ii facea pe oameni sa sufere, dadea foc la cladiri.
In alta oglinda fetita ajuta oameni , aducea vremea frumoasa .
Iar in alta oglinda fetita statea in mijlocul unui cerc, in dreapta ei stateau niste fiinte blande , milostive, imbracate in niste haine albe ce aveau niste aripi stralucitoare. Iar in stanga ei stateau demonii cu Satana in frunte ,ce asteptau parca ca fetita sa dea un raspuns. In ultima oglinda fetita pleca capu si se indrepta spre lumina spre ingerii albi.
Oglinzile disparu, la fel si fetita cu demonii ei rostind''Am revenit asa cum am promis''. Atunci am inteles ca tot ce mi se intampla are legatura cu viata mea anterioara. Pe moment nu vroiam decat sa mor. Dar dupa nu vroiam decat sa-i arat acelei creaturi nemiloase ca pot sa lupt cu dansa.
Am iesit din acea camera , Andreas statea si se uita la niste poze ciudate.
-Gata? Deci ? Ai aflat ceva Devon?
-Desigur. Am aflat niste lucruri cutremuratoare despre mine. Multumesc Madame Gogu ca m-ai ajutat.
L-am luat pe Andreas de mana si am plecat spre casa. Pe drum i-am povestit tot ce am vazut acolo.
-Wow. Deci tot ce s-a intamplat pana acum si ce se va intampla are legatura cu o greseala facuta intr-o viata anterioara? Fetita aia chiar nu putea sa te ierte ? A trecut mult de atunci, a zis Andreas cu o voce tremuratoare.
-Nu ma va ierta niciodata. Vrea sa sufar cum au suferit ei cand i-am tradat.Vrea sa vada cum mor. Ei sunt insetati dupa moarte , dupa sange , dupa orice ce aduce suferinta.
-Bun . Am inteles mai sunt 3 zile pana cand faci 20 de ani . Tot ce trebuie sa facem noi acum este sa luptam cu ei.
Astept pareri .Continuarea o pun diseara . Sper sa va placa ❤ 
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 2:07 pm

Uimitor,mi.a placut mult :SL: :SL: :SB: ABIA ASTEPT NEXT..
Sus In jos
† Dew †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Dew †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 426
Data de inscriere : 05/11/2013
Varsta : 25
Localizare : In intuneric...

Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 2:49 pm

Super  ❤  baga  :SN:  ! :SB:  :SB: 
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 3:46 pm

Haide baga next sau aduc bazooka
Sus In jos
Continut sponsorizat





Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Viata anterioara a lui devon   Viata anterioara a lui devon - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Viata anterioara a lui devon
Sus 
Pagina 3 din 8
 Subiecte similare
-
» Alcoolul este viata iar viata este alcooL
» Viata mea!
» Viata Din Vis
» Viata lui Ruxy
» Viata de cosmar!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: