Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 O casatorie ciudata

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul
AutorMesaj
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

O casatorie ciudata - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:25 pm

Nu inteleg un lucru! Dc nu faceti povesti pe care sa va acsati Neutral.. Alta blocata pana revine autorul
Sus In jos
yukikuran
Avansat
Avansat
yukikuran

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/08/2013
Varsta : 26
Localizare : nicaieri

O casatorie ciudata - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeMier Iul 30, 2014 4:25 pm

A început sa rada în hohote. A tinut-o asa cateva minute bune, iar eu stateam si ma uitam la el naucita. Apoi dupa ce s-a oprit(cu greu) mi-a zis:
-Tu chiar crezi minciuna asta sfruntata? Pana si un copil ar sti sa minta mai bine decat tine. Si a început iar sa rada. Apoi dintr-odata s-a lumininat camera eu ramanand singura. El nu mai era. Nici eu nu mai eram legata. M-am ridicat sa studiez încaperea în care eram. Cand mi-am dat seama m-am cutreierat...eram în casa parintilor mei...ma uit dupa ei si îi vad întinsi pe jos...erau morti. Se pare ca e ziua în care au murit. Sangele înca este cald, îl simt. Nu ma mai pot uita la ei...ma doare mult prea tare asa ca ma duc în fuga în alta camera înnebunita de durerea revederii parintilor mei sfartecati... Ajung în biblioteca. Ma uit prin ea cand dintr-odata îl aud pe EL:
-Asta e sfarsitul tau, corcitura, cum ar fi trebuit acum mai mult timp în urma. Astazi e ultima ta zi!
Apoi vocea nu s-a mai auzit dar vad ca biblioteca da sa cada peste mine. Am niste reflex foarte bune asa ca reusesc sa scap de impact fix în ultima clipa. Vad o carte deschisa si nu ma pot abtine asa ca o ridic. E cartea pe care mi-au facut-o parintii cadou la majoratul meu. Ma uit prin ea cand observ ca e ceva scris pe coperta...nu-mi amintesc sa fi avut ceva scris acolo asa ca încep sa analizez coperta si scrisul....raman socata cand îmi dau seama ca acele cuvinte sunt scrise chiar de tatal meu si cu sangele lui. Printre lacrimi si suspine citesc acele cuvinte:
"Un joc de sah e viata. Destinul singur joaca.
Iar noi suntem pionii. Vrand de urat sa-i treaca,
Ne muta, ne opreste, un timp ne muta înca
Si-apoi în cutia neantului ne-arunca."
Nu înteleg prea bine ce înseamna aceste cuvinte asa ca pun cartea în buzunarul pantalonilor pentru a o analiza mai tarziu. Acum trebuia sa ies cat de repede puteam din casa daca chiar tineam la viata mea. Reusesc sa scap vie din acea capcana a mortii cu greu iar cand pasesc afara o lumina alba, orbitoare ma face sa-mi pierd echilibrul întrucat cad. Cand încerc sa-mi deschid din nou ochii, care pareau ca se obisnuiesc cu lumina aceea, observ ca ma aflu în acea camera alba, legata de pat. Se pare ca tot ceea ce patisem fusese doar un vis...respir usurata pentru cateva momente, apoi constat cu stupoare ca în buzunarul pantalonilor meu se afla ceva...cred ca este o carte...dar nu se poate, doar am visat totul, era doar în capul meu. Nu pot verifica daca e aceesi carte din cauza ca sunt legata asa ca ma zbat chiar daca stiu ca e zadarnic. Dupa cateva minute renunt. Mi se mai întamplau chestii de genul, sa visez ceva ca un trandafir daruit de baiatul visurilor mele iar cand ma trezeam aveam un trandafir adevarat în mana, dar asta e prea de tot.... Vreau sa vorbesc cu cineva sa stiu de ce sunt legata pentru a ma elibera. Vreau sa vad ce e cu cartea aia si mai ales ce înseamna acele cuvinte. Ma uit în jurul meu dar nu vad pe nimeni asa ca încerc sa tip pentru a veni cineva. Cand dau sa tip observ ca nu se aude nici un sunet...nu pot vorbi asa ca ma panichez. În cele din urma se aude ceva bipăind langa mine si vin cativa oameni îmbracati în alb...aceleasi persoane de data trecuta. De data asta îmi comcentrez atentia pe ei si încerc sa-i fac sa înteleaga ca nu pot vorbi. Se pare ca m-au înteles deoarece unul dintre ei a început sa-mi explice ce se întampla:
-Stai linistita. Nu vei putea vorbi ceva timp din cauza sedativelor administrate. În cateva ore îti va reveni vocea si vom putea discuta mai multe. Pana atunci încearca sa te odihnesti pentru ca ai avut un somn foarte zdruncinat. Ai transpirat mult si erai sa faci stop cardio-respirator si un atac cerebral...am fost cu totii îngrijorati ca nu vei supravietui acestei nopti asa ca te-au vegheat asistentele toata noaptea si te-au îngrijit. Abia de dimineata le-am rugat sa se duca sa manance ceva. Noapte buna, ne vedem peste cateva ore.
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

O casatorie ciudata - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeMier Iul 30, 2014 7:33 pm

pune pune pune pune next!
Sus In jos
yukikuran
Avansat
Avansat
yukikuran

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/08/2013
Varsta : 26
Localizare : nicaieri

O casatorie ciudata - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeLun Aug 04, 2014 2:59 pm

inca 4 comentarii si pun si next :face: 
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

O casatorie ciudata - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeLun Aug 04, 2014 4:46 pm

1) Super
2) Dragut
3) Tare
4) Imi place
Gata, ai 4 comentarii asa ca pune :SN: 
Sus In jos
Corina.23
Incepator
Incepator
Corina.23

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 48
Data de inscriere : 25/08/2014
Varsta : 29

O casatorie ciudata - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Hai cu nextuuuuuul!!!!!!!!!!!!!!   O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeLun Aug 25, 2014 10:49 am

:SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: 
Sus In jos
yukikuran
Avansat
Avansat
yukikuran

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/08/2013
Varsta : 26
Localizare : nicaieri

O casatorie ciudata - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeDum Sept 07, 2014 10:15 pm

Inca un comentariu sau diua si pun next :cheers:
Sus In jos
Corina.23
Incepator
Incepator
Corina.23

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 48
Data de inscriere : 25/08/2014
Varsta : 29

O casatorie ciudata - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeMar Sept 09, 2014 9:04 am

E ceva timp de cand nu ai mai postat.... a fost printre primele povesti pe care le-am citit si deja de atunci a trecut ceva.... eu zic ca ar fi frumos sa o continui ca din cauza asta nici nu mai intra lumea sa comenteze....
Sus In jos
yukikuran
Avansat
Avansat
yukikuran

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/08/2013
Varsta : 26
Localizare : nicaieri

O casatorie ciudata - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Sept 19, 2014 2:06 pm

Dupa aceste cuvinte pleaca din camera fara sa-mi mai adreseze vreun cuvant si la fel facura si ceilalti. Am ramas din nou singura. Am adormit în cele din urma neavand nimic mai bun de facut, însa înainte de a adormi de tot si a închide ochii am vazut cum a intrat cineva în camera si s-a apropiat de mine. Am mai simtit cum s-a asezat langa mine apoi cum m-a sarutat pe frunte si pe buze. Dupa nu îmi mai amintesc nimic. Probabil ca atunci am adormit de tot. Ma trezesc dupa ceva timp(nu stiu cat am dormit) si ma simt ca o nou nascuta...nu-mi amintesc sa fi avut vreun cosmar si nici nu mi-a mai aparut acel montru în cap. De unde stiu asta? Simplu. Cand m-am trezit nu mai eram plina de sudoare si nici nu mai plansesem în somn. Asta era o veste buna...cel putin asa cred. De cand mi-au murit parintii si m-am casatorit cu Alex totul parca a luat-o razna în viata mea. O clipa de normalitate, un somn linistit...toate astea mi se par ciudate avand în vedere ce-am patit în ultimele zile..sau saptamani. Cum am mai spus, din cauza acelui monstru si a halucinatiilor pe care mi le da, am început sa pierd notiunea timpului. M-am trezit cu o durere crunta de cap...simteam ca imi explodeaza capul sau ceva de genul. In orice caz nu era deloc o senzatie placuta. Incerc sa ma ridic pentru a analiza unde sunt insa nu pot. Sunt tintuita de pat. Am mainile legate strans si la fel si picioarele. Ma dor...cred ca totusi m-am zbatut in somn. Se pare ca s-a zis cu clipa mea de normalitate. Nici nu credeam ca e posibil avand in vedere ce sunt eu inca dinainte de a ma naste... Nici nu mai stiu la ce sa ma astept: la acel monstru sau la adevaratul Alex? Am inceput sa nu mai pot distinge realitatea de vis si asta este foarte rau...nu imi pot permite sa ma pierd chiar acum...nu....prea multi au nevoie de mine: parintii mei pentru a-i razbuna, trebuie sa-l protejez pe Alex, pe acel doctor..se pare ca toti care incearca sa ma ajute isi pecetluiesc soarta si nu pot permite ca niste suflete nevinovate sa plateasca.
-Hahaha....ce nobila te crezi. Si totusi eu sunt liber aici in timp ce tu esti legata de acel pat, scumpo.
-Asta e o farsa...nu e real nimic. Sunt intr-o transa produsa de tine. Absolut nimic nu e real...nici macar tu! zbier cat pot eu de tare sperand sa nu mi se auda tremurul din voce.
-Inca mai incerci sa te faci sa crezi asta? Chiar mi-ar fi mila de tine daca nu as sti ce esti defapt pe sub acel chip dragut.
-Ce vrei de la tine? Chiar nu inteleg ce ti-am facut eu sau parintii meu de ma urasti atat de tare si vrei sa ma faci sa sufar si...
-Ce mi-ai facut?! Cat de ipocrita poti fi?? Te-ai casatorit cu un muritor, l-ai mintit in legatura cu originea ta...esti un monstru care nu are ce cauta in aceasta lume. Zici ca te torturez? Se pare ca nu esti atat de rezistenta pe cat se zice. Banuiesc ca ai fost o dezamagire pentru parintii tai si de aceea s-au lasat ucisi atat de usor. Nici macar n-au incercat sa se opuna. Hahaha...mi-a facut placere sa-i ucid, dar imi va face si mai mare placere sa TE UCID!
-Tu mi-ai omorat parintii? De ce?...  Nu mai pot rosti nimic...simt ca ma sufoc...vreau sa mor. CHIAR VREAU SA MOR! Incep sa ma zbat sa ma eliberez. El se apropie de mine se apleaca si-mi sopteste la ureche:
-Pana data viitoare, draga mea...iti doresc un iad placut! Ma saruta pe frunte, gest care imi face stomacul sa mi se intoarca pe dos, apoi se face nevazut...
astept 5 comentarii pt next ❤
Sus In jos
XiulianX
Avansat
Avansat
XiulianX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 89
Data de inscriere : 19/11/2013
Varsta : 24
Localizare : Oriunde o_O

O casatorie ciudata - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Sept 19, 2014 3:31 pm

Bagaaa next e taree povestea
Sus In jos
Continut sponsorizat





O casatorie ciudata - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   O casatorie ciudata - Pagina 11 I_icon_minitime

Sus In jos
 
O casatorie ciudata
Sus 
Pagina 11 din 15
 Subiecte similare
-
» Ciudata mea viata
» Saw o serie ciudata
» O Comanda Ciudata
» O viata ciudata
» Petrecerea ciudata

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești de top-
Mergi direct la: