Am adormit din nou. De data aceasta am visat casa copilariei mele. Era o zi torida de vara, iar mama pregatea racoritoare in bucatarie pentru mine si tata care reparam afara, in gradina, barca. Dar ceva parca era schimbat...mama parca este mai nervoasa, repezita, agitata si se tot uita la ceas, iar tata lucreaza absent. Poate ca asa se intamplase si in realitate doar ca nu fusesem eu destul de atenta. Eram doar o copila de 5 ani atunci. Am auzit niste batai in poarta casei dar nu mi s-a parut foarte ciudat. La noi vin deseori diverse persoane in orice moment al zilei. Insa m-am panicat putin in momentul in care parintii mei au tresarit speriati simultan in momentul ciocanitului. Am vazut-o pe mama venind in graba spre mine si soptinfu-i ceva nervoasa tatei..am auzit niste franturi din ce-i spusese: "ce cauta....jurasem....o ascund eu....termina treaba...". Atat am reusit sa prind din ce ia zis mama lu tata, apoi m-a luat pe sus, in brate, si m-a dus in casa. Inainte sa intram in casa de tot am zarit in gradina langa tata un barbat masiv, imbracat tot in negru, care se certa cu tata, iar tata se inrosise tot. Dupa n-am mai vazut nimic, dar am auzit un pooccc rasunator. M-am chircit la sanul mamei, iar ea m-a strans mai tare in brate mi-a spus ca totul va fi bine si am inceput sa ma legene si sa-mi cante un cantec de leagan. Am adormit repede. Mi-am dat seama inainte de a adormi ca in realitate eu n-am vazut acel barbat in negru...sau poate doar n-am fost atenta sau am uitat. Nu! N-am uitat...defapt eram doar foarte obosita, am resimtit asta, iar aceasta moleseala mi-a adormit simturile asa ca n-am dat atentie la nimic.
Astept 6 comm si dupa pun next ❤ ❤ ❤