Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Gasca Spectrul Realitatii

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Ema
Veteran
Veteran
Ema

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 272
Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca

Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Gasca Spectrul Realitatii   Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Sept 02, 2015 12:37 am

Rolling on the floor))) numai tu puteai sa ma pui sa vorbesc cu o veverita Laughing
Astept nextttt!
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Gasca Spectrul Realitatii   Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Sept 02, 2015 8:22 am

Doris, eu vreau next. deci tu trebuie sa bagi next, intelesai?
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Gasca Spectrul Realitatii   Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Sept 02, 2015 5:39 pm

-Any si Alex2 (moderatorul)! striga toti in cor.

Bine ati revenit la Vila Spectrul Realitatii! Maine dimineata, impreuna cu Gasca Spectrul Realitatii, vom merge intr-o excurisie de 10 zile in California, unde ne vom distra pe cinste, si unde vom intalni o fosta membra din gasca.Ok, e timpul sa vedem cum isi pregatesc fetele din gasca bagajele pentru excurise:

*Ora 21:00*
-Ruj, rimel...enumera Alle.
-Fa, mi-ai vazut sutienul pe undeva?intreaba Ele intrand nervoasa in camera lui Alle.
-Care, cel cu pata aceea de sos, care se presupune ca asa e modelul?
-Da!

Atunci Alle ii arata directia cu degetul aratator, spre camera de jocuri. Ele, vazand aceasta, o ia la fuga spre locul indicat de Alle, si cand intra in camera, o observa pe Miha, punandu-si CD-urile cu jocuri in bagaj.

-Faaa!
-Akiki?!spune Miha tresarind.

-O nu,nu, pe astea le lasi aici! Daca mergem in excursie, mergem sa stam cu totii ! Nu unu' sa se joace jocuri, si alte tampenii! Nu spune nimic, nu te-am intrebat nimic! Acum, unde imi e sutienul? Si da, da, cel cu chestia aia, care pare sos, dar asa e modelul!

Atunci Miha face ochii cat cepele si ii indica directia cu degetul aratator spre cea de-a 2-a bucatarie a vilei.Ele, vazand aceasta, o ia la fuga spre locul indicat de Miha.Dar in drum spre bucatarie o zareste pe Mona, tarand 2 bagaje dupa ea.

-Mona?intreaba Ele.
-Gata, nu mai am ce sa caut aici, ceaw!spune aceasta iesind pe usa vilei.

Ooo cee?! Se pare ca Mona a parasit gasca! Pacat...

-Ciudat ... Mno, unde imi e sutienul acum?! Oo, uite-l! Spune aceasta indreptandu-se spre vaza cu flori asezata in mijlocul mesei , din cea de-a 2-a bucatarie.

*Intre timp in camera lui Doris*

-Ba, unde-mi sunt chilotii mei preferati tanga?!

*Cu 3 zile in urma*
" Gabi care cauta prin sertarul de lenjerii a lui Doris.... Stai, ce?
-Chilotitanga! Chiloti tanga!!!
Ce baiat obsedat, se pare ca e indragostit de Doris, sau...
-Gata, am gasit!Astia-s' marimea mea!"

-Ciudat, au disparut... Ehm, nu conteaza, hmm, oare ce haine sa-mi iau?Asta, asta, asta... Dap!
-Fosta nevasta, imi vreau rochia pe care ti-am dat-o de ziua ta, inapoi!spune Andra intrand peste Doris in camera.
-Grhhh, na! spune Doris, aruncandu-i o rochie rosie sexy, in fata.
-Faaa, mai incet ca nu a dat boala-n' tine!exclama Andra.
-Ammm, Andra, fosta mea scumpa, eu...
-Faaa!
Si atunci Andra sare la gatul lui Doris. Da... Saraca Doris...

*Intre timp in camera Cristinei*
Cristina, este cea mai linistita se pare. Isi impacheteaza haine si , si le pune in bagaj in liniste. Aceasta ignora urletele venite din camera de alaturi , care se pare ca-i camera lui Doris.

-Hmm oare ce mai e la Tv?

"Dulce, acrisor si ceva fermecator...
Si astfel s-au creat fetitele PowePuff.
Ele isi dedica viata luptei impotriva criminalitatii si a raului din lume, alaturi de creatorul si totodata tatal lor, Profesorul Utonium".

-Woow , fetitele PowePuff ,spune Cristina cu ochii cat cepele.

*Intre timp in camera Emei"
-Ok, deci totul e pus la punct. Crema de corp, bifat. Reviste cu flori, bifat.Rochitele cu flori, bifat...
-Aorde ("Haide"pe tiganeste) , oleaca! spune Any facandu-si aparitia in camera Emei , cu o geanta in mana.

Ema, auzind acestea, se indreapta incet spre Any, care mananca seminte.

-Vezi geanta asta? Cand am fost in Germania la Paris, am imprumutat-o de la magazin, spune Any scuipand cojile de seminte din gura.
-Woow, e minunata!spune Ema .
-Ok, acum, ca ti-am atras atentia, aorde, sa ma ajuti sa fac si eu bagajul!

Ema , nici nu mai sta pe ganduri, si se duce sa o ajute pe Any, entuziasmata.

Ok, cam atat cu fetele. E timpul sa vedem cum isi fac baietii bagajele :

*In camera lui Remus*
-Reviste PlayBoy, bifat. Prezervative, bifat. Parfum, bifat. Catuse, bifat...wait, e veche faza cu catusele, imi trebuie un lant!
-Am eu destule lanturi, fratele meleu, spune Marius pervers cu niste lanturi in mana.
-Pe care?intreaba Remus.
-Miha... E timpul sa ma razbun!

Atunci amandoi incepura sa rada diabolic.

*Intre timp in camera lui Traie*

-Papuci de casa, bifat. Tigari, bifat. Spray paralizant, bifat...

Wait, de ce ii trebuie lu' Traie spray paralizant?

-Pentru ca nu se stie ce pedofili sunt prin California, genius!

Ooook....

*Intre timp in camera lui Ano*

-Cannabis, bifat. Portocale, bifat. Aparatul Photo, bifat. Pitic de gradina, bifat....stai ceee?! Nuuuu!! Mor, mor, mor! Respira, expira, respira, expira!
-Frate, esti in regula?intervine Alex1.
-Tuuu!
-Eu! Stai, ce? Auzi, frate, stiu, ai tot dreptul sa te razbuni, dar nu a fost cu intentie! Stiu, am atins-o Any, acum ce?
-Ce-ai facut?!
-Amm, cred ca voiai sa-mi spui altceva.. Oricum, eu trebuie sa-mi continui bagajul, ceaw!spune Alex1 fugind spre camera lui.

*Intre timp in camera lui Stefan*
-Craniu, bifat. Mate de broaste, bifat. Unghera, bifat...
-Uuu, se pare ca si tu esti sadic ...spun Alex2 .
-Amm, viata-i de cacao.
-Stiu! La fel si soriciul de prost gust. Guitz! spune Alex2 pe un ton malefic.
-Hmh.Se pare ca ne vom intelege de minune, Alex2.

Ok, stop putin aici. Ce-i cu baietii astia?! Se port mai ciudat ca nici o data. Oricum, nu-i ceva nou, avand in vedere ca toti sunt retardati si isi schimba starea din minut in minut.Dar totusi...

*Intre timp in camera lui Gabi , care e si a lui Doris*

-Doris, ajuta-ma te rog sa inchid bagajul asta!
-Ok. Au spatele, spune Doris vaitandu-se din cauza loviturilor Andrei.
-Ok, pune-te cu fundul pe bagaj, iar eu o sa incerc sa-l inchid cu fermuarul.

Zis si facut, Doris , s-a pus pe bagaj. Dar aceasta simte o ciupicatura la fund.

-Baaa!
-Scuze nu m-am putut abtine, spune Gabi fara nici-o emotie in glas.

Atunci Doris se gandi ca trebuie sa-i de-a o palma. Dar, dintr-o data toate fetele intra ca niste Ninja peste ei.

-Hai i i i i i i ia! Gabi tu trebuie sa o pedeapsa!spun toate in cor.
-Sa o ce?!
-Da, pentru ca i-ai atins fundul Dorisei!

Atuci fetele fac un salt extra, si aterizeaza fix pe Gabi.

-Mami, asta a fost ultimul cuvantul a lui Gabi, doecamndata...

*Dupa o ora*

Toata gasca s-a strans in camera de conferinta, unde aveau sa se organizeze.

-Ok, e o ora 23:00 ,spune Ele, mai avem de dormit inca cateva ore pana la 5:30 a.m. Traie, lasa tigara aia o data. La ora 6:00 trebuie sa fim gata, si sa ne indreptam spre aeroport. Alle, inteleg ca tu deja stii planul, dar, lasa Nutella aia si fii atenta. La ora 6:30 suntem in aeroport. Any, lasa semintele. Pana la ora 7:00 cand va incepe zborul, stam in grup, si nu ne imprastiam!

-Si daca o sa am nevoie la toaleta?intreaba Alex1 ironic.
-Te poti abtine, dragul nostru Alex1. Ok, eu, personal, voi seta alarma vilei la ora 5:30 . Cand acea ora isi va face aparitia, toate ceasurile voastre vor suna neincetat, spune Alle plina cu Nutella pe la gura.
-Stai sa te sterg la gura,draga mea, spune Ema.
-Aww, merci.
-Undei Mona?intreaba Miha.
-Mona a parasit gasca...spune Ema.
-Auu, spun toti in cor.
- Ok, un somn linistit sa aveti, gasca!le ureaza Ele.
---------------
Ok, cam atat pentru aceasta parte. Sper ca nu v-ati plictisit! ^^ Voi pune next dupa cateva pareri! Very Happy
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Gasca Spectrul Realitatii   Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Sept 02, 2015 5:52 pm

Fa pune nexttttttttttttttt! Pune nextul o data ca ramai acasa Laughing
Sus In jos
Gabi
Expert
Expert
Gabi

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 138
Data de inscriere : 22/07/2015
Varsta : 24
Localizare : Romania is my City

Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Gasca Spectrul Realitatii   Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Sept 02, 2015 9:21 pm

Nu prea am ce sa zic decat ca imi place povestea :p
Next
Sus In jos
Ambrose
Spammer
Spammer
Ambrose

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 673
Data de inscriere : 22/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Piteşti

Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Gasca Spectrul Realitatii   Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Sept 02, 2015 10:16 pm

Ăăm.. da. M-am râs, bine di tăt. Laughing Aia cu maţe de broaşte o fost chiar .. Rolling on the floor Şi îl ştiam pe Gabi pervers, da' chiar aşa? -.- Laughing Mona o plecat..ămm.. mda. Să zicem că îi faină până aici. Laughing Bagă next. .,.
Sus In jos
DiaboliK
Expert
Expert
DiaboliK

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 147
Data de inscriere : 19/07/2015
Varsta : 46
Localizare : Wonderland

Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Gasca Spectrul Realitatii   Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Sept 02, 2015 10:35 pm

Super, pune next ca vreau sa imi folosesc bagajul. Laughing
Sus In jos
Alice.
Avansat
Avansat
Alice.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 78
Data de inscriere : 22/07/2015
Varsta : 22
Localizare : Wonderland .

Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Gasca Spectrul Realitatii   Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Sept 03, 2015 1:12 am

Stai ce ? Să nu-mi iau jocurile video .. ? Ce .. ;-; Dar , dar .. eu plâng . O să plâng . O să mănânc pizza și o să plâng . Da , pizza ajută .. Pune next , Doris .
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Gasca Spectrul Realitatii   Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeVin Sept 04, 2015 2:33 pm

Faza cu chiloții și sutienul Laughing) Au fost tari băăă. Deci nu îs eu chiar sadic, adică niciodată nu am vrut să se vadă asta... Nu am zis nimic. Bagajul lui Remus e plin de lucruri foarte folositoare, ce să zic... Next bă schwein ce ești!
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Gasca Spectrul Realitatii   Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitimeVin Sept 04, 2015 9:48 pm

Drogulet, ai avut multa inspiratie la partea asta..mi-a placut mult Laughing , vreau sa scrii atunci cand simti ca ai idei nu cand te preseaza lumea..Astept next Kiss Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Gasca Spectrul Realitatii   Gasca Spectrul Realitatii - Pagina 6 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Gasca Spectrul Realitatii
Sus 
Pagina 6 din 8
 Subiecte similare
-
» Urmareste Sagetile
» Spectrul Realitatii - 10 Ani
» Promovare Site Spectrul Realitatii
» Interviuri cu scriitori de pe Spectrul Realitatii
» ~~Aventurile celor din Spectrul Realității.~~

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: