*Perspectiva lui Lilith*

Îl plac atât de mult și el continuă să mă alunge și să mă îndepărteze de el. Vreau să renunț la el, dar nu pot. Povestea lui mi s-a intipărit în mine, și nu-l pot abandona oricât m-ar alunga. Mă distruge felul său de a fi cu mine. Sentimentele astea ciudate, fluturași în stomac, obraji care se înroșesc când mă privește și mă face atât de mult să sufăr. Nu știu ce e cu mine, am început să am sentimente. Eu nu am avut niciodată sentimente, doar pentru el. El era totul pentru mine. Era soarele și luna, cerul și stelele, apa și oxigenul meu. Doar el mă ținea în viață. Dar trebuie să trec peste asta și o să o fac odată și odată.

-Da, o am la degetul mic. X

-Sper ca vampiruța să nu-și bage nasul. Dilăn.

-Știi ce ai de făcut dacă o face. X

-Să o ucid. Dilăn.

-Exact. Bravo ucenic, înveți repede. X

-Lord al întunericului. Dilăn.

-Spune-mi Alex. Fiindcă acest nume v-a triumfa mereu. Alex.

*Perspectiva lui Dilăn*

Ah, copil enervant. Nu pot să cred că tata l-a numit pe el viitorul diavol. Da, cred că după cum deja v-ați prins, eu sunt Dilăn ce-l răus și Alex e diavolul jr. Fratele meu cel mic și enervant. Probabil vă intrebați și unde e Dilăn cel bun. Păi, e mort. L-am ucis acum câteva secole. Vampiruța a fost luată de mine, am protejat-o ca după să vină de partea mea. Azi o să-mi dezvălui adevărata identitate.

*Acasă*

-Mi-e foame oameni buni. Yukki.

-Mănâncă! Alle.

-N-am ce. Yukki.

-O să te donez pe internet dacă mă mai enervezi. Alle.

-Terminați! Sau vă mănânc pe amândoi. Eu.

-Hopa, a venit periculoasa. Klaus.

-Tu ești pe lista mea neagră. Eu.

-Lume, adunați-vă, am să fac un anunț. Dilăn.

Ne-am strâns toți în jurul mesei rotunde și ce am auzit ne-a tăiat respirația tuturor. Dilăn cel care credeam noi că ne ajută, defapt ne înfunda. Și Dilăn cel bun, e mort. În momentul ăla lacrimile și-au făcut apariția pe fața mea, nu mai știam cum să reacționez. Klaus a sărit la bătaie și a fost trântit pe jos. Kaya, care era ceva mai puternică a sărit și ea, însă atunci m-am băgat eu apărându-l pe Dilăn.

-Așa vampiruț-o. Dilăn.

-Lilith, ce faci? Tu ar trebui să fi de partea noastră. Alle.

-Îmi pare rău. Dar eu sunt cu el. Eu.

După ce am spus asta am dispărut de acolo cu tot cu Dilăn. Am fost teleportată, dar unde. Era un loc destul de ciudat. Mirosul insuportabil de moarte care era împrăștiat peste tot pe aici mă făcea să vărs. Tot în jurul meu era roșu, pe alocuri mai erau și pereți negri, mucegăiți. Casele dărăpănate care stăteau să se dărâme mă încântau.

-Unde suntem? Eu

-În iad. Dilăn.

Nu am mai spus nimic, dar dintr-o dată în fața mea a apărut o fată. Avea ochi roși.

-Don't be afraid. Ea.

-Dar, nu-mi este. Eu.

-Scumpi, pot citi gânduri. Și tu mai ai umpic și faci în paltaloni. Ea.

-Sunt Lilith. Eu.

-Sunt Sapphire, Sofia Sapphire. Ea.

Am rămas șocată când am auzit cum o cheamă. Ea era cândva un înger. De unde știu asta? Sunt vampir, Dilăn cel prefăcut mi-a spus asta.
Am mai mers ce-am mers și am văzut un castel gigant. Era roșu ca sângele. Mirosul acel mă omora, abia dacă mai puteam să respir.

-Bună dragă Lilith. X

-Cine ești? Eu.

-Viitorul ....


Next la câteva păreri.

P.S- Știu că partea asta am grăbit rău acțiunea, dar pană de idei. Și sper să aveți milă Rolling on the floor .