Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
One story & one life I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
One story & one life I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
One story & one life I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
One story & one life I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
One story & one life I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
One story & one life I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
One story & one life I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
One story & one life I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
One story & one life I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
One story & one life I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
One story & one life I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
One story & one life I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
One story & one life I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
One story & one life I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
One story & one life I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
One story & one life I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
One story & one life I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
One story & one life I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
One story & one life I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
One story & one life I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 One story & one life

In jos 
AutorMesaj
Kio Chan
Membru
Membru
Kio Chan

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 07/06/2015
Varsta : 24

One story & one life Empty
MesajSubiect: One story & one life   One story & one life I_icon_minitimeDum Iun 07, 2015 8:17 pm

CAPITOLUL 1

    Fiecare poveste este diferita si speciala in felul ei. Povestea mea? Incepe cam asa:
   Ma numesc Andrada si teoretic am 120 de ani :oops: , practic am abia 16 ani Very Happy .Viata mea a fost cam dura cu mine ... cand aveam varsta de 5 ani ai mei s-au despartit dintr-o cearta banala... Am ramas la mama dar am ajuns tot singura Razz. Mama a murit din cauza unui accident de masina iar tata? nu a vrut sa auda de mine Neutral.. Am ajuns la varsta de 16 ani traind cu o familie adoptiva :x eu pana la varsta de 10 ani am fost obisnuita cu singuratatea gen un singur copil in familie :3 . Iar acum.... am 2 frati mai mici Sad Sad dar nu e chiar asa trist ... sau e?
    Acum un an ne-am mutat intr-o casa mai spatioasa si totusi atat de ciudata. Mi-am lasat prietenii si am ajuns aici departe de tot si de toate un loc pe atat de straniu pe atat de frumos. Seara se auzeau sunete de animale.. de bufnite de lupi dar ziua de abia daca vedeai o pasare. Aici nu prea era populatie era destul de izolata si singuratica desi mai erau doi vecini destul de simpatici. Unul din ei avea un nepot Stephan pe atunci era mai mare ca mine cu 1 an si ceva. Stephan nu prea iesea din casa asa ca imi petreceam timpul mai mult uitandu-ma pe geam urmarind fiecare miscare. Liceul era la circa 5 km  dura ceva sa ajung dar merita sa vad si alte persoane. Acolo erau multe persoane iritante si exagerat de parfumate. Eu am fost mereu pasionata de biologie si de animale...profesorii nu intelegeau asta in special cand intrebam de animale ciudate pe care ei le numeau "inexistente,imaginare etc".
    Pentru a-mi trece din singuratate parintii mei adoptivi ( Dl. Walter si Dna. Walter) au spus ca imi pot alege un animal de companie Very Happy nu, nu am ales o pisica nici un caine... mie mi s-a parut mai adorabila o.... bufnita. Era alba si cu ochii negrii inchisa intr-o colivie neagra cu flori albe. In doua cuvinte era superba. Nu am vrut sa o las inchisa asa ca am lasato libera prin camera cu geamul deschis (daca vroia sa plece putea sa o faca oricand) ea insa doar se plimba cand de pe dulap pe noptiera sau pe birou.
     Intr-o seara stateam si imi scriam viata intr-un jurnal  dar asta se intampla in fiecare seara cand nu pot adormi. Dar in seara aceia a fost ceva mai special... Alpha (bufnita) mi-a furat tocul de scris din mana si a zburat pe fereastra. Am scos capul pe ferestra si am vazut ca se ducea inspre locul de joaca. M-am incaltat repede si am fugit acolo unde Alpha imi lasase tocul pe pamant. M-am aplecat sa il iau de jos si sa o iau pe Alpha cu mine. Cand am vrut sa intru in casa am observat ca usa era larg deschisa.. iar eu imi aminteam ca am inchiso. Am zis ca probabil a fost vantul.. Am ajuns in casa iar Alpha se aseza pe fereastra am inceput sa scriu iarasi in jurnal dar am lasat o pagina libera si am scris ce se intamplase in acel moment. Am simtit o usoara atingere pe spate asa ca m-am intors repede sa vad ce era. Cand m-am intors l-am vazut pe Stephan.
           Eu: Ce naiba cauti aici??
           Stephan: Mai nimic ma plictiseam asa ca am decis sa vin pe la tine Very Happy
           Eu: Da pai o vizita nu mi-ar strica .. la 12 noaptea...intrand pe furis la mine in casa... *am spus eu cu dezgust*
           Stephan: Ahh.. cat imi place sarcasmul tau Laughing *rase el*
           Eu: Pai ar fi timpul sa pleci Wink *am spus eu aratand spre usa camerei*
           Stephan: Te deranjez my lady?
           Eu: Nuu.. dupa cum se vede sunt foarte incantata de prezenta ta aici *am spus eu iritata*
           Stephan: OK , Ok my lady te las sa dormi Wink
  *Se apropia de mine si incerca sa ma sarute pe gat dar Alpha s-a asezat pe umarul lui facandu-l sa se indeparteze*
           Eu: Pa domnule Sarut fetele pe gat la ora 12 noaptea *si am aratat spre usa*
   Acesta iesi din casa iar eu m-am gandit "Sa ma sarute pe gat? Ce gest dezgustator".
       Dimineata urmatoare m-am trezit si am coborat sa i-au cina cu familia dar aflasem ca era ora 13:30 si ca au plecat in oras dupa mancare si chestii ce ne mai trebuia. Deci eram singura in casa dupa o noapte ciudata. Alpha era in camera stand pe fereastra uitandu-se absenta afara.
          Eu: Alpha... daca ai putea vorbi..nu as fi asa de singura.
      Am iesit din camera si m-am dus afara uitandu-ma la locurile neexplorate de aici. M-am gandit sa fac o mica explorare prin padurea din fata. Am luat o pensula si vopsea rosie pentru a nu ma pierde semnam copacii. Am mers ceva drum pana am dat de un loc care avea un fel de scaune (copacii taiati in forma de cerc) si m-am asezat acolo odihnindu-ma. Intr-un timp am auzit fosnituri si m-am panicat cand am vazut un caine care parea a fi un fel de lup fioros din intuneric. Dar defapt era super dragalas si cuminte. S-a asezat la picioarele mele si dintr-o data a fugit in padure...Am simtit un fior si dintr-o data ...
     
        Sper sa va placa acest capitol pun next mai tarziu sau maine dimineata :3 enjoy
Sus In jos
Ave Andreea
Expert
Expert
Ave Andreea

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 125
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 27
Localizare : Constanta

One story & one life Empty
MesajSubiect: One story   One story & one life I_icon_minitimeLun Iun 08, 2015 1:25 am

Imi place foarte mult ideea povesti si astept cu nerabdare next. Succes !
Sus In jos
Kio Chan
Membru
Membru
Kio Chan

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 07/06/2015
Varsta : 24

One story & one life Empty
MesajSubiect: Cap.2 Rapirea   One story & one life I_icon_minitimeMar Iun 09, 2015 7:49 pm

Dintr-o data au aparut de nicaieri cam vreo 4 tipi . M-am ridicat sperand sa pot pleca cat mai repede de acolo dar nu a fost asa simplu cum parea. Unul din ei mi-a prins mainile la spate imobilizandu-ma iar celalalt mi-a pus la nas o carpa care ma facut sa adorm...
   Cand m-am trezit ma aflam intr-o dubita neagra si am inceput sa imi fac diferite scenarii in cap: daca am fost violata? daca erau niste persoane ce fac trafic de organe? In orice caz eu eram victima.
    Intr-un final au deschis usa si m-au ridicat in picioare impingandu-ma spre o casa luxoasa.
        -Sunteti siguri ca e ea?
        - Da domnule suntem foarte siguri ca ea este
        - Duceti-o in sufragerie voi veni si eu imediat
    Nu stiam despre ce e vorba si nici cine era acel barbat. Am inceput sa ma zbat incercand sa scap dar fara efect. M-au dezlegat si m-au aruncat pe canapea, 2 dintre ei stateau la usa iar ceilalti 2 pe fotolii toti fiind inarmati.
         - Domnisoara Walter ce mai faceti? de cand nu am mai vorbit?
    Oare de unde imi stia numele? sa fi avut probleme cu familia adoptiva? Si cand am mai vorbit noi? Aveam prea multe intrebari in cap si abia daca puteam rosti ceva.
         - Pai din cate vedeti am fost adusa cu forta de aceste 2 matahale dar in rest ma simt bine, multumesc. Iar de vorbit? nu prea imi amintesc ati putea sa imi spuneti dumneavoastra?
      I-a pufnit pe toti un ras iar eu nu intelegeam de ce toata lumea este asa de amuzata de intrebarea mea.
         - Uite Andrada nu prea e timp de discutii sti ce vrem si sti ca doar tu poti sa ne spui
     M-am uitat o clipa mirata la el si ma tot gandeam la ce se refera acesta...
         - Cred ca ma incurcati nu stiu despre ce e vorba
         - Andrada, draga mea, nu te juca cu nervii mei.
    A scos din buzunar un cutit si se uita la el venind spre mine
         - Nu, eu chiar nu stiu despre ce e vorba.
      Au inceput sa discute intre ei in alta limba ceea ce pe mina ma derutat si mai mult. Nu auzisem in viata mea de ei si nici nu stiam la ce se refera.
         - Andrada! ridica el tonul
         - D-dda. am spus eu balbaita
         - Spune-mi unde este ascunsa si te voi lasa nevatamata sa te duci acasa
      Eram confuza si nu stiam ce cauta oare vroia bani? vroia ceva ascuns de parintii mei adoptivi? sau sa fi fost despre parintii materni? totul era in ceata pentru mine.
        - Daca imi spuneti despre ce e vorba o sa va spun daca stiu. am spus eu uitandu-ma in alta parte picior peste picior cu aroganta
         - Cheia Andrada cheia! nu te prefa ca nu sti! spuse el enervandu-se la culme
         - NU STIU! am ridicat tonul aproape tipand
         - Cam mult curaj pe tine Andrada..
       Au inceput sa vorbeasca iar in alta limba iar cele 2 matahale m-au condus de data asta mai elegant spre o camera fara geamuri si foarte intunecoasa unde m-au incuiat. Am studiat camera care nu era chiar oribila.. avea un pat mare niste mobila destul de inchisa pentru gusturile mele. In usa se afla o gaura ca la puscarie orin care se uita unul din matahale si spunea daca mai sunt sau nu acolo *de parca aveam pe unde pleca*. Dupa un timp am auzit ca vorbea matahala ce pazea usa cu altcineva ceva de un schimb sau ceva de genul. M-am intins pe pat gandindu-ma la toate persoanele ce le stiu incercand sa gasesc o asemanare intre el si o persoana cunoscuta.
            - Psst! Andrada esti acolo?
            - Nuu sa stiti ca m-am evaporat, am spus eu sarcastica
         A deschis usa si am vazut un tip cu o masca pe fata dar care avea un aer familiar. Ma luat de maini imobilizandu-le si ma gandeam ca iar ma va duce la domnul VREAU CHEIA AIA si ca ma va intreba iar si iar.
            - Nu te speria, te duc departe de aici. Le-am spus alor tai ca vi peste cateva saptamani si ca totul e in ordine.
        Am dat din cap aprobator dar pana sa iesim din cladirea aceea mai era ceva trebuia sa trecem prin multe camere fara sa fim observati. Am trecut prin cateva camere ce imi erau necunoscute si am dat de unul imbracat la fel ca el cu care a inceput sa discute in acea limba. Am iesit din casa unde mi-a dat drumu la maini
           - Andrada fugi pe strada din fata pana ajungi la o cotitura unde este o masina neagra STU. Intra in ea si condu pana pe strada Cozia si intra in restaurantul acela. Acolo este o fata spunei ca esti Andrada iti va da un bilet si cativa bani asteapta-ma in masina si lasa-te cat mai jos sa nu te vada nimeni.
       Mi-a dat cheile masinii lui probabil si am fugit. Am facut intocmai cum mi-a spus ajungand la fata aceea i-am spus ca sunt Andrada si mi-a dat un bilet pentru un hotel in alt oras si cam 5 milioane. M-am dus la masina unde m-am intins pe bancheta din spate inchizand masina. Am auzit inca cateva persoane ce au vorbit aceasi limba cu domnii aceia ceea ce ma speriat putin. Cand am auzit ca au plecat am respirat adanc si m-am simtit mai linistita. Am asteptat in jur de 2 ore am uitat sa mentionez ca, cand am ajuns la restaurant era deja intuneric si baiatul nu mai venea. A iesit fata aceea din restaurant si a batut in geam de 2 ori. Am deschis usa si ea mi-a spus soptit
          - A ajuns, e plin de ei asa ca nu poate iesi inca. Va veni imediat ce se schimba de hainele lor si veti pleca cat de repede posibil
        Am aprobat si am inchis masina iar. Am stat intinsa pe bancheta din spate pana a venit el.
          - Bine ca esti aici. Ai respectat planul asa ca vom pleca imediat pe o alta strada deoarece strada principala este plina de ei. Te rog sa stai intinsa pe bancheta din spate si sa nu scoti niciun sunet.
        M-am uitat la el tot drumul incercand sa imi dau seama ce era sub ochelarii de soare fumurii. Am stat asa ceva timp fara sa ma misc aproape deloc. Ne-am oprit in fata unui coafor si ma bagat repede inauntru.
          - Buna! a salutat el, domnisoara ar vrea sa se vopseasca si sa isi schimbe tunsoarea putin ce i-ati recomanda?
        Am ramas socata deoarece am parul foarte lung si nu vroiam sa ma tund in viata mea. Dar mi-am dat seama ca asa nu voi fi recunoscuta si nu ar mai trebui sa stau intinsa pe bancheta din spate.
         - Va rog sa nu fie foarte scurt, am spus eu suparata
         - Da, nu este nici o problema
         Doamna de la coafor ma pus sa aleg o culoare pentru a ma vopsi asa ca am ales roscat. Am mai fost roscata si inainte asa ca nu a fost o alegere grea.
         - Ta da!
        M-am intors cu fata spre oglinda entuziasmata. Aveam parul pana la umar roscat era superb. Imi statea mai bine ca inainte desi era o schimbare majora. Baiatul cu care eram a cerut si un blond deschis si niste extensii de aceasi culoare *probabil pentru intoarcerea acasa sa nu fie toti mirati*.
         - Amm... mersi, am spus eu.
         - Da pai cuplacere
        Am intrat in masina m-am asezat in locul din dreapta si am ascultat muzica fredonand melodiile ce erau la radio. Dimineata cam pe la 4 si ceva am ajuns in fata hotelului. El a dat biletele si am urcat in camera aceea.
        - Scuze ca e doar una dar nu mai erau locuri, spuse el
        - Nu are nimic, cred.
       Am facut un dus repede si m-am intins in pat uitandu-ma la televizor. El s-a asezat langa mine acoperindu-si fata cu mainile
         - Sti cine sunt?
         - Nu
         - Gandeste-te
         - Nu pot
         - Bine, bine...
      Si-a dat mainile de pe fata iar eu am ramas socata. Era Stephan, era mult mai dragut si mai de treaba ca inainte. Ma speriase faptul ca nu mi-am putut da seama dar  cui ii pasa. Mi-a povestit pana la miezu noptii despre cum ma gasit cine erau acei oameni si ce vroiau de la mine dar eu eram pe atat de curioasa dar si atat de speriata.
          - Stai deci ce vroiau de la mine?
          - Cheia
          - Ce cheie? de la ce?
          - Oh e greu sa iti explic...
       Mi-a explicat ca vroiau o cheie, cheia aceea deschidea un fel de cufar acre era ingropat in locul unde m-am dus eu in padure. Credea ca eu sunt rencarnarea lui Elinor care era un vampir si ca si aia erau vampiri si ca si el este. Eu eram cumva predestinata chestiei asteia. In seara cand s-a apropiat de gatul meu vroia doar sa devin si eu vampir dar am scapat fara sa vreau. Deci practic stau intr-o camera de hotel cu un vampir :shock: .
          - Sti ce ar trebui sa urmeze, nu?
       Ma gandeam la mii de moduri de a incheia seara dar nu la asta.
          - Nu va durea
       S-a apropiat de mine si mi-a facut doua gauri pe gat. Nu a fost asa rau pe cat va imaginati a fost tandru si a durut dar era o durere placuta.
          - In doua cuvinte esti vampir Andrada
          - Cu ce ma ajuta asta?
          - Pai momentan cu nimic dar daca destinul tau e cel a rencarnarii lui Elinor atunci vei putea sa te aperi singura fara ajutorul meu.


GATA SI CAP 2 Smile
Sus In jos
Missa Moe
Membru
Membru
Missa Moe

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 10/06/2015
Varsta : 25
Localizare : Timisoara

One story & one life Empty
MesajSubiect: Re: One story & one life   One story & one life I_icon_minitimeMier Iun 10, 2015 10:10 am

Imi place povestea si modul in care povestesti dar lipseste ceva. Ma rog astept :SN: :3 Succes
Sus In jos
Continut sponsorizat





One story & one life Empty
MesajSubiect: Re: One story & one life   One story & one life I_icon_minitime

Sus In jos
 
One story & one life
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» A dead rose in a garden of life.
» The new life
» A bit of my paranormal life
» **Story , No Name**
» Bad Boys for Life (2020)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: