Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 A dead rose in a garden of life.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

A dead rose in a garden of life. Empty
MesajSubiect: A dead rose in a garden of life.   A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeLun Apr 13, 2015 8:14 pm

Capitolul I

Picăturile de lichid roșu ii se prelingeau pe gât în jos precum un râu ce curge printre munții înalți.
Ochii îi erau goi, iar fața sa era lipsită de vreo expresie. Un corp inert, un recipient gol.
Întruna din mâini ținea bucata de sticlă mânjită de sânge.
Am îngenunchiat lângă trupul neînsuflețit și i-am luat mâna într-a mea, apoi.. am strâns-o la piept.
O lacrimă s-a strecurat pe obrazul meu roșu, urmată de alte lacrimi amare.
M-am apropiat de chipul său, avea chipul unui înger. Ochii încă deschiși purtau nuanțe de verde deschis, buzele îi erau trandafirii și cărnoase. Am sărutat-o pe obraz, era încă caldă. Parcă încă mai exista o rază călduroasă de lumină în interiorul ei. Era minunat să gândesc asta. M-am ridicat și am pășit către ușă, sunetul tocurilor mele atingând podeaua din lemn putrezit răsuna în întreaga încăpere. Asta pentru că era liniște.
În jur nu se putea auzi niciun sunet, pare că timpul stă în loc.
Am atins clanța și am deschis ușa încercând să nu stric simfonia de liniște ce domină peste întreaga casă.
Pe hol era răcoare, dar întuneric. Nu se putea zări nici cel mai mic fir de lumină. Era un loc sumbru. Un hol lung și întunecat, cu alte cuvinte, plin de surprize.
Am făcut un pas, simțeam o greutate în zona inimii. Nu puteam să plec și s-o las acolo.
Dar ce aș putea face?
Întrebarea aceasta răsuna cu ecou în mintea mea. Ce să fac. Nu fac nimic. Nu sunt de niciun ajutor.
Am mai făcut un pas, iar de data aceasta m-am împiedicat de ceva ce stătea în drumul meu.
Mi-am pierdut echilibrul și m-am prăbușit la pământ cu un sunet zgomotos, ca atunci când ceva greu atinge cu putere lemnul.
A avut loc un impact puternic între capul meu și peretele.
Lovitura m-a făcut să-mi pierd conștința.
Pupilele mi se închideau puțin câte puțin.
Liniștea fusese înlocuită de un cântec de leagăn, unul pe care-l cunoșteam.
Unul pe care mi-l cânta mama când eram mică.
Unul pe care mi-l cântase înainte ca mintea ei s-o ia razna și să își pună capăt zilelor.
Era un cântec plin de amintiri.


Ultima editare efectuata de catre Alle. in Lun Apr 13, 2015 8:41 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

A dead rose in a garden of life. Empty
MesajSubiect: Re: A dead rose in a garden of life.   A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeLun Apr 13, 2015 8:29 pm

Foarte frumos. Imi plac acest fel de inceputuri, triste, din cauza mortii cuiva drag noua. Mi-a placut mult fi faza cu mama ta, care dac am inteles bine, s-a sinucis. Corect no?

In rest nicio greseala, chiat m-a bucurat. Tot ce mai pot sa spun, este ca vreau next si succes in continuare !
Sus In jos
Gabryyella
Veteran
Veteran
Gabryyella

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 231
Data de inscriere : 30/06/2014
Varsta : 23
Localizare : În Lumea de Dincolo. Scriu poveștii pe Spectrul Realităţii.

A dead rose in a garden of life. Empty
MesajSubiect: Re: A dead rose in a garden of life.   A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeLun Apr 13, 2015 8:31 pm

Până acum, povestea este genială. Titlul este foarte interesant. Aștept next!
Sus In jos
Ionella♥
Expert
Expert
Ionella♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 144
Data de inscriere : 27/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Sarutandu-ma cu Enrique Iglesias. Is my love ♥

A dead rose in a garden of life. Empty
MesajSubiect: Re: A dead rose in a garden of life.   A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeLun Apr 13, 2015 11:03 pm

Ador inceputul. Poveste este foarte frumoasa. Astept next! ٩(●̮̮̃•̃)۶
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



A dead rose in a garden of life. Empty
MesajSubiect: Re: A dead rose in a garden of life.   A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeMar Apr 14, 2015 10:47 am

Chiar mi-a placut aici cum ai descris totul. Merita reputatie + si poti baga si tu next mai repede Laughing
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

A dead rose in a garden of life. Empty
MesajSubiect: Re: A dead rose in a garden of life.   A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeMar Apr 14, 2015 10:53 am

Wow , nu stiu ce sa zic! adica nu sunt prea multe actiuni! sau poate asa mi s-a parut mie! oricum sper next sa inteleg! si nu cred ca e foarte corect sa zici pupilele se inchid deoarece in mod normal nu ele se inchid ,ci pleoapele.Oricum nu cred ca poate fi gasita ca o greseala pentru ca poate ai incercat sa faci ceva nou , poate o personificare!
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

A dead rose in a garden of life. Empty
MesajSubiect: Re: A dead rose in a garden of life.   A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeMar Apr 14, 2015 10:59 am

Mno de fapt greșeala aceea am pus-o acolo și am vrut să văd dacă observă cineva. Doar tu ai observat Laughing)
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

A dead rose in a garden of life. Empty
MesajSubiect: Re: A dead rose in a garden of life.   A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeMar Apr 14, 2015 11:02 am

Ce pot sa zic imi place mult biologia mai putin anatomia Laughing
Vroiai sa vezi daca stim biologie ? oricum inteligenta chestie!
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

A dead rose in a garden of life. Empty
MesajSubiect: Re: A dead rose in a garden of life.   A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeMar Apr 14, 2015 5:00 pm

Capitolul II

Razele soarelui îmi invadau chipul. Am deschis ochii și am privit în jurul meu, în încăperea în care mă aflau erau încă două paturi pe lângă cel în care mă aflam eu.
Ochii mi s-au oprit asupra unor aparate asemenea celor de spital. Deci, sigur, eram într-un spital.
Am sărit în capul oaselor, dar mi-am pierdut repede echilibrul. Capul îmi era înăbușit de o durere îngrozitoare.
Ușa camerei s-a deschis, iar pe ea a pătruns o femeie îmbrăcată într-un halat alb. Avea părul roșcat prins într-un coc, iar ochii săi erau verzi cu nuanțe ce bat spre albastru.
Și-a aruncat privirea împrejur până m-a zărit pe mine și m-a ajutat să mă ridic de pe pardoseală.
M-am întins din nou în pat în timp ce ea se uita pe o foaie ce se afla în mâna ei.
Și-a dres glasul și și-a ațintit privirea din nou spre mine.
- Se pare că nu aveți nicio contuzie. Sunteți liberă să plecați oricând doriți.
Din câte mi-a spus am înțeles că primisem o lovitură destul de zdravănă în zona capului și am leșinat lată, iar ei m-au adus aici și m-au îngrijit.
Am încuvințat din cap și am încercat să-mi ating din nou tălpile de pardoseală.
Primul impact a fost unul ce mi-a transmis fiori reci în tot corpul. Când degetele au atins podeaua rece din reflex mi-am retras picioarele.
Am încercat încă o dată, iar de această dată am reușit să stau în picioare clătindu-mă incontrolabil.
- Sunteți amețită?
Din nou am încuvințat din cap, iar asistenta m-a ajutat să mă îmbrac, apoi m-a condus către holul principal.
Reușisem să-mi recapăt echilibrul și puteam simți aerul proaspăt penetrându-mi nările, puteam în sfârșit să simt natura ce mă împrejmuia.
- Mă întreb cât am stat în spital?
Murmuram de una singură, păream nebună.
Fiecare om care trecea pe stradă mă privea cu o expresie confuză, dar nu-mi păsa.
Am pășit pe asfaltul fierbinte, bucurându-mă de aerul proaspăt al verii.
Vântul bătea lin, din când în când fiind înconjurată de o briză răcoroasă ce-mi făcea trupul să tresară.
Păsările creau o simfonie ce-ți mângâia urechile, iar atingerea fină a firelor de iarbă era senzație magnifică.

Am plecat către casă, unde mă așteptam să o găsesc pe mama pregătindu-mi prânzul preferat. Dar ea nu era, nu mai era.
Instinctul mi-a spus să mă duc în camera ei, dar nu am făcut asta. Nu aș fi putut suporta să văd camera înfundată în liniște, nu aș fi putut suporta să văd covorul pătat de al ei sânge.
Toată bucuria mi-a fost înlocuită treptat cu o mânie nestăpânită.
Știu că ea nu ar fi făcut așa ceva de bună voie, știu cine a convins-o să facă asta.
Am să găsesc responsabilul și am să-l fac să plătească. Voi demonstra că moartea mamei mele nu a fost în zadar.


================================================================

Topic editat de Mihaela.
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

A dead rose in a garden of life. Empty
MesajSubiect: Re: A dead rose in a garden of life.   A dead rose in a garden of life. I_icon_minitimeMar Apr 14, 2015 6:10 pm

Mai intai, la prima parte, am citit ploape, nu pupile. Era normal, avand in vede ca odata la scoala al citit "artificii", nu "artificiale". La ora aia vorbeam despre puncte cardinale...

La partea asta, am vazut doua greseli:

Citat :
eu m-au adus

Corect e ei m-au adus.

Citat :
putea în sfârșit să simt natura

Corecte e puteam in sfarsit sa simt natura.

Cam atat. Si acest capitol este genial, ca tot ce ai scris pana acum. Doar ma gandesc, de ce oare se uitau oamenii aiai la tine. Cine stie? Smile Sooo, next si succes in continuare !
Sus In jos
Continut sponsorizat





A dead rose in a garden of life. Empty
MesajSubiect: Re: A dead rose in a garden of life.   A dead rose in a garden of life. I_icon_minitime

Sus In jos
 
A dead rose in a garden of life.
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
» Emily Rose
» Sting - Desert Rose
» Emily Rose. Cititi asta!
» DEAD DEAD DEAD

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: