Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Prima intalnire.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Dizzy
Designer
Designer
Dizzy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 17/09/2014
Varsta : 25
Localizare : B-N

Prima intalnire. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Mar 18, 2015 8:05 pm

Interesant, imi place Razz. DAr ai putea sa scoti "A: Dialog" si nu m-am prins de ce incepi alt rand uneori si nu continui, arata inestetic. Next Razz
Sus In jos
Ave Andreea
Expert
Expert
Ave Andreea

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 125
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 27
Localizare : Constanta

Prima intalnire. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Prima intalnire    Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Mar 18, 2015 10:27 pm

Este de la pagina..Eu dau copy paste din notepad, si de aceea. Inca 2 pareri si pun next. Multumesc. :SP: :SP: :SP: :SP: :SP: :SP: :SP: :SP:
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Prima intalnire. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Mar 18, 2015 10:35 pm

Vreau să aflu dacă Andrei o să-i găsească . Next Deea . Îmi place. ^^
Sus In jos
Ave Andreea
Expert
Expert
Ave Andreea

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 125
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 27
Localizare : Constanta

Prima intalnire. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Speranta este tot ce ramane!   Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Mar 19, 2015 12:01 am

A trecut o saptamana,iar Caleb inca se chinuie sa ii tina puterile Anastasiei sub control deoarece in timpul noptii mai precis in timpul somnului Anastasia "calatoreste" peste tot in cautarea unei iesiri din aceasta padure fara sfarsit. Caleb intre timp lua masuri de precautie ca sa le pazeasca pe fete in caz ca o sa fie gasiti. Intr-o seara Caleb se duce in camera unde se odihneste Julia si o saruta,o tine in brate si incepe sa planga ,deoarece nu asa ar fi vrut sa fie primul lor sarut . Isi spune singur "poate o sa fie ultima si singura oara cand am sa pot face asta". Se lasa linistea iar Caleb aude o voce, nu era din grota,nu era de afara , era din capul lui. Julia ii vorbea" sunt in drum spre noi,trebuie sa ne ajuti !" Caleb auzind astea o cheama pe Anastasia si o pune sa isi foloseasca toate puterile posibile sa o trezeasca, avem nevoie de ea,dar Anastasia nu era in stare sa faca acest lucru deoarece era slabita si nu stia nici cum sa o faca, se concentra doar pe faptul de a o face bine...Anastasia a inceput sa repete o incantatie la nesfarsit pana aude "Continua, nu iti pierde increderea". Caleb intre timp fuge la prietenii lui , le spune despre ce este vorba , ca nu vrea sa mai faca acest lucru, se intorc impreuna la grota. Anastasia nu ii baga in seama, acestia se apuca de mutat lucrurile si incep prin a o cara pe Julia foarte departe, Anastasia ramane in grota concentrata pe vindecarea Juliei, dar spera sa dea roade.. Caleb se duce inainte sa cerceteze locul si vede trupe din indepartare. "Ne-au gasit",fuge inapoi la grota si o ia pe Anastasia de brat si o inchide sub pamant. Acesta se comporta normal pana la auzul vocii lui Andrei:
-Stiu ca esti aici,pacoste, iesi afara!
-Ce vrei? De ce ma deranjezi ?
-Ai ceva ce imi apartine! Si le vreau acum.
-Eu nu am nimic ce iti apartine tie.
-Uite cum facem, ca sa nu sufere nimeni...Tu o pastrezi pe roscata,iar eu pe Julie.
-De ce o vrei?
-Este mult mai speciala decat iti imaginezi tu,dar nu ai de unde sa stii, esti doar un baiat al junglei!
De odata Anastasia iese din grota si pandativul ei lumineaza toata padurea si in deasupra ei se afla Julie.
-Caleb,ai grija de ea,te rog, eu imi dau viata in schimbul ei.
-Nuuu,nu face asta.
Anastasia incepe o incantatie si toata puterea ei se afla in Julie ,iar Anastasia cade la pamant si corpul lui Julie este pus in pandativ .
-Atunci cand scapi de ei , o scoti de aici! Ai grija,te iub....
Caleb ii ia pandativul de la gat si incepe sa fuga, cu o viteza pe care nu stia ca poate ,plangea si fugea pentru viata lui cat si pentru a lui Julie.

:SP: :SP: :SP: :SP: :SP: :SP: :SP: :SP: :SP:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Prima intalnire. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Mar 19, 2015 9:54 am

Andreea, povestea este genială.

Pentru Veve: Citez-,,Pentru cei care m-au jignit , puteți mânca căcat în continuare .''
Nu crezi fată dragă că ai încălcat o regulă pe undeva pe aici? Zic și eu. Pentru jignirea membrilor se dă warn 3. Și pentru cunoștința ta generală, care oricum este mai limitată, jignirile nu sunt reprezentate doar de limbajul obscen(înjurăturile ca să fiu mai clară). Data viitoare când cineva are de gând să jignească pe cineva, să se gândească de două ori, dacă are cu ce gândii. Smile
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Prima intalnire. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Mar 19, 2015 8:17 pm

Imi place mult povestea ta! Este o ideie geniala! Astept next! Smile
Sus In jos
Ave Andreea
Expert
Expert
Ave Andreea

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 125
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 27
Localizare : Constanta

Prima intalnire. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Prima intalnire Finalul    Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Mar 19, 2015 9:56 pm

Caleb nu ajunge departe,deoarece este impuscat si Andrei isi trimite trupele dupa el. Inconstient il aseaza pe podeaua rece din temnita lui si ii smulge pandativul de la gat.Cum el nu este vrajitor nu are cum sa o elibereze asa ca o cheama pe Catrina sa ii scoata noua sotie ! Catrinei isi uneste puterea cu a Juliei sa o scoata, acestea vorbesc telepatic,facandu-si un plan sa il omoare pe Andrei.
-Misca mai repede!
-Inca putin,este o vraja foarte complicata.
Julia iese si cu o putere imensa il arunca pe Andrei in partea cealalta a camerei.
-Jigodie ,unde este Caleb?
-Caleb nu este asa bine. Pe tine te-am asteptat. O sa fii doar a mea.
-De ce m-ai adus aici? Uite ce faci! Distrugi vietile oamenilor. In clipa aceea Julia il ridica pe Andrei in aer si il arunca in cealalta parte si il loveste cu putere de perete. Atunci Andrei cu fata plina de sange , a tipat si in camera intra Caleb cu ochii complet negrii.Julia a zambit si brusc devine agitata. Caleb se duse repede la ea si o arunca. Cu ochii inlacrimati o striga pe Catrina sa o ajute. Aceasta se napusteste asupra lui ,dar fara vreo reusita.Caleb o arunca pe Catrina pe geam, aceasta se intoarce si incearca sa il atace.
-STAI ! Nu-i face rau.
Atunci Catrina se opreste si se uita la Julia cu ochii inlacrimati,Caleb o ataca ,nu o lasa nici macar o secunda si sfarseste aruncata pe jos intr-o balta de sange. Andrei se duce si la ea si o  controleaza sa vada daca a murit. Julia auzind raspunsul se infurie , camera este inundata de o lumina purpurie.Ea este in aer si la fel si Andrei si Caleb.
-Elibereaza-l!
-Nu pot face asta. Julia auzind asta isi strange pumnul si asa se strange si inima lui Andrei,acesta cade la pamant cum cade o pasare impuscata. Caleb se napusteste deaspura Julie incercand sa o omoare ,iar aceasta riposteaza.
-Caleb,eu sunt ! Caleb !
Caleb se uita la ea pentru o secunda, Julia incepe sa planga ,iar acesta cu un surplus de putere o arunca prin incapere ,pe geam, afara. Julia realizand unde se afla, nu are cum sa scape,incepe sa invoce spiritele prietenelor sale. Acestea ii arata iesirea din padure . Caleb se napusteste deasupra ei si cu toata forta incepe sa o atace, aceasta sta nemiscata si se uita la el.Intr-un final ochii lui au devenit verzi, ca o frunza de copac la inceput de primava. Julia ii zambeste si se stinge. Caleb incearca sa o aduca inapoi,dar nu reuseste. Cu fata plina de sange se duce si le elibereaza pe celelalte fete, cauta un cutit si se duce inapoi la Julia. Julia era pe jos, mai frumoasa ca oricand, era a lui si o sa fie pentru totdeauna.


Sfarsit !

===============================================================

Topic editat de psychopath unicorn. ( Mihaela )

:SP: :SP:
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Prima intalnire. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Mar 19, 2015 10:27 pm

S-a terminat atât de .. de .. trist și în același timp și interesant . Damn . Mi-a făcut plăcere să-ți citesc povestea , Deea . ^^ Oare cum o să fie următoarea ta poveste ? Laughing :3 Fie vorba între noi , tot eu o să ți-o corectez pe următoarea . Rolling on the floor) Și da , mi-a făcut plăcere să-ți șterg și din punctele de suspensie . Laughing) Aveai mai multe puncte de suspensie decât greșeli , dar le-am rezolvat. ^^ Oricum , mi-a plăcut povestea . Baftă la următoarea. Smile
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Prima intalnire. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Mar 20, 2015 7:54 pm

A fost o poveste frumoasa! Sper si urmatoarea sa fie la fel sau chiar mai interesanta! Smile
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Prima intalnire. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Mar 20, 2015 8:59 pm

A fost o poveste foarte frumoasă. Sper să mai scrii :3
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prima intalnire. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 4 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Prima intalnire.
Sus 
Pagina 4 din 5
 Subiecte similare
-
» La intalnire cu fantoma
» Ultima intalnire.
» Prima iubire
» Prima propunere :)
» Prima mea poveste :)))))

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: