Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Prima intalnire.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
50Bani
Avansat
Avansat
50Bani

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 56
Data de inscriere : 11/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Prima intalnire. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mar 17, 2015 9:25 pm

Interesanta ideea povesti !! sa vedem ce urmeaza

Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Prima intalnire. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mar 17, 2015 9:28 pm

Povestea este interesanta. Imi place,dar dialogul e cam in exces.Astept NEXT!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Prima intalnire. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mar 17, 2015 9:42 pm

A treia părere . Hi hi . ^^ Vreau next , Deea . Devine din ce în ce mai interesant . Și mă aștept la mai multă descriere de la tine și mai puțin dialog . Ai grijă și cu punctele de suspensie , pls , că am ce corecta . =)))) În rest nu prea ai greșeli , doar că uneori unele fraze sunt puse aiurea și punctele alea de suspensie , ele sunt problemele . Mrg , pune următoarea parte. :3
Sus In jos
Ave Andreea
Expert
Expert
Ave Andreea

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 125
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 27
Localizare : Constanta

Prima intalnire. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Partea a III-a    Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mar 17, 2015 10:43 pm

Se duc prin padure, merg in jur de doua ore si ajung in inima paduri, o bucata de loc fara copaci, liniste si siguranta. Un paradis pe scurt.Pe Julia o apucase
plansul, fiind o fire cu un caracter tare,dar aceste intamplari au pus amprenta pe starea mentala . Caleb se duce o ia in brate si ii sopteste ca totul o sa fie bine.
C: Mai avem putin, pastrati linistea!
Fetele il urmaresc in liniste si merg calculat in spatele . Caleb le arata o grota care nici daca era lumina afara nu putea sa fie vazuta daca nu stiai ca este
acolo, era acoperita de muschi si frunze la baza unui munte . Intrati inauntru ,Caleb le face turul..era o grota formata din mai multe tuneluri si camarute.
J:Ce este acest loc?
C:Casa mea, nimeni nu mai stie de acest loc.
Julia si Anastasia au studiat locul , in cazul ca este nevoie sa plece pe fuga sau sa se intample ceva sa stie pe unde sa mearga sa se ascunda. Caleb le arata camerele
unde se pot instala in aceasta seara si sa doarma linistite pana isi fac un plan bine pus la punct. Caleb le da niste haine de schimb si le spune sa mearga cu el.
Le conduce la un lac ,unde se pot spala si le lasa singure.Julia se uita dupa el ca nu cumva sa le vada si o i-a pe Anastasia de mana si ii panseaza ranile.
J:Imi pare rau ca ai trecut prin atatea,am sa te scot de aici promit. Si Julia nici nu a asteptat sa raspunda si a auzit..A auzit in minte vocea ei cum isi spunea
ca niciodata nu o sa scape de aici. Ii se activase puterile si nu stia cum si Anastasia voia sa raspunda si o opreste sa nu mai zica nimic.Se intorc inapoi si il gasesc
pe Caleb ca le asteapta. Caleb se uita la Julia si la Anastasia si le arata paturile si le aduce si niste paturi, le ureaza noapte buna si le inchide in camera. In tot
acest timp Julia incerca sa auda ce gandeste Caleb, dar fara succes se gandeste oare cum a putut sa ii "citeasca" gandurile Anastasiei. Majoritatea noptii Julia a stat
treaza,incercand sa inteleaga rolul ei aici..si gandul ii sare la Andrei, un tip cumsecade care nu era capabil de asa ceva.. Asa iti dai seama cat de bine cunosti
o persoana..in sfarsit a adormit ,iar Anastasia iese pe usa si se duce la Caleb in camera si incepe sa vorbeasca cu el.. Anastasia era indragostita de Caleb,chiar daca
se afla in asa probleme. Anastasia era o fire foarte sociabila,dar nu lasa de la ea.. Caleb nu ii raspunde prefacandu-se ca doarme asa ca Anastasia a fost nevoita sa plece.
Sta doua minute in dreptul lui Julia si o priveste indelungat.. Era frumoasa.. Era mica de statura, dar cu parul lung, ochii de un albastru cristalin si cu un zambet
fermecator..se pune in pat si pandantivul incepe sa straluceasca asa ca il pune sub perna.
Vine dimineata dar Julia nu este in pat, Caleb si Anastasia o cauta peste tot,lucrurile ei sunt la locul lor. Toata ziua au cautat-o ,dar fara urma asa ca au ramas
in grota. Caleb nu stia ce sa faca sa o lase singura pe Anastasia sa o caute pe Julia?

Continuare dupa 6 pareri. Pup.
Sus In jos
50Bani
Avansat
Avansat
50Bani

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 56
Data de inscriere : 11/03/2015
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Prima intalnire. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mar 17, 2015 10:48 pm

Chiar ai imaginatia dezvoltata. NICE!
Sus In jos
Ave Andreea
Expert
Expert
Ave Andreea

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 125
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 27
Localizare : Constanta

Prima intalnire. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: ddddddddddddddddd   Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mar 17, 2015 10:51 pm

Multumesc,totul este pe moment Very Happy
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Prima intalnire. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mar 18, 2015 11:10 am

No, deci,fără deci. Povestea îmi place, e foarte faină. Greșeli în ultimul capitol nu prea am sesizat, dar fără îndoială, dacă sunt, Mihaela le va corecta. Ce să mai spun, aștept next. ^^


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
ۜ۝ Veve
Incepator
Incepator
ۜ۝ Veve

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 30
Data de inscriere : 14/03/2015

Prima intalnire. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mar 18, 2015 11:27 am

Povestea nu mă captivează în nici un fel . Este naşpa , din punctul meu de vedere . Degeaba scrii bine dacă conținutul nu îți place în nici un fel . Cam atât de spus .
Sus In jos
ۜ۝ Veve
Incepator
Incepator
ۜ۝ Veve

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 30
Data de inscriere : 14/03/2015

Prima intalnire. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mar 18, 2015 11:29 am

Ah da . Şi tu unde mama mamei mamelor ai văzut în poveşti că se pun doar două puncte de suspensie?!?! Citeşte tu de la Mircea Eliade , Ion Creangă . NU O SĂ VEZI ÎN NICI UN CAZ DOUĂ PUNCTE DE SUSPENSIE . MORRR .
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Prima intalnire. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mar 18, 2015 4:20 pm

Deea,ai o poveste super,ești un model de membru,față de unii membri care comenteaza urât . Imaginația ta ne uimește pe toți si văd că problema cu punctele de suspensie s-a mai remediat.Îmi place cum descrii acțiunea,ceea ce este o problemă la unii membrii care au un sfert de descriere în poveste și mă refer la un membru care comenteză urât ,sper ca acel membru să se simtă...Cam atât,aștept Next!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prima intalnire. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prima intalnire.   Prima intalnire. - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Prima intalnire.
Sus 
Pagina 2 din 5
 Subiecte similare
-
» Ultima intalnire.
» La intalnire cu fantoma
» Prima propunere :)
» Prima mea poveste :)))))
» Prima iubire

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: