Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Prima iubire I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Prima iubire I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Prima iubire I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Prima iubire I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Prima iubire I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Prima iubire I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Prima iubire I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Prima iubire I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Prima iubire I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Prima iubire I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Prima iubire I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Prima iubire I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Prima iubire I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Prima iubire I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Prima iubire I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Prima iubire I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Prima iubire I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Prima iubire I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Prima iubire I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Prima iubire I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Prima iubire

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
DaNuTzU
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 25
Localizare : Romania , Vaslui , Barlad

Prima iubire Empty
MesajSubiect: Prima iubire   Prima iubire I_icon_minitimeDum Oct 20, 2013 9:30 pm

Daca ar fi sa o luam cu începutul , mai toata lumea spune ca iubirea este un lucru extraordinar... într-un fel este adevarat acest lucru, dar alteori va jur cu mâna pe ininima ca nu este chiar asa de "uimitor" precum pare... Sincer sa va spun, eu am mai trecut prin asa ceva si este un lucru exprem de îngrozitor.
La început simti ca inima iti bate mai tare decât deobicei , mâinile la început iti tremura uneori poate ca si transpira dar sa luam totul într-un cuvânt esti " in al noualea cer" pur si simplu... Te gândesti la acea persoana noapte si zi , în fiecare minut pâna când te revezi cu acea persoana , iar atunci când te întâlnesti cu acea persoana simti ca absolut nimic si nimeni numai coteaza decât voi doi... iar în timp iubirea dintre voi devine din ce în ce mai mare sau din pacate din ce în ce mai mica.Sincer sa va spun semnificatia cuvântului "iubire"pentru mine inseamna o "ploaie de vara" ea vine uda plantele le "reîmvioreaza" si apoi dispare si niciodata nu stii daca o sa mai vina sau nu din nou acea " ploaie" , deoare ce niciodata nu stii ce întorsatura pot lua lucrurile... Uneori eu chiar ma întreb defapt noi de ce iubim? doar pentru "a stii" ce e iubire , sau doar pentru simplu fapt ca acest lucru face parte din noi si nu putem face nimic sa schimbam ceva? Uneori chiar mi-e sila de cei....


Ultima editare efectuata de catre DaNuTzU in Dum Oct 20, 2013 9:31 pm, editata de 1 ori (Motiv : am inceput sa scriu aceasta poveste pentru cei care trec prin prima iubire :* sper sa va placa)
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Prima iubire Empty
MesajSubiect: Re: Prima iubire   Prima iubire I_icon_minitimeDum Oct 20, 2013 9:39 pm

Dragut...
Sus In jos
DaNuTzU
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 25
Localizare : Romania , Vaslui , Barlad

Prima iubire Empty
MesajSubiect: Re: Prima iubire   Prima iubire I_icon_minitimeDum Oct 20, 2013 10:11 pm

In primul rand iti multumesc.. si in al 2-lea rand sper ca si pov. sa fie destul de int ca si ale voastre Smile
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Prima iubire Empty
MesajSubiect: Re: Prima iubire   Prima iubire I_icon_minitimeDum Oct 20, 2013 10:27 pm

Ai scris o poveste interesanta. Nu stiu de ce spui ca nu e draguta... :*
Sus In jos
DaNuTzU
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 25
Localizare : Romania , Vaslui , Barlad

Prima iubire Empty
MesajSubiect: Re: Prima iubire   Prima iubire I_icon_minitimeLun Oct 21, 2013 9:32 am

eee.. asa mi se pare mie :oops: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Prima iubire Empty
MesajSubiect: :*   Prima iubire I_icon_minitimeLun Oct 21, 2013 3:22 pm

Of.... lasa dramele....e o poveste draguta :o ❤ 
Sus In jos
DaNuTzU
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 25
Localizare : Romania , Vaslui , Barlad

Prima iubire Empty
MesajSubiect: Re: Prima iubire   Prima iubire I_icon_minitimeLun Oct 21, 2013 6:40 pm

Uneori chiar mi-e sila de cei care isi bat joc cu nerusinare de sentimentele partenerului sau poate chiar a unei persoane care nu are nici o legatura cu un anumit cuplu si totusi "se baga" si ei doar asa.. Iar atunci când pâna la urma cand te desparti de persoana iubita , deja simti ca inima ti se împietreste , mâinile deodata se racesc si devin zloiuri de gheata , iar privirea ta va fi una ca cea a "gargonei" din mitolgia greaca..
Va jur ca iubirea nu este deloc asa cum pare mereu v-or  exista lucruri , oameni care o sa va mai împiedice uneori în drumul vostru spre fericire,dar daca iubirea este adevarata puteti trece peste orice, adevarat poate in unele cazuri mai greu dar important e ca treceti peste toate cu bine... Pentru ca cel mai greu lucru de suportat dupa parerea mea este acela de a te desparti de persoana iubita asa într-o fractiune de secunda ca si fulgerul atât de rapid încat nici nu ai timp sa mai spui macar un cuvânt... si un lucru si mai sfâsietor e ca uneori nu iti da nici macar o explicatie sau ceva.. Dar totusi eu zic ca orele de amaraciune si de gândire " Oare cu ce am gresit? ce nu am facut bine?" nu sunt in zadar deoare ce acolo sus este Bunul Dumnezeu si daca nu a fost sa fie cu prima, El v-a avea grija ca atunci când te vrei reîndragostii sa iti dea persoana potrivita trupului tau... Si niciodata sa nu uiti ca si pentru tine v-a exista o persoana care v-a fi mereu lânga tine la bine si la greu chiar si daca poate acum e prea devreme sau poate sau nu a fost sa fie cu persoana precedenta . A... si inca ceva niciodata sa nu te indoiesti de metodele de " agatat " daca le faci mai mult cu " sufletul si nu cu mintea".Acum ca sa mai lungim povestea am sa va dau un mic exemplu despre ce am vorbit mai sus :                                

  Daca ar fi sa încadrez undeva aceasta istorioara de viata,atunci ar fi capitolul''Regrete''. Aveam vreo 14-15 ani,dar nu pot argumenta totul cu scuza ''eram doar un pustan''!.
               Totul a inceput intr-o zi,cand norii "plangeau" ,iar eu ma aflam pe strada,fara umbrela.Mergeam rapid, aproape fugind,cand m-am pomenit deodata cu o umbrela deasupra capului.Cea care imi tinea umbrela pentru a ma proteja de "lacrimile norilor",era o fata pe care o cunosteam.Mi s-a parut ciudat gestul ei asa ca am continuat sa imi vad de drum.Dar ea nu a ramas in loc,ci a mers pe langa mine,tinand umbrela ca sa nu ma ploua,desi pe ea o uda mai tare decât pe mine,fiinca statea la distanta  destul de mare fata de mine. Ma distra felul in care se chinuia sa tina pasul cu mine si totodata sa fie concentrata sa nu indeparteze umbrela de  mine... Sper sa va placa continuarea SmileVery Happy
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Prima iubire Empty
MesajSubiect: Re: Prima iubire   Prima iubire I_icon_minitimeLun Oct 21, 2013 7:01 pm

I like! Very Happy
Sus In jos
DaNuTzU
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 25
Localizare : Romania , Vaslui , Barlad

Prima iubire Empty
MesajSubiect: Re: Prima iubire   Prima iubire I_icon_minitimeLun Oct 21, 2013 7:29 pm

MZ Kiss:SD: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Prima iubire Empty
MesajSubiect: Re: Prima iubire   Prima iubire I_icon_minitimeLun Oct 21, 2013 7:36 pm

Dar nu inteleg,ai avut o iubita si te-a inselat Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prima iubire Empty
MesajSubiect: Re: Prima iubire   Prima iubire I_icon_minitime

Sus In jos
 
Prima iubire
Sus 
Pagina 1 din 3
 Subiecte similare
-
» Iubire Interzisa
» Adevarata mea iubire
» o iubire sangeroaza
» Iubire de varcolac
» ~Moarte si Iubire~

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ SOCIALIZARE/ENTERTAINMENT ★ :: Despre voi (descriere personală)-
Mergi direct la: