Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Lumina din veghi I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Lumina din veghi I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Lumina din veghi I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Lumina din veghi I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Lumina din veghi I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Lumina din veghi I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Lumina din veghi I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Lumina din veghi I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Lumina din veghi I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Lumina din veghi I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Lumina din veghi I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Lumina din veghi I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Lumina din veghi I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Lumina din veghi I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Lumina din veghi I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Lumina din veghi I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Lumina din veghi I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Lumina din veghi I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Lumina din veghi I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Lumina din veghi I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Lumina din veghi

In jos 
AutorMesaj
Nelphim
Incepator
Incepator
Nelphim

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 06/12/2014

Lumina din veghi Empty
MesajSubiect: Lumina din veghi   Lumina din veghi I_icon_minitimeMier Mar 11, 2015 10:25 pm

Mici licăriri lumionase se arătau pe neatinsul cer al purităţii! Fulgii cad înct, lin şi fermecător. Sclipirea fulgiilor de zăpadă neagră pare să cânte sacrificiul iubirii neatinse!Cad că o stea albăstruie! Corpul firav al unei fete stă întins pe solul îngheţat de iubire!Ochii ei albaştrii păreau să exprime dragostea ! Chipul inocent sclipeşte în lumina întunecată!
Uneori lacrimi singuratice cad:pic, pic.Frigul mângâie corpul fin al fetei speriate. Rochia purpurie strălucea în neajunsul spulberat.Ochii strălucitori se uit spre pământ.
Stăteam şi priveam cerul înstelat aprins de culorile cântecului electrizant ca armonia dragostei ce pâlpâia în focul inimii !Frigul începea să mă amorţească.Oamenii treceau pe lângă mine.Nepăsători ca nişte păpuşi fără viaţă. Nepăsarea lor părea să rămână în urmă ca nişte fantasme aproape transparente,dar care sclipeau în lumina albă-purpurie a lunii!
Cântecul distrugerii se arată în inimiile pierdute ale umanităţii!Părul îşi pierdea frumuseţea, culoarea maronie strălucea în sclipirea zăpezii de pe sol. Nu mă ajută nimeni! Eram acolo.
Stăteam singură, plecau şi se mişcau, veneau şi plecau ,dar mereu indiferenţi ca nişte spini ai dragostei pierdute! Se aplecase cu capul după această dezamăgire.
-Aş vrea să părăsesc totul! Zise fata cu un glas blând
Lumina sufletului cade peste o pată întunecată de trandafi.Un înger albastru căzut se uită spre cerul înstelat cu o privire sinistră de inocenţa,iar celalant stă şi se uită de parcă ar vrea să ia durerea îngerului albastru.Privirea îngerului roşu este ascunsă.
Nimeni nu mă ajută!Sunt singura care mă poate ajuta!De ce cântecul lumii pare aşa sălbatic….de ce? Ajutaţi-mă!Nu vreau,.e aşa dureros…zâmbete nebune apar pe chipul naiv al fetei!De ce…ajutaţi-mă!Într-un târziu întunecos ce pare adâncită…miau, miau!Strigătele micii pisicuţe adâncită în alb mă trezeşte. Îmi aduce aminte că trebuie să îmi făuresc viitorul singură!Încerc să mă ridic….hmm,e aşa greu! Cad şi cad ,dar încerc şi nu, iar… lasă-mă!De ce acesta melodie este aşa sălbatică?Merg..frigul se apropie cu oarecare tristeţe şi căldură în sufletul sau se îndepărta de mine.Se îndreaptă spre un suflet rătăcit şi pierdut!Merg pe drumul gheţii pierdute!Melodia vieţii devine drăguţă ca cea a unui copil. Voci pierdute, sentimente, totul era un non sens!Undeva într-un colţ era un băiat ce plângea.Lacrimile pure se aruncau în vanul pierderii.Era acoperit de melacolnie…Nu am putut să o protejez! În următoarea clipă băiatul era în braţele mele! Se uită la mine şi plânge! Suferinţa devine calmă!Ochii lui fermi ! Snul avea culoarea albastră ,iar celalant un model de stea şi era de-un roşu întins!
-Îţi las ţie totul! Spune băiatul.
-Hmm unde eşti? Unde ai dispărut? Frigul rece,dar cald.Amintiri …prieteni….dragostea …iubire…dragoste!Merg iar respiraţia devenea greoaie. Sunt pe jos. Mă ridic!
Nu, trebuie să continui.!Ochiul fetei avea modelul băiatului.Numai puteam, cădeam de multe ori!Ochiul îmi străluceşte.Totul era aşa cald. Nu,persoanele dragi sunt acolo,aşteptaţi-mă, de ce râdeti…vreau să va îmbrăţişez. Mă urau,dar eu vreau să îi îmbrăţişez. Numai pot merge, sunt pe jos. În spatele lor era marea, iar cerul dominat de culoarea roşu şi albastru!Aşa de cald ,dar aşa de rece. Ochii mei se închid…nu, stai, vreau să fiu cu voi! Lumina dispărea, lumina dragostei dispăreaa


•Topic corectat de Lucas
Ai o gramatică mortală! Nu am vrut să corectez greşelile logice şi de conjugare a timpului pentru că se schimba povestea cu totul. Pune mâna pe cărţi şi mai citeşte ceva literatură, ai greşeli mai la tot cuvântul.
Sus In jos
Nelphim
Incepator
Incepator
Nelphim

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 06/12/2014

Lumina din veghi Empty
MesajSubiect: Re: Lumina din veghi   Lumina din veghi I_icon_minitimeMar Mar 17, 2015 8:45 pm

pff nimeni! :roll: si eu care credeam ca o sa va placa
Sus In jos
ۜ۝ Veve
Incepator
Incepator
ۜ۝ Veve

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 30
Data de inscriere : 14/03/2015

Lumina din veghi Empty
MesajSubiect: Re: Lumina din veghi   Lumina din veghi I_icon_minitimeMar Mar 17, 2015 11:04 pm

• Licăriri luminoase , nu sună cam bine ...

• Ai folosit în exces punctele de suspensie .

Edit : fulgilor , corpul cu C mare , chipul cu C mare .

°•° Mai sunt multe , mi-e lene să ți le scriu :s .

°•° Epitetele şi comparațiile sunt chiar geniale . Smile

°•° Foloseşti în exces semnul exclamării.

°•° Say Bye .

°•° Kisses .
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Lumina din veghi Empty
MesajSubiect: Re: Lumina din veghi   Lumina din veghi I_icon_minitimeSam Mar 21, 2015 10:51 pm

ۜ۝ Veve a scris:
• Licăriri luminoase , nu sună cam bine ...

• Ai folosit în exces punctele de suspensie .

Edit : fulgilor , corpul cu C mare , chipul cu C mare .

°•° Mai sunt multe , mi-e lene să ți le scriu :s .

°•° Epitetele şi comparațiile sunt chiar geniale . Smile

°•° Foloseşti în exces semnul exclamării.

°•° Say Bye .

°•° Kisses .


Ăhăm, asta e treaba corectorilor, bine? E democraţie pe forum, însă le arată toate astea un anumit grup de membru staff.
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Lumina din veghi Empty
MesajSubiect: Re: Lumina din veghi   Lumina din veghi I_icon_minitimeDum Mar 22, 2015 6:48 pm

Pff...Imi cer scuze! M-am uitat si am observat ca defapt diacriticile nu erau bune.Deoarece am folosit un site pentru a le pune.Le urasc....dar am citit putin si am vazut ca e in regula!Deci am lasato asa! De obicei citesc cartii de literatura.Daca vrei iti dau si nume! Si imi cer scuze nu o sa mai folosesc site-uri pentru a pune diactritice....
In afara de diacritice nu cred ca sunt asa multe greseli! :arrow: Mersi Lucas
Sus In jos
AlexReborn
Veteran
Veteran
AlexReborn

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 12/09/2014
Varsta : 24
Localizare : salaj

Lumina din veghi Empty
MesajSubiect: Re: Lumina din veghi   Lumina din veghi I_icon_minitimeLun Mar 23, 2015 6:58 pm

Te-as sfatuii sa nu mai pui galben dechis pentru ca nu poti citi asa bine ca te deranjeaza ,parerea mea
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Lumina din veghi Empty
MesajSubiect: Re: Lumina din veghi   Lumina din veghi I_icon_minitimeLun Mar 23, 2015 8:12 pm

Alex. a scris:
ۜ۝ Veve a scris:
• Licăriri luminoase , nu sună cam bine ...

• Ai folosit în exces punctele de suspensie .

Edit : fulgilor , corpul cu C mare , chipul cu C mare .

°•° Mai sunt multe , mi-e lene să ți le scriu :s .

°•° Epitetele şi comparațiile sunt chiar geniale . Smile

°•° Foloseşti în exces semnul exclamării.

°•° Say Bye .

°•° Kisses .


Ăhăm, asta e treaba corectorilor, bine? E democraţie pe forum, însă le arată toate astea un anumit grup de membru staff.

Sa sti Alex, asta e treaba criticilor. Corectorii doar corecteaza povestile, iar criticii spun ce nu e bine.. Daca corectorii ar face asta, si ei ar si corecta... nu ar mai exista critici.
Asta e parerea mea... nu stiu despre tine.
Sus In jos
Lucas
Expert
Expert
Lucas

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 07/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Craiova

Lumina din veghi Empty
MesajSubiect: Re: Lumina din veghi   Lumina din veghi I_icon_minitimeLun Mar 23, 2015 8:51 pm

Nu ar trebui criticii să vorbească despre greşeli la general? Există şi aranjare în pagină, titlu, descriere, acţiune, criticarea greşelilor deja nu e o critică...
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Lumina din veghi Empty
MesajSubiect: Re: Lumina din veghi   Lumina din veghi I_icon_minitimeLun Mar 23, 2015 11:38 pm

pff.. mereu va ganditi la rank-uri si la ce si ce nu e bine.Suntem intr-un site pentru compuneri!In loc sa imi ziceti ganduri idei sentimente,daca a fost frumoasa,daca as avea o sansa din a scrie!voi ziceti de lucruri care nu ce cauta in aceasta sectiune
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Lumina din veghi Empty
MesajSubiect: Re: Lumina din veghi   Lumina din veghi I_icon_minitimeLun Apr 06, 2015 12:09 am

frumos :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: dragut si elegant figuri de stil ai frumoase :lol!: :lol!: :lol!: deci imi placce sper sa te mai vad :SD: :SD: :SD:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lumina din veghi Empty
MesajSubiect: Re: Lumina din veghi   Lumina din veghi I_icon_minitime

Sus In jos
 
Lumina din veghi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lumină
» Nu aprinde lumina
» Lumina in noapte
» Sub lumina lunii
» Sub lumina lunii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: