Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Lumea umbrelor

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Lumea umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea umbrelor   Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Oct 24, 2014 7:07 pm

Si ne conduce intr-o sala imensa, mai mare decat o biserica, cu cateva scaune, maxim 20, si un tron invelit in aur cu diamante pe el. Pe tron, cu 2 paznici stand langa, era o regina. Cu o coroana din aur, cu fel si fel de pietre valoroase, si cu roba rosie, cam groasa desi e iulie. Aceasta se ridica de pe tron si vine spre noi. Se opreste la vreo 2-3 metri in fata noastra.
-Buna ziua! Sper ca nu v-a deranjat ''primirea'' noastra, spune regina cu un zambet pe buze.
-Primire? rostesc eu, ne-ati tranchilizat si ne-ati pus intr-o camera minuscula.
Atunci am simtit un soc in tot corpul, un soc foarte puternic.
-Nu se vorbeste asa cu regina! imi striga in ureche omul care ne-a adus aici.
-De aceea toti profesorii te faceau nepoliticos, imi sopteste Alessia.
Eu inca tremuram din cauza socului.
-Cum spuneam, continua regina, Nu cred ca stiti de ce ati fost adusi aici. Va voi explica eu: Acum 18 ani, in anul in care v-ati nascut voi, in Taramul Dastox regele din Imparatia Darknight a trimis un mesager care ne-a zis ca in 18 ani va fi un razboi, atunci Unul dintr supusii mei, cel mai puternic vrajitor, a venit si mi-a spus de voi.
-Deci noi suntem alesii care sa se lupte cu Darknight? intreaba Dalia.
-Exact, raspunde regina, dar ca sa puteti lupta va voi oferi la fiecare dintre voi care o arma speciala.
Atunci cativa slujitori au adus 4 cutii, una albastra, una verde, una portocalie si una mov. Regina deschide cutia portocalie si ia un arc portocaliu si tolba rosie plina de sageti si le ofera Alessei, dupa care spune
-Aceasta este ,,Tolba diamantului''. Se numeste asa pentru ca sagetile , care nu se vor termina niciodata, pot taia un copac doar daca vreo sageata trece pe langa el. ,,Arcul vantului'' isi ia numele de la abilitatea de a trage sageti foarte repede, iar sagetile niciodata nu-si vor rata tinta decat daca este folosita magie,
-Imi place arma mea, spune Alessia.
Din cutia albastra sunt scoase o pereche de manusi negre cu un fulger albastru pe ele si o pereche sosete negre cu un fulger albastru, mai degraba o combinatie intre sosete si pantofi, si mi le ofera.
-Purtatorul ,,Incaltamintei fulgerului'' va fi mai rapid ca vantul si va putea sari mai sus decat un cangur pe arcuri, iar cel care poarta ,,Manusile fierului'' va avea o lovitura care poate distruge o bucata de fier doar cu degetul.
-Cred ca e cea mai buna putere, rostesc eu.
Cutia verde contine o bagheta verde si o palarie neagra cu stele verzi si le ofera Daliei.
-,,Bagheta destinului'' inzestreaza detinatorul cu puteri magice inegalabile, iar palaria neagra este pentru a arata bine.
-Mereu am vrut sa fiu magician.
Si ultima cutie, cea mov, contine un costum de ninja rosu care este oferit lui Ale.
-Cine este imbracat in acest costum poate creea foc, modelandu-l oricum vrea, si se poate transforma in foc.
-Imi place focul.
-Pana la razboi va vom trimite sa va antrenati pentru a putea folosi cum trebuie armele.
Dupa aceste vorbe au venit 4 oameni in sala, iar fiecare a luat pe cate unul din noi si ne-a dus in diferite locuri pentru a ne antrena.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Lumea umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea umbrelor   Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Oct 24, 2014 10:25 pm

Cam mult dialog,dar e ok ^^
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Lumea umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea umbrelor   Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Oct 24, 2014 10:45 pm

       Cum a spus Alle, mult dialog, însă povestea pare interesanta. Next!
Sus In jos
Ionutz
Veteran
Veteran
Ionutz

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 251
Data de inscriere : 25/09/2014
Varsta : 27
Localizare : in spatele tau

Lumea umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea umbrelor   Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 25, 2014 5:04 pm

Next repede sau te omor cu o:SSC:
Sus In jos
Andra.
Moderator
Moderator
Andra.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 13/08/2014
Varsta : 24
Localizare : Alba

Lumea umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea umbrelor   Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 25, 2014 9:26 pm

WOW ! Este frumoasă ideea poveştii şi cele 4 cutii . Însă , nu crezi că eşti cam înconjurat de fete ? Laughing) Cosmine , acum cititnd şi ultima parte , mi-am dat seama cât de mult ai evoluat . Felicitări şi bagă next .
Sus In jos
Intunericul
Veteran
Veteran
Intunericul

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 153
Data de inscriere : 23/10/2014
Varsta : 24
Localizare : pe Titanic

Lumea umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea umbrelor   Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 27, 2014 10:51 pm

Ai ideei uimitoare! :shock: Continua tot asa!
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Lumea umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea umbrelor   Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Oct 31, 2014 7:03 pm

Au fost 4 luni de antrenament, 4 luni care nu mi-au placut prea mult. De ce? In fiecare zi trebuia sa ma trezesc la 6 dimineata, eu nici la 8 nu ma trezesc daca ma culc la 9.Pe langa asta totul mi-a placut, am invatat sa-mi folosesc arma si mi-am facut un costum tare, de fapt eu doar am spus cum vreau sa fie, o croitoreasa mi l-a facut. Acum e ziua cand ne vom reintalni toti 4 in palat. Imi pun costumul pe mine si plec. Ajung primul la locul de intalnire datorita puterii. Le astept pe fete, iar prima care vine este Ale, cu costumul ei rosu, ma dureau ochii de la culoare. A doua care vine este Alessia, purta un costum portocaliu de Robin Hood, care avea si gluga, avea pantofi negri, mai mult tenesi decat pantofi, arcul intr-o mana si tolba la spate, iar ultima a fost Dalia, purta palaria cu stele verzi, o roba neagra tot cu stele verzi si bagheta.
-Ce incete suntei, le spun fetelor.
-Noi suntem mai rapide decat tine, ai noroc cu pantofii, imi raspunde Dalia.
Niste trompete se aud, iar regina se ivi.
-Se pare ca ati venit, ne spune regina, sper ca sunteti pregatiti pentru razboi.
-Mai mult decat pregatite, spune Alessia.
-Pregatiti e corect, eu nu sunt fata, o corectez pe Alessia.
-De cand? spune Dalia abtinandu-se sa nu rada.
-Haha, ce amuzanta esti.
-Daca ati terminat cu cearta, ne intrerupe regina, as vrea sa va anunt ca afara cavalerii sunt gata de lupta, ar fi bine sa va duceti.
-Am inteles, spunem toti 4 in acelas timp. Plecam toti si vedem o gramada de cavaleri imbracati in alb si gri, cred ca peste 1000, si cam atatia cavaleri negri cu rosu mai departe de cei albi. Dintre cavalerii negri se iveste un barbat imbracat cu o roba, jumatatea de sus neagra si cea de jos rosie, si cu parul itnr-o parte, de culoarea neagra. Isi ia un megafon si spune:
-Sa inceapa batalia!
Toti cavalerii albi au inaintat fugind, ca si cei rosii.
-Cred ca ar fi bine sa mergem, spune Ale.
-Crezi? ii raspund lui Ale.
Toti suntem pe pozitie de a pleca, dar eu am spus:
-Cine bate cei mai multi cavaleri negri e cel mai tare.
Atunci am fugit si am inceput sa ma lupt cu cavaleri, le dadeam ba un picior sub centura, ba un pumn in nas, gura sau burta. Dalia treagea cu bile de energie mov in negri, care explodau la atingere. Alessia tragea cu sageti in continuu nimerind mereu in cap, iar Ale ardea oamenii. Dupa ce toti cavalerii negri dispar, dispar si multi cavaleri, mai raman maxim 50. Ne intanim toti 4 sa vedem cine e cel mai tare.
-Am batut 400 de cavaleri, spun eu.
-Si eu, spun fetele.
-Uite un cavaler, si arat cu degetul.
Atunci Dalia ma blocheaza intr-o cutie din magie,iar ele se duc dupa cavaler.
-Sa vezi ce-ti fac Dalia cand ies de aici.
-Ce? O saplangi ca o fetita ca nu ai castigat?
Enervat am inceput sa-i zic unele Daliei, dar a facut cutia sa nu mai lase sunetul sa iasa. Fetele avansau, dar cavalerul intr-o clipa a ajuns langa ele, a inceput sa alerge in jurul lor, s-a oprit brusc, iar apoi toate 3 cad de parca le-ar fi tranchilizat, dar n-aveau nimic pe corp. Cutia de magie dispare, iar eu ma duc langa cavaler, incerc sa-i dua un picior, dar imi prinde piciorul, ma sprijin pe el, ma ridic si incerc sa-l lovesc cu celalalt picior, dar il prinde si pe acest, dupa care ma arunca la vreo 10 metri in fata. Ma ridic, iar acesta trece pe langa mine i se opreste brusc. Dintr-o data vad negru si lesin.
Sper ca v-a placut si voi pune next la cateva pareri.
Sus In jos
Ionutz
Veteran
Veteran
Ionutz

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 251
Data de inscriere : 25/09/2014
Varsta : 27
Localizare : in spatele tau

Lumea umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea umbrelor   Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 01, 2014 4:57 pm

Next repede
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Lumea umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea umbrelor   Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 01, 2014 5:27 pm

Nu am altceva de zis înafară de super tare,sper să apar naiba și eu că stau cu sufletul la gură Laughing))
Sus In jos
Poisoned
Veteran
Veteran
Poisoned

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 299
Data de inscriere : 06/03/2014
Varsta : 23
Localizare : Inside my head

Lumea umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea umbrelor   Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 02, 2014 3:58 pm

Mai multa descriere nu ar strica...Dar povestea este foarte interesanta si astept next
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lumea umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea umbrelor   Lumea umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Lumea umbrelor
Sus 
Pagina 2 din 5
 Subiecte similare
-
» ~Dansul umbrelor~
» Dealul Umbrelor
» ~ Taramul umbreloR ~
» Lumea noua
» Lumea sfâşiată

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: