Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Dealul Umbrelor I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Dealul Umbrelor

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Dealul Umbrelor Empty
MesajSubiect: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor I_icon_minitimeVin Iun 06, 2014 2:04 am

Capitolul I

-Nu este dealul cel care ar trebui sa te sperie, Casa de pe deal este cea care ucide curiosii! spuse Faust razand si facand semn spre dealul de la marginea orasului.
Dealul era inconjurat de un gard de piatra si avea o poarta imensa care era inchisa mereu...insa in gard este o gaura prin care cei curiosi pot sa urce pe deal. Pe varful dealului se afla CASA dar pana la ea era drum lung si pe tot dealul era ridicata o padure sumbra, padurea purta numele de Padurea Spanzuratilor, aici fusesera spanzurati tradatorii din oras in timpul celui de al 4-lea Reich.
-Faust, nu esti amuzant! am spus plezinindu-l peste fata si uitandu-ma urat la el. Nu vezi ca Sophie plange, daca ai avea o sora mai mica ai intelege!
-Ray Ray, calm frate, e doar o poveste si sor-ta are 7 ani, poate sa isi poarte singura de grija, nu?
-Faust... Esti un imbecil! m-am uitat la el pentru cateva secunde si am inceput sa radem amandoi, in cele din urma si Sophie a inceput sa rada. Intre timp isi facura aparitia si "Bombardierii Oraselului" , Drue, Jake, Emma si Vasile.
-Heiii! Voi stiati ca azi Drue a implinit 18 ani? spuse Emma razand.
-Nu, si sincer nu imi pasa! HAI PE DEAL!!! spuse Faust cu o asa seriozitate incat toti am ramas socati!
-Sophie, treci acasa... am spus
-Darr....
-ACUM SOPHIE!!!!! sora mea fugi spre casa palangand.
-Hei, ce e cu voi baieti, spuse Vasile parand nedumerit, voi chiar vreti pe... Vasile inghiti in sec... pe Deal?
-Hai sa mergem! Jake o lua de mana pe Emma si ne facu semn tuturor sa venim dupa el... SPRE DEAL! 


Va urma...
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Dealul Umbrelor Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor I_icon_minitimeVin Iun 06, 2014 7:07 am

Next
Sus In jos
TheProtecTor
Expert
Expert
TheProtecTor

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 144
Data de inscriere : 19/05/2014

Dealul Umbrelor Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor I_icon_minitimeVin Iun 06, 2014 8:31 am

bv,e superba,astept next
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Dealul Umbrelor Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor I_icon_minitimeVin Iun 06, 2014 10:59 pm

Capitolul II
Cinci ore mai tarziu...
Eram in padure, eu, Faust, Sophie, Emma, Jake si Drue. Ne oprisem ca sa stim ce urmeaza sa facem...Clar, eram pierduti in padure, si starea de anxietate era amplificata de imaginea lui Vasile cand isi dadu ultima suflare.
-Esti bolnav, ii spuse Emma lui Faust, tu chiar vrei sa ajungem la Cabana, nu vezi ca Vasile a murit deja, cine o sa fie urmatorul daca o sa continuam asa?
-Tu, daca mai continui sa te iei de mine, Faust facu un pas spre Emma dar Jake se baga intre ei, Faust maraii, Vasile s-a despartit de grup ca sa gaseasca marginea padurii si uite-l acum unde este!
Era o padure foarte sumbra, copacii aveau scoarta neagra si foarte crapata, nici un copac nu avea frunze dar crengile lor se ramificau atat de mult si se incolaceau intre ele incat impiedicau lumina soarelui sa ajunga in padure. Inca puteai sa vezi ramasite putrezite din streangurile cu care fusesera spanzurati tradatorii si chiar si craniile lor in unele streanguri.
BRUSC se lasa o ceata ingrozitor de densa!!! Nu era suficient ca abea ne vedeam unii pe altii la o distanta de doi metrii, acum era si ceata asta care sa ne impiedice sa mai vedem.
-Tu, promit ca atunci cand o sa plecam din padurea asta nu o sa mai vorbesc niciodata cu tine Faust, spuse Emma cand...
M-am uitat la fata ei si am vazut cum pe obrazul ei stang apare o dunga rosie, era sange!
Sangele ii curgea din ochi si in scurt timp incepu sa ii curga sange si din ochiul drept, in cateva secunde fata ei se umplu de siroaie de sange...
-Aaaaaaaaaaa!!!!! NU MAI VAD!!!!! a urlat Emma cand am vazut-o fugind in padure.
-Emma... STAI!!! era voce lui Jake care incepu sa fuga dupa ea...
Am ramas singur in intunericul padurii, iar, cand... ceva mi se lipi de picior. Eram singur ca este finalul meu, dar... era Sophie care se sperie si ma lua in brate.
-Suntem pe cont propriu acum, Sophie! i-am spus eu cu un zambet fals pe fata.


Va urma...
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Dealul Umbrelor Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 11:25 am

creepy rau de tot  Smile   :SL:   :SN: 
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Dealul Umbrelor Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 1:54 am

Capitolul III
Cu 40 de minute inainte sa mor...
Deja facusem gresala sa intram in padure, eram speriat, voiam sa ies si parca o voce ma ghida spre iesire.
-Ray...Esti sigur ca este bine sa continuam sa ne afundam in padure? i-am spus eu tragandu-l in spatele unui copac.
-Da, sunt doar povesti, nu exista nimic malefic aici care sa ne ucida, nici macar el nu se credea, Vasile, calmeaza-te, totul va fi bine!
-Nu stiu ce sa cre....
-Ce stati acolo? Veniti mai repede, striga Faust dupa noi doi.
-Acum, a raspuns Ray, hai capul sus!
Am continuat prin padure, si cu cat ne afundam mai tare in padure, vocile din capul meu deveneau mai puternice, parca in spatele ochilor cineva lovea o toba urasa, din urechi simteam ca imi iese fum si aerul devenea din ce in ce mai greu de respirat... In scurt timp am ametit... Am inceput sa vomit sange si totusi nimeni nu ma baga in seama, simteam cum ceva se invartea in pieptul meu...
-A..Aaaa...AAAAHHHHH!!! Nu mai suport trebuie sa ies din padurea asta, am inceput sa fug in directia opusa de cea in care mergeam noi si in scurt timp m-am ratacit...
-Ce s-a intamplat, te-ai ratacit? Ha!!! Ha!!! Ha!!! O voce sinistra rasuna in toata padurea...
-Cine e acolo, am zis eu incepand sa plang, te rog pleaca...
-Nu pot sa te las sa pleci, am promis ca nu se va mai repeta! cu cat vorbea mai mult cu atat eram mai ametit.
 -Fac ce vrei.... Aveam privirea incetosata si prin fata mea vedeam cum o silueta intunecata fuge... A disparut, ce bine, mi-am zis eu dar... Gghghhh...
Am scuipat sange cand am vazut cum un carlig urias mi-a iesit prin piept...
-Imi pare rau...
-Ahhhh... Carligul era legat de o funie si acea umbra incepu sa traga de funie si sa ma ridice in aer, dupa ce ma ridica la 5 metrii in aer intr-un copac, gravitatia isi spuse cuvantul, corpul meu incepu sa alunece in jos lasand carligul sa ma despice in doua, sangele care curgea din mine era asemenea unei ploi. Carligul imi rupse sternul si se infipse in gatul meu, omorandu-ma!


Unul s-a dus, au mai ramas sapte!

Va urma...


Astept si eu pareri, e prima mea povesti si neahh... sunt curios de parerile altora. Very Happy
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Dealul Umbrelor Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 10:38 am

e prima ta poveste si e foarte buna,descrierea e excelenta  :SL:   :SN: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Dealul Umbrelor Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 11:08 am

Atat dee infiorator :affraid: :shock:  , astept cu nerabdare next-ul Smile :bounce: 
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Dealul Umbrelor Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 10:56 pm

Capitolul IV
Eram toti stransi in cerc in jurul baltii de sange de sub cadavrul spanzurat al lui Vasile. Emma incepu sa planga si Jake o lua in brate si ii acoperi ochii sa nu vada cadavrul desfigurat al lui Vasile.
-Pffff.....Nu pot sa cred... Ce prost a fost, s-a despartit de grup si asta a fost pretul pe care l-a platit, a spus Faust oarecum satisfacut.
-Esti nebun, nu iti dai seama ca in padurea asta exista un psihopat care ucide oameni? Drue parea nervos... si eu as fi fost nervos daca mi-as fi vazut cel mai bun prieten spanzurat intr-o padure atat de... CIUDATA?
In tufisul din spatele nostru vibra ceva, toti ne-am intors speriati si ne-am tinut respiratia, fiind gata sa fugim daca va sarii ceva din tufis. Tufisul incepu sa vibreze din ce in ce mai tare HUSHH... Din tufis a sarit o pisica neagra, toti am respirat usurati, in afara de Drue care se repezi spre pisica si ii dadu un picior in cap de o arunca in intunericul padurii:
-Pisica proasta! DACA TE MAI VAD O DATA....
-Drue, ma sperii, spuse Emma cu ochii in lacrimi.
.
.
.
Ajunsesem intr-un luminis din padure, era singurul loc in care lumina putea patrunde in padure, deja era noapte, cerul era senin si puteam sa vad perfect forma rotunda a lunii.
-Ray, cum am ajuns aici... O voce cunoscuta, era... era Sophie.
-Ce cauti aici, ti-am spus sa te duci acasa, i-am zis eu nervos!
-Dar... Omul in costum mov mi-a zis ca esti in pericol si ca trebuie sa te ajut, el m-a condus pana aici, vocea lui Sophie era asa inocenta si iar incepu sa planga.
-Soph...Nu mai plange, spuse Emma luand-o in brate.
-Sophie, unde este acum acel Om in costum mov? eram tulburat de gandul ca cineva a reusit sa ajunga pana aici in padure si ca a avut-o si pe sora mea cu el.
-A spus ca se duce la Cabana si ca se intoarce dupa noi sa ne conduca in CARCOSA... Toti ne-am intors spre Sophie si am zis in acelsi timp:
-CARCOSA???


Va urma...

Carcosa* - Denumirea locala a unui taram asemenea Iadului!
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Marte

Dealul Umbrelor Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 9:08 am

Numele "Vasile" e prezent prin multe poveşti : ))
Oricum , interesantă povestea .


 :SN: 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dealul Umbrelor Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dealul Umbrelor
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» ~Dansul umbrelor~
» ~ Taramul umbreloR ~
» Lumea umbrelor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: