Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Ziua in care s-a schimbat totul

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iul 25, 2014 2:05 am

Cand ma intorc, o durere cumplita ma i-a. Atunci pun mana in jurul stomacului si in acel moment simt niste lame, parca imi intrase prin mine. Eram speriat simteam cum pierd mult sange, mi se scurgea pe mana parca tasnise un izvor, atunci un glas se aude si spune de parca imi sopti la ureche:
- Adevarul il vei afla in curand
Atunci lesinand si doar ce mai auzeam era rasul malefic al Frici.

Intre timp*

-Scularea printesa adormita(atunci ia dat 2 palme Evei de sa le tina minte)
- Sunt, ce ie si dc sunt legata ?
- Draga prietena ce credeai ca ai sa te la-s libera ca un catel
- Vezi pe cine faci catel daca nu vrei sa gusti pumnalul meu
- Care asta(razand)
- Faaa da-l pana nu ma enervez
Atunci Eva se i furiasera, nu mai puteai sa o calmezi, pumnalul era amintire de la unchiul sau...
Atunci amundouo se potolira cand vazu sageata ce a fost proiectata prin perete fix in celalalt perete, dar se pare ca pe sageata era un bilet, amundouo il citira. Atunci Fata o dezlega pe Eva si incepu a vorbi:
- Vreau sa ma ajuti
- Dc teas ajuta eu pe tine !?
- Fiindca e la mijloc viata baiatului
- CEEEE!!!
Atuncia Eva sa enerva si sparse masa in 2.
- Bine, dar mai intai eu sunt Eva
- Eu sunt Rose am 18
Atunci fetele dadura mana si plecara in cautarea lui Paul

Intre timp*

Ma treziseram, eram pe iarba era asa de pufoasa in cat atipiseram putin. Atunci ma ridic eu frumos ma scutur si incep sa-mi amintesc ce sa intmplat, atunci imi scot tricou de pe mine si vad semnele de lame cum ar fi intrat in mine, atunci imi dau seama ca acela nu a fost un vis urat si ciar realitate. Deodata se aude un sunet, venea din acele tufisuri, vroiam sa ma apropi sa vad ce este, dar o fata sare pe mine cu 2 pistoale la cap
- Cine esti tu ?
- Nu trebuia sa intreb eu cine esti !?
Atunci se da dupa mine si ma ridica si ma tranteste de copac.
- Shhh!!
- Ce?(zicand in soapta)
- Monstri
- Aaa...
Ce monstri nu-mi venea crede dar ma obijuisera. In acel moment apare cine nu credeam ca mai exista pe lumea asta Frica
- Veniti incoa amundoi
Atunci picioarele au inceput sa mearga singure.
- Bella Bella Bella dc fugi de matusa ta ?
- Nu esti matusa mea esti un Monstru!
- Vezi Paul cand nai ce-i 7 ani de acasa
- Esti nebuna
Atunci ma aruncat 5 m departare. Cat timp eram izbit de copac ma uitam la Bella cum arta dupa inaltime avea 1.65 cred purta un maieu turcoaz , deasupra o jacheta de piele cu tinte , colanti din piele si cizme cu tinte , intreresant stilul dar nu e invechit in fine sa revenim.
- Matusa ce vrei ?!
- SUFLETUL TAU!!
- Vrei sufletul meu ia asta!!!
si scoate armele din dotare 2 Usp-uri cu amortizor
- Sa-mi mananci gloantele vrajitoareo ( razand ca o nebuna)
Atunci simt cum nu mai sunt lipit de copac ma ridic si stau si privesc ce se intmpla, dar Bella primeste un pumn din laterg si zboara spre mine, in clipa acea o prind si fug cu ea in brate cat ma tin picioarele dar in clipa aceea....
NEXT LA 2-3 Pareri
 :SP: 
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iul 25, 2014 2:06 am

Credeti ca am mai evoluat. Merita sa o continui ?
Sus In jos
x98ShsKydyX
Veteran
Veteran
x98ShsKydyX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 244
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 23
Localizare : Unde nu sunt bine venita!

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iul 25, 2014 8:29 am

boi?ale vezi cum vb cu matusa ta!Am ramaas O.o cand am auzit hai next.
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iul 25, 2014 1:07 pm

Inca 2 pareri si pun :SN:
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iul 25, 2014 2:07 pm

Nu inteleg cine a lovito pe Eva si nu inteleg: tu ai apus ca o sageata a lovit un perete iar eu sunt singura care la arme am cerut arc cu sageti. Eu eram cu Eva in camera si atunci cine a aruncat sageata. Asta nu am inteles. Incearca sa faci povestile mai explicite doar ata in rest e ok deci :SN: :SN: 
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iul 25, 2014 2:18 pm

Pune next!
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iul 25, 2014 6:38 pm

K scuze voi fi atent pe viitor pun next dupa ce imi trece durerea de cap si da tu ai sageti si tu ai lovito pe eva dar atenta mai esti cand citesti Laughing))
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iul 25, 2014 11:16 pm

Am inteles si :SN:!!! Razz Razz 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iul 25, 2014 11:27 pm

Iooi, Any revine cu critica Razz  Laughing Deci, te anunt ca probabil nu-ti va placea, dar sper sa-ti intre in cap Wink

Bun, scuze, dar n-o sa incep direct cu povestea, ci de la primul cuvat scris de tine, pana la ultimul Razz


PaulSiAthta a scris:
Deci, este prima mea poveste; nu stiu cat de mult o sa va placa, e facuta din imaginatiile mele bolnave


Pff Laughing Dupa "deci" se pune virgula, iar mai apoi, "imaginatiile", pentru ca articulezi pluralul unui cuvant, care se termina si el in "i".


PaulSiAtht a scris:
sa incepem let's GO.

Pleonasm in doua limbi. "Sa incepem" = "Let's go". Si apropo, macar puteai pune o virgulita sau un semn al exclamarii intre cele doua expresii sinonimice :3


PaulSiAtht a scris:
Buna, eu sunt Paul, am 15 ani, 1.70, par negru, ochi caprui si sunt grasut.


In primul rand, majoritatea povestilor pe care le-am citit incep cu Buna, eu sunt", apoi o scurta descriere de-a lor. E cel mai tipic si banal mod de a incepe o poveste, fara suparare o.o :3 In al doilea rand, daca vrei sa scrii dupa salut si numele celui/celei care saluta/ careia/caruia ii este adresat salutul, se pune virgula dupa acesta. In al treilea rand, la o enumeratie se foloseste virgula ca sa se pare elementele enumeratiei. Tu enumarai calitati fizice, deci era nevoie de virgule. In ultimul rand, "grasut" nu se potriveste in aceeasi propozitie cu celelalte, decat daca pui in fata "sunt". Cum ai inceput sa enumeri cu "am", nu se poate "am grasut" Neutral  .


PaulSiAtht a scris:
destul de mic, in care mai nimic nu se intampla in el pana in ziua precedenta.


Ai numit deja orasul, nu mai era nevoie si de "in el". "Un oras in care mai nimic nu se intampla". Inca ceva, "precedent" inseamna "trecut", "de dinainte", etc. Deci nu am prea inteles daca naratorul vorbeste la inceput din prezent, pentru ca apoi sa relateze intamplarile de "ieri". *ziua precedenta = ieri*. M-ai bagat putintel in ceata aici, da' trecem peste.


PaulSiAtht a scris:
Era Inceputul toamnei, prima zi din viata de licean. Eram la poarta scolii, impreuna cu restul celorlalti copii(i), care asteptau cu nerabdare sa inceapa sa se intalneasca cu noii profesori si sa isi faca noi prieteni. Desigur, eu eram un baiat retras; eu nu prea vorbeam cu nimeni, dar nici vreun copil nu ma baga in seama(na) , pana cand in fata mea am simtit cum o durere ma ia si, cand sa ma ridic, vad o fata care imi spune....


De ce ai scris "inceputul" cu i mare? Nu e inceput de propozitie, sau substantiv propriu ca sa scrii cu litera mare. Apoi, ce-ar fi sa incerci sa pui si tu din cand in cand niste semne de punctuatie? Neutral  Acolo ar fi trebuit sa fie mai multe propozitii, nu o fraza, cu propozitiile nelegate in niciun fel intre ele. Si "restul celorlalti"? Neutral  Pleonasm care sa sune mai ciudat n-am intalnit Laughing Deci, scrii ori "restul copiilor", ori "(toti) ceilalti copii". Nu se poate ambele Wink  Razz  "copiii" este scris cu 3 de i, doar cand e articulat. (ex: copiii mei). Copiii. (radacina, desinenta de plural, articol hotarat).


PaulSiAtht a scris:
- Buna, Paul, nu ne-am mai vazut de mult.


PaulSiAtht a scris:
- Buna dar nu te cunosc
si soptind la ureche
- eu sunt frica ta...(cu un ras malefic pe fata)

Asta ar fi trebuit scrisa cam asa:
-Buna... dar nu te cunosc...
Apoi imi sopti la ureche:
-Eu sunt frica ta... si ii aparu un ranjet malefic pe fata.


PaulSiAtht a scris:
era ia


-.- Era ea* -.-


PaulSiAtht a scris:
dintrodata


Dintr-odata*


PaulSiAtht a scris:
ultima fata pe care vad e ranjetul ala malefic incercand sa-mi spuna ceva


Uummm.. Ultima fata pe care o vezi e ranjetul? Neutral  Pai, fata e fata si ranjetul e ranjet Neutral


PaulSiAtht a scris:
3 usi: una alba, unsneagra, si ultima, de fapt nu avea culoare, ,i doar o clanta in aer


Enumeri, deci iti trebuie ceva care sa arate lucrul asta. In cazul nostru, doua puncte ":".


PaulSiAtht a scris:
fata care mi-a zis


Cand urmeaza o actiune, se pune cratima.


PaulSiAtht a scris:
m-am panicat [...] pe fata iei


Fata ei* -.- Se citeste "iei", dar se scrie "ei".


PaulSiAtht a scris:
partea aia lanta


-.- Probabil te refereai la "aialalta". Oricum, nu e un cuvant pe care sa vrei sa-l folosesti la lucrari, olimpiade, teze sau examene Wink  As opta pentru "cealalta". Wink


PaulSiAtht a scris:
si ia se apropie


Ea*


PaulSiAtht a scris:
Daca nu sti


Stii*


PaulSiAtht a scris:
asa patesc baieti rai si sa sti numele ucigasului soptind la ureche


Baietii* ; sa stii* ; soptit*. Numele soptit, nu soptind, ca doar nu numele ii soptea, ci ii era soptit.


PaulSiAtht a scris:
-Claudia....


Nu era nevoie de o alta linie de dialog. Puteai sa pui doua puncte si sa scrii "Claudia".


PaulSiAtht a scris:
Trecuse 2 ani


Trecusera*


PaulSiAtht a scris:
ma luat


M-a luat*


PaulSiAtht a scris:
geamul


PaulSiAtht a scris:
lumina lunii


PaulSiAtht a scris:
M-am asezat


PaulSiAtht a scris:
lumina reflectata


PaulSiAtht a scris:
de odata


Deodata*


PaulSiAtht a scris:
dintr-un tufis


PaulSiAtht a scris:
vroia [...]  i strapunsese capu [...] cand sal vad..


Voia* ; ii* ; sa-l*


PaulSiAtht a scris:
cum plita ma si lesin


Cumplita*, ca doar nu e durerea precum o plita Neutral  Laughing [...] ma ia*


PaulSiAtht a scris:
in fata usi fara culoare statea cine nu credeaam ca am sa o mai vad


Usii* ; cineva pe care nu credeam ca am sa mai vad*


PaulSiAtht a scris:
ciar pustuil caruia iam ucis familia [...] (razand sadic)


Chiar pustiul caruia i-am ucis familia* [...] , spuse, razand sadic.*


PaulSiAtht a scris:
mai chemat in aceasta lume stranie


M-ai chemat in aceasta lume stranie?! *


PaulSiAtht a scris:
nu eu te-am chemat si destinul ai de les intre cele 2 usi pe care le vei alege o sa fie in care ai schimbat propriu destin al tau si al propriei tale vieti
Disparnd ca prin magie.


Nu eu te-am chemat, ci destinul. Ai de ales intre cele doua usi. Cea pe care o vei alege o sa fie cea in care ai schimbat propriul tau destin si propria-ti viata.
Apoi disparu ca prin magie.*


PaulSiAtht a scris:
sa-l salut


Bun, astea sunt doar partile de pe prima pagina. Nu are rost sa le corectez si pe urmatoarele, pentru ca in mare, ai aceleasi greseli. Sper ca ai inteles cum si unde si de ce se pune cratima. Cea mai mare greseala pe care o faci consta in semnele de punctuatie. Nu ar fi rau sa te folosesti si de virguli in propozitii, sau sa iti amintesti sa le mai si inchei Neutral  Si dupa linie de dialog, se incepe cu litera mare, la fel ca si dupa celelalte semne de punctuatie care marcheaza sfarsitul unui enunt. Ai grisa cu confuzia dintre felul in care se scrie un cuvant si felul in care se citeste. Descrie mai mult, pentru ca lungesti si infloresti ideea povestii. Explicatiile naratorului nu se pun in paranteza, ci se continua cu litera mica dupa semnul de puntuatie care marcheaza sfarsitul replicii. Sper ca am zis tot ce aveam de zis, si deasemenea, sper sa intelegi ce am zis pana acum Razz  Laughing) Astept sa vad cum faci urmatoarea parte Wink
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iul 26, 2014 11:04 am

Dar in clipa accea, un vartej s-a produs langa noi, aruncandu-ne pe fiecare in 2 parti diferite: eu in stanga, iar Bella in dreapta. Atunci Frica se ducea dupa Bella, nu stiam ce sa fac, eram lipit de copac, nu puteam misca nici macar un deget, dar in clipa accea mana stanga si mana dreapta se facura rosii ca iadu. Ma ardeau ingrozitor, simteam cum pielea imi arde. Eram paralizat de durere, iar in clipa aceea corpul s-a miscat singur, mergand dupa Bella. Treaba ma inspaimanta, frica ma cuprinde, credeam ca am sa mor, dar prin miracol simteam cum corpul nu ma mai arde, ma miscam dupa bunul plac. Cat stateam si ma bucuram de libertate, Bella avea probleme. Nu stiam ce sa fac, cum sa o ajut,panica ma cuprinde,dar atunci imi venise o idee. Eram pe cale sa fac imposibilul sa devina posibil. Atunci am rupt o creanga si m-am dus la atac. Erau 10 monstri care veneau spre mine cu o viteza incredibila: atunci creanga incepu sa lumineze. Parca era lumina zilei, pentru o fractiune de secunda, lumina ma orbise, dar cand s-a ma uit ce sa intmplat cu creanga, ea devenise o sabie mare si neagra. Avea un maner destul de ciudat, ce avea pe el parca fete demonice, lama era neagra ca intunericul si avea inscriptii in mijlocul lamei. Nu stau bine nici 10 secunde sa admir sabia, cand din pamant apar mai mult de 10 monstri: erau in jur de 100. Eram speriat, picioarele tremurau, simteam cum frica revine, dar in acel moment corpul meu incepu sa fuga spre monstri. Nu stiam ce fac, dar corpul se lupta de unul singur cu monstrii. Aveam o presimtire stranie, cineva sau ceva imi controleaza corpul si nu era o simpla controlare a corpului, putea sa vorbeasca prin mine.
- Muriti, javre infecte!!!
Pe moment, eram usurat ca corpul meu lupta singur, dar un glas se auzea in mintea: mea
- Nu lasa demonul sa te...
Atunci glasul se opri, trebuia sa-mi dau seama ce voia sa-mi zica. Atunci corpul meu se opri, nu stiu ce se intamplase, dar era de rau: monstrii veneau spre mine cu o viteza nimicitoare. Atunci, sabia incepu sa se lumineze din nou, si omori toti monstrii pe loc. Lumina ma orbi pentru cateva secunde si cand sa deschid ochii, sabia deveni la loc o creanga. Credeam ca visez, dar visul era pe cat se poate de real. Monstrii erau imprastiati in toate directile, matele erau prin copac, bucatile de corp erau pe jos si capetele erau infipte in crengile ascutite ale copacului. Batalia se terminase, Frica nu mai era -iar a disparut fara urme-, Bella inca dormea, iar eu eram foarte obosit. Ma duc acum sa sa vad ce face Bella, o fi bine, o mai trai. Cand ma apropii de ea, se trezeste brusc si cand ma vede, ma ia in brate si imi zice ceva:
- Multumesc!
Eu zambind bucuros pentru ca este bine si pentru ca n-au ranit-o monstrii aceia. Voiam sa-i spun ca trebuie sa plecam sa le cautam pe celelalte fete, dar in momentul acela, o sageata trimisa din tufisurile din spatele nostru , ma lasa paralizat, cazand intr-un somn adanc.
Chapter 2 Finished.
Chapter 3 Vine si el in curand Smile
P.S: Vreau sa va alegeti o putere fiecare deoarece Chapter 3 va deveni un Chapter destul de Funny si amoros Wink
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Corectare Greseli Any si Daly
Multumesc!
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 5 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Ziua in care s-a schimbat totul
Sus 
Pagina 5 din 16
 Subiecte similare
-
» Ziua in care mortii prind viata
» Totul incepe intr-o seară .
» Totul e adevarat
» Totul are un inceput....!
» Totul s-a terminat.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: