Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)

In jos 
AutorMesaj
dream36
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 276
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 22
Localizare : In Iad, vad mii de demoni calcati in picioare de Satana

Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) Empty
MesajSubiect: Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)   Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeVin Iun 13, 2014 4:45 pm

Sunt acelasi Adi. Ma trezesc din patul cel pufos cu ochii in lacrimi. Iar am avut acel cosmar ingrozitor. Ce bine ca m-am trezit din cauza ca trebuia sa ma distrez  Very Happy , era vara  Very Happy . Ma dau jos in pat, ma duc sa mananc, imi fac un dus si ma duc la prietenii mei. Iubita mea Alexy, prietenii mei, Andrei,Vlad,Denis si Alex bat la usa.
Mama:Acuma!
Prietenii: Buna dimineata!
Mama: Buna! Adi vine acuma.
Eu: Ce faceti? Haide sus!
Mama: Vreti ceva?
Toti: Cate un pahar de limonada, multumim.
Si s-a dus. Am cautat pe internet ceva paranormal.
Si am vazut: Cele 6 jurnale,daca, se unesc posesorul poate avea orice putere pe o perioada nelimitata de timp. Ele se gasesc in orasul Iasi, la casa nr. 66, str. Ion Creanga.
Eu: Asta-i casa mea!
Alexy/Vlad/Denis/Andrei/Alex: Lol! Punem pariu ca sunt in pod.
Eu:Mama,putem sa mergem in pod?
Mama: Sigur, de ce nu?
*Dupa 5 minute*
Andrei: N-am gasit nimic, decat cartea asta pe care scrie nr.6.
Adi: Da-ne sa o vedem. Poate este jurnalul 6.
Si chiar asa era.
*Pagini din carte*
''Este un loc, unde il poti gasi foarte usor, unde oamenii care nu sunt nici buni, nici rai se duc acolo. Acel loc se numeste Kylmyys si acel loc are 6 ''atractii turistice", 3 bune 3 rele
Locul este impartit in 2 jumatati, care locurile bune sunt in partea dreapta si locurile rele sunt in partea stanga.
Locurile bune: Gheizerul Sperantei, Cascada Norocului si Paraul Intelepciunii
Locurile rele: Vulcanul Orgoliului, Vulcanul Ispitei si Vulcanul Prostiei.''
Alexy: Am gasit jurnalul si stim mai multe lucruri. Hai sa mai cautam.
P.S: Locurile au legatura cu apa si cu focul. Apa stinge focul, deci binele invinge raul. De asta am ales locurile acestea cu calitati si vicii.
Pun NEXT la 2-3 pareri. Va rog sa scrieti comentarii ca vad ca nimanui nu-i plac povestile mele si n-as vrea sa plec de pe forum ca-mi place aicea. Smile 

Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) Empty
MesajSubiect: Re: Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)   Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeVin Iun 13, 2014 7:42 pm

Miroase a gratar :O +.+
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) Empty
MesajSubiect: Re: Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)   Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeVin Iun 13, 2014 7:45 pm

Aa, da. Povestea mere, da' n-ar fi rau sa adaugi si ceva mai multa descriere + sa scri corect.. Se intampla totul mult prea repede. Nu mi-o lua in nume de rau, vreau doar sa ajut^^
Sus In jos
dream36
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 276
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 22
Localizare : In Iad, vad mii de demoni calcati in picioare de Satana

Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) Empty
MesajSubiect: Re: Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)   Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeSam Iun 14, 2014 8:14 am

Dar unde am gresit?
Sus In jos
dream36
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 276
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 22
Localizare : In Iad, vad mii de demoni calcati in picioare de Satana

Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) Empty
MesajSubiect: Re: Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)   Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeSam Iun 14, 2014 5:09 pm

Partea a-II-a Celelalte jurnale
Dupa ce am avut jurnalul nr. 6, am gasit un seif. Avea un bilet:,,Daca vei gasi raspunsul,tu vei avea jurnalul!''
Erau 3 casete cu numere.
Trebuia sa gasim raspunsul. Eu m-am dus la mama cu Alexy sa luam limonadele.
*Dupa 30 minute*
Denis: Am gasit codul! Evrika!
Adi:Care este? Ca sa-l fac eu!
Cand m-am dus la prieteni sa le dau limonadele, m-am dus la seif.
Denis: 666
Adi: L-am scris!
Deodata, am vazut ca era gol, dar de fapt era un biletel in care scria: ''Vezi ca pamantul este plin, si jurnalul citit in deplin''.
Am sapat intr-un loc ''norocos'' in care am gasit jurnalul nr. 5.
pun next la 1 parere.
Sus In jos
Cici
Veteran
Veteran
Cici

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 259
Data de inscriere : 01/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) Empty
MesajSubiect: Re: Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)   Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeSam Iun 14, 2014 7:21 pm

Imi place idea ta , dar da! Ai greseli si recunos nimeni nu e perfect. In loc sa scrii (Adi:) mai bine spui ce e de spus si dupa pui numele respectiv. Asa va fii mult mai usor. Si descrierea care lipseste e importanta. Sper ca ti-au prins bine sfaturile mele si sa nu o ei in nume de rau. Nici eu sau altcineva nu e perfect . Astept  :SN: :SN: :SD: 
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) Empty
MesajSubiect: Re: Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)   Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeDum Iun 15, 2014 12:08 pm

:SN:
Sus In jos
dream36
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 276
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 22
Localizare : In Iad, vad mii de demoni calcati in picioare de Satana

Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) Empty
MesajSubiect: Re: Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)   Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeDum Iun 15, 2014 5:03 pm

Partea a-III-a Jurnalele 4, 3 , 2 si 1
Dupa ce am gasit cele 2 jurnale si le-am lipit ne-a aratat o treime din harta Kylmyys si am gasit o incantatie pe care am citit-o cu totii: ''Rest Ituo Mortis Hetdo" si am ajuns langa Cascada Norocului si am vazut un copac. Cand sa-l ciocanim am vazut ca era din metal. Am dat o parte jos si erau 2 butoane. Am apasat pe primul si a cazut o carte din zbor. Era jurnalul nr. 4 si cand am apasat pe butonul al- 2-lea s-a deschis din pamant o gaura care ascundea jurnalul 3. Am fost teleportati la Gheizerul Sperantei si erau ultimele 2 jurnale in gura unui Cerberus(dragon cu 2 capete). Ne-am uitat in jurnale si am gasit specia si puterea. Am aflat ca era un dragon cu 2 capete care unul din capete scuipa foc, iar altul gheata. Era acolo 2 pietricele si am dat cu piciorul in ele. Au ajuns direct in capetele lor si au scuipat jurnalele chiar in maini la noi. Am unit jurnalele si s-a aratat un duh.
-Care va sunt dorintele?
Alexy: Vrem acasa si cand ajungem sa fie cum a fost azi-dimineata.
-Bine!
Si totul a fost cum a fost inainte. Scuzati ca actiunea este prea rapida dar am vrut sa ,,scap'' de ea.
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) Empty
MesajSubiect: Re: Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)   Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeDum Iun 15, 2014 5:07 pm

dragut
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) Empty
MesajSubiect: Re: Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)   Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitimeMar Sept 08, 2015 7:47 pm

Poveste blocata
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) Empty
MesajSubiect: Re: Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)   Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni) I_icon_minitime

Sus In jos
 
Cele 6 jurnale( si da este inspirata din Ciudateni)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CELE TREI JURNALE-JURNALUL 1
» Alcoolul este viata iar viata este alcooL
» Cele 3 fete
» Cele două A
» Cele 100 de papusi bestemate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: