Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Dealul Umbrelor

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Dealul Umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 10:43 am

NEXT  :SB: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Dealul Umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 10:48 am

Poate mi se pare mie sau ai si tu putin cam mult dialog.Thinking?  :?:  Dar in orice caz , la tine dialogul se suprapune perfect cu descrierea. Chiar e o poveste grozava felicitari :'3
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Dealul Umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 11:51 pm

CAPITOLUL V
In prezent...
Eram in intunericul padurii, ceata inca nu disparuse, impreuna cu Sophie, toti ceilalti plecasera, Jake a fugit dupa Emma dar Faust si Drue, nu stiu nimic despre cei doi... Si mai este si acel Om in costum mov. Ma simteam ca intr-un film Horror foarte vechi si foarte prost, acelasi cliseu, adolescenti care se despart si sunt omorati pe rand...
-Ray, imi este frica, Omul in costum mov mi-a promis ca o sa vina sa ne conduca spre Carcosa... Padurea se lumina din senin si in fata noastra aparu... Faust, spre usurarea noastra...
-Hei, sangerezi, i-am spus facand semn spre mana lui dreapta care era plina de sange si avea urma a patru "gheare".
-Nu este nimic, a spus Faust intorcand privirea, am dat de un caine si intelegi tu... NU?
-A...Cred ca da!
La scurt timp,cand il ajutam pe Faust sa isi bandajeze rana cu o bucata din hanoracul meu apare si Drue, acesta nu patise nimic dar nu pot sa zic asta si despre Jake... Acesta arata ca un cadavru ambulant, era plin de sange avea o mana taiata de la cot si cealalta de la umar, era plin de taieturi, era scalpat, ochii ii avea scosi si limba taiata si totusi inca era in viata chiar daca arata ca o fantana, ca o fantana de sange.
-Ahhh, AAAAA, urla Sophie si se ascunse in spatele lui Faust.
-Cum naiba a reusit sa vina pana aici, uita-te cum arta, a spus Drue uimit.
-Jake, am strigat ampropiindu-ma de el, ce s-a intamplat... Jake imi baga mainile in gat, el ne mai avand maini, moment in care am realizat ca nu mai putea nici sa auda, stransoarea lui devenea din se in ce mai tare, simteam cum ametesc. Norocul meu fusese Drue care il prinse de craniu pe Jake si il izbi de un copac, omorandu-l.
-Ce este in neregula cu padurea asta, cu dealul asta, cu tot, am urlat eu, cum este posibil sa ma stranga de gat daca nu are maini, am spus uitandu-ma la Drue.
-In momentul asta eu mi-as face griji pentru Sophie, a disparut impreuna cu Faust, mi-a raspuns Drue de parca nici nu m-ar fi auzit. Adevarul este ca nici nu mai conta, avea dreptate, Sophie nu mai era si nici Faust...

Undeva in padure...
-Faust da-mi drumul, da-mi drumul, tot striga Sophie la mine, AJUTOR!!!!
-Taci sau o sa te omor mai repid decat mi-am propus sa o fac, Hehe!
-Dar... Sophie incepu sa planga in hohote, dar spre norocul meu deja ajunsesem la Cabana, Poarta spre Carcosa! Si tatal meu, Padurarul, ma astepta in fata Cabanei pe un scaun de lemn ascutindu-si toporul...


Va urma...

Mersi pentru incurajari si toate cele, chiar sunt recunoscator! Very Happy
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

Dealul Umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 10, 2014 12:27 am

Interesant...

 :SN: 
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Dealul Umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 13, 2014 1:57 am

Capitolul VI - Sfarsit de drum
Eu si Drue rataceam prin padure incercand sa gasim cabana, insa am dat de alt ceva, ceva mult mai macabru..Cadavrul Emmei, avea fata plina de sange si desfigurata de taieturile cutiului pe care il avea acum infipt in frunte. Degetele de la mana ei stanga erau pline de sange...In acel moment nu m-am putut gandii decat la mana lui Faust...
-Faust...
-...este criminalul, si in spatele sau este o istorie mult mai intunecata decat ai crede, spuse Drue, bagandu-se peste mine.
-Si acum ce ar trebui sa facem? am spus oarecum speriat de cadavrul Emmei.
-Gasim cabana, il ucidem pe Faust si incercam sa scapam de Padurar in timp ce intram in Carcosa!
-Carcosa, esti in toate mintile? am strigat eu la el... Cand o pisica neagra, probabil ce-a pe care o aruncase in padure Drue. Pisica se apropie de Drue incepu sa lumineze si se transforma intr-o persoana, deja aveam impresia ca eram drogat... Cei doi au vorbit cateva momente si apoi ea a disparut...
.
.
.
Nu stiu cum dar Drue ne-a condus la cabana. Ajunsi in fata ei am vazut pe acoperisul acesteia un cadavru mic, in flacari, era Sophie... Realizand asta am lesiant pe loc si tot ce mai tin mine este un intuneric sumbru...Pana cand Drue mi-a dat doua palme sa ma trezesc...
-Ray, trebuie sa plecam, ACUM!!!
Eram buimac, si nelinistea mea a fost si mai mare cand l-am vazut pe Drue plin de sange si cu o aripa iesindu-i din omoplatul stang, o aripa neagra... Nu aveam ce sa fac asa ca am inceput sa alerg pe langa el...incotro nu stiu, dar am continuat sa alerg... Pana m-am trezit intr-un oras imens cu strazile aglomerate de oameni, eram imbracat diferit, aveam un hanorac negru cu gluga trasa pe cap si nu mai aveam nicio picatura de sange pe mine. O masina oprii in dreptul meu si isi lasa geamul din fata jos.
-Urca acum, era Drue, imbracat la costum. Atunci am realizat ca ajunsesem in Carcosa, am urcat in masina langa el, aveam multe intrebari la care sunt sigur ca nu voi afla raspunsul prea curand...


Sfarsit!

-Pana aici evolueaza actiunea in "Dealul Umbrelor" de aici ar incepe alta poveste Carcosa -Orasul Celor Decazuti pe care o sa incep sa o scriu daca sunteti interesati sa vedeti cum evolueaza actiunea si sa intelegeti de ce s-a petrece totul asa dubios. Very Happy
-Si mersi celor care au citit tot! Very Happy
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Dealul Umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Sept 08, 2015 8:07 pm

Poveste blocata!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dealul Umbrelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dealul Umbrelor   Dealul Umbrelor - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dealul Umbrelor
Sus 
Pagina 2 din 2
 Subiecte similare
-
» ~ Taramul umbreloR ~
» Lumea umbrelor
» ~Dansul umbrelor~

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: