Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Adevar sau imaginatie?

In jos 
AutorMesaj
ㄨAnarchyㄨ
Incepator
Incepator
ㄨAnarchyㄨ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 10
Data de inscriere : 14/05/2014
Localizare : Acolo unde lumina si intunericul se contopesc...

Adevar sau imaginatie? Empty
MesajSubiect: Adevar sau imaginatie?   Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeJoi Mai 15, 2014 9:28 pm

S-a intamplat acum cativa ani. Eu si fratele meu mai mic eram la bunicii din partea mamei. Era aproape ora 00:00. Fratele meu deja dormea. In fiecare seara ziceam ''Tatal nostru'' pentru ca asa invatasem inca de la o varsta frageda de la bunica si mama mea. Imi ziceau ca astfel Dumnezeu ma va proteja de cel rau si voi putea dormi noapte fara a avea cosmaruri.
Insa in acea seara m-am culcat, direct, fara sa ma mai inchin, constienta de acest fapt. Nu stiam ca ceea ce urma sa se intample ma va marca sufleteste. Insa sa revenim la poveste. Nu cred ca trecusera mai mult de 10-15 minute si ma trezisem fara vreun motiv anume.
La bunicii mei in sat, pe ulite, sunt amplasate felinare, asa ca totul afara se vedea foarte clar in bataia becului. Era o noapte de vara, linistita. Nu puteam sa mai adorm. Asa ca ma uitam pe geam, incercand sa il ademenesc, din nou, pe Mos Ene pentru a-mi inchide pleoapele. Ceva insa imi atrase atentia. Nu stiu daca doar fusese jocul imaginatiei mele sau daca fusese real, insa ceea ce vazusem in acea noapte m-a marcat profund. Vedeam cum pe langa gardul casei umbre fantomatice mergeau de parca tocmai se intorceau de la o petrecere.
Vedeam rochii bufante si umbrelute de dame plutitoare, fara sa vad vreo fiinta care sa le poarte. Vedeam si jobene si costume de barbati. Toti formau perechi de cate doi si mergeau de-a lungul ulitei. Cum am mai zis, nu stiu daca a fost doar imaginatia mea debordanta sau daca a fost real, insa ceva e cert. ''Visul'' nu se incheiase de tot.
Dupa ce observasem acele haine fantomatice ca, colindau strazile satului, ma adapostisem sub plapuma din cauza fricii. Adormisem. Doar ca dupa ceva timp m-am trezit, iar. De data asta din cauza ca imi era prea cald. Trebuie sa va spun ca, datorita faptului ca bunicii mei aveau o casa batraneasca, nu aveau prea multe camere, deci a trebuit sa dorm in acelasi pat cu fratele meu. Revenind la poveste. Ceva parca incerca sa ma dea mai la o parte, sa ii fac loc in pat.
Incercam sa vad ce anume ma tot impingea. Era o fantoma. Si nu orice fantoma. Parea fantoma unei verisoare de-ale mele. O verisoara care nu era moarta si nici nu este.
Era toata imbracata in alb si avea o privire rece. Asa ca ii spusesem: '' Moni, da-te mai incolo. Imi este prea cald...'' si adormisem din nou.
A doua zi cand ma trezisem din reflex ma uitasem pe geam si, astfel imi adusesem aminte de noaptea precedenta. In acel moment totul mi se parea cam prosteste. Fratele meu se trezise cu mult inaintea mea si ma astepta la masa alaturi de parintii si bunicii mei. Inainte sa plec si eu alaturi de ei, de cuiozitate, imi intorsesem privirea spre perna unde dormisem eu si fratele meu. Era o perna din aceea pentru trei persoane. Ceea ce am vazut ma lasase putin uimita si infricosata in acelasi timp.
Stiti ca atunci cand dormiti, a doua zi, puteti observa o denivelare a pernei in locul unde ati stat cu capul. Sau ceva de genul. Ei bine...
Puteam observa cum, in loc de doua denivelari, una a mea si una a fratelui meu, mai era si cea de-a treia denivelare.
Nici pana in ziua de astazi nu stiu cum s-a putut intampla asa ceva, insa ceea ce pot sa va spun sigur este ca, odata ce ti se intampla un lucru de genul, nu poti sa il negi. Devine o parte din tine. O parte din trecutul tau.



Nu stiu cat de creepy este, insa eu v-am povestit cam ceea ce mi s-a intamplat acum cativa ani. Stiu sigur ca dormisem numai doua persoane in acel pat, in acea noapte.  Very Happy 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Adevar sau imaginatie? Empty
MesajSubiect: Re: Adevar sau imaginatie?   Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeMar Mai 27, 2014 8:46 pm

Wow, ce ciudat...
Sus In jos
dydy13
Avansat
Avansat
dydy13

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 78
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 24
Localizare : In spatele tau

Adevar sau imaginatie? Empty
MesajSubiect: Re: Adevar sau imaginatie?   Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeJoi Iun 19, 2014 9:08 pm

Super întâmplare. A avut suspans, a fost foarte de groaza :affraid: și ai folosit și puțină descriere. Fantastică poveste reala! Felicitări Smile mai vreau întâmplări reale din viața ta Very Happy
Sus In jos
Mada❤
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Mada❤

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 309
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 24
Localizare : ai grija in spatele tau cu un cutit in mana

Adevar sau imaginatie? Empty
MesajSubiect: Re: Adevar sau imaginatie?   Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 6:38 pm

MISTOO SI NEXT AȘTEPT PANA MÂINE
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Adevar sau imaginatie? Empty
MesajSubiect: Re: Adevar sau imaginatie?   Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 10:03 am

imi place  :SN: :SN: :SN: 
Sus In jos
Cadu
Veteran
Veteran
Cadu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 23/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Peste tine

Adevar sau imaginatie? Empty
MesajSubiect: Re: Adevar sau imaginatie?   Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeMar Iul 01, 2014 11:16 am

Mereu Iezista o expilcatie...
Faza cu fantome este chiar foarte usor de explicat..
Oboseala+O imaginatie bogata=halucinatii
Asa mi s-a intamplat si mie,tot la bunici ma spalam noaptea in curte si dintr-o data am vazut pe cineva trecand pe langa masina tatalui meu(era gol pusca).Eram fooooarte oboist.Din noaptea aia nu l-am mai vazut pe urat.
Si partea cu Moni......cam greu.
Poate cand ai adormit erati numai voi doi dar in mijlocul noptii sa mai fi venit cineva(nu Moni)iar tu fara sa stii sa te fii mutat la mijloc.
Parerea mea e ca a fost doar vina imaginatiei Smile
Sus In jos
dream36
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 276
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 22
Localizare : In Iad, vad mii de demoni calcati in picioare de Satana

Adevar sau imaginatie? Empty
MesajSubiect: Re: Adevar sau imaginatie?   Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeJoi Iul 03, 2014 9:34 am

NEXT
Sus In jos
♫Medi♫
Veteran
Veteran
♫Medi♫

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 150
Data de inscriere : 05/07/2014
Varsta : 25
Localizare : in spatele tau cu un cutit in mana deci AI GRIJA!!

Adevar sau imaginatie? Empty
MesajSubiect: Re: Adevar sau imaginatie?   Adevar sau imaginatie? I_icon_minitimeDum Iul 06, 2014 6:33 pm

misto Next
Sus In jos
Continut sponsorizat





Adevar sau imaginatie? Empty
MesajSubiect: Re: Adevar sau imaginatie?   Adevar sau imaginatie? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Adevar sau imaginatie?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» imaginatie ingrozitoare
» Satoru
» Sunt... Dar ... Nu exist
» Adevar minecraft!
» Adevar...sau MOARTE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: