Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Sunt... Dar ... Nu exist

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
GabeAlexis
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 13
Data de inscriere : 15/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Într-un deșert de gheață

Sunt... Dar ... Nu exist  Empty
MesajSubiect: Sunt... Dar ... Nu exist    Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeVin Iun 20, 2014 10:00 pm

Un nou început




-Hei,și ce zici Gabriel?spuse Angie cu vocea ei cristalină ca de copil.
-Bine Angie,dar de ce întrebi?am zis eu absentă.
-Știi începi școala și știu că e greu să te acomodezi!Defapt nici ea nu știa ce spune pentru ca nu a fost plimbată prin toată lumea.
-Ăăă nu e atât de rău să știi.Nu m-am uitat in ochii ei deoarece și-ar fi dat seama că nici eu nu cred ce spun.Mă uitam pe geam și speram sa nu ne apropriem de intrarea in orașul „Gheții” cum numeam eu Forksul.
Am intrat in oraș,dar din câte văd și îmi amintesc totul este neschimbat.Am ajuns în fața casei care îmi va servii drept adăpost.
-Deci , … ezită Angie să spună cum ți se pare?Vocea ei nu a putut să asundă faptul că avea o oarecare emoție.
-Arată foarte bine! Am cam mințit,dar nu pot s-o văd supărată sau îngrijorată.
M-a condus spre camera mea.O camera cu pereții de un turcoaz șters,un birou din lemn de cireș ,o așa zisă bibliotecă din lemn masiv.Un singur geam ce predomina tot peretele aproape care avea o perdea de culoare albastră.Angie mă privi de parcă m-ar fi rugat să zic că îmi place.
-Angie îmi place foarte mult camera!la această observație am adăugat și un rânjet de al meu care făcea să pară totul bine.
-Mă bucur foarte mult Gabriel,dar acum desbachetează și hai să plecăm să mâncăm.
-Ok!
Angie ieși din camera mea cu grație de parcă plutea.Am scos toate hainele din rucsacul meu și le-am pus rapid dezordonat și apoi am mai privit odată camera și am trântit ușa.
-Angie !Am țipat eu pentru a mă auzi.Sunt gata !
-Acum stai că nu găsesc cheile de la mașină parcă au intrat în pământ!
Am intrat in bucătărie și am văzut-o pe Angie căutând pe sub masă cheile de parcă căuta comoara ascunsă .Am văzut că în buzunarul ei se aflau cheile aș fi vrut s-o las să caute,dar îmi era foame si somn.
-Ai căutat în buzunar?i-am indicat cu un zâmbet sarcastic pe față.
-Mersi! Haide ,să mergem !Dacă nu îmi spuneai tu cred că nici nu le găseam!
Am intrat in mașina de poliție .Angie este mătușa mea și ajutorul șerifului David care va ieși la pensie ,iar Angie îi va lua locul.Am mers până la „Coliba Roșie”acolo mergeam noi două vara și mâncam clătite.Am ajuns și nu s-a schimbat nimic.Aceleași scaune roase,mesele erau tot aceleași,dar in locul tabloului cu o lebădă se afla un portre al unei fete cu părul de foc și ochii asemenea smaraldului.Chelnerița veni spre noi și ne lua comanda.Am mâncat rapid și după am plecat spre casă.În timp ce ne îndreptam spre casă am observat ceva foarte ciudat „Casa Vrăjitoarei” a fost vândută. Casa aceea se spune că aparținea unei femei care vorbea cu spiritele,dar pentru mine nu era cine stie ce pentru că Joe este fiul unui amic de-al tatei,iar el este vânător profesionist.Viața mea a fost trăită printre demoni,vârcolacii,iele,fantome,dar și i
între vrăjitoare.Angie nu știe nimic și nici nu va afla pentru că este o fire protectivă.Am ajuns acasă și m-am trântit pe pat și cu căstile in ureche ascultam Tokio Hotel ,dar fără să știu am adormit.Se făcea că sunt într-o pădure,dar nu orice pădure era locul de întâlnire al vânătorilor.Era și tata și Sisi înainte să moară.S-au despărțit toți prin pădure.L-am văzut pe tata cum alerga după cineva ,dar se oprii pentru că i-a pierdut urma era în spatele lui am țipat cât am putut de tare,dar nu mă auzea.Era un băiat cu părul roșcat și cu ochii care inspirau foamea.Tata luptă cu el ,dar acesta era mai puternic până la urmă era gata să îl muște,dar Sisi veni de la spate și îl lovi.Nu reușise decât să-l enerveze și o prinse pe Sisi și o mușcă fără milă de gât lăsând-o să moară în chinuri de nedescris,dar cand era să-l omoare tata i-a zis :
-Va veni ea după tine și te va distruge!Gabriel e mai puternică decât crezi!
Vampirul își dezvelii colți albii și rânjii amuzant de cele zise.
-Abia aștept să o întâlnesc pe cea care îmi va lua nemurirea,dar până atunci îi voi da o mostră de ură pentru a abiționa-o .Apoi îl omorâ fără tragere de inimă.A fost cumplit .
M-am trezit speriată și șocată de cea ce visasem.Când am aflat de moartea tatei eram stupefiată,dar nu îmi vine să cred că am visat noaptea în care tata și Sisi au murit deoarece nu știam nimic despre cel care i-a omorât,dar nici cum i-a omorât,dar știam atât că Sisi a fost mușcată și i-a fost rupt piciorul,iar tata mușcat și cu cu răni craniene si brațul smuls din încheietură.Am rămas un timp cu privirea ațintită pe fereastră gândindumă la tot ce se va întâmpla și ce va urma.Eram într-o stare de hipnoză sau meditație până când veni Angie și îmi spuse că voi întârzia la școală și chiar în prima zi ,sincer, Angie nu are habar că la mine prima zi este o obisnuință,dar faza este că știu că voi fi văzută ca fata nesociabilă și singuratică cea ce nu prea mă deranjează de loc.Mă scol din pat cu o lene și îmi iau trusa de baie și îmi fac un duș rapid.Trântesc ușa ca Angie să își dea seama că am ieșit și mă îndrept spre cameră ca să mă îmbrac.Mi-am luat blugii albaștrii rupții și cu pete portocalii îmi place când oamenii se uită ciudat la ei și li se pare că îmi curge sânge.Îmi iau cămașa mea maro cu imprimeu floral și gata,dar în picioare tenișii mei albaștri.Am coborât pe scări rapid în timp ce îmi puneam hanoracul negru de catifea.Când am intrat în bucătărie Angie mă măsură cu privirea de sus până jos și îmi spuse:
-Arăți bine !apoi adăugă zâmbetul ei ca de copil nevinovat.
-Mersi! Dar nici tu nu ești mai prejos.
-Multumesc!Haide mânâncă și să plecăm.
-Angie…. Am ezitat ce era să zic era cam jignitor știi îmi place să merg cu mașina poliție,dar vreau totuși să merg cu autobuzul.
-Nu mergi cu autobuzul ,dar nici cu mașina poliției.cea ce a spus acum o spuse pe un ton misterios și în același timp amuzat.
-Mergem pe jos?am zis eu alarmată.
Angie zâmbii jucăuș și mă prinse de încheietura mâinii și mă duse afară.Când am văzut ce se afla în fața casei mi s-a tăiat răsuflarea.Era un scuter de culoare neagră cu foarte puțin turcoaz.Am sărit la gâtul lui Angie și am îmbrățișat-o cât am putut de tare.
-Mulțumesc,mulțumesc!E superbă,ba nu!E incredibilă!Angie de ce plângi?
-Îmi amintești de tatăl tău când a primit scuterul acesta !Uite asta este pentru tine.
Am deschis biletul .Era de la tata îi cunosc scrisul caligrafic.Scriau următoarele:
„Dragă Gabriels, Scuterul trebuia să îl primești chiar după ce trebuia să aflii în ce clan ești,dar pentru că nu pot fi sigur de viitor am decis să îți dau scuterul chiar când vei ajunge în Forks.Cea ce îți zic acum trebuie păstrat secret numai clanul Viperinii știe despre ce este vorba deci Axel este vampirul care îl urmăresc,dar el vrea să te distrugă sau să te transforme în vampir ,dar nu fi îngrijorată de asta și te rog ,nu merge după el singură sau înainte de a intra într-un clan.
Joe va veni pe Vineri 13 să te ia la întrunire pentru a afla în ce clan ești.Nu uita ! „Ura,mândria și prefăcătoria sunt strict interzise vânștorilor din clanu Viperinii!”Ești o Viperină chiar dacă vei cade în alt clan.Dacă ai cumva previziunii sau visezi lucruri neobșnuite spunei lui Joe,dar vreau să mergi și în Iad la Josh este fiul unui amic și te va ajuta să intrii în biblioteca mea,dar să nu îl chemi când este Angie pentru că el are o abordare mai specială de a venit la cel care la scolicitat.”
Te iubesc ,tata.
Angie stătea acolo și mă privea curioasă,dar spre surprinderea ei am îmbrățișato și am urcat pe scuter.Mi-am pus casca și i-am zâmbit lui Angie și am plecat.Faza este că un scuter în acest oraș este permis să îl folosești scuterul pe la vârsta de 14 ani,iar eu îi împlinesc peste puțin timp.Sunt aproape de școală,dar mi se pare ciudat văd numai mașini ,biciclete și motociclete,dar se pare că eu am scuter.Am intrat în parcare,iar toți se holbau la mine.Grozav chiar acum începe show-ul .Mă dau jos și mă pregătetesc să îmi dau jos casca.Știu că toți abia așteaptă să vadă cum arată fata cea nouă.Îmi dau casca jos și îmi las părul pe spate fără să îmi fiu îngrijorată cum arăt.Am portnit MP4 și am dat muzica la maximum ascultam Damien Dawn,dar am observat că toți nu se holbau la mine,dar oare la cine?Am văzut un băiat de vreo 16-17 ani care era cu încă patru persoane două fete și doi băieți.Dar când m-am uitat la el m-a străfulgerat din priviri mă privea cu o ură și un dispreț de nedescris.M-am izbit de un băiat cu ochii verzi ca smaraldul și părul lung de un negru ca avanosul.Avea o chitară neagră cu un model cu note muzicale.El se uită lung la mine și îmi spuse:
-Tu trebuie să fi Gabriela așa-i?Eu sunt Draco încântat!
-Defapt Gabriel!Încântată și eu.Îmi place chitara ta!
-Și mie,dar nu am putut observa că asculți Damien Dawn îți place?
-Da!Dar și Tokio Hotel și Vama Veche!am zâmbit dulce după ce am zis toate astea.
-Și mie!Haide să te conduc!Ce oră ai?
-Franceza.Tu?
-La fel.Haide să mergem.spuse cu un zâmbet dulce ca de copil
Mă prinse de încheietura mâinii.Am ajuns în sala de clasă,iar profesoara mea era foarte tânără avea cam 30 de ani,dar arăta mai tânără.M-am așezat lângă Draco.Ora a trecut foarte rapid..Am mers spre sala de mese cu el și ne-am așezat la o masă unde erau două fete cred că erau surori gemene,o fată cu părul lung și drept care îmi zâmbii și îmi făcu loc lângă ea.O chema Lotte.
-Deci… ezită pentru o clipă fata îți place orașul?
-Hei Gabriel vroiam să te întreb tu ești rocker?spuse Draco.
-E mai complicat nu sunt chiar rocker sunt Emo-Rocker.am zis pe un ton scăzut și rugător.Oamenii când află asta despre mine pleacă sau mă ocolesc și sper ca ei să nu facă așa.
-Foarte super!Eu sunt rocker,Lotte este cu pop-ul,iar Sam și Trina sunt goth,iar Enric este cu rapp-ul.Așa este Enric?
-Da!
Nu știu cum am putut să nu-l observ.Era un băiat înalt cu părul șaten și ochii albaștrii.
-Și mie îmi place rapp-ul.am adăugat eu și am rânjit.
-Super și ce….se opri și avea o privire cam curioasă și speriată parcă ar fi văzut o fantomă defapt toți aveau privirea aia.
-Draco ce s-a întâmplat?am spus cu teamă.
-…..
-Draco!am spus eu pe un ton autoritar și am accentuat cu un ton grav fiecare literă pe rând.
-Gabriel .Spuse Lotte.
-Da!
-Uităte la biletul din mâna lui Draco.îmi porunci Lotte ,dar cu vocea stinsă și aproape șoptea.
Am luat biletul,iar pe acel scria:
„Domnului Draco ,
Îi este adus la cunoștință că a fost acceptat să meargă să susțină un concert cu trupa sa și va fi chemat pe data de 13 Vineri să susțină cele trei probe pentru a fi acceptat.
Domnul Wash Edward.”
Draco mă privea cu blândețe,iar eu chiar și dacă îl cunoșteam de puțin timp am sărit la gâtul lui și l-am felicitat.El era într-o stare de șoc,dar după mă prinse de mână și mă îmbrățișă tare.Toți se uitau la noi,dar un grup nici nu erau interesați doar un băiat era cel din parcare .Apoi ne-am așezat ,iar Draco și Enric vorbeau despre vestea bombă.Lotte mă privi,dar nu i-am acordat atenție mă uitam în gol și mă gândeam la Vineri 13 la probele care o să le dau,dar și cum o să îl chem pe Josh.Lotte mă scoase din transă și mă interogă:
-Îți place de Damian?a zis ea pe un ton viclean.
-Cine?am spus eu fără nici un interes.
-Știi băiatul care se uita la tine și Draco când v-ați îmbrățișat.
-Nu!Mi se pare normal.
-Toate fetele mor după el este singurul din familia lui care nu are prietenă.Orice fată ar vrea să fie cu el.Corpul bine sculptat,pielea albă ca neau,ochii de un albastru maritim,dar și părul cafeniu-roșcat.
-Uau !Se pare că știți să faceți descrierea în detaliu!am spus eu pe un ton ironic.
-Ok!Dar recunoaște că te atrage!
-Nici moartă! Este genul de băiat care caută perfecțiunea,iar eu vreau doar imperfecțiune.Hai să încheiem discuția.
-Bine…. zise Lotte pe un ton dezamăgit.
M-am ridicat de la masă spre laboratorul de biologie.Am intrat în sala de clasă ,iar profesorul îmi zise:
-Să înteleg că sunteți domnișoara Gabriela.Cum vedeți biologia se face cu clasa a 7-a și a 9.Vă rog,să vă așezați în bancă cu domnul Damien.
Toți se holbau la mine în timp ce mergeam spre bancă.Am văzut cu mă privea cu ură și își încleștă pumnul.Mi-am tras scaunul și mi-am luat scrisoarea de la tata și încercam să văd și alte lucruri,dar nu am găsit,Doamne ce dudă sunt desigur cum nu m-am gândit așa de simplu.Am luat pila de unghii și am dezlipit foaia în două.Erau scrise următoarele:
„Dacă citești acum partea a doua din scrisoare trebuie să îți zic când te vei întâlni cu Josh ai grijă să îi dai o cutie neagră e ceva ce vroiam să i-o dau personal,dar acum numai pot.Josh are 16 ani,dar să știi că el te va ajuta oricând și oriunde.Trebuie doar să strigi :„Josh !” și vine. Acum îți spun că pe la vârsta asta ar trebui să îți apară visele-previziuni,dar să nu zici la nimeni înafară de Joe nici Josh nu are dreptul să știe.Tot ce ai nevoie e în biblioteca de sub casa lui Angie și Josh îți va arăta cum ajungi.Să nu ai încredere în nimeni din celelalte clanuri și nu îi lăsa să îți vadă punctele slabe.Fă orice să câștigi,dar nu trișa și nu trăda.
Cu drag,tata
P.S:Te iubesc și sunt mândru de tine ”
M-am uitat cu coada ochiului la Damien ,dar nu se mișcă deloc parcă era stană de piatră una perfectă .Un Adonis al zilelor noastre,dar eu nici nu îl văd așa îl văd normal.
Damian îmi dădu un bilet.L-am desfăcut ușor și delicat și am văzut următoarele cuvinte:
„Și cum e să stai cu cel mai drăguț băiat ?Nu-ți fă speranțe!Cine s-ar uita la o fată Emo-Rock?Mă bucur că a venit cineva care să nu mă eclipseze. Cu drag,Cecilia.”
Am rămas șocată! Dar i-am scris: „Nu te teme nu ți-l fur!Sincer cum îl vedeți voi eu îl văd oricum normal ca orice băiat.Și nu sunt interesată de unul care vrea perfecțiunea.Cu drag,Emo-rock Gabriel”Am scris totul încet și sigură pe cuvintele mele.I-am dat lui Damian biletul,iar el l-a dat în spate.Își strângea pumnul tare,dar era agitat.S-a sunat ,iar el a plecat rapid spre ușă.Restul zilei a fost plictisitoare.Când am vrut să mă duc la secretară să îi duc fișele l-am văzut și l-am auzit spunând:
-Nu se puteși să mă schimbați?zise el pe un ton diplomat.
-Nu pot v-am zis.Gabriel intră te rog.iar tu așteaptă aici.
-Bună ziua!V-am adus fișele,iar eu plec acum.
-Stai!Au venit doi băiați au întrebat de tine.
-Cum arătau?Dacă nu vă supărați.am zis eu cu privirea absentă.
-Desigur!Primul era de 16-17 ani și avea pielea albă și cearcăne și avea părul negru și ochii cafenii,iar al doilea era de 15 ani și avea părul blond,pielea albă și ochii albaștrii spre mov.Dar au zis că vor veni la 7 chiar acum.
După ce termină de zis au apărut cei doi băieți de care îmi povesti secretara.Erau Joe și Darius .Erau schimbați erau maturi și arătau diferit.Am sărit la gâtul lui Darius spre surprinderea mea mă luă în brațe și se prefăcu că mă mușcă.Joe a fost mai ușor de îmbrățișat.
-Văd că ai mai crescut piticot!spuse Joe pe un ton amuzat și râmji.
-Și tu ai rămas la fel ca persoană Vârcolici!am râs atunci ,iar el se prefăcu că mârâie.Nu mă sperii!
-Dar dacă eram vârcolac?
-Nici măcar!
-Te-ai cam schimbat.Văd că acum ești gen Emo-rock.Deci și eu sunt Emo –rock deci mai avem ceva în comun iubit-o!a spus asta cu un rânjet satisfăcut.
-Când porcul va zbura Vampiraș!i-am arătat limba și m-am ascuns după Joe.
M-a luat prin surprindere și se prefăcu că vrea să mă muște.
-Nu aici Darius!i-am zis eu pe un ton stânjenit.
-Da, să trăiți! și mă salută militărește.
-Gabriel gata am terminat !Vei veni la bal?
-Nu ,nu am partener.am zis eu ușurată.
-Ba ai! Spuse Darius.Pe mine!
-Ba nu ! Tu ai 15 ani și ai prietenă!
-Așa este și în plus eu sunt vampiraș și tu urăști vampirașii!zise el cu o veselie.Deci Josh va merge cu tine!
-Nici nu îl știu!
-Îl vei cunoaște,dar să știi că e drac sau demon cum vrei.Si te-as vdea cu el…hihi
M-am uitat la Damian și îl privea pe Darius cu ură,dar când se uită la mine mă privea cu oarecare blândețe.Am plecat de acolo cu Joe de mână și am auzit-o pe secretară:
-Ce cuplu frumos Gabriela și băiatul acela de 17 ani sunt perfecți!
-Nu prea,știu ! se auzi o voce stinsă.Era al lui Damien .
Joe îmi deschise portiera și am intrat în mașină pe partea din dreapta șoferului.Darius stătea lungit pe bancheta din spate și se juca cu cheile .Nu am scos nici un cuvânt până când am ajuns acasă,dar mi-am amintit că Angie nu știa de Darius și Joe .
-Dar ce o să îi zic lui Angie?
-Nimic…spuse absent Joe.
-Cum nimic?am zis eu exasperată.
-Nu e acasă!Va veni la miezul nopții are treabă cu David la „Cabana Roșie”se pare că a fost omorâtă chelnerița,iar moartea este subită.Nu are urme pe corp de violență și în proporție de 90% sângele lipsește.
-Adică insinuezi că ar fi vampiri în Forks?
-Da !Trebuie să îi eliminăm cât de rapid putem!
-Bine,dar zi-mi Josh ce legătură are?
-Demonii sunt ca și câinii pot simții vampiri de la o poștă.
-Josh! Am țipat eu,dar nimic!Josh demon bun de nimic,iar apoi apăru un băiat cu părul roșu ca focul și ochii migdalați negri.
-Serios nu țipa am auzit,dar traficul cam nașpa!Tu trebuie să fi Gabriel.Nu pari a fiică de vânător ești firavă și cam mică.
Am mânjit ochii și după i-am prins brațul și l-am sucit,dar nu a fost de ajuns și am încercat prin telepatie și hipnoză să-l fac să renunțe,dar nu a mers și mi-a rămas să încerc controlul minți.Am reușit să-l răpun ,dar cu greu !Avea dreptate trebuie să exersez .I-am dat cutia și a plecat spunându-mi că pe 6 să-l chem.Joe și Darius au plecat și ei la un apel urgent al vânătorilor.Am adormit și a doua zi la biologie Damian nu era .Cred că a renunțat la școală ca să nu stea cu mine ce ipocrit.

Va urma ,dar la 1-2 comentarii.
Sus In jos
† Dew †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Dew †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 426
Data de inscriere : 05/11/2013
Varsta : 25
Localizare : In intuneric...

Sunt... Dar ... Nu exist  Empty
MesajSubiect: Re: Sunt... Dar ... Nu exist    Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeLun Iun 23, 2014 9:29 am

Next.!
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

Sunt... Dar ... Nu exist  Empty
MesajSubiect: Re: Sunt... Dar ... Nu exist    Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeLun Iun 23, 2014 10:29 am

Foarte frumoasă povestea !

 :SB: :SN: 
Sus In jos
dream36
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 276
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 22
Localizare : In Iad, vad mii de demoni calcati in picioare de Satana

Sunt... Dar ... Nu exist  Empty
MesajSubiect: Re: Sunt... Dar ... Nu exist    Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeLun Iun 23, 2014 11:04 am

La cat de lunga este povestea trebuia sa-o duci la ''POVESTI DE GROAZA LUNGI'' adica normale si NEXT
Sus In jos
GabeAlexis
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 13
Data de inscriere : 15/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Într-un deșert de gheață

Sunt... Dar ... Nu exist  Empty
MesajSubiect: Eu sau ea?   Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeLun Iun 23, 2014 9:36 pm

A trecut o săptămână de când sunt în Forks.A trecut și wekend-ul foarte rapid,dar gândul meu stă și se gândește la idee ca Damian m-ar urâ sau m-ar plăcea.Prima e logică,dar de ce mă urăște,iar a doua e imposibilă este o idee nebună.M-am ridicat din pat și m-am spălat rapid.Mi-am luat blugi și un tricou roșu cu niște colți de vampir dacă ar vedea asta Darius s-ar preface că e vampir și ar face ca un apucat.Asta îmi place la el,este foarte copilăros,dar Joe este mai rigid,dar și sensibil.Am coborît în bucătărie,dar Angie nu era asta înseamnă că are tură dublă .N-am mâncat nimic nu aveam poftă.Am închis ușa și cheie am lăsat-o după ghiveciul de crini.M-am urcat pe scuter și am pornit într-o goană nebună,dar când trebuia să fac curba ca să intru în parcare am pierdut controlul și am zburat de pe scuter,dar nu știu de ce nu sunt pe jos sunt în aer.Am deschis ochi eram în brațele lui Damien,iar el mă privea speriat,dar nu mi-a dat jos casca.Simt o mână rece,dar delicată care îmi dă jos casca îi văd privirea care îmi reproșa că l-am speriat.Mi-am pus mâna pe cap nu eram lovită,dar nu mă simțeam chiar bine.El mă privea și nu vroia să îmi dea drumul.Până la urmă i-am zis:
-Mulțumesc!am zis pe un ton timid.
-Te simți bine?în vocea lui se citea teama.
-Da!
-Gabriel… ezită el îmi pare rău!vocea lui era stinsă.
-De ce?
-Pentru că m-am uitat la ce scria în bilet și de ce a scris Cecilia.Ea este sora mea vitregă și te-a auzit vorbind că mă vezi ca pe un tip normal,iar ea nu prea credea asta.
-Și de ce îți ceri scuze?Te-ai uitat atât!Poți să mă lași jos?
-Pot,dar nu mai întrebat vreau .rânji el.
Am rămas mută,dar m-am simțit super,dar l-am văzut pe Josh !Era într-o cămașa neagră și blugi tot negri.Părul era aranjat rebel parcă era compus din flăcări,iar ochii negri străluceau asemenea stelelor ,dar pielea albă le întrecea pe toate.Avea căștile în ureche .Se aproprie de noi și zise:
-Salut piticot!și adăugă un rânjet triumfător.
-Salut Josh!Ce faci aici?
-Am zis să te văd și să îți zic cheile sunt la mine deci mă cauți,iar Angie e deacord să stau la voi !
Perfect!Trebuia să se mute la noi.
-Ce minunat,dar unde vei dormi?am zis eu triumfătoare.
-În camera de oaspeți!spuse el mândru.Dar nu mă prezinți?
-Josh……aaaaa numele de familia l-am uitat!Of!
-Rea –Credință!zâmbi el.
-Încântat zise Damian cu vocea sa suava.
-Josh Rea-Credință și el este Damien și viceversa !am adăugat eu.
-Damien să ști ea e cu rock-ul !Stilul ei este mai excentric
-Știu.spuse el calm.
-Care e problema ta cu asta ?Sunt rocker doar .
-Nimic,dar de ce urăști perfecțiunea ?
Josh m-a închis nu aveam răspuns și nici măcar idee de ce urăsc asta la oameni.Se vedea pe chipul lui că era fericit și se răzbunase pentru bătaia de ieri.Dar Damian mă salvase.
-Perfecțiunea este plictisitoare și anostă,dar imperfecțiunea este ceva special.Persoanele imperfecte mă atrag pe mine.
Am rămas mută,iar Josh îmi spuse prin telepatie:„ Știi cheamăl te rog,la sala de sport la ora 10,dar singur…” „Nu știu ,dar de ce?” „Zii doar atât”
-Damian, eu și Josh am vrea să vi cu noi la ora 10 la sala de sport.
-După amurg .zise misterios demonul
-….Desigur…. era cam speriat.
-Bine !spuse Josh încântat,dar mă privi de parcă știa ce vroiam și îmi răspunse negativ.
Eu și cu Damian am mers spre sala de clasă tăcuți .Dar la intrare îmi zise :
-Știi un chiul e sănătos uneori.când spuse astea se uită direct în ochii mei,dar un lucru mă făcea să zic da,iar altul să îi resping propunerea.Era ca o bătălie în mine între bine și rău.
-Nu pot!am zis pe un ton ferm și hotărât.
-Bine,dar să nu zici că nu te-am chemat.
-Ok!Pa
-Pa!
A plecat,iar eu am intrat în clasă,dar am observat că avea pe catedră profesorul un fel de seringă.„O!Nu” urăsc când se recoltează sângele.
-Așa deci azi vom afla care este grupa voastră sanguină!spuse profesorul plictisit.
Toți și-au luat câte o seringă,dar eu am rămas pe loc.Am început să amețesc,iar profesorul mă întrebă:
-Domnișoara Gabriel vă simțiți bine?
-Nu!Pot pleca?
-În starea asta nu singură!
-Mă ofer eu zise Draco.Mă luase deja de mână și ieșisem.
Un timp nu am putut vorbi,dar mi-am revenit.Și am putut zice doar atât:
-Lasămă să stau jos!cu o voce de parcă eram pe moarte.
-Bine!
-Puneți mâna în buzunar!
Câteva clipe era inconștientă,îmi era rău,amețeam,dar cel mai rău stătea rău cu echilibrul.Am auzit o voce îngrijorată care întreba disperat:
-Ce a pățit?A leșinat?Se simte bine?Gabriel….. era vocea lui Damian.
-Las-o jos e în grija mea!zise autoritar Draco.
-Am eu grijă de ea!zise diplomat Damian.Au început să se certe!Îmi bubuia capul și le-am spus:
-Tăceți și ducețimă la infirmieră vă rog!când am zis astea câteva lacrimi mi s-au scurs pe față,dar o mână rece și catifelată mi le șterse .L-am prins de gât și mi-am pus capul pe umărul lui.Îmi era rău și îmi ziceam că nu contează ce fac acum.
-De unde ai știu că merg spre infirmieră?am zis eu cu vocea stinsă.
-Te-am văzut și m-am îngrijorat!Dar nu văd că te-ai înțepat.
-Nu m-am înțepat,dar dacă o făcea eram deja la morgă am zis eu pe un ton ușor amuzat,dar Damian mă străfulgeră cu privirea.De ce mă privești de parcă am făcut o crimă.
-Dacă mai vorbești despre moartea ta… jur că nu îți mai voi vorbi !Dar de ce ți s-a făcut rău?
-E mai greu de zis eu dacă văd sângele nu este nimic,dar dacă îl simt mă face să amețesc.De exemplu în clasă am simțit miros de rugină și sare,dar când eram cu Draco sângele lui mirosea puternic a stejar putred.
-Hmmm.Știi nu pot întelege de ce pot citi gândurile tuturor,dar gândul tău este de nepătruns parcă ar fi un zid care mă împiedică să intru.
-Nu știu,dar așa sunt eu!
-Tipul acela Josh e prietenul tău?
-În ce sens adică?tonul meu era ușor suspicios.
-Adică sunteți împreună sau ești cu ceilalți de ieri acela care se prefăcea că este vârcolac sau cel care vroia să te muște?tonul lui era diplomat,dar defapt se citea în vocea lui că nu ar vrea ca unul dintre ei să-mi fie iubit.
-Josh este un amic mai apropiat care îl mai apucă uneori să mă facă să mă enervez.Joe e singurul care mă știe de mică și singurul care ar merge și în Iad pentru mine,dar și eu aș face la fel.E l este ca un frate mai mare,iar Darius este mai nebunatic de felul lui,dar tot timpul vrea să facă pe deșteptul sau să fie Don Juan acesta este el.
-Interesant !Deci nu ai iubit?a întrebat el cu un zâmbet victorios.
-Mă duci la infirmieră?am zis ca să scap.
-Dacă nu răspunzi nu!
-Da ,am !Pe Draco!am mințit eu.
Părea să fie dezamăgit și în același timp furios,gelos.Am mers spre cabinet și când am ajuns nu era nimeni.Am mai zăbovit ,dar am început să vorbim despre una sau alta și tot așa.
-Damian … am ezitat eu… știi ți-am ascuns adevărul cu relația nu am o relație cu Draco .Nu te supăra te rog!
-Să -ți zic drept nu te-am crezut deloc!
Am rămas amândoi acolo și am râs și altele,dar când ne-am uitat la ceas era 9:30 trebuia să mergem la sala de sport,dar soarele nu apuse este foarte ciudat.
-Deci,de ce ne-a chemat aici?a întrebat Damian.
-Nu știu!
-Bine că ați venit!a zis demonul pe un ton misterios.M-am speriat că nu veți mai veni.
-De vrei Josh ?am zis eu pe un ton tăios.
-Știi ceva Gabriel am chef să ne jucăm un joc care cred că ți-l amintești .Știi ce-i asta?zâmbetul lui era malefic ,dar când scoase lama am rămas mută.Hai știu că încă mai simți asta!Nu poți ascunde ce ești!
-Josh ce treabă are Damian în asta?am țipat eu!Damian pleacă de aici!
-Nu plec!a zis el tăios.
-Bravo !Nu o asculta,dar cred că sfatul care ți l-a dat ar fi fost bun.Acum hai să încep jocul.În timp ce rânjea își tăie cu lama brațul stâng ,iar mici șiroaie de sânge curgeau,dar mirosul nu era ca al unui om era asemenea unui trandafir era îmbietor,dar ciudat simțeam sângele.
Damian era paralizat,dar își încleșta pumnul,iar atunci l-am auzit spunând:
-Pleacă!Gabriel pleacă!spuse astea foarte disperat.
-Damian toate astea se vor termina dacă spui ce ești!îl sfătui demonul.
-Încetează Josh!Te rog!am zis eu exasperată.Ce ai cu el?Josh încetează de nu….apoi l-am văzut cu se întorcea spre mine furios.
-De nu ce?Ești cea ce iești i-am promis lui Tom că te voi apăra!Spunemi ce vei face!Hai!Esti ce esti nu esti umana nu esti o fata normala …..
-Josh … am ezitat eu îl voi scăpa pe cel care i-a omorât pe Sisi și tata și mă voi extermina eu singură!am spus eu pe un ton calm,dar lupta care era în mine era grea .
Am luat sticluța și sub privirile disperate ale lui Damian am băut din sticlă fără tragere de inimă.Am amețit își făcea efectul,dar am auzit o voce care se ruga.
-Te rog, nu mă părăsi!Nu muri!era Damian.Monstrule!Dacă ea va muri și tu ajungi în iad,dar dăcă trebuie voi veni și eu.
-Trebuie să-i scoatem toată otrava din ea efectul este definitiv doar dacă ea vrea să moară și știu că nu vrea!Dacă încerc pot vorbi cu ea prin telepatie,dar știu că mă va omorâ mintea ei întunecată !
-Voi vorbi și eu cu ea.spuse Damian ferm.
-Cum zici,dar dacă te va primii.
Eram lângă ei,îi auzeam,îi simțeam,dar nu îi vedeam.Apoi l-am auzit pe Josh spunându-mi„Ești nebună,dar și vicleană ce să-ți zic!Un demon adevărat bravo.”Mersi Josh!Dar nu pot ieși din lumea asta a umbrelor.”Adică nu era otravă?Știi că era să mă omoare Romeu al tău!”„Ai meritat-o și acum ce explicație îi dăm?Îi ștergem memoria și ne mutăm amândoi și cu Darius și Joe în Hawai sau Germania?”„Știi idea îmi place,dar memoria lui nu e umană!”„Cum adică?”„Îți va zice el,dar trebuie să-l leși să intre în mintea ta!”„Damian mă auzi?”„Da!Spunemi ce ești!”„Nu sunt un monstru!Sunt destinat iadului!Tu ești pură!”„Haha!Bună gluma Romeu zise Josh sarcastic.Dacă ar trebui să moară ar merge în iad,dar ca oaspete.Zii ce ești odată!Eu sunt Demon uite ți-am zis ție ea știe asta decând e mică.!”„Sunt … ezită el și luase aer în piept .Reluase fraza ,iar atunci a zis trist Sunt vampir!
„Damian am șoptit eu,dar tot ce îmi ieșise a fost ieșiți din mintea mea amândoi repede!”„Gabriel !strigă Damian.”„Ascult-o măcar acum!strigă demonul”„Adio!am zis eu simplu.”Am văzut o lumină și pe Damian care mă chema,dar nu era el era abisul am mers spre lumină și am auzit „Nu mă părăsi!”.Am fugit în lumină și l-am auzit pe Damian:
-Trebuie să plec de lângă ea dacă nu o voi răni!
-Îi vei face rău ei,dar și ție!l-am auzit pe Josh.Acum se luptă pe viață și moarte,dar alegerea este a ei.Și o cunosc și aștepta momentul să își revadă tatăl și pe iubita ei prietenă Sisi.
-Nu poate!Nu vreau!a zis Damian nervos.
-Ba poate!a zis demonul.
-Gabriel,Gabriel am nevoie de tine!Nu pleca!
-Gata trezești morții cum țipi!Sunt vie!am spus eu amețită.
-O, Doamne, Mulțumesc!Gabriel … și apoi mă îmbrățișă,dar pielea lui nu era rece era caldă.
-Damian vreau să-ți zic ceva,dar ascultămă!Eu nu sunt …adică… sunt vânător sunt Hanter!Sunt o ciudățenie!
-Defapt ești specială !spuse Josh.Tatăl tău mi-a dat înainte să… a ezitat cuvântul mi-a asta.mi-a întins o bucată de foaie și scria :„Gabriels,vreau să-ți zic că vei primi scrisori de la mine tot timpul am lăsat scrisori de când te-ai născut.Deci vreau să-ți zic eu nu am vrut să afli ,dar nu am fost om,dar nici mama ta .Eu și cu ea când am divorțat am fost amândoi de acord ca eu să-ți fiu tutore,dar asta vei afla mai târziu.Eu sunt demon deci ai abilități de demon.Ai demonstrat și la naștere asta.Mama ta …nu pot să-ți zic!Ea îți va zice dacă va vrea !Mult noroc!”
-Deci ce scrie?întrebă Josh cu un zâmbet pe buze.
-Parcă nu ști!am zis eu tăios.
-Nu știu verișoara mea!chicoti el in timp ce zise asta.De când te-am văzut știam că ești un demon sau mai bine zis diavoliță.
-Cum adică?întrebă curios Damian.
-Damian ți-am spus sunt o ciudățenie nici eu nu știu cea ce sunt!Om nu sunt!Sunt un demon,hanter și încă ceva,dar nu știu trebuie să aflu de la mama toate astea,dar acum trebuie să mă pregătesc pentru mâine!
-Ce este mâine?întrebă vampirul cu vocea sa domolă.
-Trebuie să fiu inclusă în clanul vânătorilor.am zis eu cu privirea în jos.
-Sper să fi la Viperini.a zis el cu zâmbetul schițat pe buze.
-Dar cum?
-Familia Black este în alianță cu noi pentru distrugerea și exterminarea vampirilor și al altui monstru care nu vrea să trăiască în liniște.M-a lămurit de îndată Josh.Eu sunt Viperin,Darius și Joe la fel,dar nu avem șef,iar mâine va fi ales cel cu semnul clanului la luna nouă.Tot ce s-a întâmplat azi cu tine și Damian am făcut-o la cererea Domnului Black sau mai bine zis al lui Dima.
Eu și Damian ne-am luat rămas bun,iar atunci ne-am îmbrățișat și ne-am urat noapte bună.Josh și cu mine nu prea am vorbit spre casă,dar când am intrat eu m-am dus în cameră și m-am culcat cu căștile în ureche ce îmi cântau „Don*t Jump”.L-am visat pe Damian,dar el se depărta mai tare și în locul lui era un băiat cu părul roșcat care mă îmbrățișa ,iar Damian se uita trist la noi și când l-am strigat el se afunda în pădure,dar totul a fost un vis și atât,dar nu m-am putut ambține să nu scot un scâncet de copil mic.Am auzit motorul de la mașina lui Angie,dar sincer speram să nu plece pentru că Josh ar fi intrat în camera mea.Am auzit ușa deschizându-se.O claie mare de păr roșcat îi acoperea fața.Era Josh.
-Neața veroșoara mea scumpă!și după îi lăsă un zâmbet să-i scape și un chicot.Eram obișnuită.
-Neața !La ce oră?am zis eu simplu și la obiect.
-Cam într-o oră,dar o să avem companie din păcate pentru mine!zise el cu o fața de cățel bleg.
-De ce?am zis curioasă.Și apoi l-am văzut cum intră pe geam.Era Damian într-o cămașă neagră și cu ceva în mână.
-Bună dimineața!ne-a urat,dar defapt nu i s-a adresat și lui Josh.
-Neața!Ce cauți aici?am întrebat eu.
-Și eu merg la întrunire doar nu o să ratez asta.E primul an și vine toată familia mea spuse el vesel.
-Știți ceva?Afară să mă schimb!și le-am arătat ușa.
-Stai !Cu ce te îmbraci?întrebă Josh.
-O să vezi!am zis eu și i-am dat afară pe amândoi.
Am luat trusa de duș și mi-am făcut un duș bun și după mi-am luat blugii rupți și tricoul roșu cu colți.Mi-am prins părul în coadă și am coborât jos,dar când am coborât eram să îmi rup piciorul,dar Damian mă prinse,iar o voce mi se adresase:
-Văd că nu te-ai vindecat de Omorâtoză sau Înpiedicoză!și apoi râse.Era tipic lui Darius și apoi îmi intinse poza unui băiat cam de vreo 15 ani îmi spuse că acesta este unul dintre cei care vor să concureze pentru șeful clanului,iar eu i-am spus:
-Nu vreau să fiu șefa lor!Tata nu a fost ,dar nici eu!am zis tare și hotărâtă.
-Taci !El a fost șef ,iar Sisi a fost acoperirea lui doar pentru ca tu să nu fii expusă prea mult.
-Bine,dar de ce?De ce eu?nu sunt un lider bun!
-Ba da!Mintea ta și ideile tale sunt cele mai bune!Acum haide că întârziem!
-Ba nu !Noi trebuie să fim la ora 23:00 și este 10:00.am zis eu obosită.
-Unde mergem noi este seară și este 21:00 deci în mașină.Și mai repede că n-am chef să întârziem.
-Aham!Dacă ar exista premiul pentru cel mai autoritar demon el ar lua aurul.
-Nu sunt surd!Și acum puneți centura sau mergi în spate cu el.A zâmbit și a arătat spre Darius,dar un fior mă făcu să tresalt.Ce ai?
-Nimic Lasămă!Damian ,Damian !am țipat eu.
-Ce ai?Răspunde !Ce are?a zis îngrijorat Damian.
-Fata cu părul brunet …e singură și în spatele ei e un vânător vrea s-o ucidă.
-Vicky!Unde e?
-În pădure !și am început să plâng.Unde a …. și după am fugit în mașina lui Damian .
Damian a urcat rapid în mașină ,iar după ne-am dus spre pădure,dar înainte să oprească l-am prins de mână și i-am zis să mai meargă.O vedeam vorbea cu el,dar nu era vânător .Era special era ca mine aproape.Se apropia de ea fără frică,dar o privea ca pe o zeiță.Am văzut doar că el o privea admirativ,ea copleșit,dar nu stiu de ce simțeam ce simțea el.Fata îi zâmbi și îi spuse:
-Bună!și îi zâmbi dulce.Vicky încantată!
-Bună !Seth încântat!El o privi suspect ,dar cand o privea avea un sentiment pe care nu-l putea explica.Nu ințeleg de ce nu ție frică de mine?spuse el calm.
-De ce să fug?Nu îmi vei face nici un rău,dar cea ce mă pune pe gând este că mi se pare ca semeni cu cineva.
-Nimeni nu este ca mine să știi. Apoi zâmbi ștregăreșste. Caut o fată nu pot explica cum arată,dar știu atât biletul astă e pentru amândoi.
După această frază nu am mai putut să văd. Am văzut că Damian în loc să conducă
Se holba la mine ca la o nebună,dar sunt obișnuită.Am văzut atata un foc și colți.Am strigat cât am putut de tare:
-Jake ,Jake ,Jake….. Jakeeeeee. Apoi totul se făcu roșu tot ce puteam vedea era doar fața lui Damian ,dar ca și demon. Pleaca,pleaca de langa mine . Jake ,Jakeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ! Jake nu ma lasa singura te rog.
-Gabriels ce ai ? Jake vino incoace nu stiu ce are! Tipa Damian disperat …
-Ce a patit ? Gabriel ma auzi? A murmurat Jake .
-Jake e oribil ! Spunei sa plece ,spunei sa plece te rog e oribil… el ,el i-a omorat . Te urasc Damian te urasc ! Jur ca te voi vana ca pe un caine si te voi omora in chinuri de necrezut. Iti jur asta! I-am zis asta ,dar nu puteam sa ma abtin parca ceva din mine ma controla parca era ceva intunecat.
-Gabriels …. Ce are? De ce ma uraste?
- Uitate la ochii ei sunt negri ! Josh vino repede !tipa Jake speriat.
- Nu ,nu ,nu,nuuuuuuuuuuuuuu ... aduceti-mi geanta rapid.
-Gabriels … Te rog spune-mi ceva. Spuse Damian cu glasul stins.
-Damian… iti jur ca-ti voi rupe capul si-l voi pune pe perete ca si trofeu si te voi arunca in intunericul lui Hades.
-Romeo pleaca pana nu incepe chiar sa faca asta. PLEACA!!!!!!!!!!!! E un demon si inca ceva ,dar instinctele ei sunt predominate de ura si tu esti vanatul .
Auzeam doar voci ,dar acele voci erau groase si imbatranite. Vedeam umbre care se afundau in ceata . Gatul imi ardea,tamplele imi explodau si gandurile mele erau in mii si mii de parti . Am auzit doar o voce si aceea era a unei fete era Vicky.
-Damian imi pare rau. spuse fata.
- Romeo doar de ea tine. Daca partea ei interioara predomina va fi cruda si nemiloasa va fi opusul ei ,dar daca isi va reveni nu stiu ce sa zic depinde de ce vrea ea .
- Cine e el? intreba Jake.
- Seth…. Spuse ea incet
Era el ! Baiatul din padure .
Sus In jos
LeonG
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 01/11/2013
Varsta : 24
Localizare : ...

Sunt... Dar ... Nu exist  Empty
MesajSubiect: Re: Sunt... Dar ... Nu exist    Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeMar Iun 24, 2014 8:51 am

amice ma doare capu
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

Sunt... Dar ... Nu exist  Empty
MesajSubiect: Re: Sunt... Dar ... Nu exist    Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeMar Iun 24, 2014 9:17 am

Este frumoasă povestea , dar , te rog eu , fă capitolele puţin mai scurte pt. că na...la un moment dat , te cam doare capul la cât de lung e capitolul Razz
Nu zic să le faci de 2 rânduri , dar nici chiar atât de lungi .


 :SN: 
Sus In jos
GabeAlexis
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 13
Data de inscriere : 15/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Într-un deșert de gheață

Sunt... Dar ... Nu exist  Empty
MesajSubiect: Gabriels pleacă ! Vine Gabe   Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeMar Iun 24, 2014 10:23 pm

Nu îmi vine să cred că el era… simt cum spiritul meu ar sări din corp și ar urla cât de tare îl țin plămânii . Îi aud pe toți ,dar nu deosebesc nici o voce toate parcă au același timbru . „Cum să îl urăsc pe Damian ? Cum să spun așa ceva despre el? Josh te rog zi-mi că mă auzi ! Frate ! Aloooo! Alooooo?!” „Hei ! Eu sunt Gabriel. Încântată de cunoștință ! Tu cine ești? Mă întrebă o fată cu o rochiță albă din dantelă până la genunchi care semăna izbitor cu mine! ” „Hei sunt ,Gabriel! Unde sunt? Ce ești ? ” „Sunt partea ta bună sunt dragostea,prietenia,iertarea ,bunătatea ,credința și bucuria . Ești în sub conștientul tău… părea pierdută privea în gol . O nu,nu,nu , nu trebuia ,să vină așa rapid ! ” „Cine...?!” Dar era prea târziu în fața mea era o fată ce purta o jachetă neagră de piele , blugi rupți , tricou negru simplu și părul era scurt gen bob ,dar ceva mai rebel . Eram eu ,dar cum visam seara că voi arăta ca vânător. „Să ghicesc tu ești partea mea rea? Am zis eu nesigură ” A început să râdă avea un râs frumos părea așa inocent ,dar și sarcastic s-a apropiat de mine. „Nu sunt partea ta cea rea ,doar că sunt diferită pentru că sunt contopită cu partea rea și cea bună … Știu sună super ciudat,dar așa e … Întreab-o ! arăta spre partea bună ce păre ca o fantomă . ” „Spune adevărul? ” „Da! Ea este tu! Tu care ești ,dar îți este frică ! Alege , dispare ea sau vă contopiți!” A dispărut … Și cealaltă pare o fantomă … Aud voci mă trezesc ,dar nu știu simt cum aș fi într-o bulă de aer chiar sunt !Toți se holbează la mine !
-Ce e? Ce e? am zis eu speriată .
-Fața ta! A zis Josh încet . Tu ! Mâinile!Fața ! Părul! zise el speriat .
Mi-a dat o oglindă ,dar n eram eu aveam ochii la fel numai că erau conturați cu negru și eram dată cu rimel ,buzele erau roșii ca sângele,părul scurt ,hainele mele erau negre și mulate . M-am contopit cu ea și am rămas ca ea.
-Josh…Damian …Darius …Jake? Sunt eu ,dar nu știu trebuia să aleg ori rămâneam așa cum eram ori eram contopite toate .
-Care toate? Întrebă Damian ,dar nimeni nu-l băgă în seamă . CARE TOATE? țipă el .
- Gabe,Gabriel și Gabriels cele trei personalițăți ale ei. Adică Gabe (Anubis ) , Gabriel(Thot) și Gabriels (Hades) Două zeități egiptene și una grecă .
Toți erau muți,dar ce era ciudat îl auzeam pe Hades și Anubis vorbeau despre mine . „Fata e puternică . Credeam că va fi cu Thot sau cu mine ,dar m-am înselat ” spuse Hades . „Seamănă cu tine ,dar are în ea ce tu nu vei avea bunătate ,onestitate și dreptate ” zise Anubis ,dar Thot îl întrerupse „Voi doi sunteți destinați să vă uniți Anubis.
- Gabriels… spuse Damian calm . Are dreptate ?
- Eu sunt Gabe ! Sunt Anubis și Gabe ! am zis eu .
Toți mă priveau uimiți .Îl șimteam pe Anubis și mă înspăimânta asta .
-Damian ... sunt eu ,dar altfel sunt eu cea adevarătă ....
-Pleacă de lângă mine !Nu te apropia ! Țipa Damian ... Plecă ...
Scoase un cuțit se apropia spre ...
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

Sunt... Dar ... Nu exist  Empty
MesajSubiect: Re: Sunt... Dar ... Nu exist    Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeMar Iun 24, 2014 11:04 pm

Interesant !

 :SB: :SN: 
Sus In jos
GabeAlexis
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 13
Data de inscriere : 15/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Într-un deșert de gheață

Sunt... Dar ... Nu exist  Empty
MesajSubiect: Re: Sunt... Dar ... Nu exist    Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitimeMier Iun 25, 2014 1:05 pm

A trecut pe lângă mine ,dar mă privea . A căzut răpus de durere la pământ simțeam durerea lui ! Totul se făcu negru ,iar eu am zis încet :
-Josh... ce se... ?atât am putut să mai zic .
Oare Anubis a pus controlul pe mine? De ce eu îl am pe Anubis în mine? De ce? Dar nimic nu va putea să fie ca înainte . „Gabriels? Gabriels ? Tu ești ? spuse o voce blândă ,dar încet din umbră veni un băiat era Damian ,dar era schimbat părea schimbat . „Da,da sunt eu ! Dami ce s-a întâmplat ? a spus eu ”Am ,am văzut o fată care semăna cu tine ce stătea în spatele tău și ... și dorea să te omoare nu știu așa am văzut . Dar am auzit o fată care îmi zicea că totul e iluzie . ” „Dami nu știu ,dar îl aud pe Anubis simt că vine...” Nu am apucat să zic că apăru el . Era îmbrăcat ca mine și asta mi se părea cam ciudat ,dar și mai ciudat că era că era cu un băiat ce părea a fi războinic . „Bun venit ! spuse băiatul războinic vesel . Eu sunt Horus ,iar el e Anubis . ” Încântați de cunoștință spuse Damian . De ce suntem aici și de ce este și el ?” „Suntem aici să vorbim nu avem timp ,dar asta nu e o problemă . Semeni foarte bine cu Anubis ,Gabe spuse Horus zâmbitor . Aveți același stil ,aceleași idei vă este dor de Osiris .” „Anubis ce căută aici? Horus ,tu ești cu mine ,iar Gabriels și Anubis ,dar nu e bine nu ar trebui invers? zise Damian . ” „Nu ,nu așa e foarte bine . Dar vrem să ieșim și eu nu pot dacă nu mă lași Damian . Anubis tu nu îi zici nimic Gabrielei? ” „Sunt Gabe ! am zis ferm ,dar și puțin iritată . Anubis de ce eu? De ce nu altcineva ? Thot,Hades și tu? ” „Gabe tu ești fiică de Demon ,iar Hades îți iubește potențialul . Thot te vrea pe tine pentru dorința ta de a cunoaște mai multe ,dar eu sincer nu știu nu am vrut speram că Thot te va lua nu Hades ,dar când am văzut toate amintirile tale cum încercai să zici adevărul am simțit că suntem legați . ” „Anubis pe tine te visam ? Tu erai băiatul ? Tu erai cel din pădure ? Nu era Damian ! Tu,tu îmi spuneai că îți este dor de mine? ” Horus și Damian mă priveau uimiți ,dar Anubis mă privea așa blând ,dar cu durere „Da,da eu eram ,dar nu știu simteam ceva ciudat nu ești ca ceilalți ești diferită așa pură ,dar și vicleană . Menhit era în visele lui .Trebuie să plecați . ” „Anubis te eliberez! ”
Damian era lângă mine . L-am prins de mână ,iar el mă ținea mai strâns . Era așa de plăcut că pot să îl țin de mână . Era cald,dar ... O nu! Nu era Damian . M-am ridicat era un băiat cu părul rebel lung până la ceafă ooo nu ,nu ,nu era Anubis ! Menhit era lângă Damian ,dar nu știu simțeam că era să urlu o ținea de mână .
- Gabe ...spuse Anubis .
-Nu ,nu ,nu am început eu să țip . Seth... Unde e băiatul ?
-Gabe sunt Seth . spuse el timid . Semăna cu tata ce pot zice aceași ochii căprui cristalizați,părul ciufulit și foarte înalt . Am primit asta pentru amândoi nu înțeleg ce scrie parcă ar fi heroglife .
Am deschis și am citit „Gabriels știu acum că l-ai găsit pe Seth și da ,el este fratele tău . Scrie în egipteana veche totul . Tu ești legată de Anubis dacă o găsești pe Isis o să te ajute . Eram sigură că tu și el vă veți regăsi. Seth nu îl are pe Seth ca partener nu te teme ,nici pe Hades el îl are pe Thot și trebuie să o gășiți pe Atena, Da știu că ți se pare ciudat ,dar toți sunt din Egipt chiar dacă au nume grecești . Tu nu ești Anubis tu ești ca el . Tu ești Rebelis . Seth este Seth și nu ,nu e dușman e partea lui bună ”
- Seth ... bun venit .
- Mulțumesc !
- Rebelis ? spuse Josh . Adică tu ne ești stăpână ? Nu ,nu și cap de șacal ?
Anubis mârâi și m-am uitat urât la el .
- Îi vei spune Anubis ,nu cap de șacal . am spus ferm . Să mergem toțuși .
-Bine . Damian ,Isis?
-Da. Mergem .
Nu am vorbit tot drumul am stat și am observat atât . Cerul se făcu sângeriu ,dar mai bine era așa ... Anubis s-a pus lângă mine ,dar eu nu îl priveam ,dar îl vedeam prin oglindă că se uita la mine ,dar și Damian se uita ,dar la el se uita urât . Îmi suna telefonul .
- Alo ? Da... Da este aici cu mine . Da ... Cine ? Cine naiba ești tu ? am spus speriată . Am început să plâng în hoho
te .
-Ce e? Ce e? Rebelis zi-mi ce e? spuse Anubis . Iu... nu a terminat ,dar am văzut cum Damian s-a întors și a zis
- Cum i-ai zis? Câine cum i-ai zis? a început să spună Damian .
-Semeni perfect cu Horus la fel de neobrăzat ... păcat ... spuse calm Anubis
Damian sări spre el ,dar am sărit în fața lui și l-am apărat
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sunt... Dar ... Nu exist  Empty
MesajSubiect: Re: Sunt... Dar ... Nu exist    Sunt... Dar ... Nu exist  I_icon_minitime

Sus In jos
 
Sunt... Dar ... Nu exist
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Sunt noua. Si sunt Dariana. :)):>
» hey...sunt tot eu
» Salut sunt nou
» Oare mai sunt eu...?
» Eu sunt Miner

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: