Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Iubire de Varcolac

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 19/04/2014
Varsta : 24

Iubire de Varcolac  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Apr 22, 2014 10:31 am

Somnul ne e tulburat de Emily care parea destul de nervoasa si ne spune :
-Aveti idee cate griji mi-am facut ? Haideti imediat acasa ! Spuse Emily tipand la noi
Facem asa cum ne spune,pe drum nu scoase nimeni nici un cuvant,cand ajungem acasa eu ii spun lui Emily :
-Emily,te rog,nu fi suparata pe Radu,este numai vina mea,eu am vrut sa vin dupa voi si m-am ratacit iar el ma salvat,ii povestim tot ce ni sa intamplat,inafara de acel vampir care a venit la mine ...si parca ne intelege dar ne spune ca in 3 zile ne vom muta in alt sat deoarece acolo nu mai eram in siguranta :
-Bins Emily zisem noi si plecam la mine in camera
-Mia,ce zici sa ii spunem mamei despre noi ?
-Sa mai asteptam,nu cred ca este momentul potrivit
-Bine zise el si ma saruta pe frunte
Apoi ne bagam in pat sa ne uitam la un film si pe mine ma ia somnul..dupa ceva timp ma trezesc tipand....

Next la o parere Very Happy
Sus In jos
DrAcUsOr
Veteran
Veteran
DrAcUsOr

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 179
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 22
Localizare : In Cautarea Lui Dracu!

Iubire de Varcolac  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Apr 22, 2014 6:52 pm

Foarte tare finalul bagă next că dacă nu ... :-X
Sus In jos
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 19/04/2014
Varsta : 24

Iubire de Varcolac  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Apr 22, 2014 8:45 pm

Dupa ceva timp ma trezesc tipand,Radu era langa mine,si ma strange tare in brate spunandu-mi ca totul estep bine,ma intreaba ce am patit si ii spun ca nu am nimic,doar am visat urat..
-Anais,ce ai,nu tipi asa doar de la un simplu vis,spune-mi ce ai visat ! Si la geam,in spatele lui Radu aparu acel vampir care imi facu semn sa tac..atunci ma sperii si mai tare dar nu reactionez in nici un fel deoarece Radu nu s-ar fi lasat pana nu i-as fi spus si atunci l-ar fi omorat si nu pot risca asta.
-Nu am nimic,doar am visat urat,
-Pai ce ? Ce sa intamplat ?
-Pai,...Pai,am visat ca m-am inecat intr-un rau..atata tot..
-Sigur ?
-Da iubire,sigur,spun eu..
-Bine..
Dar,bineinteles ca l-am mintit,visasem cu totul altceva....si anume,eram in aceeasi pestera unde aparu vampirul pentru prima data si acolo il gasisem pe Radu aproape mort si incep sa plang ,ma asez langa el si cu o ultima suflare imi spunea : "Anais,aici ne vom despartii ,eu imi dau ultima suflare si vreau sa stii ca te iubesc.." si a murit exact in bratele mele si apoi cand se apropia vampirul de mina sa ma omoare m-am trezit tipand..
-Te iubesc,spuse Radu
-Si eu te iubesc..si in acel moment ma saruta..si incep sa tun la el si mai mult,nu stiu cum sa spun,dar avusem parte de primul meu sarut..stiu ca nu va vine sa credeti pentru ca unele fete in ziua de azi de la 12-13 ani incep cu dragostea...dar eu am avut parte de primul meu sarut si pot spune ca nu il voi uita niciodata..apoi mancam si ne punem din nou sa dormim deoarece maine aveam antrenament foarte dimineata...dar in timpul noptii ceva se intampla si....
..next la cateva pareri Very Happy
Scuze daca am mai avut greseli ;D
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Iubire de Varcolac  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Apr 22, 2014 8:51 pm

pune next e super!!!!!!!!!
Sus In jos
DrAcUsOr
Veteran
Veteran
DrAcUsOr

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 179
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 22
Localizare : In Cautarea Lui Dracu!

Iubire de Varcolac  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 1:21 pm

Dacă nu pui next vine vampir misterios şi te papa!!! o_O
Sus In jos
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 19/04/2014
Varsta : 24

Iubire de Varcolac  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 7:07 pm

Nu stiu ce se intampla dar in timpul noptii,ma trezesc,Radu nu mai era langa mine si atunci intru in panica...afara era o furtuna groaznica,tuna si sfulgera,il caut pe Radu prin toata casa cand, deodata, se aude ceva afara ca un zbierat,atunci ma grabesc sa ies in casa si il vad pe Radu,statea cu fata spre strada atunci un fior ma cuprinsese si tip :
-Raduuuu
-Da,Anais,ce faci aici ? intreba el
-Tu ce faci aici ? si cine a tipat mai devreme ?
-Nu conteaza..
Si ma duc langa el,il privesc  in ochi si atunci nu mai tuna si nu sfulgera,ploua linistit si in acel moment,fara sa imi dau seama,ma saruta..si imi spun in sinea mea ''Sarut in ploaie  :shock:  wow ce romantic si ma inrosesc toata  :oops: apoi imi zice :
-Hai in casa,esti doar in pijamale si cred ca deja ai inghetat toata,nu vreau ca ingerasul meu sa pateasca ceva  ❤
-Bine,spun eu parca rusinata  :oops:
Asa ca ne ducem in casa,el la el in camera si eu la mine si ne trezim dimineata urmatoare sa mergem la antrenament..ajungem in padure si incepem antrenamentul...nu eram deloc pregatita,mintea imi era in cu totul si cu totul alt loc,ma intrebam ce cauta Radu afara la ora aia tarzie in noapte ? cine tipase ? ce se intamplase defapt ?
Si deodata toate aceste ganduri au fost alungate de vocea lui Emily :
-Anais,esti si tu atenta la ce facem noi aici ? nu e de mirare ca nu ai aparat nici un atac,nu esti atenta deloc...
-Da,scuzama Emily,nu stiu ce e cu mine..voi avea mai multa grija de acum  :o
-Bine..hai sa continuam..
Ne antrenam si dupa cand terminam,cam pe la ora pranzului ne ducem spre casa,cand ajungem il intreb pe Radu :
-Radu,ce sa intamplat aseara ? nu imi pot lua gandul de la ea..
-Pai,draga mea,nu stiu as fi vrut sa iti ascund asta ca sa nu te sperii..
-Spune ! spun eu intrigata si curioasa
-Pai,aseara a venit un vampir la noi acasa si vroia sa intre in casa si atunci am iesit afara si i-am venit de hac..
-Cum adica? ce i-ai facut mai exact ?
-L-am omorat..dar sa lasam astea,nu conteaza..
Si ma saruta din nou spunandu-mi ca ma iubeste si ca daca m-ar pierde ar muri..Asa trec 4 saptamani fara probleme si modul de lupta mi se perfectionase asa ca acum puteam sa imi pun in aplicare "razbunarea" cat despre Radu,il iubeam cu adevarat nu puteam sta fara  el  ❤...Era o zi destul de frumoasa,totul era linistit si intra Radu in camera mea spunand :
-Buna dimineata iubire,te-ai trezit ?
-Buna dimineata iubire,da m-am trezit :Dspun eu inca somnoroasa
-Iubire,eu cred ca ar trebui sa ii spunem mamei despre noi...suntem impreuna de o luna si o saptamana aproape 2 saptamani..cred ca ar trebui sa ii spunem...
-Bine,ii vom spune la micul dejun..este ok ?
Si ma strange in brate si apoi ma saruta,in timpul acesta,in camera mea intra......

Next la cateva pareri  Smile
Sper sa va placa Very Happy
Merita sa mai pun next ?
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Iubire de Varcolac  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 7:25 pm

da pune next ca inebunesc! hai repede
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Iubire de Varcolac  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 7:49 pm

Epic story,tine-o tot asa.. :SB: next..
Sus In jos
Ale
Spammer
Spammer
Ale

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 532
Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 23
Localizare : In patutul meu cald si moale de unde nu ma va putea lua NIMENI O.O

Iubire de Varcolac  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 8:08 pm

Imi place ca e lunga si actiunea si naratiunea isi au locul. Insa ai cateva greseli:


Citat:
,,.afara era o furtuna groaznica,tuna si sfulgera"
Sfulgera? Rolling on the floor Se scrie ,,fulgera" dar oricum.

Citat:
,,il caut pe Radu prin toata casa cand, deodata, se aude ceva afara ca un zbierat,atunci ma grabesc sa ies in casa si il vad pe Radu,statea cu fata spre strada atunci un fior ma cuprinsese si tip"
Ok,intre afara si ca un zbierat, puteai sa adaugi o mica virgula si suna cam asa:,,Il caut pe Radu prin toata casa cand,deodata,se aude ceva afara,ca un zbierat". Apoi,intre strada si atunci,puteai si aici sa adaugi o virgula si suna cam asa:,,Atunci ma grabesc sa ies din casa si il vad pe Radu,statea cu fata spre strada,atunci un fior ma cuprinsese si tip".

Citat:
,,,il privesc in ochi si atunci nu mai tuna si nu sfulgera"
Aceeasi greseala si aici,e ,,fulgera" nu sfulgera.

Citat:
,,-Anais,esti si tu atenta la ce facem noi aici ? nu e de mirare ca nu ai aparat nici un atac,nu esti atenta deloc..."
Dupa ,,aici?" stii ca se incepe cu litera mare,nu?

Citat:
,,-Da,scuzama Emily"
Scuza-ma*

Citat:
,,Ne antrenam si dupa cand terminam"
Dupa parerea mea,ar fi sunat mai bine daca puneai doua virgule inaintea si la sfarsitul lui dupa,sunand cam asa:,,Ne antrenam si,dupa,cand terminam"

Citat:
,,puteam sa imi pun in aplicare "razbunarea" cat despre Radu"
Puteai sa pui o virgula dupa ''razbunarea",sa sune mai bine.

In rest,imi place. Pune :SN: Very Happy
Sus In jos
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 19/04/2014
Varsta : 24

Iubire de Varcolac  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 7:25 pm

Mersii pentru sfaturi Alle dar am gresit pentru ca ma grabesc..mai ales acum,a inceput scoala,pe langa asta mai am si teme  Neutral 
Dar multumesc ca mi-ai zis,o sa incerc sa nu mai am asa multe greseli  Very Happy 

In camera intra Emily,care a vazut cand Radu ma sarutat si intreaba parca furioasa :
-Ce faceti voi aici ? Radu,ce se petrece ?
-Pai,mama,eu..noi..spune Radu cam speriat..
-Ce e ce se intampla ? Vreau ca cineva sa imi explice acum !
-Emily,uite..eu si cu Radu suntem impreuna de ceva timp si..tocmai vroiam sa iti spunem si tie..spun eu speriata de reactia ei
-Ce ?  :shock: De ceva timp ? Cat timp mai exact ?
-Pai,o luna si aproape 2 saptamani...
-Si eu acum aflu ? Spuse Emily si pleca furioasa..
Eu si Radu ne intrebam ce se intamplase,de ce plecase asa ? De ce nu ne-a spus nimic ? Eram foarte speriata nu stiam ce va face Emily,credeam ca ma va da afara sau poate ceva mai grav..nu cred ca facem nimic rau,Radu se duse sa discute cu Emily si eu raman singura,intre timp ma imbrac cu o pereche de pantaloni negrii si o bluza alba si cobor jos pentru a servii micul dejun,acolo,la masa se aflau deja Radu si Emily,era liniste,nimeni nu misca...
Luam micul dejun in liniste si plecam ca sa incepem antrenamentul,modul de lupta mi se perfectionase,puteam sa ma lupt bine,azi i-am blocat aproape toate atacurile lui Radu si terminam pe la 1:30 apoi plecam acasa,cand ajungem,Emily nu spuse nimic si se duse la ea in birou..eu si Radu ne ducem la el in camera unde discutam despre comportamentul lui Emily,era tare ciudat,eu si Radu vroiam sa iesim sa ne plimbam putin asa ca el se duce sa faca un dus iar eu merg in camera mea si acolo o gasesc pe Emily,oare o sa aflu de ce se comporta asa ? Sau o sa imi spuna sa plec ?
-Anais,ia loc te rog..cu tine vroiam sa discut..
Eu ma asez pe pat si imi indrept privirea spre podea iar Emily imi spune :
-Il iubesti pe Radu ? El te iubeste ?
-Da,foarte mult spun eu..nu pot traii fara el si nici el fara mine..
-Pai..Anais,...

Merita sa pun next ?  Very Happy 
Scuze daca am mai gresit ceva dar ma grabesc am multe teme  Neutral 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Iubire de Varcolac  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 4 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Iubire de Varcolac
Sus 
Pagina 4 din 11
 Subiecte similare
-
» Iubire de varcolac
» Iubire Interzisa
» o iubire sangeroaza
» ~Moarte si Iubire~
» Iubire dupa moarte

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: