Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Iubire de Varcolac

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Iubire de Varcolac  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Iul 05, 2014 7:47 pm

:SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:
Sus In jos
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 19/04/2014
Varsta : 24

Iubire de Varcolac  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeMar Iul 08, 2014 8:39 am


Deodata observ ca funiile cad jos,oare ce se intampla,ma ridic de pe pat dar nu ma pot tine pe picioare si cad jos,uitandu-ma in spate o vad pe Emily si pe Kikyo Neutral Imi dau seama ca ele m-au salvat,ii voi fi recunoscatoare lui Emily.
-Ce cauti aici ? spuse Emily cam nervoasa
-Vom vorbi acasa acum sa mergem deoarece trebuie sa ajunga seful lor..
Ma ajuta sa ma ridic dar Emily este neviota sa ma duca in brate deoarece nu pot merge,oare ce se intampla ? Nu imi simt deloc picioarele,zici ca nu am asa ceva.
Intre timp,cand mergeam in padure,Emily ma ducea in brate si in momentul ala mi-am adus aminte de Radu..la cat de mult tineam si inca tin la el..doamne,cat de proasta am putut fi..inca il mai iubesc dar el se vede ca acum iubeste pe altcineva si incep sa plang iar prin cap imi strafuldega un gand "Radu a ramas singur..vampirul misteros a jurat ca se va razbuna si stie ca cel mai mult m-ar rani prin intermediul lui Radu  🇳🇴 " Sper ca nu se intampla ceea ce cred eu..mergem si intr-un final ajungem acasa,ferestrele erau toate sparte,usa de la intrare era daramata,imi era frica,inima imi batea foarte tare,ma gandeam numai la Radu.Emily si Kikyo se uitau una la alta si inainteaza spre casa,intram,in hol erau doar niste urme de sange care duceau in sus pe scari,Emily ne spune :
-Voi stati aici,ma duc eu sa vad ce se intampla . spuse aceasta punandu-ma jos
-Nici vorba ! Vin si eu spun eu foarte agitata
-Anais,intelege si tu macar odata,e periculos iar tu nici nu te poti tine pe picioare dar sa te mai si aperi . Fara nici o discutie,voi doua ramaneti aici !
-Bine ! spuse Kikyo incuviintand din cap
Asa dar raman cu ea si privesc cum Emily urca scarile si cand ajunge sus,aprinde lumina si incepe sa tipe apoi cade in genunchi,oare ce o fi patit ? Kikyo se uita la mine si se duce langa Emily..eu ma chinui,gasesc un bat de la balustrada care era daramata si urc scarile,greu dar le urc si cand ajung,ce credeti ca vad ?
-Nu,nu,nu,nuuuuu spun eu tipand iar cele doua vrajitoare se uitau la mine speriate
-Anais,imi p...
-Nu,nu,nu asa ceva nu este posibil...spun eu,nu imi venea sa cred ceea ce vedeam..
Ok,nu v-am spus ceea ce vazusem...sus,intr-o balta de sange era capul dragului meu Radu  Sad Sad Sad Sad Sad 
-Nu se poate ! Spun eu si in clipa aceea lesin.
Ma trezesc in camera mea,langa patul meu era Kikyo,se pare ca astepta sa ma trezesc..ma uit la ea speriata si spun :
-Kikyo,te rog,spune-mi ca nu este adevarat..
-Imi pare nespus de rau draga mea,dar este pe cat se poate de adevarat..
Atunci incep sa plang in hohote iar Kikyo ma imbratisaza spunandu-mi ca totul va fi bine.
Viata mea era distrusa,nu imi puteam scoate din minte capul lui radu plin de sange..nu puteam uita ochii aceia insangerati care au ramas deschisi..nu pot uita asta.  Sad 
Kikyo iese din camera mea fara a spune nimic..Gata,pana aici imi spun eu in gand...razbunarea mea va fi si mai mare acum,nu o sa crut nici unul din vampirii aia blestemati,m-au facut sa pierd tot ce aveam mai scump de lumea asta.Daca ramaneam acasa,nimic nu se intampla..oare de ce ? este nu mai vina mea si incep sa plang si mai tare.Pentru a-mi incepe razbunarea trebuia sa aflu ce este ''DIVA''.
Vreau sa ma ridic,dar nu pot,acum nici mainile nu le puteam misca,ce se intampla cu mine ? si imi aduc aminte ca in laborator mi s-a pus o substanta in ranile de pe picioare,maini si cap..in momentul ala strig cat ma tin plamanii :
-Emilyyyy,Kikyoo....veniti repedee,Emilyyy..
Si in momentul ala isi fac amandoua facuta prezenta uitandu-se speriate in jur..
-Ce se intampla ? Spuse Emily
Ii povestesc tot ce mi s-a intamplat si cum s-a intamplat.
-De ce nu mi-ai spus pana acum ? acea substanta se numeste capul mortului si anume daca se aplica in ranile unui varcolac,aceste nu mai poate misca acea parte a corpului timp de cateva zile dar daca este data in doze atat de mari,aceasta te omoara incetul cu incetul..trebuia sa ne spui ..
-Imi pare rau,acum ce este da facut ?  Sad 
-Sincer,nu stiu daca ranile erau inca deschide,puteam sa extragem substanta aceea dar asa..ia stai putin,asta are efect numai la un varcolac complet..Anais,ai avut cumva prima transformare si nu mi-ai spus ?
-Aaa,da,cred ca am omis asta.
-In cazul asta este mai grav,iti opreste si transformarea si asta era singura cale de a te salva..
-Singura ? Nu,te rog spune-mi ca mai este o cale..
-Imi pare rau draga mea dar....



 :SP: 
Sper sa va placa  :cheers: 
Merita NEXT ?
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Iubire de Varcolac  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeMar Iul 08, 2014 12:48 pm

:SN:  :SN:  :SN:  :SN:
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Iubire de Varcolac  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Iul 23, 2014 6:31 am

mai pui next ca ard aici aaa!!!!!
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Iubire de Varcolac  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Iul 26, 2014 1:19 am

Mai pui :SN: ?? Sau nu mai pui Neutral
Sus In jos
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 19/04/2014
Varsta : 24

Iubire de Varcolac  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Iul 26, 2014 8:38 am

-Nu se mai poate face nimic..spuse Emily cu lacrimi in ochi si iese in fuga din camera.
-Kikyo...Spun eu uitandu-ma in ochii ei cei mari si negrii. Aceasta paraseste camera oftand adanc iar din ochii mei curg cateva lacrimi..Si imi aduc aminte de ''Diva''..Ce era asta..ce inseamna ? ..Dandu-mi seama ca astea sunt ultimele mele clipe din viata,ma hotarasc sa dorm si asa ma voi stinge,nu voi mai lupta...ma voi duce langa dragul meu Radu.. 😢 Dormeam linistita si deodata simt ca ma zgaltaie cineva,deschid ochii si o vad pe Kikyo care spune grabita :
-Anais,trezestete repede..Haii...stiu ce putem face sa te salvam ..
-Nu,nu Kikyo..nu vreau,nu am pentru ce sa traiesc,asa voi muri si ma voi duce langa Radu,macar vom fi impreuna acolo,sus.
-Dar,Anais..acum dupa moartea lui Radu,tu esti ultimul varcolac care ne poate salva..
-Deci asta era.. :x Iti este teama ca vei muri..Pff...te rog sa iesi afara acum ! Kikyo nu mai spune nimic,si iese afara dar lasa o carte pe noptiera de langa patul meu si spune ''Poate vrei sa te uiti la pagina 25'' , nu o bag in seama si adorm din nou iar apoi il visez pe Radu care imi spunea sa nu fac aceasta gresala,sa nu stau cu impresia ca voi da de el acolo sus,daca vreau sa ma mai intanlesc cu el sa ma fac bine ca sa il pot salva, ma trezesc brusc si vad cartea pe masa,vreau sa o iau dar am uitat ca nu imi pot misca corpul asa ca strig cat ma tin plamanii :
-Kikyoooo ...si in scurt timp aceasta isi face aparitia..
-Ce este ? Ai patit ceva ?
-Da,imi pare rau,te rog...imi poti spune despre ce este vorba ?
-Sigur..acestea fiind spuse Kikyo incepe sa imi citeasca un paragraf din acea carte destul de veche..
'' CAPUL MORTULUI ''
Aceasta potiune provine din vremuri stravechi,se spune ca aceasta a fost descoperita de catre cercetatorul hibrid Adam Levinschi in muntii Horourus din vestul Canadei,ea se folosea la vindecarea ranilor varcolacilor si a vampirilor dar dupa cateva zile de la folosirea acestei potiuni se observa ca vampirii si varcolacii tratati cu ea incepeau sa moara unul cate unul..dupa cativa ani aceasta a fost interzisa . Sa o prepare stiau si inca stiu doar urmasii lui Adam . In anul 1000,Adam a testat CAPUL MORTULUI inbunatatit pe el deoarece vroia sa se revanseze fata de cei care au murit din cauza lui dar acesta se inbonlaveste iar fiul lui, Matias Levinschi pleaca in cautarea unui antidot pentru aceasta potiune,in cautarea lui,da peste o femeie nespus de frumoasa,avea parul lung si blond,era inalta si slabuta,imbracata intr-un costum rosu,purta o pereche de ochelari iar deasupra buzei avea un mic detalui si mai exact o alunita micuta se pare ca aceasta era un om de stiinta.Matias a stat mult timp acolo uitand motivul pentru care venise,ea,i-a aratat tot prin laboratorul ei ..totul era bine dar intr-o seara pe cand dormeau amandoi in pat unul langa altul,in casa intra cineva si ii injecteaza un ser in maini.Ziua urmatoare..ea observa ca Matias nu se mai poate misca asa ca ii spune ca a fost vorba de capul mortului,el observa ca ea si-a facut o taietura in mana si isi introduce sangele intr-o seringa si ii face cate o injectie in ambele maini iar a doua zi era ca nou atunci isi aduce aminte de tatal sau si ii cere ajutorul..ea ii da sangele de care are nevoie si aici se despart. Anul 1034 mai stim doar ca Matias a ajuns acasa si si-a gasit tatal mort asa ca a plecat inapoi la ea dar nu a mai gasit-o,despre ea nu mai stim nimic decat ca in tot acest timp Matias o porecla DIVA .."
-Diva !?? Spun eu intrerupand-o pe Kikyo...
Merita Next? Very Happy
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Iubire de Varcolac  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Iul 26, 2014 9:14 am

Da merita cum raq sa nu merite HAI CU NEXT-UL :SN: :SB:
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Iubire de Varcolac  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Iul 26, 2014 10:19 pm

Pune next!
Sus In jos
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 19/04/2014
Varsta : 24

Iubire de Varcolac  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeDum Iul 27, 2014 8:05 am

-Diva..!? Spun eu surprinsa.
-Da..Anais,ce stii ti mai exact despre "Diva" ?
-Paii...tocmai asta e..nu stiu mai nimic..
-Sigur ..? Anais.spune,este singura ta sansa !
Auzind asta ma decid sa ii povestesc lui Kikyo toate lucrurile prin care am trecut de cand am plecat din casa bunicii pana la momentul de fata.
-Deci,zici ca o sticluta cu ADN-ul Divei se afla in laborator..?
-Da..
-Bine,la lasarea intunericului vom merge amandoua la subsol pentru ca eu sa fac o vraja prin care sa se deschida un portal exact in pestera.




Timpul trecuse,era ora 22:30 iar Kikyo nu mai venea .. daca o strigam,riscam sa o trezesc pe Emily,daca nu o strigam riscam sa mor..ce era sa fac..? Dar in sfarsit gandurile imi fura intrerupte de usa iar pe aceasta intra Kikyo care ma ia in brate si ma duce la subsol,ma pune intr-un scaun cu rotile aflat acolo si spune incet "sa incepem" . Ia o pungulita micuta de pe un raft care continea un praf albastrui,incepe sa spuna niste cuvinte ciudate "Agnamour elposede portalonset et monier " si la terminarea acestor cuvinte presara putin din acel praf in aier si incepe a se forma un portal stralucitor si prin el se putea observa cei doi gardieni de la intrare care dormeau dusi,si raftul cu potiuni,Kikyo intra prin el,ia sticluta de pe raft si exact cand vroia sa plece piciorul ii fu prins de o mana,era acel dezmembrat nenorocit,acum arata putin mai bine,se refacuse dar nu imi vine sa cred,cum se poate asa ceva ? Eu,practic,l-am despicat in doua..i-am scos tot din el si el acum e aproape refacut..? In fine,sa revenim,o prinde pe Kikyo si aceasta arunca sticluta in camera mea si inchide portalul.
-Kikyoo..nuu..
Imi dau seama ca doar eu o pot salva asa ca incep sa o strig pe Emily si intre timp observ ca nu imi pot misca capul..in scurt timp nu voi mai putea nici sa vorbesc asa ca strig cat ma tin plamanii iar Emily apare,ii arat sticluta si ii spun ce trebuie sa faca,ea ia o lama de pe masa si imi face cate o taietura pe maini,picioare si cap si imi introduce ADN-ul divei,ma intrebam ce este cu aceasta "diva" mai am o multime de lucruri de aflat.
-Pana maine vei fi bine,apreciez ceea ce ati facut dar ma puteati anunta,acum Kikyo ar fi fost aici daca imi spuneati..dar vom merge amandoua maine dimineata sa o salvam..inteles ?
-Da Emily,spun eu lasand capul in jos.
Emily ma duce in camera mea,adorm destul de greu dar in toiul noptii somnul imi e tulburat de...

Sper sa va placa. Very Happy
Astept parerile voastre Very Happy
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Iubire de Varcolac  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitimeDum Iul 27, 2014 1:35 pm

Dc a durat asa de mult !? Hai cu :SN:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Iubire de Varcolac  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de Varcolac    Iubire de Varcolac  - Pagina 9 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Iubire de Varcolac
Sus 
Pagina 9 din 11
 Subiecte similare
-
» Iubire de varcolac
» ~Moarte si Iubire~
» Iubire cu sacrifici
» Iubire trădată
» Iubire dupa moarte

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: