Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Nu cititi noaptea!

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Urmatorul
AutorMesaj
Rebecca Baciu
Avansat
Avansat
Rebecca Baciu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 84
Data de inscriere : 18/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Cluj-Napoca

Nu cititi noaptea! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeVin Iun 19, 2015 11:44 pm

Imi place mult cum scrii. Ti-am citit toate povestile intr-o singura noapte Very Happy . Din ce am citit pana acum aici, povestile tale imi plac cel mai mult. Le ador.Tine-o tot asa.
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Nu cititi noaptea! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeSam Iun 20, 2015 12:11 pm

multumesc Very Happy, am sa mai pun povesti noi aici cand pot
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Nu cititi noaptea! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeSam Iun 20, 2015 8:35 pm

37.Puzzle-ul

Era o doamna in varsta ce statea singura, aceasta locuia in propria ei locuinta, pentru ca se plictisea ea de-a lungul timpului a inceput sa rezolve puzzle-uri.In fiecare noapte dupa ce servea cina se ducea in sufragerie si pe o masuta veche rezolva un puzzle pana il termina, chiar daca-i lua toata noaptea, dupa aia incepea altul nou, se poate spune ca era obsedata.

Intr-o zi, ea a ramas fara puzzle-uri asa ca a hotarat sa se duca la culcare mai devreme, s-a dus pana afara si a observat in fata usii un colet, a luat coletul si l-a deschis iar spre surprinderea ei a gasit un nou puzzle, nu i-a luat mai mult de o ora sa-l faca dar in timp ce il construia a realizat ceva, in puzzle se observa o imagine a camerei unde ea statea acum.

A inceput sa se simta ciudat si sa tremure de frica, a continuat sa faca puzzle-ul si apoi a observat o femeie in acea camera si apoi a realizat ca acea femeie ce statea la o masuta veche cu spatele la o fereastra era ea.Au inceput sa-i tremure mainele, mai trebuia sa puna o singura piesa si dupa ce a puso a observat ca la acea fereastra era un tip ticnit uitanduse in camera cu un topor in mana.

Sus In jos
Rebecca Baciu
Avansat
Avansat
Rebecca Baciu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 84
Data de inscriere : 18/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Cluj-Napoca

Nu cititi noaptea! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeDum Iun 21, 2015 4:02 pm

Imi place mult povestea asta,dar cred ca am mai vazut-o pe undeva pe aici(pe site)...Nu stiu sigur,dar undeva am mai citit-o. In orice caz, e foarte reusita Very Happy
Sus In jos
paullejionaru
Membru
Membru
paullejionaru

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 21/06/2015

Nu cititi noaptea! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeDum Iun 21, 2015 11:36 pm

A fost tare da de CE au uitat USA aia importanta ??
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Nu cititi noaptea! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeLun Iun 22, 2015 1:17 pm

38.Fata cu panglica verde la gat

Cu mult timp in urma a fost o fetita care avea o panglica verde in jurul gatului.Intr-o zi ea a plecat de la scoala si s-a intalnit cu un baiat pe nume Jim.Jim statea in spatele ei in sala de clasa si a observat panglica.

"De ce porti acea panglica in jurul gatului?" a intrebat el, ea i-a promis ca ii va spune intr-o zi

Cand erau adolescenti, Jim i-a propus o intalnire fetei.In timp ce serveau o cafea Jim a intrebato din nou pe fata, ''De ce porti acea panglica in jurul gatului?" Ea a inceput sa rada si a spus"Ei bine daca ne vom casatori iti voi spune".

Jim s-a indragostit de fata si s-au casatorit.In prima noapte impreuna in timp ce stateau in pat, singurul lucru pe care fata nu l-a dat jos a fost panglica iar baiatul a intrebat din nou, "In regula...suntem casatoriti, de ce porti acea panglica in jurul gatului"! Iti voi spune cand vom avea copii".

Dupa ce au facut un baiat si o fata, Jim a intrebato din nou,"Te rog, te rog, te rog, de ce porti acea panglica in jurul gatului?" ea i-a spus ca daca intradevar o iubeste va renunta sa mai puna intrebarea asta si ca intr-o zi il va lamuri.

El a renuntat.A aceeptat faptul ca sotia lui purta o panglica misterioasa in jurul gatului, timpul a trecut si acestia au imbatranit, femeia s-a imbolnavit asa ca a fost dusa la spital, doctorul a spus ca va muri in curand, sotul ei inca murea de curiozitate si din nou a intrebato de ce poarta acea panglica in jurul gatului, femeia a aceeptat sa-i spuna si l-a pus pe sotul ei sa dea jos panglica.

El usor a slabit nodul iar apoi capul ei a cazut.

Sus In jos
Rebecca Baciu
Avansat
Avansat
Rebecca Baciu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 84
Data de inscriere : 18/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Cluj-Napoca

Nu cititi noaptea! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeMar Iun 23, 2015 1:07 pm

Wow... Ma aşteptam ca povestea sa semene cu filmul "Orfana", din cauza titlului... Imi place mult, mai ales modul în care fata tot amână,până la final... Care, finalul, m-a surprins foarte mult.
Sus In jos
Rosaya
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 5
Data de inscriere : 09/06/2015
Varsta : 22
Localizare : La tinie pe buda...P.S.nu mai ai hartie igienica

Nu cititi noaptea! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeJoi Iun 25, 2015 8:54 pm

Next
In cateva ore le-am citit pe toate
Smile
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Nu cititi noaptea! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeSam Iul 04, 2015 1:55 pm

39.Reflexia


Intr-o noapte friguroasa de iarna, Kelly in varsta de 16 ani a ramas singura acasa, parintii ei se dusera la niste prieteni pentru a lua cina.Toata dupa-amiaza ninse asa ca Kelly neavand ce sa faca a studiat, a hotarat sa faca o pauza si sa se relaxeze putin, ea avea toata casa la dispozitie.A facut niste popcorn apoi s-a bagat sub patura si a inceput sa se uite la niste filme.In livingul lor, televizorul era pozitionat putin in fata unei usei glisante din sticla care ducea spre curtea din spate.

Era miezul noptii, parintii lui Kelly inca nu ajunsera acasa iar ea se simtea putin nelinistita dar nu a avut de gand sa-i sune, probabil ca parintii ei ramasera peste noapte la prieteni.Dintr-o data atentia lui Kelly a fost distrasa de o lumina ciudata ce se observa in spatele televizorului, cand s-a uitat mai atent a observat in spatele usii niste ochi infioratori si un zambet malefic, acei ochi se uitau insistent spre ea, fata s-a panicat si s-a ascuns sub patura apoi a luat imediat telefonul.

Kelly a sunat imediat la politie si spre norocul ei era o patrula la un bloc distanta de ea, in cateva minute doi ofiteri au ajuns la ea si le-a spus ca a vazut un om ciudat care se holba la ea in spatele usii glisante, unul dintre ofiteri a deschis usa glisanta si s-a dus sa cerceteze locul.Dupa cateva momente ofiterul s-a intors si i-a spus ca nu era nimeni acolo si daca ar fi fost cineva trebuia sa lase urme in zapada.Al doilea ofiter i-a spus ca poate era obosita si ca mintea ii juca feste.Kelly s-a intors la tv iar cei doi ofiteri se pregateau sa plece insa unul dintre ei s-a oprit si a indreptat privirea spre spatele canapelei unde statea Kelly, ochii lui s-au marit si a intrat in stare de soc.Kelly si celalalt ofiter au observat reactia lui si se intrebau ce se intampla, erau urme umede de zapada si un cutit aruncat pe covor in spatele canapelei.Kelly nu l-a vazut pe om in spatele usii, defapt era reflexia lui cand statea in spatele ei.

Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Nu cititi noaptea! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitimeLun Iul 06, 2015 12:49 am

niste pareri ceva ? Macar sa stiu e buna de ceva povestea sau am scris niste porcarii in Plm..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nu cititi noaptea! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 21 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Nu cititi noaptea!
Sus 
Pagina 21 din 22
 Subiecte similare
-
» Noaptea Sfantului Andrei sau...Noaptea Strigoilor
» CITITI VA ROG !!!!!
» Va rog citit! :P
» Cititi imediat
» Cititi toti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: