Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 CITITI VA ROG !!!!!

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Ale
Spammer
Spammer
Ale

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 532
Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 23
Localizare : In patutul meu cald si moale de unde nu ma va putea lua NIMENI O.O

CITITI VA ROG !!!!! Empty
MesajSubiect: CITITI VA ROG !!!!!   CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeMier Mai 21, 2014 9:28 pm

http://buzlecatalin.files.wordpress.com/2014/01/focul-iadului.jpg


[size=16][color=#FF0000] VOI CHIAR ASA VRETI SA VA TRAITI VESNICIA ?! VOI CHIAR VRETI SA AJUNGETI IN IAD ?! LASATI FORUMUL ASTA , ALTE FORUMURI SAU ORICE LEGAT DE INTERNET SI DE ASTEA SI READUCETI CREDINTA !!!! MACAR VA MAI DUCETI LA BISERICA ?! MACAR MAI ROSTITI SI VOI O RUGACIUNE IN FATA ICOANEI ?! REVENITI-VA ! DA , STIU CA NU ARE NICIO LEGATURA SI STIU CA O SA MA FACETI NU STIU CUM DAR EU SPUN ADEVARUL !!!! DACA VRETI SA VA DUCETI IN IAD , CONTINUATI CEEA CE FACETI ACUM ! IAR DACA VRETI SA MERGETI IN RAI , VA SFATUIESC SA RENUNTATI LA FORUMUL ASTA SI LA INTERNET SI SA DEVENIM CUM ERAM INAINTE DE TEHNOLOGIE !!!! VRETI SA VEDETI CUM VA FI IN IAD ?! UITATI-VA :


https://deveghepatriei.files.wordpress.com/2012/02/iad.jpg?w=500&h=328

SI UITATI CINE VA VA CHINUI PE VECI :

http://www.ithilien.szm.com/wallpapers/demoni.jpg

RENUNTATI LA MUZICA , MULTE VEDETE DIN ROMANIA(PREUM SI DIN AMERICA SI POATE SI DIN ALTE TARI ) SI-AU VANDUT SUFLETUL DIAVOLULUI ! MUZICA CONTINE MESAJE SUBLIMINALE PE CARE , DACA LE ,,CITESTI" INVERS ADUC LAUDE LUI SATAN !! SI CAND LE FREDONAM CADEM IN CAPCANA SATANEI ! DECI , VA ROG , RENUNTATI LA ELE !!! DECI , VA ROG , FACETI BINE SI RENUNTATI !!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



CITITI VA ROG !!!!! Empty
MesajSubiect: Re: CITITI VA ROG !!!!!   CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeMier Mai 21, 2014 9:48 pm

Doamne, Ale.. In primul rand, cine zice ca fara tehnologie vor fii unii "mai credinciosi"? Nici macar nu se poate sa fii mai credincios! Ori esti credincios, ori nu! Si ca sa stii, eu merg in fiecare duminica la Biserica, si ma rog in fiecare dimineata si seara! (Aproape, recunosc ca uneori nu o fac. UNEORI). Credinta nu tine de internet, forumuri, sau tehnologie! Credinta tine de fiecare dintre noi! Daca o persoana i primeste pe Domnul Isus in inima lui, este mantuit si mantuirea nu se poate pierde! Toti pacatuim, caci suntem oameni, dar credinta trebuie sa ajunga la inima! Daca se opreste la nivelul mintii, nu este credinta.. Si Domnul ne iarta greselile! Insa, nimic nu ramane nerasplatit... Ale, CREDINTA TREBUIE SA AJUNGA LA INIMA. Noi nu stim cine este credincios, Domnul ii stie pe ai Lui. Si nimeni nu stie cum este in iad, sau cum arata diavolul. Tot ce stim este ca in iad va fii un chin vesnic! Chin mai oribil decat toate chinurile posibile de pe acest pamant! Si legat de melodii, hai sa fim seriosi acum! Si eu am compus cateva piese cand era mica, iar eu una, nu cred ca am avut vreodata intentia de a scrie chestiile alea! Tu realizezi ca dintr-un discurs oarecare, daca ii intorci cuvintele, poate iesi absolut orice? Cum iti suna "Iubesc un arici! El mi-a cumparat o casa in Florida si multe senoritas m-au vizitat in Benaguardo"? O.O Intoarce literele din melodiile lui Pitbull si sigur se gaseste si asta pe undeva Razz Ale, credinta trebuie sa fie in inima! Adevarul e ca unii dintre noi , daca nu chiar toti, aloca mult mai mult timp acestui fel de activitati, decat lui Dumnezeu.. Si recunosc si eu ca mereu stau pe Spectru, scriu povesti, sau citesc astfel de povesti de aici, de pe forum, insa cu Dumnezeu nu sunt in permanenta, dar fiecare face ce vrea! Vor exista consecinte pentru fiecare greseala de-a noastra, iar eu ma rog pentru mila si sa ma ajute Dumnezeu sa ma schimb in bine! Si adevarul e ca, perioada asta in care nu am stat la calculator, am inceput sa-mi fac iar temele, sa scriu la ore si sa fiu atenta la scoala :3 Am avut timp pentru mult mai multe lucruri, si cred ca nu voi mai petrece asa de mult timp pe calculator, nici macar cand mi-l voi primii inapoi Razz Ale, sper ca ai inteles macar o parte din ce ti-am scris eu aici, si sper ca Domnul sa lucreze in inimile fiecaruia. Te pup Kiss
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



CITITI VA ROG !!!!! Empty
MesajSubiect: Re: CITITI VA ROG !!!!!   CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeMier Mai 21, 2014 10:00 pm

O.o Ale .. acum spun cât pot de sincer  :rabbit:  . Nu trebuie să renunţăm la muzică şi tot felul de laptope şi tehnologii . Credinţa o ai în inimă , nu prin câteva versuri de melodii la modă Razz . Da .. oamenii sunt .. să nu spun .. Tot ce trebuie să facă oamenii este să maergă până la coşul de gunoi de pe stradă şi să-şi arunce acolo gunoiul . Noi trebuie să ne dăm seama cum să ne rezolvăm propiile treburi . Măcar Romania  Very Happy 
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 768
Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

CITITI VA ROG !!!!! Empty
MesajSubiect: Re: CITITI VA ROG !!!!!   CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeJoi Mai 22, 2014 2:59 pm

Ale... intr-un fel ai mare dreptate... La fel si Any sau Dali... Care din ele a scris... pot spune ca trebuie sa il avem pe Domnul Iisus in inima si sa il urmam pe El ca exemplu...
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

CITITI VA ROG !!!!! Empty
MesajSubiect: Re: CITITI VA ROG !!!!!   CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeJoi Mai 22, 2014 9:07 pm

Ale a scris:
MACAR MAI ROSTITI SI VOI O RUGACIUNE IN FATA ICOANEI ?!
Da, cateodata. Nu inteleg ce are internetul si tehnologiile moderne cu credinta. Chiar si preotii au telefoane mobile. Imagineaza-ti viata cat de greu ar parcurge fara calculator. Sincer nu inteleg si ce are biseirca credinta si forumul...
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

CITITI VA ROG !!!!! Empty
MesajSubiect: Re: CITITI VA ROG !!!!!   CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeVin Mai 23, 2014 9:18 am

Ale a scris:
MACAR MAI ROSTITI SI VOI O RUGACIUNE IN FATA ICOANEI ?!
Sa ma ierte D-zeu, dar pentru mine e de ajuns sa fac asta la scoala, cand am religia Laughing. Ale, sunt de acord cu ceilalti. Ce treaba are tehnologia cu credinta? Si, sincer... Multi din lumea asta nu pot renunta la muzica, la tehnologie etc. Credinta e in suflet, in inima si gandeste'te, poate sunt unii care cred mai mult in stiinta decat in D-zeu (nu eu... eu sunt cu jumi-juma, si in D-zeu, si in stiinta in mod egal cred Laughing )
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

CITITI VA ROG !!!!! Empty
MesajSubiect: Re: CITITI VA ROG !!!!!   CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeSam Mai 24, 2014 1:10 pm

hai, nu pe bune, stiu si eu ca tehnologia a fost adusa de satana pentru a ne indeparta de Dumnezeu, dar nicaieri nu scrie ca nu putem fi si credinciosi si utilizatori ai internetului. Din ce ai spus mai sus reiese ca daca folosim forumu sau netu' ajungem in iad, de parca ar fi un pacat URIAS, si in iad nu o sa ne impunga dracusori cu furca in fund si nu o sa ne gateasca la cina niciun diavol, asa cum probabil va imaginati unii dintre voi, in iad toate pacatele noastre se vor intoarce asupra noastra si vom suferi mai mult decat am suferit acum. Recunosc, nu prea ma inchin si nu prea aloc timp sa merg la biserica, eu sunt devotat fata de Dumnezeu si il iubesc ft mult. Eu am impresia ca ai citit niste informatii pe net si te-au lovit psihic prea tare. Si mai mult, nu cred ca esti tu in putere sa ne spui noua care este calea cea buna, numai noi o sa ne dam seama, iar la felul cum ai scris, parca e un ordin.
Sus In jos
Ale
Spammer
Spammer
Ale

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 532
Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 23
Localizare : In patutul meu cald si moale de unde nu ma va putea lua NIMENI O.O

CITITI VA ROG !!!!! Empty
MesajSubiect: Re: CITITI VA ROG !!!!!   CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeSam Mai 24, 2014 2:52 pm

Eu v-am spus adevarul , voi faceti ce vreti . Si tehnologia face parte din ... pfff,cum sa zic...,,rau". Daca te uiti la niste video-uri pentru multa vreme,in curandvei vrea sa imiti ceea ce fac personajele alea . Si in legatura cu muzica , daca artistul/artista nu are mesaje subliminale in melodie,cu siguranta face simboluri din Illuminati in videoclip. Illuminatii ne.conduc din umbra. Un simbol Illuminati ,triunghiul,este si pe sticlele de apa. In Romania exista in prezent vreo 10.000 de masoni(membrii illuminati). 10.000!!!!! In fine,eu doar v-am zis adevarul . Voi faceti ce vreti.
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

CITITI VA ROG !!!!! Empty
MesajSubiect: Re: CITITI VA ROG !!!!!   CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeSam Mai 24, 2014 5:22 pm

e numai vina lui codrin bradea Smile 
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 768
Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

CITITI VA ROG !!!!! Empty
MesajSubiect: Re: CITITI VA ROG !!!!!   CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitimeSam Mai 24, 2014 5:56 pm

Ale are dreptate.... Internetul chiar este arma satanei.... Si in legatura cu iadul....iadul va avea loc pe pamant pe o perioada de 1000 de ani unde vom fi noi si satana si vom arde vesnic datorita faptelor noastre... Fiecare persoana va fi trasa la raspunderg pt faptele care le comite...
Sus In jos
Continut sponsorizat





CITITI VA ROG !!!!! Empty
MesajSubiect: Re: CITITI VA ROG !!!!!   CITITI VA ROG !!!!! I_icon_minitime

Sus In jos
 
CITITI VA ROG !!!!!
Sus 
Pagina 1 din 3
 Subiecte similare
-
» Va rog citit! :P
» Daca vreti cititi!
» Cititi imediat
» Cititi va rog frumos
» Cititi toti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ DIFERITE CATEGORII ★ :: Altele-
Mergi direct la: