Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Nu cititi noaptea!

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Urmatorul
AutorMesaj
Close
Spammer
Spammer
Close

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 592
Data de inscriere : 07/05/2014
Varsta : 24
Localizare : All over

Nu cititi noaptea! - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeSam Apr 04, 2015 1:08 pm

Clownii astia Laughing) da-i cu next! ^^
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Nu cititi noaptea! - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Apr 16, 2015 1:15 pm

XXXI.Colegul de camera


Ma uitam la luminitele rosii ale ceasului meu de alarma, incercam sa dorm mai mult deoarece maine era duminica si nu aveam de gand sa ma trezesc devreme.A fost o saptamana foarte grea pentru mine la locul de munca si imi imaginam ca saptamana viitoare v-a fi mult mai rau.
Stateam in pat si nu puteam sa adorm, ma simteam ciudat, dintr-o data aud o usa ca se deschide si se inchide.trebuia sa fie Dan,colegul meu de camera, el se duse la o petrecere presupun ca nu s-a distrat asa bine si a venit acasa mai devreme.
Nu pot sa dorm.Aceasta propozitie se invarte in capul meu de ceva timp, aud usa lui Dan deschizanduse iar apoi se inchide si tot asa de cateva ori, deja nu mai toleram sunetul ala.
Am tipat la Dan, "Termina odata!Incerc sa dorm!
Prea tarziu.In timp ce am tipat si am spus acele cuvinte mi-am adus aminte de ceva foarte
important, intre timp usa mea se deschide, mi-am amintit ca colegul meu de camera e plecat tot weekendul la parintii lui.

Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Nu cititi noaptea! - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Apr 16, 2015 3:10 pm

Super! Imi place! Astept urmatoarea poveste! :bounce:
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Nu cititi noaptea! - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeSam Apr 18, 2015 11:52 am

XXXII. Ora 3:00 AM

Verisorul meu a venit recent din india.A venit aici in America sa o exploreze si sa cunoasca oameni noi, noi doi discutam mereu despre povesti cu fantome si radeam in hohote, dupa ce am mai vorbit l-am intrebat daca a avut vreodata o experienta supranaturala, ochii lui s-au marit si a privit spre fereastra, s-a lasat linistea pentru cateva clipe si mi-a spus ca a trecut recent prin asa ceva.Apoi mi-a povestit.

Cand eram in al doilea an de colegiu, am stat la un hotel impreuna cu mai multe fete, mi-am facut prieteni foarte repede, eram foarte fericiti sa fim departe de scoala si stres si mai ales departe de gura parintilor, hotelul era un loc plin de distractie in ciuda faptului ca era o cladire veche, electricitate aveai doar in camere, cateodata erau puse lumanari langa fereastra deoarece se lua destul de des curentul, cand paraseai camera intrai intr-o bezna totala, se intampla foarte des sa trezesti pe cineva atunci cand ai nevoie la toaleta, era la capatul holului, toti erau speriati sa mearga singuri in intuneric.

Intr-o noapte pe la ora 3:00 AM, aveam nevoie la toaleta, m-am dus la patul unei prietene si am trezit-o, ea si-a deschis ochii incetisor, mi-am cerut scuze ca am deranjat-o si i-am spus care e problema.Ea a zambit si s-a dat jos din pat, in timp ce mergeam pe hol ea a ras si a dansat tot timpul, nu puteam sa o vad foarte bine dar am sesizat lucrul asta, era foarte calma, m-am destins si eu, am inceput sa rad si sa ma misc ca un nebun pe acolo, ciudat era faptul ca nu a scos nici-un cuvant, acelasi lucru s-a intamplat cand ne-am intors in camrele noastre, am adormit usor.

M-am trezit a doua zi din cauza vizitei unor barbati care au aparut devreme in camera noastra, s-au strans in jurul prietenei mele, am sarit din pat ca sa o protejez cand am realizat ca acei oameni erau administratorii colegiului, m-am apropiat.Ochii fara viata a prietenei mele erau fixati spre patul meu avea acelasi zambet pe fata.Sinucidere.

S-a constat ca aceata s-a sinucis la ora 23:30 cu 4 ore inainte sa o trezesc.

Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Nu cititi noaptea! - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeDum Apr 19, 2015 10:03 pm

india
Întodeauna, numele unei tări, unei divinități, unei persoane, unei instituții importante etc etc, se scrie cu lietră mare

camrele
camerele

Deci, ai făcut fraze cam lungi după părerea mea. Câteva greșeli cu virgula, pe ici pe colo. Nimic grav.
Aș putea să spun că acest capitol mi-a dat fiori. Posibil să se fi întâmplat asta fiindcă sunt pe întuneric și imaginea fetei zâmbind mi-a rămas imprimată în cap.
În orice caz. Un capitol foarte frumoas. Chiar foarte frumos. Acum îl aștept pe următorul.
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Nu cititi noaptea! - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeSam Apr 25, 2015 3:18 pm

33.Fotografiile


Acum cateva luni, o prietena apropiata de-a mea ce este fotograf in devenire, a decis sa petreca o zi si o noapte singura in padure fix inafara orasului.Ea vroia sa faca niste fotografii in padure, sa surprinda viata salbatica cat mai natural, aceste poze aveau sa ajunga in portofoliul ei.
Ea nu era speriata ca ramanea singura, a mai facut acest lucru de mai multe ori, ea si-a pregatit aparatul si a cautat multe zone bune din care sa-i iasa cele mai frumoase poze, si-a petrecut intreaga zi incercand sa faca poze cat mai perfecte.
Ea a umplut 4 role de film in acea calatorie dar cand s-a dus si le-a developat, a vazut 4 fotografii care au tulburat-o, aceste 4 fotografii o aratau pe ea cum dormea in cort in mijlocul noptii.I s-a parut foarte ciudat si i-a dat fiori, a planuit sa nu se mai duca in acea padure.
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Nu cititi noaptea! - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Iun 04, 2015 12:23 pm

34.Noapte macabra

Era noaptea tarziu, am bagat masina in garaj si foarte obosit m-am indreptat spre usa casei, cand am intrat toate luminile erau stinse, nimic neobisnuit, sotia mea cred ca deja dormea adanc, era timpul sa ma bag si eu in pat, nu avea rost sa mai aprind lumina cunosteam casa foarte bine si puteam sa ma indrept spre dormitor fara probleme, plus de asta nu imi doream sa o trezesc pe sotia mea, am pasit usor si am deschis usa dormitorului s-a auzit un mic scartait apoi m-am dus sa ma bag in pat, m-am apropiat de sotia mea si am imbratisato usor, stiam ca doarme, in scurt timp am simtit cum si ea incepu sa ma imbratiseze, usor am inceput sa adorm.
Dupa un moment m-am trezit deoarerce am observat ca sotia mea nu mai este langa mine, am deschis ochii si m-am uitat spre partea de pat a sotiei mele care era acoperita cu sange, m-am speriat foarte tare si am inceput sa ma uit in toate directiile, pe podea erau urme de sange care duceau inafara camerei, m-am ridicat din pat si am urmat urmele de sange sa o gasesc pe sotia mea, cand am ajuns in dreptul usii am hotarat sa aprind lumina, am aprins lumina si cand m-am intors am vazuto pe sotia mea langa pat mutilata si plina de sange iar pe perete era scris un mesaj : "Multumesc pentru imbratisare si pentru ca m-ai tinut aproape de tine, dar data viitoare ar trebui sa aprinzi becul cand intri in camera."

Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Nu cititi noaptea! - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeJoi Iun 11, 2015 3:54 pm

35.Iubirea mamei

Intr-o dupa amiaza, un cuplu calatorea cu masina cand deoadata au vazut la departare o femeie in mijlocul drumului ce isi flutura mainile disperata.Sotia i-a spus sotului ei sa isi continue drumul deoarece ar putea fi periculos, dar acesta a decis sa incetineasca deoarece vroia sa afle ce necazuri are acea femeie, cand s-au apropiat au observat ca femeia avea multe taieturi si vanatai pe fata, la fel si pe brate, atunci acestia au decis sa opreasca masina si sa vada daca pot sa o ajute.
Femeia le-a cerut ajutorul, ea a spus ca a avut un accident de masina impreuna cu sotul si copilul lor, un bebelus, care inca era in masina, problema mare era ca masina era rasturnata intr-un sant adanc, ea a spus ca sotul ei a murit dar bebelusul inca mai este in viata.
Sotul a hotarat sa coboare si sa salveze copilul, i-a spus femeii ranite sa stea impreuna cu sotia lui in masina, cand el a ajuns jos a observat doi oameni in locurile din fata masinii dar nu a acordat prea mare importanta, a luat bebelusul care era teafar si s-a dus sus, cand a ajuns nu a vazut-o pe mama copilului asa ca s-a dus la sotia lui si a intrebat-o unde a plecat, ea i-a spus ca femeia l-a urmat pana jos la masina stricata.
Cand sotul s-a intors sa arunce o privire inapoi jos a observat clar ca cuplul din locurile din fata era mort, cand s-a uitat mai atent a observat ca unul dintre ei era femeia care le-a facut semn sa coboare.

Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Nu cititi noaptea! - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeSam Iun 13, 2015 3:39 pm

36.Canibalul


E posibil ca aceasta poveste sa fi fost adevarata, fiecare poate sa creada ce vrea, daca e adevarata sau nu.Nu voi uita niciodata evenimentele din acea zi cutremuratoare, era o zi calduroasa de vara, eu si cu tovarasul meu ne plimbam pe strada, se intunecase asa ca am decis sa ne ducem spre casa, in timp ce mergeam aveam senzatia ca cineva ne privea.Nu sunt un adept al paranormalului si nu cred in astfel de lucruri dar de data asta era diferit, simteam cum cineva mergea in spatele meu tot timpul, incet ne-am apropiat de casa prietenului meu si simteam si mai tare acea prezenta, cand i-am spus asta prietenului meu nici nu a vrut sa ma bage in seama, m-am gandit putin si am hotarat sa uit de acea prezenta.A fost o mare greseala.
Ne-am pus sa jucam Call of Duty(Ii tabaceam fundul) si am auzit niste sunete jos pe scari, am luat repede cea mai mare chestie pe care am gasit-o si m-am ascuns in spatele patului, prietenul meu a spus ca devin paranoic si s-a dus pana jos sa i-a o gustare, dupa un minut de liniste, am auzit ceva ce nu o sa uit niciodata, am auzit un tipat infiorator care mi-a dat fiori pe sira spinarii, eram paralizat, imi doream sa ma duc jos sa vad ce se intampla, speram ca el sa fi cazut si sa se fi ranit.A fost cea de-a doua mare greseala care am facut-o in acea zi.
Cand m-am dus jos l-am vazut pe prietenul meu legat de o masa, m-am dus repede la el si i-am dezlipit banda de la gura.
Eu:-Ce dracu sa intampla aici?
El:-Este..o...capacana..
Dintr-o data m-am trezit legat de un scaun iar prietenul meu era inca pe masa, apoi l-am vazut, avea o privire ingrozitoare, pielea lui era alba iar ochii rosii precum culoare sangelui, avea niste unghii, ce tot vorbesc erau de fapt niste gheare foarte ascutite, nu stiu din ce motiv ii sangera mana, am stat acolo si am vazut cum i-a despicat stomacul prietenului meu si i-a scos toate maruntaiele, i-a scos organele unul cate unul si eram fortat sa vad asta, nu puteam sa strig dupa ajutor deoarece aveam gura bandajata, dupa ceea ce a urmat m-a facut sa vomit si sa o i-au razna, am vazut cum a luat o muscatura din stomacul prietenului meu si a inceput sa bea din sangele lui cu o pofta greu de descris, parea o masa obisnuita pentru el.
Am inchis ochii iar el s-a apropiat de mine si a zambit, avea un deget in mana si m-a fortat sa-l mananc dar am refuzat, apoi a inceput sa ma zgarie cumplit pe fata nu mai puteam de durere, din cauza durerii am urlat iar el mi-a bagat acel deget in gura si m-a facut sa-l mestec, ma simteam teribil si aproape plangeam.
Ma uitam in jur si cu coada ochiului am vazut buzunarul unde isi tine prietenul meu cutitul in caz ca va avea probleme cu vreun animal salbatic, am incercat sa ajung la el, am luat cutitul, m-am dezlegat si am fugit, monstrul acela plecase, m-am dus repede si am sunat la politie, cand acestia au ajuns acolo nu mai era nimic, absolut nimic, pana si in ziua de azi inca imi aduc aminte fata lui, nu imi voi uita niciodata prietenul, care mi-a lasat un cadou minunat dincolo de mormant, sansa sa scap cu viata.

Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Nu cititi noaptea! - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitimeSam Iun 13, 2015 9:50 pm

Câte posturi la rând, ohooo... Dar, nu se citea, te înţeleg aici. Mie îmi place, am recitit de unde am lăsat. Sper să continui povestea curând.
PS. Fă părţile mai lungi de 25 rânduri că nu se încadrează în categoria asta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nu cititi noaptea! - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Nu cititi noaptea!   Nu cititi noaptea! - Pagina 20 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Nu cititi noaptea!
Sus 
Pagina 20 din 22
 Subiecte similare
-
» Noaptea Sfantului Andrei sau...Noaptea Strigoilor
» Va rog citit! :P
» CITITI VA ROG !!!!!
» cititi toti
» Cititi va rog frumos

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: