Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Ochii din umbra, si saracul.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Jo.JoDia
Expert
Expert
Jo.JoDia

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 10/01/2014
Localizare : Din Padurea Bantuita

Ochii din umbra, si saracul. Empty
MesajSubiect: Ochii din umbra, si saracul.   Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMar Ian 21, 2014 3:24 pm

Era o zi de vacanta, o zi calduroasa-calduroasa de vara. Pe vremea aceea nu putea nimeni sa iasa afara, pentru ca afara erau 33 de grade celsius. Dar mama a fost nevoita sa mearga sa cumpere mancare si inchetata. Inghetata= Miam-miam! :)Mama avenit acas' cu un sarac de pe strada, si i-a dat de mancare. Dupa aceea, ca sa fie totul perfect, l-a trimis sa faca baie. Va rog sa ma scuzati. Ma numesc Stefania si am 18 ani, am si un frate mai mare de 19 ani, care se numeste Alex. Cand a plecat boschetarul sa faca baie, i-am spus mamei:
-Mama, cum poti sa faci asta?
Mama nu a zis nimic.
-Ce mama, tu ce vrei sa facem familie de boschetari? Atunci imi aduc si eu o boschetara, si sor-mea un boschetar si sa facem o familie de boschetari! spunea Alex nervos.
-Alex, nu-mi vorbi asa! Sunt mama ta!
- Da ti-e iti place asa? zicea Alex.
-Da, imi place! Eu vreau sa fac un bine, nu ca voi ca voi nu stiti sa respectati un sarac de pe strada.
-Da daca ne fura ceva? ziceam eu.
-Nu ne-a fura minic! e un om si el. Zicea mama.
Era seara. Mama dormea cu saracul in pat. Pe la 12:00 Sandor (saracul), a plecat pana in living si a furat leptopul lui Alex de pe masa. Pe dimineata...

Fac NEXT la cateva pareri, stiu ca partea asta n-a fost cam de groaza, dar promit ca o sa fie.  :SP: 
Sus In jos
Jo.JoDia
Expert
Expert
Jo.JoDia

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 10/01/2014
Localizare : Din Padurea Bantuita

Ochii din umbra, si saracul. Empty
MesajSubiect: Re: Ochii din umbra, si saracul.   Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMar Ian 21, 2014 3:31 pm

Jo.JoDia a scris:
Era o zi de vacanta, o zi calduroasa-calduroasa de vara. Pe vremea aceea nu putea nimeni sa iasa afara, pentru ca afara erau 33 de grade celsius. Dar mama a fost nevoita sa mearga sa cumpere mancare si inchetata. Inghetata= Miam-miam! :)Mama a venit acas' cu un sarac de pe strada, si i-a dat de mancare. Dupa aceea, ca sa fie totul perfect, l-a trimis sa faca baie. Va rog sa ma scuzati. Ma numesc Stefania si am 18 ani, am si un frate mai mare de 19 ani, care se numeste Alex. Cand a plecat boschetarul sa faca baie, i-am spus mamei:
-Mama, cum poti sa faci asta?
Mama nu a zis nimic.
-Ce mama, tu ce vrei sa facem familie de boschetari? Atunci imi aduc si eu o boschetara, si sor-mea un boschetar si sa facem o familie de boschetari! spunea Alex nervos.
-Alex, nu-mi vorbi asa! Sunt mama ta!
- Da ti-e iti place asa? zicea Alex.
-Da, imi place! Eu vreau sa fac un bine, nu ca voi ca voi nu stiti sa respectati un sarac de pe strada.
-Da daca ne fura ceva? ziceam eu.
-Nu ne-a fura minic! e un om si el. Zicea mama.
Era seara. Mama dormea cu saracul in pat. Pe la 12:00 Sandor (saracul), a plecat pana in living si a furat leptopul lui Alex de pe masa. Pe dimineata...

Fac NEXT la cateva pareri, stiu ca partea asta n-a fost cam de groaza, dar promit ca o sa fie.  :SP: 
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Ochii din umbra, si saracul. Empty
MesajSubiect: Re: Ochii din umbra, si saracul.   Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMar Ian 21, 2014 4:35 pm

next
Sus In jos
Jo.JoDia
Expert
Expert
Jo.JoDia

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 10/01/2014
Localizare : Din Padurea Bantuita

Ochii din umbra, si saracul. Empty
MesajSubiect: Re: Ochii din umbra, si saracul.   Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMar Ian 21, 2014 5:32 pm

Va rog sa ma scuzati, dar din greseala am copiat povestea inca o data. Very Happy
Sus In jos
Jo.JoDia
Expert
Expert
Jo.JoDia

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 10/01/2014
Localizare : Din Padurea Bantuita

Ochii din umbra, si saracul. Empty
MesajSubiect: Re: Ochii din umbra, si saracul.   Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMar Ian 21, 2014 6:12 pm

Pe dimineata Alex a plecat in living, ca avea sa-si faca ceva pe leptop, dar cand ajuns nu era pentru ca l-a furat Sandor. Mama a vrut sa mearga la bucatarie, cand l-a vazut pe Alex ca umbla hai-hui, si l-a intrebat:
-Buna dimineata,Alex! Da' ce esti asa stresat?
-Da..."Buna" dimineata! Da, stii de ce sunt stresat? A? Stii?
-Nu.
-Pai, mama mi-a disparut leptopul, cand aveam sa strimit mesaj la cineva.
Atunci a aparut Sandor (boschetarul), si a spus:
-Hei, hei! ce se intampla?
-Uite, mama! Poate domnu' stie ce s-a intamplat cu leptopul meu. nu stii? A?
-Nu, copile, si nu striga la mine!
-Cum sa nus trig?! In plus nu esti taica-miu. Esti un boschetar adus pe mama in casa.
-Alex!...spunea mama.
Atunci am venit si eu (Stefania), si am intrebat:
-Alex, ce se intampla?
-Ce sa se intample? Domnu' bochetaru' mi-a furat leptopu'.
-Aaa! cat de tampit sa fiu! L-am dus la reparat! spunea la minciuna boschetarul.
Dimineata m-am dus in camera la mama si am vazut ceva de groaza...

Fac next la cateva pareri, va promit ca partea care urmeaza o sa fie si mai de groaza si mai faina. VA PRIMIT!!!
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Ochii din umbra, si saracul. Empty
MesajSubiect: Re: Ochii din umbra, si saracul.   Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMar Ian 21, 2014 6:31 pm

next
Sus In jos
Jo.JoDia
Expert
Expert
Jo.JoDia

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 10/01/2014
Localizare : Din Padurea Bantuita

Ochii din umbra, si saracul. Empty
MesajSubiect: Re: Ochii din umbra, si saracul.   Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMar Ian 21, 2014 7:11 pm

Fac maine, pt ca acum e tarziu. Fac maine adica pe data de:22.01.2014
Sus In jos
Jo.JoDia
Expert
Expert
Jo.JoDia

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 10/01/2014
Localizare : Din Padurea Bantuita

Ochii din umbra, si saracul. Empty
MesajSubiect: Re: Ochii din umbra, si saracul.   Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMier Ian 22, 2014 4:49 pm

Deci, cand am ajuns in camera la mama, mama si Sandor nu erau acolo.
-Mama, mama! strigam eu disperata.
-Da?
-Mama?
-Da!
-Esti in baie?!
(Si m-am dus dupa ea in baie si am adus-o in camera). Prin camera era ceva rosu pe pereti.
-Mama, ce-i cu rosu scris?
-Pai, vezi tu,...
-?
-Pai am scris eu cu carioca, ca m-a jucat cu Sandor. (-Ce minciuna, spunea mama in gand).
-Doamne Sfinte! Da ce sunteti voi, cipii mici?!
Mama n-a zis nimic. Eu m-am dus in camera mea. Acolo era mama. Cum se poate asa ceva? Doar mama a ramas in camera cand am plecat eu. Mmm... .

Dimineata:
Este dimineta. Eu am plecat afara. Soarele care ma mangaia, facea ca caldura de afara sa fie si mai mare. Eu fugeam, si m-am izbit de un baiat.
-O, scuze, nu am vrut! spunea el inspaimantat. Cum te cheama? Cati ani ai?
-Nu e nimic, ma numesc Stefania si am 18 ani. Tu cum te numesti?
-Ma numesc John, am 20 de ani. Incantat de cunostinta!
-La fel!
-Vrei sa ne plimbam? spunea Jhon.
-Da.
-Tu ai un secret? Spune-mi daca ai, ca n-o sa zic nimanui.
-Nu, nu am. Dar tu?
Eu am...
-Care? intrebam eu curioasa.
-Pai, tatal meu este un vanator de vampiri.
-Ooo, infricosator. Bine, eu trebuie sa plec acasa.
-Bine, pa Stefi!
-Pa!
Cand am ajuns acasa...
Fac next la cateva pareru, partea care unrmeaza o sa fie mai faina si mai infricosatoare.
Sus In jos
Diana
Veteran
Veteran
Diana

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 278
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 109
Localizare : În spatele tău...

Ochii din umbra, si saracul. Empty
MesajSubiect: Ochii din umbra, si saracul.   Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeMier Ian 22, 2014 5:02 pm

Ce e de groaza la povestea asta?
Sus In jos
Jo.JoDia
Expert
Expert
Jo.JoDia

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 10/01/2014
Localizare : Din Padurea Bantuita

Ochii din umbra, si saracul. Empty
MesajSubiect: Re: Ochii din umbra, si saracul.   Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitimeJoi Ian 23, 2014 3:11 pm

De parca Diana povestile tale ar fii mai frumoase.  Razz 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ochii din umbra, si saracul. Empty
MesajSubiect: Re: Ochii din umbra, si saracul.   Ochii din umbra, si saracul. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Ochii din umbra, si saracul.
Sus 
Pagina 1 din 5
 Subiecte similare
-
» Ochii negri
» Ochii roșii
» Omul cu ochii negrii
» Umbra
» O umbra neagra

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: