Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» hello
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

» Attack on Titan (AoT)
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 12:30 pm Scris de Hanamura

» Doctor Who(1963-???)
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeMar Sept 29, 2020 11:11 pm Scris de Sarah chan

» BTS :3
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeLun Sept 28, 2020 9:13 pm Scris de Crystal Snow

» Ohayo
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeDum Sept 27, 2020 8:15 pm Scris de Kahlan

» [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeDum Sept 27, 2020 4:08 pm Scris de Sarah chan

» Buna ^^
Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeDum Sept 27, 2020 3:34 pm Scris de Crystal Snow

Recent Members
See more
In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Discord
Afilieri
Image hosting by giphy
Youtube
Instagram

Ouija [Halloween Story]

In jos 
AutorMesaj
Sakumo
Fondator
Fondator
Sakumo

Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 23
Localizare : Wonderland

Ouija [Halloween Story] Empty
MesajSubiect: Ouija [Halloween Story]   Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 5:45 pm

Era o noapte furtunoasă de Halloween, și eram cu cei 3 amici ai mei John, Mary și Kennan. Nu avam nici un plan să facem ceva, doar stăteam și discutam despre ce se mai întâmpla la liceu. M-am decis să aduc tabla Ouija din dulap, toți erau jos și așteptau să încerce tabla. Voiam să fiu amuzant, dar și să aduc cumva starea de Halloween. Așa că am adus și lumânări, le-am aprins și am stins lumina. Stăteam toți 4 la masă cu mâinile pe planșetă și am întrebat :

- E cineva aici?

Desigur, planșeta a început să se miște, până a ajuns pe ”Da”. Eu și John am început să întrebăm chestii stupide, cum ar fi :

- O să o bântui pe Mary?

Ea ne-a rugat să ne oprim, iar planșeta s-a mișcat din nou, ajungând pe ”Da”, apoi toți am început să râdem. Ca să fiu sincer nici nu m-am obosit să mișc planșeta, eram convins că John și Kennan se prostesc. Apoi, fără ca nimeni să pună o întrebare, planșeta a început să se miște, formând cuvintele ”Sunt în casă.”
Am râs din nou, asta până când am auzit un sunet puternic de pas care venea de sus, chiar deasupra capetelor noastre. Toti am sărit de la masă, Mary a început să țipe și să se panicheze. John, eu și Kennan nu știam dacă să mai râdem sau să ne panicăm și noi.
Părinții mei nu erau acasă, nu eram decât noi, și nu aveam animal de companie. Dintr-odată s-a auzit soneria, ne-am uitat unul la celălalt și ne-am uitat prin vizorul uși. Am deschis ușa, era un copil cu tatăl lui la colindat cu o umbrelă. Am luatniște bomboane și i-am dat copilului. Odată ce am închis ușa trebuia să mă confrunt din nou cu situația din casă. Încercam să ne dăm seama ce a fost sunetul acela, așa că i-am convins pe toți 3 să vină cu mine la etaj ca să verificăm. Am ajuns holul de la etaj, unde era lumină de la o lampă. Eram cam la jumătatea holului, în apropiere de camera părinților mei, care era și camera de deasupra mesei unde stăteam noi, deci locul de unde am auzit zgomotul. În timp ce stăteam în fața uși am auzit toți aceiași chestie, era vocea unei fete. Nici unul dintre noi nu a înțeles ce zice, dar toți eram de acord că am auzit vocea unei fete în camera părinților mei, urmat de sunetul a ceva ce a căzut pe podea. Mary și Kennan au fugit pe scări la parter. Eu și John am rămas în fața uși, am pus mâna pe clanță și am deschis ușor ușa. M-am uitat în camera întunecată, și am văzut ceva înalt într-un colț al camerei.

Ouija [Halloween Story] Screen17

Am închis repede ușa și am coborât, stâteam toți în living cu lanterne în timp ce puneam lumina peste tot. Atunci am observat că una din lumânările de la tabla Quija era stinsă. Am chemat poliția, iar câteva minute mai târziu au venit 2 polițiști. I-am rugat să verifice camera părinților mei. Am urcat la etaj și le-am aratăt camera, au bătut la ușă după care au deschis ușa și au aprins lumina. Au verificat dulapurile, sub pat dar nu au găsit nimic. Am intrat și noi, puteam confirma toți că nu era nimeni în cameră. Am ieșit din cameră și am căutat în toate dulapurile și locurile din casă unde s-ar fi putut ascunde ceva, nu am găsit nimic.
După ce polițiști au plecat am luat tabla Ouija și am aruncat-o în gunoiul vecinilor. Am decis să stăm toți sub copertina din spatele casei ascultând furtuna în liniște până au sosit părinți mei. După ce le-am spus povestea prieteni mei au plecat. Ai mei păreau să ne creadă, dar ce puteau să facă?
Nu am dormit prea bine în seara aceea, și desigur, nu mai am planuri in a folosi vreodată o tablă Ouija.

Poveste tradusă de @Sakumo

Ouija [Halloween Story] Vd0XDBi

Ultima editare efectuata de catre Sakumo in Lun Oct 26, 2020 7:05 pm, editata de 1 ori

Hanamura și Kahlan apreciaza acest mesaj

Sus In jos
Kahlan
Membru
Membru
Kahlan

Data de inscriere : 24/09/2020
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Ouija [Halloween Story]   Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 6:17 pm

Uuuu. E chiar ciudat, dar tot odata ma captivat. Ador genul acesta de povesti. Sper sa mai gasesti cu tema asta si sa traduci. Bafta!

Sakumo apreciaza acest mesaj

Sus In jos
Hanamura
Incepator
Incepator
Hanamura

Varsta : 25
Localizare : Bistrița

MesajSubiect: Re: Ouija [Halloween Story]   Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 11:45 pm

povestea e reala sau ficțiune? Daca e reala, atunci m-ai lasat muta. 

Sakumo apreciaza acest mesaj

Sus In jos
Sakumo
Fondator
Fondator
Sakumo

Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 23
Localizare : Wonderland

MesajSubiect: Re: Ouija [Halloween Story]   Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:11 am

Din câte am citit, povestea ar fi reală. Personal nu aș crede, dar la câte povesti am citit, asta nu sună așa imposibil.

Ouija [Halloween Story] Vd0XDBi
Sus In jos
Hanamura
Incepator
Incepator
Hanamura

Varsta : 25
Localizare : Bistrița

MesajSubiect: Re: Ouija [Halloween Story]   Ouija [Halloween Story] I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am

Oricum, nu e de joaca cu acea tablita. Multi au patit-o nasol de tot. Finalul ne fiind unul fericit. Eu una in veci nu imi voi cumpara o asemenea tablita. 
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ouija [Halloween Story]   Ouija [Halloween Story] I_icon_minitime

Sus In jos

Ouija [Halloween Story]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: