Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Povești Înfricoșătoare

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Urmatorul
AutorMesaj
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 396
Data de inscriere : 03/07/2015
Varsta : 23
Localizare : Craiova

Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Oct 23, 2015 3:37 pm

Imi place , imi place , imi place!
Imi place totul Rolling on the floor Atmosfera plina de mister si horror , cum ai descris , exprimarea , ideea , TOTUL.
Vreau Next Next Next Smile
Sus In jos
George♡☆
Avansat
Avansat
George♡☆

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 64
Data de inscriere : 18/09/2015
Varsta : 26
Localizare : Germania

Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeVin Oct 23, 2015 8:59 pm

Next că moor , e prea faină !
Sus In jos
dkt_
Incepator
Incepator
dkt_

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 21
Data de inscriere : 22/10/2015
Varsta : 24
Localizare : nowhere

Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeSam Oct 24, 2015 10:01 am

next, e prea tare. mi-a placut cel mai mult aia cu Draga Mona , dar cu 3. Conversatie sinistra mi-ai luat-o inainte omg
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeSam Oct 24, 2015 8:18 pm

22 Martie, 1938.

EL a mai lăsat încă un mesaj pentru noi, spunea să fim foarte precauţi în următoarele zile.

7 Aprilie, 1938.

EL nu a încetat şi ne-a mai lăsat un mesaj. Managerul ne-a întrebat dacă cumva respectivul este un prieten de-al nostru.

18 Aprilie, 1938.

Altă noapte neliniştită, nu am putut să dorm. Am auzit mulţi paşi pe hol.

29 Aprilie, 1938.

Am dormit câteva ore, azi dimineaţă m-am dus să văd dacă am mai primit vreun mesaj. Secretara m-a informat că un om îmbrăcat în costum alb a venit şi a lăsat un mesaj spunând că încă ne urmăreşte.

15 Mai, 1938.

Nu ştiu ce să mai fac. De fiecare dată EL îşi face apariţia. Singurul loc unde pot să dorm puţin este în maşina noastră parcată lângă drum.

30 Mai, 1938.

Eu şi Kate am discutat din nou azi. Ea nu mai suportă să fie pe drumuri, vrea să mergem acasă. Îmi este frică că dacă mergem acasă, EL va veni după noi şi ne va ruina vieţile pentru totdeauna. Kate mi-a spus că nu mai putem continua aşa. Nu am avut ce să-i mai reproşez, aşa că am plecat spre casă.

23 Iunie, 1938.

Am ajuns acasă în seara asta. L-am sunat pe prietenul meu Gary imediat după ce am ajuns. Mi-a spus că va ieşi afară în mai puţin de o oră ca să ne vadă.

24 Iunie, 1938.

Gary nu a putut să ne ajute cumva. Nici nu mă aşteptam să găsească o modalitate. Am sperat că va putea să ne ofere nişte sugestii. Totuşi, noaptea trecută a fost prima după luni bune în care nu i-am simţit prezenţa. Poate... poate Kate a avut dreptate. EL nu ne-a mai urmărit până aici.

3 Iulie, 1938.

Nu am mai văzut şi auzit nimic neobişnuit de când am ajuns acasă. Mă simt că un om ce a început un nou capitol în viaţă.

10 Iulie, 1938.

Încă nimic.

19 August, 1938.

În ultimele două luni, armonia şi pacea a înconjurat casa. Eu şi Kate am putut să ne bucurăm şi să ne plimbam fără să simţim vreun pericol. Noaptea trecută toatea astea s-au spulberat...

Gary a venit la noi să ia cina. Era în jur de 10. Am auzit nişte paşi pe scări. "EL s-a întors," am şoptit eu. I-am spus lui Gary să vină cu mine şi să investigăm. Kate a rămas jos şi a aşteptat cu frică-n sân să ne întoarcem.

Foarte atenţi am urcat scările. Paşii veneau din camera de oaspeţi. Eu şi Gary am deschis uşa şi am intrat. Camera era goală.

Dintr-o dată, am auzit un ţipăt. Era Kate.

Am coborât rapid până jos şi am găsit-o pe Kate stând în fotoliu. Ochii ei erau larg deschişi şi avea o privire îngrozită...Ea era moartă.


23 August, 1938.

Astăzi am îngropat-o. Acum stau în casa goală, scriind asta. Ştiu că în curând EL va veni şi după mine. Scriu aceste rânduri cu speranţa că cineva le va găsi, va citi şi poate o să înţeleagă moartea mea.

E foarte pustiu aici. Câteodată, am senzaţia că nu sunt singur. Cineva este aici cu mine.

EL este aici, în cameră cu mine. Îmi este frică să-l întâlnesc. Acei ochi ai lui mă înspăimântă. Mă rog că într-o zi cineva să găsească ce am scris. Poate se va întâmpla...


Epilog

Aici se termină totul. Am citit tot ce a fost scris în acest jurnal. Nu pot să descriu ceea ce am simţit răsfoind aceste pagini. Data de 23 August este ultima menţionată.

Omul a fost găsit mort în camera acestuia. Pe faţa lui se citea groaza şi frica. Procurorul nu a putut să determine cauza morţii, însă tu şi eu ştim cine l-a ucis...Mortul care merge.


Sfârşit.


Astept Pareri Astept Pareri
Sus In jos
Gina
Veteran
Veteran
Gina

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 27/08/2013
Varsta : 22
Localizare : Hell

Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeSam Oct 24, 2015 8:27 pm

OMFG. Acadeleeeeee. Meriți o acadea pentru că... pentru că d-aia. Este GENIAL. Și totuși, unde a găsit jurnalul? Prima dată credeam că ăsta care citește e Gary x.x Ok, nu-mi vine să cred că s-a terminat ;-; A fost o poveste foaaarte mișto, care nu credeam la î nceput că mă va fascina. Totuși, asta a făcut. Totul a mers ca pe roate și acum, aștept noua poveste! Asta a fost prea genială x.x
Sus In jos
George♡☆
Avansat
Avansat
George♡☆

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 64
Data de inscriere : 18/09/2015
Varsta : 26
Localizare : Germania

Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeSam Oct 24, 2015 8:30 pm

Frumos foarte frumos, bagi Next?
Sus In jos
Alice.
Avansat
Avansat
Alice.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 78
Data de inscriere : 22/07/2015
Varsta : 22
Localizare : Wonderland .

Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeDum Oct 25, 2015 7:39 pm

Meriți un os pentru asta . Mi-a plăcut . Poate mai faci o poveste..
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeMar Oct 27, 2015 7:34 pm

O poveste geniala, la fel ca celelalte de altfel. O astept pe urmatoarea :3
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeMier Oct 28, 2015 4:03 pm

6.Stația de metrou


*Conversaţie telefonică*

Heather: Hei

Tyler: Hei, ce faci ?

Heather: Sunt în staţie. Am adormit şi am pierdut metroul

Tyler: Stai fără grijă, va veni altul în curând.

Heather: E destul de ciudat. Am aşteptat 20 de minute şi încă nu a oprit niciunul.

Tyler: Aha, mai aşteaptă puţin. La un moment dat va ajunge.

Heather: Cred că ai dreptate.


*10 minute mai târziu*

Tyler: Ai luat cumva alt metrou din greşeală ?

Heather: Nu. Este acelaşi cu care vin întotdeauna.

Tyler: Mai este cineva cu tine în metrou?

Heather: Nu. Sunt singură. Celelalte vagoane sunt şi ele goale. Sunt puţin speriată.

Tyler: Du-te în faţă şi vezi dacă poţi vorbi cu conductorul

Heather: OK

Tyler: Întreabă-l care este următoarea staţie.

Heather: Geamul de la cabina conductorului este fumuriu. Nu pot să văd nimic.

Tyler: Bocăneşte în geam.

Heather: Am făcut-o, nu a răspuns nimeni.

Tyler: Asta e ciudat.

Heather: Metroul începe să încetinească. Se pare că vom opri.

Tyler: Bun.

Heather: Am oprit la o staţie acum. Oare să cobor?

Tyler: Coboară de acolo.

Heather: OK. Am ieşit. Sunt pe platformă. Nu cunosc staţia asta.

Tyler: Vin să te i-au de acolo. Cum se numeşte staţia? O voi găsi pe Google Maps.

Heather: Nu are un nume.

Tyler: Pe bune? Trebuie să aibă un nume.

Heather: Nu văd vreun nume.

Tyler: Sunt nişte semne ceva pe acolo?

Heather: Tot ce scrie pe aici este "Staţie de metrou".

Tyler: Nici măcar un mers al trenurilor ?

Heather: Nimic. Oricum, nu pot să mai iau alt metrou. Toate se opresc din circulaţie la miezul nopţii.

Tyler: Trebuie să fie un orar acolo pe perete, care să conţină numele staţiei.

Heather: Nu e nimic pe perete.

Tyler: Bine, du-te sus, acolo poate vei găsi ceva care să te ajute să afli unde eşti..Bla bla.

Heather: Ok

Tyler: Ai găsit ceva?

Heather: Nimic.

Tyler: Ieşi afară. Vezi dacă găseşti vreun semn pe stradă.

Heather: Nu e nimic nici aici.

Tyler: Sunt clădiri prin apropiere?

Heather: Da. Câteva. Însă nu ştiu dacă este cineva. Luminele sunt stinse.

Tyler: Nu ştiu cum să te ajut, îmi ies din fire..


Astept Pareri Astept Pareri
Sus In jos
MrDunh1ll
Veteran
Veteran
MrDunh1ll

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 266
Data de inscriere : 20/04/2014
Varsta : 23
Localizare : cumpar golf 4

Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitimeMier Oct 28, 2015 4:15 pm

Next.


*fuck the rules, doar un cuvant*
Sus In jos
Continut sponsorizat





Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 11 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Povești Înfricoșătoare
Sus 
Pagina 11 din 14
 Subiecte similare
-
» Drumuri înfricoșătoare
» Top 3 legende infricosatoare
» Cripta infricosatoare
» Legende infricosatoare
» ~Povesti De Groaza~

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: