Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 ~Povesti De Groaza~

In jos 
AutorMesaj
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

~Povesti De Groaza~ Empty
MesajSubiect: ~Povesti De Groaza~   ~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeDum Noi 08, 2015 12:18 pm

Salut. Stiu ca exista un topic cu asa ceva, dar aveam si eu astfel de povesti pe care le-am facut de mult timp, insa nu le-am publicat.Acuma . dupa ce am vazut la Marius, mi-am adus aminte de ele.Nu stiu ce sa spun despre ele, sper ca sunt Ok.

Bob.

Deodata suna telefonul.Eu,euforic cum eram din lumea visurilor in care visam anumite chestii, am fost trezit de un bazait pe masa de langa pat.Era ora 4 dimineata.Eram suparat totodata ca acel bazait m-a trezit, dar eram si curios.Prima data am avut impresia ca este un numar ascuns care suna la 4 dimineata, dand alarma.Am luat telefonul de pe masuta, am incercat sa imi revin si am observat ca era de fapt un mesaj.Firar! Uitasem ca telefonul asta nu face diferenta intre mesaj si apel deoarece are acelasi ton de melodie.M-am uitat pe acel mesaj sa vedem despre ce este.Am ramas usor traumatizat la urmatorul mesaj


04:23 A.M.

Sunt speriat.Ba chiar speriat de moarte!Acea "chestie" sa o pot numi asa ma urmareste mereu... nu am unde fugi deoarece el este peste tot.Te rog... AJUTA-MA!

Ciudat...mi-am spus in gand,incercand sa inteleg despre ce este vorba.Sa primesc un asemenea mesaj tocmai de la un numar necunoscut pe care, sunt sigur, ca nu l-am intalnit in viata mea.Am incercat sa ignor acest mesaj, sperand ca totul este doar o farsa, insa in acea noapte nu am mai putut sa dorm.

          Urmatoarea dimineata aratam ca un zombie... nu am dormit decat 4 ore fiind ca in noaptea aceea am fost la petrecere...Ce mai petrecere! Nu mi-a placut deloc la inceput... Erau melodii foarte demodate, iar la petrecere, cand am sosit eu, erau doar 6 oameni, dintre care si vechiul meu prieten Fred.Si el a spus acelasi lucru... Dar dupa vreo jumatate de ora plictisiti si aproape aproape sa plecam, a venit si DJ-ul care trebuia sa fie acolo... In spatele lui erau foarte multi oameni. Vreo 40-50 de oameni! Dupa ce s-a acomodat la butoane, a inceput muzica adevarata cu melodii care , cu siguranta ca au fost pe plac oricariui om.Si am stat asa pana la miezul noptii, dupa care m-am dus la somn.Eu de fel sunt un om care doarme ca un maimutoi, adica am nevoie de vreo 10 ore de somn ca sa fiu bun de munca a doua zi. Dar cum nu am dormit aproape deloc, eram varza.

Am inceput sa mananc, cu toate ca mancarea nu era pe placul meu, altceva nu aveam.Deoadata a inceput acea melodie care noaptea trecuta m-a sculat din morti.Aveam un alt mesaj tot de la acel numar de telefon.Sangele a inghetat in vene cand am citit urmatorul mesaj 


10:48

Am aflat cine este BOB si ce vrea de la mine! Nu am vrut sa vad colinele acelea si focul... Nu ma judecati...Nu am vrut sa fac nici un rau! Toti prietenii mei au murit... numai eu am ramas in viata din cauza lui... Dar nici eu nu mai am mult timp de trait! Spuneti-le ca nu eu sunt de vina,ca nu eu am am adus acest ... acest... Off.Nu am cuvinte sa il descriu...Este prea HIDOS!


Cand am vazut acest mesaj mi-am dat seama ca nu este o gluma... Nici un om normal la cap nu ar trimite mesaj de acesta la o persoana straina.Dar mai am o intrebare.CINE ESTE BOB??? CINE ESTE ACEASTA PERSOANA CARE IMI TRIMITE MESAJE?? Dupa ce am luat micul dejun in graba, m-am imbracat si am mers direct la politie pentru a arata mesajele.Ei m-au sfatuit sa ma duc la firma de telefonie si sa intreb cine are acest numar(la aceasta cartela se dau numerele pe baza buletinului).Am ajuns acolo in graba si am intrebat foarte calm, dar cu un pic de ingrijorare cine are acest numar.Rezultatul m-a stupefiat si m-a ingrozit.

Bag NEXT la cateva pareri Very Happy
Sus In jos
George♡☆
Avansat
Avansat
George♡☆

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 64
Data de inscriere : 18/09/2015
Varsta : 26
Localizare : Germania

~Povesti De Groaza~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Povesti De Groaza~   ~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeDum Noi 08, 2015 4:42 pm

Next măi bob Laughing e făină
Sus In jos
MrDunh1ll
Veteran
Veteran
MrDunh1ll

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 266
Data de inscriere : 20/04/2014
Varsta : 23
Localizare : cumpar golf 4

~Povesti De Groaza~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Povesti De Groaza~   ~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeMar Noi 10, 2015 9:08 am

Bobule, bobutule, ce tot faci baiatule? Lasa oamenii bobalau rau. Mars, hai, hus-hus. A,da, next
Sus In jos
AlessiaAny
Administrator
Administrator
AlessiaAny

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2015
Varsta : 25
Localizare : Brasov

~Povesti De Groaza~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Povesti De Groaza~   ~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeMar Noi 10, 2015 12:32 pm

Ooo, Bob. Imi place. M-ai captivat de la titlu. Zisi. Eu am câțiva prieteni pe care ii cheama.Bob. Da. NEXT
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

~Povesti De Groaza~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Povesti De Groaza~   ~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeSam Noi 21, 2015 12:46 pm

Scuze ca nu am mai scris, dar am ramas fara internet Very Happy

Wow... nu m-am asteptat... Acel numar de telefon care mi-a trimis mesaje... NU EXISTA! Acel operator de telefonie mobila mi-a spus ca acest numar de telefon nu exista in baza lor de date. Eu i-am contrazis si le-am aratat mesajele care le-am primit.El a devenit deodata speriat si a spus ca asa ceva nu este posibil.Sa primesc mesaje de la un numar de telefon care nu exista... Nu se poate asa ceva! Ai facut tu ceva! spuse el...


Am incercat sa il conving , drept sa spun, 10 minute ca eu nu am facut nimic.El nu a vrut sa ma asculte, dar m-a sfatuit ceva...Mi-a dat un CD cu un program pentru telefon, care , daca mai primesc un mesaj de la acel numar de telefon, sa aflu de unde a fost trimis.Eu am multumit frumos si am plecat cu un mic zambet pe buze, nu stiu de ce.

Am ajuns acasa, mai bine spus in camera mea de apartament.Nici bine nu m-am dezbracat, ca am si dat drumul la calculator pentru a pune acest CD in unitatea optica si sa aflu cum functioneaza.Deodata, am auzit melodia aia care m-a speriat... Un mesaj! Am citit ce a scris , si am ramas socat!

"-Ai incercat sa aflii cine sunt, insa nu ai reusit, dar acuma vei afla! Deschide televizorul!"

Ok...Socat acuma nu eram, eram doar curios... Nici nu am deschis bine televizorul, ca a inceput sa se miste canalele singure pana s-a oprit pe canalul 5 (canalul de stiri din orasul meu) in care spunea astfel: Astazi, la ora 14:32 , un angajat din compania de telefonie Telecom a fost gasit mort , la locul de munca injunghiat de 6 ori in piept.Nu stiam sigur despre cine era, dar dupa ce a pus o fotografie cu el ,l-am recunoscut... ERA OPERATORUL LA CARE M-AM ADRESAT EU CU ACEL NUMAR! Nu mi-a venit sa cred... Acel om... a murit?! Nici nu mi-am imaginat vreodata asa ceva! In urma cu jumatate de ora el era in carne si oase , si acum este mort.

Pana la urma, am instalat acel "program" pe telefonul meu si am asteptat sa imi fie trimis urmatorul mesaj.Am asteptat cam in jur de 5 ore, dupa care m-am uitat sa vad ce scrie in acel mesaj.Nu am fost foarte surprins de mesajul care mi-a fost trimis, insa eram curios sa vad rezultatul.In orice caz, a primit urmatorul mesaj:

"-Acum stii cine sunt? Si ce vreau? "
Nerabdator si curios totodata, m-am uitat pe calculator sa vad rezultatul care s-a generat.Am deschis programul si m-am uitat SOCAT si NEINTELEGATOR! La acest raspuns nu m-am asteptat!Mesajul a fost trimis... chiar din... CASA MEA!Deodata melodia de mesaj mi-a strabatut creierul ... din nou!

"-Ti-ai scris singur soarta! Vei primi aceeasi soarta ca MINE! Bob l-a omorat pe acel angajat, acum urmezi tu!

Acum nu mai era vorba de o farsa... Un om a murit din cauza mea si urmez eu! Nu am mai avut rabdare... Am devenit panicat, asa ca am incercat sa sun la politie sa ma ajute.Telefonul nu raspundea la nici o comanda pe care o faceam.Am aruncat telefonul pe pat si am incercat sa sun de pe telefonul fix. Am format numarul, dar cand am apelat, a explodat telefonul... LA PROPRIU! Cu o urma de arsura pe fata mea, am incercat sa ies din casa... USA ERA INCHISA! Am avut senzatia ca as putea sa sar pe geam, DAR ERAM LA ETAJUL 8!Deodata o usa mea de afara s-a deschis ai am vazut o bucatica de cutit intrand in apartamentul meu.Nici nu am avut rabdare... M-am ascuns sub patul de la camera mea si am asteptat. L-am vazut... Avea niste boncani umeziti, cu pantalonii usor patati de sange...Am simtit ca sfarsitul imi trece prin vene... Deodata el se apleaca sub pat si ma vede! Era oribil! Ma trase de picior si ma puse pe pat! M-am zbatut atat de tare, incat am scapat din mana lui si m-am dat jos din pat. Cu ultimile puteri, am sarit pe geam inainte sa ma prind el.Am cazut pe ciment, cu mana stanga rupta, cu ambele picioare rupte, coloana vertebrala afectata grav, dar pana la urma am supravietuit.Acum primesc mesaje de la el ca este tot mai aproape.Acum scriu ultimele cuvinte ale mele, dupa doua zile la spital.Nu vreau sa ajungeti ca mine, asa ca nu va spun cine este... EL!


A 3-a zi, dimineata, baiatul a fost gasit mort la spital, cu fata taiata pe jumatate si doua degete de la mana stanga taiate, iar la celalalte 3 au fost gasite 3 litere: B,O,B  
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

~Povesti De Groaza~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Povesti De Groaza~   ~Povesti De Groaza~ I_icon_minitimeDum Noi 22, 2015 1:12 am

Uuu, interesant!! Next!
Sus In jos
Continut sponsorizat





~Povesti De Groaza~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Povesti De Groaza~   ~Povesti De Groaza~ I_icon_minitime

Sus In jos
 
~Povesti De Groaza~
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Top 5 povesti de groaza
» Colecţie de poveşti de groază
» Povești de groază scurte
» Blestemul palatului Dario (mituri si povesti de groaza)
» TOP POVESTI DE PE FORUM

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: