Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
 ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

  ~~Băiatul din vecini~~

In jos 
AutorMesaj
~~Șorii~~♥
Expert
Expert
~~Șorii~~♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 145
Data de inscriere : 02/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Unde Demonii Dorm

 ~~Băiatul din vecini~~ Empty
MesajSubiect: ~~Băiatul din vecini~~    ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeDum Iul 19, 2015 12:44 pm

Capitolul I-Ceva se întâmplă
    Sfârșitul școlii se apropie. Liceul Ravenswood devine din ce în ce mai puțin populat. Mai era o săptămână până la vacanța mult așteptată. În curtea din spate se zărește o fată alergând spre intrare. Era Melissa, fata cu o reputație impecabilă: fără absențe, fără întârzieri, numai note de 9 și 10. Până azi. Ora de biologie începuse deja în sala 56. Era o liniște perfectă până când ușa se deschide brusc. Profesoara întoarce capul spre ușă nevenindu-i să creadă cine se află în prag.
-Domnișoară Martin!?întrebă profesoara uimită.
-Îmi pare rău pentru întârziere, spuse rușinată fata. Nu îi venea să creadă ce tocmai se întâmplase;ea, tocmai ea întârziase la ore. Cum s-a putut întâmpla asta, eleva model nu ajunse la timp.
Toată clasa se uita mirată la Melissa. Unii se gândeau ca poate a fost la bibliotecă și nu a observat cât e ceasul, alții se gândeau că fata s-a intors după vreo carte. Nimănui nu ii veni sa creadă. Domnișoara model tocmai intârziase.
-Mergi la locul tău, o să discutăm în pauză, se aude vocea profesoarei.
Melissa lasă capul în jos și se așează în prima bancă.
***
 Melissa *pov*:
   Căldura se instalase deja. Era aproape 3 P.M. Am intrat în casă supărată, dar și confuză. Nu îmi vine să cred că am întârziat la prima oră. Urc grăbită în camera mea, arunc rucsacul înflorat într-o parte a camerei apoi mă trântesc în patul moale unde încep să analizez ce s-a întâmplat, cum am uitat să-mi setez ceasul să sune, cum am  întârziat.
Liniștea a fost spulberată în momentul în care în pragul ușii și-a făcut apariția un băiat înalt, bine făcut, brunet, cu ochii albaștrii. Era fratele meu,Eduard.
-Am auzit că micuța tocilară perfectă a întârziat, spune Eduard amuzat.
Mă întorc imediat spre el, îl privesc în ochi, apoi încep să țip:
-Eduard!pune ceva pe tine și ieși afară din camera mea, nu e nimic amuzant în ceea ce s-a întâmplat.
-Calmează-te surioară, multe fete ar da orice să mă vadă așa, spune Eduard mândru. Și despre micul incident de la școală sunt foarte mândru.
La auzul acestor cuvinte am rămas blocată. Încep să analizez ce tocmai am auzit.''Și despre micul incident de la școală sunt foarte mândru''. Ce s-a întâmplat, de ce era mândru Eduard, ce a făcut. M-am înroșit toată la față că apoi să țip din nou:
-Tu!vierme mic ce ești, tu m-ai făcut să intarzi, de ce ai făcut asta, cum ai făcut asta!?
-Mel,Mel,Mel, nu te enerva, a fost chiar ușor. Am intrat la tine în cameră, ți-am luat telefonul, am dezactivat alarma, iar apoi l-am pus înapoi pe noptieră. A fost o mică farsă, plus că ești fată deșteaptă și te-ai prins repede despre ce vorbesc.
-O mică farsă?întreb deja și mai enervată. M-ai făcut să intarzi, mi-ai stricat raportul perfect! Vierme ce ești! O să mi-o plătești cu vârf și îndesat!
-Micuța surioară a început să amenințe? Abia aștept să te văd! îmi răspunde cu același glas amuzat care deja începe să mă enerveze rău. Tu nu poți măcar să iei un 8 apăi să îmi faci mie ceva. Trezește-te surioară, nu ai să reușești niciodată. A fost cazul ca cineva să te trezească la realitate. A fost chiar mai ușor decât am crezut. Prima dată când am încercat asta ai avut noroc și te-a trezit bunica, dar de data asta am reușit.
Mica discuție a fost întreruptă în momentul în care un zgomot destul de puternic s-a auzit. Ne-am întors amândoi privirea spre geam. Zgomotul se auzea din curtea casei de alături.
-Ți-am zis să fii atent!

                                   
  Astept pareri! :3

----------------------------------------------------------
*Topic corectat de Monaaa*
*Plasare diacritice (Nu a fost nevoie)*
*Corectarea greșelilor gramaticale și de tastare.*


Ultima editare efectuata de catre ♥Antonia♥ in Mier Iul 22, 2015 1:13 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

 ~~Băiatul din vecini~~ Empty
MesajSubiect: Re: ~~Băiatul din vecini~~    ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeDum Iul 19, 2015 9:11 pm

Omg omg chiar e dragut, nu stiu de ce am impresia ca o sa fie un incest Laughing
Eh cred ca glumesc O.o oricum e misto, imi place cum zici totul, imi place totul cel putin la povestea asta!
NexT!
Sus In jos
~~Șorii~~♥
Expert
Expert
~~Șorii~~♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 145
Data de inscriere : 02/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Unde Demonii Dorm

 ~~Băiatul din vecini~~ Empty
MesajSubiect: Re: ~~Băiatul din vecini~~    ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeDum Iul 19, 2015 9:14 pm

Mulțumesc!Hmmm,cred ca pun acum next...oricum n-am ce face....
Very Happy
Sus In jos
~~Șorii~~♥
Expert
Expert
~~Șorii~~♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 145
Data de inscriere : 02/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Unde Demonii Dorm

 ~~Băiatul din vecini~~ Empty
MesajSubiect: Re: ~~Băiatul din vecini~~    ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitimeDum Iul 19, 2015 10:03 pm

Capitolul II-Vecinii cei noi
-Ți-am zis să fii atent!Strigă o femeie.
-Scuze mamă, data viitoare să pui pe altcineva să îți care cutiile prețioase.
-Christian!Nu ești în stare să faci nimic!
Din casă își face apariția o fată blondă îmbrăcată într-o rochie mov cu flori.
-Tu mai lipseai surioară. Dacă nu vă convine, cărați-le singure sau căutați-vă oameni care să facă asta!
Am rămas blocată. Stăteam pur și simplu în fața ferestrei holbându-mă la băiat. Cred că avea vreo 16-17 ani, era brunet, îmbrăcat într-o pereche de pantaloni negri, un tricou alb și o pereche de ochelari care îl făceau să pară atât de sexy.
-Melissa, ei ar trebui să fie vecinii cei noi!
Asta mai lipsea, un alt băiat arogant ca și fratele meu, unul destul de drăguț.
-Pământul către Melissa, e cineva acasă?Mel, ai fost răpită de extratereștri sau doar te holbezi?
Eram prea concentrată pe băiatul din vecini ca să mai pot auzi ce tot îndrugă Eduard acolo.
Fără nici un avertisment, fratele meu scump și dulce îmi aruncă un pahar de apă pe față.
-Ed, idiotule!De ce m-ai udat?
-Închide gura surioară. Te-am udat pentru că m-ai lăsat să vorbesc singur. Acum mă  duc să fac cunoștiintă cu noii vecini, în timp ce tu te schimbi, sau poți veni așa, o să le faci o impresie plăcută.
-Vierme ce ești!Ieși afară până nu arunc după tine cu tot ce apuc!
-Gata surioară, nu te agita prea tare, poate sperii vecinii.
Eduard părăsește camera, coboară scările și merge spre casa de lângă. Se oprește în dreptul unei mașini negre unde se află fata cea nouă.
-Bună, eu sunt Eduard, vecinul de lângă.
-Bună, eu sunt Evelina.
-Îmi pare bine de cunoștiinta.
Lângă ei își face apariția și Christian.
-Ce faci Eve, deja începi să te dai la băieți?
Fata se întoarce spre Chris nervoasă, pregătită să îi dea o replică pe măsură fratelui său, dar scăpă jos cutia pe care o ținea.
-Uite ce ai făcut idiotule!țipă fata enervată.
-Tot eu am făcut!?La ultima verificare cutia era la tine în mână deșteapt-o!
Eduard începe să radă de cei doi, apoi face cunoștiinta și cu Christian în timp ce fata pleacă nervoasă în casă.
-Frumoasă soră ai.
-Mda, păcat că-i cam enervată.
-Cunosc sentimentul, am și eu una la fel. Cred că în momentul ăsta stă la geam și se uită la noi nervoasă.
-Nervoasă? De ce?
-Înainte să cobor am aruncat un pahar cu apă pe ea.
-De i-aș face asta surorii mele probabil aș dormi 2 zile în curte, dar stai am făcut asta deja înainte să ne mutăm din Denver.
-Am impresia că noi doi o să ne înțelegem bine.
***
Seara s-a lăsat, iar eu mă chinui să ajung cât mai repede acasă să mă arunc în patul meu moale. Încă nu pot să cred că Eduard a fost atât de idiot încât să îmi oprească alarma la telefon și să mai arunce și cu apa pe mine. Mai aveam o săptămână și terminam clasa a X-a cu ''cazierul'' curat, dar bineînțeles că acel vierme a trebuit să strice tot.
Merg din ce în ce mai grăbită cu capul în jos și gândul la ziua asta oribilă care nu se mai termină odată. Mă lovesc de cineva, scap cărțile pe care le aveam în mână jos și mă trezesc în fund pe trotuar.
-Uită-te pe unde mergi, se aude o voce destul de iritată.
Îmi ridic capul din pământ și văd un băiat brunet, cu ochii negri care sclipeau într-un mod în care nu puteai să îi observi.
-Sss..scuze, rostesc într-un final.
-O Doamne, deja urăsc orașul ăsta și nu sunt aici nici de 24 de ore.
-Bănuiesc că tu ești unul dintre noii vecini.
-Mda. Răspunde băiatul dezinteresat.
-Văd că ai făcut cunoștiintă cu enervanta de soră-mea. îl aud pe Ed în spatele meu.
-Bună surioară, îmi spune pe tonul plictisit specific lui.
-Pa Ed, îi spun eu încercând să mă ridic.
-Chris, deja o ai la picioarele tale.
Băiatul începe să radă și pleacă împreună cu viermele de frate-miu.
-Pa și vouă, spun eu pe un ton auzit numai de mine.
Îmi adun cărțile de jos și întru enervată în casă.
Grozav, acum trebuie să suport doi aroganți, nu era suficient să îl am pe Ed, a trebuit să mai apară unul. Nu era ca și cum viața mea era destul de  enervantă.


---------------------------------------------------------------------
*Topic corectat de Monaaa*
*Plasare diacritice: ă, î, â, ș, ț.*
*Corectarea greșelilor gramaticale și de tastare.*
Sus In jos
Continut sponsorizat





 ~~Băiatul din vecini~~ Empty
MesajSubiect: Re: ~~Băiatul din vecini~~    ~~Băiatul din vecini~~ I_icon_minitime

Sus In jos
 
~~Băiatul din vecini~~
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Fantoma din vecini
» Fantoma din vecini
» Baiatul vampir
» Băiatul vampir
» Baiatul sinistru

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: