Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Femeia de 2m jumate

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
baiatdecartier21
Incepator
Incepator
baiatdecartier21

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 16
Data de inscriere : 11/06/2015
Varsta : 23
Localizare : La tine in casa

Femeia de 2m jumate - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia de 2m jumate   Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iul 02, 2015 3:08 pm

Foarte tare povestea! Pune next mai repede!

DECI Next Next Next
Sus In jos
Rebecca Baciu
Avansat
Avansat
Rebecca Baciu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 84
Data de inscriere : 18/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Cluj-Napoca

Femeia de 2m jumate - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia de 2m jumate   Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iul 02, 2015 6:18 pm

E forte interesant, mă ţine prea mult în suspans Laughing . E o poveste foarte originala,bravo!
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Femeia de 2m jumate - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia de 2m jumate   Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iul 02, 2015 10:11 pm

În momentul de faţă eram într-o situaţie destul de gravă. Auzeam în jurul meu, multe zgomote şi nu încetau deloc, toţi oamenii din dubă au început să se sperie foarte tare şi erau gata să sară de acolo, pentru a scăpa din acel infern. Aceştia nu puteau să o vadă pe femeie şi nici să o audă, dar în schimb, puteau auzi zgomotele pe care aceasta le făcea în geamuri. K-San a hotărât să se roage din ce în ce mai tare şi spera că entitatea să se mai liniştească. Tensiune de acolo era de nedescris, pur şi simplu îţi doreai din toata inima să scapi cu viaţă.

În cele din urmă, zgomotele s-au oprit, iar eu nu am mai auzit vocea ei. K-San s-a uitat în spate, la noi şi ne-a spus tuturor ca suntem în siguranţă acum, însă totuşi nu era sigura pe ea. Eu în sinea mea, credeam că s-a terminat şi că rugăciunile lui K-San au fost ascultate.

Oamenii din jurul meu au răsuflat usuraţi. K-San a tras pe dreapta, iar oamenii din dubă m-au condus spre maşina tatei şi am ramas acolo. Mama s-a apropiat de mine şi m-a liniştit.

Bunicul şi tata au plecat spre dubă, iar imediat a apărut bunica la geamul maşinii şi m-a întrebat de pergament,. Eu îl ţineam strâns în mână, dar când am deschis pumnul, acesta era complet negru.

"Cred că vei fi bine de-acum, dar totuşi, ca să fim siguri, poftim asta.", zise bunica, în timp ce îmi întindea o altă bucată de pergament. Wow, se pare că a venit foarte pregătită.


După asta, ne-am îndreptat direct spre aeroport. Bunicul credea că odată ce voi fi în avion, nu voi mai avea de ce să-mi fac griji. În cele din urmă, am ajuns acolo. Am urcat în avion şi am decolat. Părinţii mei au răsuflat uşuraţi. Tatăl meu a venit lângă mine şi mi-a spus că a mai auzit de această femeie. Acum mulţi ani, un prieten de-al lui a fost urmărit de ea. Băiatul a dispărut şi nu a mai fost văzut niciodată.

Tata mi-a mai spus că mulţi alţii au fost pradă ei, dar totuşi au reuşit să scape şi să povestească ce li s-au întâmplat. Aceştia au trebuit să părăsească Japonia şi să se mute în altă parte, ca să scape definitiv. Niciodată nu s-au mai întors acasă, în ţara lor.

Ea întotdeauna alege copii, ca victime. Mulţi spun că face asta, deoarece copiii depind de părinţi şi de membrii familiei lor, prin urmare toate astea fac ca ei să fie foarte uşor de păcălit şi de ademenit. Ea nu poate să facă nimic unui copil, atâta timp cât acesta este înconjurat şi iubit de familia lui, dar când rămâne singur, devine o ţintă uşoară.

Toţi acei oameni din dubă erau...


Alex™ - Amplasat diacritice şi corectat cuvinte scrise greşit/greşeli de exprimare. 30.07.2015, 02:00
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 272
Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca

Femeia de 2m jumate - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia de 2m jumate   Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iul 02, 2015 10:21 pm

Tensiune, puls marit...
Ce erau?
Deja stii ca iti ador povestea, povestile.
NETX!
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Femeia de 2m jumate - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia de 2m jumate   Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iul 02, 2015 10:59 pm

Pun nxt dupa inca cateva pareri
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Femeia de 2m jumate - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia de 2m jumate   Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iul 24, 2015 12:24 pm

El mi-a spus că toţi oamenii care se aflau în dubă, au legături de sânge cu mine. Aşa se explică de ce stăteau toţi în jurul meu, iar bunicul şi tata, în faţa, respectiv în spate. Toţi încercau să mă protejeze şi să o facă confuză pe acea femeie. A durat ceva vreme ca bunicul să-i contacteze pe toţi apropiaţii mei, tocmai din această cauză am petrecut toată noaptea în camera mea.

Tatăl meu a făcut nişte cercetări şi a găsit nişte informaţii care au confirmat ca în zona unde era blocată entitatea, s-a găsit una din statui stricate şi ne-am dat seama cum a scăpat de acolo.

Mi-a provocat fiori. Eram recunoscător că ajunsesem în sfârşit acasă. Toate aceste lucruri s-au petrecut acum 10 ani, nu mi-am mai văzut bunicii de atunci, sincer nu am mai pus piciorul în Japonia, de atunci. La câteva săptămâni, mai vorbeam la telefon cu ei, să văd ce mai fac.

Mulţi ani am încercat să mă conving că este doar o legenda, că tot ceea ce mi s-a întâmplat a fost doar o farsă elaborată.Câteodată, nu sunt sigur.

Bunicul meu a murit în urmă cu doi ani, când era bolnav, nu m-a lăsat să-l vizitez şi în testament a scris să nu vin la înmormântarea lui. A fost foarte trist.
Bunica m-a sunat acum câteva zile şi mi-a spus că a fost diagnosticată cu cancer. Îi era foarte dor de mine şi vroia să mă mai vadă odată, înainte să moară.

"Eşti sigură, bunico?", am întrebat eu surprins.
"Au trecut 10 ani. Toate acele lucruri s-au petrecut acum mult timp, sunt sigură că totul e în regulă acum şi că nu vor fi probleme.", mi-a spus bunica.
"Dar...acea femeie?"
Pentru un moment se făcuse linişte la cealaltă parte a firului şi apoi am auzit ceea ce credeam că nu o sa mai aud niciodată, "Po...Po....Po....Po..."

Sfârşit.


Astept Pareri  Astept Pareri

Alex - Amplasare diacritice şi corectat cuvinte scrise greşit/greşeli de exprimare. 30.07.2015, 02:44
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Femeia de 2m jumate - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia de 2m jumate   Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iul 24, 2015 4:23 pm

Pareri..e ultima parte, se preface cineva ca-i pasa.multumesc.
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Femeia de 2m jumate - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia de 2m jumate   Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iul 24, 2015 5:28 pm

Ciudat, nu prea am inteles multe din acest sfarsit!
greseli grave nu am vazut...
In rest mi se pare bine.
Te asteptam cu alta poveste Razz
Sus In jos
Rebecca Baciu
Avansat
Avansat
Rebecca Baciu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 84
Data de inscriere : 18/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Cluj-Napoca

Femeia de 2m jumate - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia de 2m jumate   Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Iul 26, 2015 3:51 pm

E una dintre cele mai bune povesti pe care le-am citit pe site-ul asta. Nu e foarte horror, dar are mult suspans şi e interesantă. De-abia aştept următoarea ta poveste Smile
Sus In jos
Andra.
Moderator
Moderator
Andra.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 13/08/2014
Varsta : 24
Localizare : Alba

Femeia de 2m jumate - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia de 2m jumate   Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Sept 01, 2015 5:40 pm

Tu chiar scrii scenarii de filme!! Şi unele foarte bune!
Mi-a plăcut mult povestea şi o pot eticheta ca fiind una de groază, nu thriller sau acţiune/aventură cum sunt altele. Şi când am văzut că ai introdus cultura japoneză ai avut din start un 10 de la mine:P
O întrebare... există cumva o legendă din care te-ai inspirat?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Femeia de 2m jumate - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia de 2m jumate   Femeia de 2m jumate - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Femeia de 2m jumate
Sus 
Pagina 3 din 4
 Subiecte similare
-
» Femeia din lac
» Femeia taur
» Femeia vampir
» Femeia in negru ....
» femeia sarpe

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: