Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Ocrotitorii

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Ocrotitorii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Numai vreau...!   Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2015 7:08 pm

Sper sa va placa!
                   -Mâine, ai vrea sǎ joci cu mine baschet?! Mǎ întrebǎ fata cu o privire seninǎ. Draga ana sper ca aceasta melodie sa nu fie copiata
             I-am rǎspuns cǎ de ce nu.
             A doua  zi, aproape  când trebuia sǎ plec spre teren, începu sǎ plouǎ cu picături in care vedeam libertatea ,poveşti şi chiar trăiri!Pe masuţa lemnoasă se află  condeiul si un papirus.  
                Gândindu-mǎ  cǎ nu are rost, deoarece plouǎ, nu m-am dus …dar dupǎ puţin timp un sentiment ciudat mǎ cuprinse. Mǎ duc spre umbrelǎ şi mǎ îmbrac.Ocrotitorii - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcSwy6EeZs_oDYbWvvL2O0b6N7tMpiYqeH6u3s__0xV6tpUQWUUSOcrotitorii - Pagina 3 Eski-sevgiliyi-unutmanin-yollari-6 Mergând  spre teren prin acea libertate a picăturilor de jad, cum lumina din trăsuri se împrăstie pe străzile pietroase, când ajung în faţa terenului, o fatǎ stǎtea în mijloc cu o minge în mânǎ! Ocrotitorii - Pagina 3 74792168143873322188
             -Ştiam cǎ ai sǎ vii! Îşi duse capul intr-o parte şi incepu să zâmbească,dar corpul firav o trăda incetişor !Încearcă să vină spre mine,dar paşii ei sunt nesiguri si când mai erau doi pasi …si căzu la mine în braţe    
              -Nu trebuia sǎ vii, îi ziceam.

              …căzuse !De ce?Te rog am nevoie de tine!respiraţia ei devenea greoaie!îmi aplec capul spre faţa ei şi îi dau un sărut pe obrazul ce devenea incet rosu spre alb!                                                                                                                                                
             Am dus-o la ea acasă şi parintii ei erau speriaţii şi se uitau cu o oarecare nelinişte spre fata ce era pe spatele meu!Păreau fericiţii că o găsiră ,dar simt cum ma urăsc…îi înţeleg
-Vă rog să mă iertaţi…!Din cauza mea este aşa…!

:SP: :SP: :SP: :SP: :SP: :SP:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Ocrotitorii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ocrotitorii   Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2015 8:37 pm

Cam puțină descriere din punctul meu de vedere..
Și sunt extrem de enervante pozele alea, nu au ce căuta în poveste. Poți să pui una la un capitol nu 10..
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Ocrotitorii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ocrotitorii   Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2015 9:24 pm

in mod normal mai este un capitol doar daca nu voi continua! m-am gandit ca ar ocupa spatiul si plus ca nu ma pot abtine
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Ocrotitorii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ocrotitorii   Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2015 9:38 pm

Ironia e tare cand si celalalt se amuza, tie nu iti iese. Acum... revenind la poveste.
Problema cu "!" nu mai e atat de grava, dar tot ai mai mare grija un de pui.

Citat :
vedeam libertatea ,poveşti şi chiar trăiri

Trebuia scris "vedeam libertate".

Citat :
Pe masuţa lemnoasă se află  condeiul si un papirus.

Nu vad legatura dintre propozitia asta si restul povestii. Daca tot ai adus-o in discutie, trebuia sa mai vorbesti ceva de ea.

Citat :
în braţe    

Trebuia sa pui punct.

Citat :
îi ziceam

Corect e "ii zic".

Citat :
Te rog am nevoie de tine!

Virgula dupa "Te rog" iar aceasta propozitie trebuia sa faca parte din dialog. Parerea mea...

Citat :
respiraţia

Tebuia sa incepi cu litera mare.

Citat :
îmi

Si aici tot cu litera mare.

Citat :
înţeleg

Si aici trebuia sa pui punct.

Citat :
Vă rog să mă iertaţi…!Din cauza mea este aşa…!

Nu trebuiau scrise si semnele de exclamare.

La unele cuvinte nu pui diacritice, ceea ce nu e bine. Si incepi sa faci parti tot mai scurte, iar pozele mari sa sti ca nu te ajuta. Si unor poze nici nu le vad sensul.

Te salveaza ema si lispa de greseli gramaticale. Nu cred ca ar trebui sa renunti la poveste (Asta am inteles ca vrei sa faci), chiar daca are greseli. Este prima ta poveste. Deci sper ca o vei continua, next.
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Ocrotitorii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Bye Bye ! poate e sfarsitul? sper sa adunam cateva commuri pentru continuarea povestii   Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2015 10:16 pm

Dupa un timp, dupa ce isi revenise
- Astǎzi este amurgul de toamnǎ! îi zic eu ei.-Aveam de gând să îi zic ce simt eu pentru ea, ma uit pe furiş la inel ce era intr-o cutie mica stacojie!era cea mai importanta zii…
Vine spre mine cu o rochie neagrǎ,cu dungi roşii ce se curbau ,aceştia dădeau impresia de a fi nişte trandafirii blanzi,sincere şi timizi! Mergem spre parc! Culoare portocalie pare sǎ strângǎ în braţe corpul rǎnit al stelelor ce freamǎtǎ în culoarea de-un albastru electrizant!
Ne aşezǎm pe o bancǎ şi aşteptǎm luna ce încǎ este sub nori! Deodata….am cǎzut! O durere şi o ameţealǎ îmi cuprinde tot corpul! Ochiul meu stâng îl simt, este negru!
-Asta se întâmplǎ cu cei pǎrǎsiţi în timpul amurgului de toamnǎ! zise fata.
Inelul stacojiu căzuse, pe el erau două lacrimi purpurii .Il luase si il puse pe deget!
-Nu te voi uita niciodata esti al meu suflet grandios si plin de culorile vietii!
Se îndreptǎ uşor spre un loc mai înalt! Incet …încetişor! Işi scoase vioara şi arcuşul şi începu sǎ cânte! Acea melodie este cea de acum un an! “Tu eşti acea fatǎ?” mǎ gândeam eu. Acele sunete îmi vindecau rǎnile neobservabile! Mǎ târam spre ea încet! Se întoarce puţin şi observ cei doi ochi care erau negri, unul având irisul roşu, iar celalalt, albastru! Pǎrul ei negru strǎlucea în lumina lunii ,iar adierea vântului ii deranjau firele de păr ce pareau sa straluceasca in jadul norilor . Acum era pe jumǎtate acoperitǎ de nori cenusii. Era chiar în spatele fetei!Luminile cerului o ating intr-un vals plin de stralucirea călduroasă a verdelui ce este acompaniat de verde!
-De ce faci asta? Ai zis cǎ nu vrei sǎ fii singurǎ sau tristǎ, dar tu pleci şi mǎ laşi singur! zic eu. Tu eşti speranţa mea, de ce faci asta? Nu vreau, te rog...!
Mǎ apropii de ea, observ nişte pietre negre ce o înconjoarǎ! Iar rochia ei dispare într-un roi de fluturi cu aripile în formǎ de frunzǎ de jad ! Peste toate se ridicǎ luna…
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Ocrotitorii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ocrotitorii   Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2015 10:44 pm

"Tu esti speranta mea" . Awww ioioioiii , cat de romantic :3 .
Ok,revenim . Povestea este romantica si imi place , insa cam grabesti actiunea din punctul meu de vedere. Si iooi,folosesti mereu semnul exclamarii cand nu trebuie mai bajete . Totusi,zic sa nu renunti la poveste,deoarece e frumoasa si stiu de ce vrei sa renunti la ea,dar ti-am mai spus cum sta treaba...Asteapta...asteapta, ca o sa vina si comentariile pe parcurs. Repet,unii membrii desi citesc nu lasa comm si numai tie ti se intampla chestia asta si ceilalti membri (printre care si eu) ,patesc la fel.
Deci,gastronomic vorbind (stai ce?) ,baga next!
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Ocrotitorii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ocrotitorii   Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2015 11:04 pm

N-am next , cel putin pe moment
Sus In jos
Gabryyella
Veteran
Veteran
Gabryyella

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 231
Data de inscriere : 30/06/2014
Varsta : 23
Localizare : În Lumea de Dincolo. Scriu poveștii pe Spectrul Realităţii.

Ocrotitorii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ocrotitorii   Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Apr 10, 2015 5:36 pm


Povestea este ok cam trista dupa parerea mea, dar OK. Next!
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Ocrotitorii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ocrotitorii   Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Apr 10, 2015 11:02 pm

Imi place, este chiar romantic si putin trist. Tot ai avut greseli.

Citat :
revenise

Trebuia sa pui punct la sfarsit.

Citat :
Astǎzi este amurgul de toamnǎ

Cum amurg inseamna apus, "amurgul de toamna" este in fiecare seara de toamna. Iar tu ai spus-o de parca ar fi un eveniment care se intampla odata pe an.

Citat :
îi

Trebuia scris cu litera mare. Asa trebuie cand scri "cine spune ce".

Citat :
-Aveam

Trebuia sa scrii asta fara linie de dialog.

Citat :
pentru ea, ma

Punct dupa "ea", iar "ma" cu litera mare. Uneori pui virgula, cand trebuie punct.

Citat :
inel ce era

Corect e "inelul ce era".

Citat :
era

Trebuia sa il scrii cu litera mare.

Citat :
cea mai importanta zii…

Aici mergea semnul exclamarii, nu puncte de suspensie.

Citat :
trandafirii blanzi,sincere

Corect ar fi fost "sinceri".

Citat :
Culoare portocalie pare sǎ strângǎ în braţe corpul rǎnit al stelelor

In mod normal, la apus nu se prea vad stelele. Zic si eu.

Citat :
luna ce încǎ este sub nori

Corect e "dupa nori".

Citat :
Mǎ târam spre ea încet

Dar ai spus ca ea se inalta. Cum poti sa te tarasti spre ceva care este in aer?

Citat :
adierea vântului ii deranjau

Corect e "adierea vantului ii deranja".

Citat :
Era chiar în spatele fetei

Ce era in spatele fetei?

Citat :
verdelui ce este acompaniat de verde

Sunt destul de sigura ca voiai sa scrii altceva. Sper ca voiai sa scrii altceva, deoarece aceasta formulare nu prea are sens.

Tu scri textul cu diacritice, dar multe cuvinte nu au. Ai mai mare grija la anumite greseli, deoarece le repeti in continuu.

Nu renunta la povestea asta. E foarte frumoasa. Romantica si trista, dar nu prea de groaza. Oricum, next si succes in continuare !
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Ocrotitorii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ocrotitorii   Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Apr 11, 2015 1:33 pm

Citat :
Mǎ târam spre ea încet


Dar ai spus ca ea se inalta. Cum poti sa te tarasti spre ceva care este in aer?
ma refeream ca se inalta pe un deal.

Citat :
Culoare portocalie pare sǎ strângǎ în braţe corpul rǎnit al stelelor


In mod normal, la apus nu se prea vad stelele. Zic si eu.
se refera la Amurgul de toamna care e un eveniment la un an si e special! daca iti aduci aminte in priam parte aminteam ca si aurora boreala apare cand este amurgul de toamna deci si stelele si ca am zis ca asta se intampla.In timpul amurgului deci cred ca era cam logic ca cei parasiti nu sunt indurerati in fiecare seara!

Citat :
Era chiar în spatele fetei


Ce era in spatele fetei?
se pare ca am sters din greseala , defapt scria ca luna era in spatele fetei

Citat :
cea mai importanta zii…




Aici mergea semnul exclamarii, nu puncte de suspensie.
defapt mie mi-e mi se pare ca mai bine merge cu puncte deoarece nu am a cui este cea mai importanta zii , iar din cate stiu punctele de suspensie au rolul-aici- de a arata ca vroiam sa mai scriu ceva , inca o idee.


Citat :
-Aveam


Trebuia sa scrii asta fara linie de dialog.
stai sa vezi am incercat sa fac o propozitie incidenta , astfel incat sa zic ce vreau sa fac
Citat :
luna ce încǎ este sub nori


Corect e "dupa nori".
mie nu mi se pare prea gresit vreau sa arata ca este invaluit .Adica nu situ mie mi se pare mult mai bine cu sub
sper ca am diminuat greselile Very Happy si curand o sa fie un next! dar inca nu stiu cum va fii
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ocrotitorii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ocrotitorii   Ocrotitorii - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Ocrotitorii
Sus 
Pagina 3 din 6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: