Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Pesterea bantuita I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Pesterea bantuita I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Pesterea bantuita I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Pesterea bantuita I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Pesterea bantuita I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Pesterea bantuita I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Pesterea bantuita I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Pesterea bantuita I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Pesterea bantuita I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Pesterea bantuita I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Pesterea bantuita I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Pesterea bantuita I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Pesterea bantuita I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Pesterea bantuita I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Pesterea bantuita I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Pesterea bantuita I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Pesterea bantuita I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Pesterea bantuita I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Pesterea bantuita I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Pesterea bantuita I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Pesterea bantuita

In jos 
AutorMesaj
Denisa
Veteran
Veteran
Denisa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 168
Data de inscriere : 14/10/2014
Varsta : 21
Localizare : Sibiu

Pesterea bantuita Empty
MesajSubiect: Pesterea bantuita   Pesterea bantuita I_icon_minitimeSam Mar 07, 2015 7:28 pm

Era o zi oarecare de școala . Am fost anunțați de Doamna Directoare că nu vom face ultimele 2 ore. Alături de 2 colegi am hotărât să mergem în peștera care sa zvonește că ar fi bântuită . Am fost să luăm de la magazinul unui coleg 3 lanterne și baterii , eram pregătiți de plecare . Însă nu am dat crezare zvonurilor oamenilor . Ăn drum spre peșteră un caine s-a luat după noi . Ajungând în fața peșterii, un aer rece vena din interiorul ei. Am crezut că e ceva obișnuit și am intrat în prima cameră care era cât de cât luminată. Însă noi am vrut aventură și ne-amdus tot mai adânc, ajungând în a 4 -a cameră. De o dată se aude un glas de copil care râdea. Am crezut toți că vrem să ne speriem, însă nu a fost așa de groază. De abia începea, după câteva secunde de la acel râs, un aer rece pe care l-am simțit în ceafă. Nu am spus nimic, însă câinele a început să latre și brusc s-a oprit. Am luminat fiecare parte a camerei, însă nici urmă de el. Am crezut că a ieșit afară -Hai și în ultima cameră, să vedem ce e acolo! Am zis eu.
Însă noi ce credeam că e ultima cameră? Era doar intrarea într-un loc groaznic. Luminând cu lanterna, am găsit urme de sânge vechi. Am început sî țipîm și să fugim din acea cameră. Am fugit până în cameara 3 unde ne-am oprit să înțelegem ce se întâmplase cu cei doi colegi. Aici se pare că a fost un loc de tortură pe vremea comuniștilor. Însă eu nu credeam asta și cum vorbeam noi între noi, dintr-o data se aude iar acel râs și brusc ni se sting la toți lanternele. I-am întrebat dacă fece vreunul vreo farsă, însă ei cu glasuri speriate au zis că nu. Atunci am ieșit afară și cânele care ne-a urmărit pe noi era mort in fața peșterii.Nici până azi nu am înțeles  ce a fost sau ce este acolo.

- Topic corectat de Lucas
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Pesterea bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Pesterea bantuita   Pesterea bantuita I_icon_minitimeSam Mar 07, 2015 8:19 pm

Începem cu greșelile gramaticale/de exprimare/punctuație, etc.
sa luat
Corect: s-a luat*

ceva obisnuit am intrat in prima camera care era cat de cat luminata insa noi am vrut aventura si ne-am adancit tot mai mult ajungand in a 4 -a camere de odata se aude un glas de copil care radea am crezut toti ca vrem sa ne speriem insa nu a fost asa groaza deabea incepea dupa cateva secunde de la acel ras un aer rece lam simtit in ceafa nu am spus nimic insa cainele a inceput sa latre si brusc sa oprit am luminat fiecare parte a camerei insa nici urma de el am crezut ca e iesit afara
Virgulă înainte de însă. Punct după a4-a cameră.
Ah da și aici ai scris a4-a camere, cred că voiai să scrii cameră.
Continuăm, virgulă înainte de însă nu a fost..

deabea
Corect: De abia*
Nu am mai văzut pe undeva, scris ca tine..poate n-am sesizat eu, dar nu cred c-am mai văzut.

lam
Corect: l-am*

Ai fi putut scrie: Am simțit un aer rece în ceafă.
Așa ar fi sunat mult mai ok.

Virgulă înainte de însă
Punct după el.

Am zis hai si in ultima camera sa vedem ce e acolo insa noi ce credeam ca e ultima camera era doar intrarea intr-un loc graznic lumind cu lanterna am gasit urme de sange vechi am inceput sa tipam si sa iesim din acea camera am fugit pana in cameara 3 si neam oprit sa intelegem ce se intampla cei doi colegi ai zis ca aici a fost un loc de tortura pe vrema comunistilor insa eu nu am crezut si cum vorbeam noi intre noi dintr-o data se aude iar acel ras si brusc ni se sting la toti lanternele iam intrebat daca fece vrunu vro farsa insa ei cu in glas speriat au zis ca nu atunci am iesit afara si cinele care nea urmarit pe noi era mort in fata pesteri nici pana azi nu am inteles ce a fost sau ce este acolo.

Nu ai ilustrat vorbirea directă. Corect este Am zis ,, Hai și în ultima cameră să vedem ce este acolo.''
După ce ai scrie asta, următoarea propoziție ar fi trebuit să înceapă așa: Noi credeam că în ultima cameră era intrarea într-un loc groaznic.
Ai scris și groaznic greșit.
După aceea, începi următoarea propoziție așa: Luminân cu laterna am găsit urme vechi de sânge.
Altă propoziție: Am început să țipăm și am ieșit din acea cameră
Altă propoziție: Am fugit până în camera 3 și ne-am oprit să înțelegem ce se întâmpla cu cei doi colegi.
Ok, eu până aici am reușit să înțeleg povestea. După asta am înțeles doar anumite secvențe. Povestea are multe greșeli, și vorbirea directă nu este reliefată.
Ai făcut propoziții kilometrice, ceea ce nu este ok. Arată foarte urât.

Primul paragraf al poveștii a avut propoziții foarte bune. Chiar a fost în regulă la început. Însă de la începutul poveștii au început frazele care erau cam jumătate din poveste.

Ai grijă data viitoare!
Baftă!
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Pesterea bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Pesterea bantuita   Pesterea bantuita I_icon_minitimeDum Mar 08, 2015 8:16 am

Actiunea se petrece cam repede, dar ideea, nu stiu ce sa zic,scuze dar nu exista nota mai mare de 10. Nota 10 atunci
Sus In jos
Nelphim
Incepator
Incepator
Nelphim

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 06/12/2014

Pesterea bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Pesterea bantuita   Pesterea bantuita I_icon_minitimeMier Mar 11, 2015 11:10 pm

cum zice si DJMinerX actiune se petrece cam repede. dand asta la o parte punctul culminant nu este pronuntat! sau cel putin asa mi se pare mie! iar intriga si expozitiune nu sunt legate! adica daca as pleca de la scoala sunt destul de sigur ca nu m-as duce intr-o pestera + ca in ca trebuie sa fi fost ziua afara . de ce ai pleca ziua intr-o pestera!
puteai sa zici astfel ne am decis ca pe la 10 noaptea sa exploram pestera care din legendele urbane pare a fi bantuita! scuze ca ma bag intr-o poveste si la fel ca nu am pus majuscula dupa punct
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Pesterea bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Pesterea bantuita   Pesterea bantuita I_icon_minitimeLun Apr 06, 2015 7:15 pm

Deci eu zic mereu ce e bine .Deci poveste simplista , ineresanta si frumoasa .Puteai sa folosesti unii termeni pentru a lega actiunile in rest :SL:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pesterea bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Pesterea bantuita   Pesterea bantuita I_icon_minitime

Sus In jos
 
Pesterea bantuita
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Clasa bantuita
» Cabana bantuita.
» Cabana bantuita
» Casa bantuita
» Casa bantuita

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: