Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Criminal la datorie I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Criminal la datorie I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Criminal la datorie I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Criminal la datorie I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Criminal la datorie I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Criminal la datorie I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Criminal la datorie I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Criminal la datorie I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Criminal la datorie I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Criminal la datorie I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Criminal la datorie I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Criminal la datorie I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Criminal la datorie I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Criminal la datorie I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Criminal la datorie I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Criminal la datorie I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Criminal la datorie I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Criminal la datorie I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Criminal la datorie I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Criminal la datorie I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Criminal la datorie

In jos 
AutorMesaj
MrDunh1ll
Veteran
Veteran
MrDunh1ll

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 266
Data de inscriere : 20/04/2014
Varsta : 23
Localizare : cumpar golf 4

Criminal la datorie Empty
MesajSubiect: Criminal la datorie   Criminal la datorie I_icon_minitimeJoi Feb 26, 2015 4:14 pm

Stăteam pe un scaun de lemn privindu-mi victimele. "Cât am fost bun cu voi ați închis ochii, dar acum că sunt un psihopat o să va tai pleoapele să nu se mai repete", am citat eu. Fetele stăteau pe jos legate, privindu-mă speriate.
-Acum, am început eu, o să trageți la sorți pe care o chinui și pe care le voi ucide rapid, un glonț în cap! Am spus eu amuzat. Deci care se oferă? Nimeni? Bun, am să aleg eu.
Am luat pistolul de pe masă și m-am apropriat de ele. Care părea că merita să fie torturată? Am ales-o pe cea mai aranjată. Pe cea cu nişte buze roşii foarte mari, ce părea a fi botox. Hm, mai mult ca sigur. O artificială cu un caracter mizerabil, îmbrăcată în roz şi cu fustă mini. De ce am ales-o? Pentru că urăsc pițipoancele. Am ridicat pistolul și după douã focuri căzuseră două dintre ele. Urma să mă distrez. Îmi amintesc și în ziua de azi țipătul ei de durere în momentul în care o scalpasem. Sângele curgea șiroaie, țeasta ei însângerată reflecta lumina lumânarii.
-Vai dragă, îți plăcea părul tau? Am apus eu doar să îi fac in ciudă. Dar nu raspunse așa că am hotărât să o pedepsesc. Și ce pedeapsă ar fi mai bună decât tăierea buzelor? Ochii ei scăldați în lacrimi cereau îndurare iar eu, ca un pacifist ce eram, am decis sa o ucid repede. Un glonț in cap. Un foc de armă! Sunetul tubului de metal căzând pe podea și geamătul ei exasperat îmi mângâiau urechea.


¤Topic corectat de Adda.¤
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Criminal la datorie Empty
MesajSubiect: Re: Criminal la datorie   Criminal la datorie I_icon_minitimeVin Feb 27, 2015 9:25 am

"Cât am fost bună cu voi ați închis ochii, dar acum că sunt o psihopată o să va tai pleoapele să nu se mai repete"
un glonț in cap!am spus eu amuzat
Până la urmă protagonistul este de sex feminin sau masculin?În acel citat persoana este la feminin, iar în vorbirea indirectă este la masculin.
Boon,am să aleg eu.
Se pune spațiu după virgulă și nu mai scrie boon, nu vei vedea povești ca ,,Tristeți de sucub''; ,,Damnare'' sau ,,Blestemul Focului'' să aibă replici în care unul dintre personaje să zică Boon.
-Țin să menționez că acele tilturi sunt cărți citite de mine, nu se află pe alt forum cu povești și nici pe acest site-

Am ales-o pe cea mai aranjată și cochetã,de ce? Pentru că urăsc pițipoancele.
Dacă o fată/femeie se aranjează și se îngrijește pentru a arăta mai bine, asta nu înseamnă că este pițipoancă.

Urma să mă distrez bine.
Poate greșesc, dar parcă nu sună frumos să zici că te distrezi bine, mi se pare a fi un pleonasm că dacă te distrezi automat te vei simții bine..mna.

vai dragă,îți plăcea părul tau? am apus eu
Replica unui personaj trebuie începută cu literă mare și de asemenea nu înțeleg de ce atunci când pui o replică nu o bagi între ghilimele..mi se pare că arată urât dacă pur și simplu o arunci acolo în monologul ăla, fără să dai vreun alt semn înafară de vorbirea indirectă, că este o replică.

Tema poveștii, păi mi se pare scoasă din seriale ca ,,Minți Criminale'' sau ,,NCIS'', e bine că-mi plac serialele astea, deci îmi place și tema poveștii.
Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Criminal la datorie Empty
MesajSubiect: Re: Criminal la datorie   Criminal la datorie I_icon_minitimeDum Mar 01, 2015 11:21 pm

- Specific de la inceputul mesajului ca este doar parerea mea si insist sa o specific,poate cineva sustine la fel -

Am înțeles că sunt povești horror,bun.Multora le place sa se sperie nițel.Dar de la povesti care te sperie am ajuns la povesti care descriu placerea oamenilor sadici?
Eu cred ca numai cineva care ar avea o minte sadica ar putea crea felul acesta de povesti.Daca ma contraziceti cititi povestea si mai ales pasajele in care descrie placerea de a chinui suflete nevinovate.Aceasta este boala psihica.
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Criminal la datorie Empty
MesajSubiect: Re: Criminal la datorie   Criminal la datorie I_icon_minitimeLun Apr 13, 2015 12:39 pm

Vezi ca ai un dezacord ! ai zis ca esti buna cu ei si apoi mai incolo ai zis ca am fost amuzat
corect e amuzata pentru ca e logic ca esti!
continua e buna compunerea Very Happy
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Criminal la datorie Empty
MesajSubiect: Re: Criminal la datorie   Criminal la datorie I_icon_minitimeMar Apr 21, 2015 4:42 pm

Povestea mi-a placut 70%, chiar daca nu inteleg daca erai baiat sau fata.
Sus In jos
~~Șorii~~♥
Expert
Expert
~~Șorii~~♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 145
Data de inscriere : 02/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Unde Demonii Dorm

Criminal la datorie Empty
MesajSubiect: Re: Criminal la datorie   Criminal la datorie I_icon_minitimeMar Iun 09, 2015 5:42 pm

Mi.a placut 100% povestea,havem un talent aici :3
Sus In jos
Continut sponsorizat





Criminal la datorie Empty
MesajSubiect: Re: Criminal la datorie   Criminal la datorie I_icon_minitime

Sus In jos
 
Criminal la datorie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» criminal necunoscut
» ~Povestea unui criminal~
» Jurnalul unui Criminal~
» Jurnalul unui criminal

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: