Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Lacrimi de tristete I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Lacrimi de tristete

In jos 
AutorMesaj
Jane>.<
Expert
Expert
Jane>.<

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 104
Data de inscriere : 02/07/2014
Varsta : 24
Localizare : In iad dorm pe foc

Lacrimi de tristete Empty
MesajSubiect: Lacrimi de tristete   Lacrimi de tristete I_icon_minitimeJoi Feb 12, 2015 8:57 pm

.
                                                              Lacrimi de tistrete

    Stateam intinsa pe podeaua rece din baie, deja nu mai simteam frigul nici ca tot corpul imi este amortit si inceteaza sa mai miste. Tot ce simteam erau lacrimile... cum se scurgeau adanc pe obraji mei o data rosii si inbujorati. Urasc sa ma simt asa, neajutorata, rece, dar ce urasc cel mai tare este ca doar o persoana ma face sa ma simt asa de prea mult timp, iar eu nu pot face nimic decat sa il iubesc de fiecare data tot mai mult.
     Cine a spus ca o femeie are nevoie de o iubire care sa o consume probabil nu a intalnit persoana potrivita. Eu pe de alta parte... am intalnit persoana care ma consuma prea mult, scoate din mine lacrimi pe care credeam ca le-am pierdut de mult. Imi rupe inima, dar o repara cu o singura privire, ma face sa ma simt rece, dar si vie. Il iubesc atat de tare. Pe cat il urasc.
Am incercat sa ma ridic de jos, sprijinindu-ma de usa, pana cand stateam cu adevarat in picioare. Am apasat pe clanta, fara putere si am pasit in camera. Imi vad telefonul aruncat pe pat vibrand o data scurt. Ma apropii usor de pat si apuc telefonul cu mana stanga. Citesc inca cu lacrimi in ochi mesajul ce tocmai il primisem 'Vin la tine!' .
    Inima imi inghetase pentru a nu stiu cata oara pe ziua de azi, lacrimile incetasera intr-un final sa mai curga, singurul lucru care imi mai scapa era un suspin lung asortat cu un zambet ce imi apare cu fiecare lucru ce are legatura de el. Mi-am dus mainile la ochi pentru a-mi sterge ultimele lacrimi ce imi parasisera ochii si m-am ridicat de pe pat cu mai multa incredere de data asta. Nu vreau sa fac ca ultima data... chiar nu vreau, nu stiu cum face, dar mereu se termina asa cum vrea el. M-am dus din nou in baie, doar ca de data asta nu m-am dus pentru a imi varsa lacrimile acolo. Am dat drumul la cada si am intrat in ea pentru a imi spala corpul de doate lacrimile ce le-am varsat cu mai putin de jumatate de ora in urma. Apa fierbinte imi repara corpul ca prin magie, acum nu ma simteam rece, ma simteam plina de viata gata pentru orice imi iese in cale, mai putin pentru el. Am luat burete de pe marginea cazii si am pus pe el gelul meu de dus preferat, cu aroma de cafea. M-am clatit si am iesit din cada infasurand bine prosopul in jurul meu.

    Am auzit soneria de la usa asa ca m-am imbracat repede si am deschis-o. L-am vazut imbracat asa cum o face mereu: o camasa si nelipsitii lui blugi. L-am scanat din priviri de jos in sus, chiar cand l-am privit in ochi, tot corpul a ramas nemiscat, iar mintea mea s-a eliberat de tot ce am avut in gand sa fac, din instinct am inchis usa dupa ce el a intrat, fara sa vreau piciparele m-au condus spre el. Pur si simplu tot corpul actiona fara ca eu sa gandesc ceva inainte. Ma priveste putin iar eu simt ca pamantul mi se scurge de sub picioare facand sa para o vesnicie. Sunt insa adusa la realitate de vocea sa divina, cum imi place mie sa ii spun.
- Esti patetica. Imi spune el si izbugneste intr-un ras haotic, ce ma face sa ma simt ultimul om de pe pamant.
- Si atunci ce cauti aici? Raspunsul meu nu intarzie sa apara, as vrea insa sa ma fi gandit inainte sa scot un suntet ce ar putea insemna urmatoarele mele ore de lacrimi amare.
Il vad privindu-ma putin mirat de reactia mea, nu il condamn, si eu am avut aceeasi reactie.
- Sti ca pot veni oricand vreau, iar nu ai cum sa impiedici asta. Spune si se apropie de mine. As fi vrut sa il contrazic, dar cum a zis el, nu o pot face.
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Lacrimi de tristete Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi de tristete   Lacrimi de tristete I_icon_minitimeJoi Feb 12, 2015 9:08 pm

Heei, Jane.

Pentru început îmi place ideea, ai grijă la unele greșeli de exprimare. Am văzut și două,trei de tastare,dar în rest e ok.
Totuși n-am priceput care e faza ”horro” în poveste,sper s-o aflu pe parcurs.

Pa,pa.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Lacrimi de tristete Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi de tristete   Lacrimi de tristete I_icon_minitimeJoi Feb 12, 2015 10:36 pm

Cred că sunt mai oarbă de felul meu,dar nu am prea văzut greșeli de exprimare,am remarcat doar o greșeală de tastare,oricum îmi place ideea și mi se pare genial felul în care descrii. Aștept next evident Laughing
Sus In jos
AlexReborn
Veteran
Veteran
AlexReborn

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 12/09/2014
Varsta : 24
Localizare : salaj

Lacrimi de tristete Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi de tristete   Lacrimi de tristete I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 12:20 pm

Este frumoasa dar tot timpul spui lacrima,lacrima,lacrima nu suna bne de atatea ori sau te-as sfatui a nu faci asta de fiecare ori sa sai cateva randuri si sa spui lacrima lacrima stiu ca nu e bine sa te grabesti dar hai ca imi vine si mie o lacrima Very Happy in fine Next
Sus In jos
Andrada.
Expert
Expert
Andrada.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 127
Data de inscriere : 31/12/2014
Varsta : 22
Localizare : Smooch's planet.

Lacrimi de tristete Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi de tristete   Lacrimi de tristete I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 10:59 pm

E foarte bine. Am vazut doar o greseala: "piciparele" in loc de "picioarele". Whoever,astept next.
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Lacrimi de tristete Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi de tristete   Lacrimi de tristete I_icon_minitimeDum Feb 15, 2015 12:36 am

Imi place mult ideea povesti tale, ma fascineaza (Imi plac povestile cu o tema trista). Ti-au fost spuse greselile, eu nu mai repet.
Succes in continuare !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lacrimi de tristete Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi de tristete   Lacrimi de tristete I_icon_minitime

Sus In jos
 
Lacrimi de tristete
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lacrimi de tristete - Personaje
» Printre lacrimi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: