Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Creepy stories - vol. 2

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 15, 2014 9:21 pm

3: Poveşti

Salutări. Mă numesc Jason. Sunt un tip obişnuit ce adoră foarte mult poveştile de groază.
Majoritatea timpului liber mi-l petreceam stând pe un site sau forum care era plin de asemenea poveşti. Locul acela era plin de oameni talentaţi ce compuneau poveşti extraordinare. Însă, printre toţi acei oameni, era un utilizator care avea tot felul de lucrări foarte deranjante, stocate într-un singur topic. Le-am citit pe toate. Erau oribile şi dezgustătoare. Erau poveşti în care unii oameni ajungeau sa mănânce persoane dragi sau când unii copii aveau vieţi de toată jena şi mai târziu aflau că sunt fantome sau că sunt îngropaţi de vii. Alte povesti erau cu tipi care îşi lăsau copiii sub supravegherea unui clown, iar acel clown omora toţi pruncii, şi într-un final, şi pe protagonişti. Erau o grămadă de porcarii. Chiar dacă erau comentate pozitiv de ceilalţi utilizatori, eu le consideram nebunii. De fiecare dată lăsam comentarii negative, dar acestea erau imediat şterse. Într-un final, i-am aflat email-ul acelui utilizator, trimiţându-i la scurt timp un mesaj lung şi urât. Răspunsul pe care l-am primit a fost un text scurt:


"Aşteaptă următoarea poveste. O să te lase ca şi mort Wink"
.
"Pff ... ce caracter poate avea .." mi-am spus eu, imediat după citirea mesajului.
După câteva zile, a apărut şi noua poveste. În aceasta, era vorba despre un tip care stătea pe calculator, făcându-şi treburile personale. După ceva timp, auzi trei bătăi în uşă, dând un ţipăt groaznic. Deschise uşa, văzând o fată cu o rochie albă plină de sânge. Aceasta îl rugă pe tip să stea la el, pentru a se feri de cel care i-a vânat familia. Acel puşti o lăsă să intre. Cu coada ochiului, văzu cum fata fugise în baie, deschizând duşul pentru a se spăla, după care închise uşa. Fata stătea în genunchi plângând. Într-un final, se transformă într-o dihanie, măcelărindu-l pe băiat.
Fiind foarte deranjat de această poveste, m-am dus la secţiunea de comentarii, pentru a-i reproşa din nou ceva urât. Înainte să termin de scris mesajul, m-am oprit... am auzit trei bătăi în uşă, urmate de un ţipăt ...


★ Topic corectat de Dandelion
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Dec 16, 2014 10:20 am

Genial! Astept urmatoarea poveste. :bounce:
Sus In jos
Moka
Incepator
Incepator
Moka

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 23
Data de inscriere : 05/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Sub pat...

Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Dec 16, 2014 5:25 pm

Imi plac mult povestile tale si felul tau de a scrie.Succes in continuare.Sunt o fana Very Happy

Sus In jos
OxygenX
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
OxygenX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 385
Data de inscriere : 31/05/2014
Varsta : 21
Localizare : In my friend's dead body

Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 18, 2014 12:13 pm

Merci ca m-ai ascultat sa faci povestea 3,acum vreau sa faci poveste 4 si 5 cat mai repede posibil!

P.S.Daca ai skype,mi-l scrii si mie la un MP?Plzz chiar vreau sa vb cu tn pe el!
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 04, 2015 3:49 pm

4: „Naivă”

Nimic ciudat. Doar o conversaţie video pe skype între mine şi o prietenă cunoscută pe un site de socializare. Discuţiile erau cam plictisitoare, având în vedere orele de facultate, serialele TV şi sănătatea. Aparent, ei îi plăceau tipii mai golani şi periculoşi, ceea ce eu şi eram, aşa că dorea să fim mai mult decât prieteni. În orice caz, discuţia noastră a luat o turnătură mai sângeroasă, îndată ce trei tipi cu măşti de diavol şi lanţuri cu pentagrame la gât au dat buzna la ea în cameră, trântind-o la pământ şi lovind-o cu bâte. Singurul lucru care îl mai vedeam era doar roşul sângelui ei care sărise pe cameră, dar în câteva secunde fusese şters cu degetul de către unul dintre tipi. El se uită la mine în timp ce ceilalţi doi încă o mai băteau pe fată. Cu un mic rânjet, i-am zis tipului care stătea în faţa camerei:
-Bună treabă.. Să o aduceţi până la ora 00:00 vie, dacă se poate..
-Imediat! răspunse tipul.
Camera se bruiase şi nu mai puteam vedea nimic. Dintr-o dată, am început sa aud ţipete, dar nu erau ţipetele fetei. Erau ţipete de oameni în toată firea.
-Ce naiba fac ăştia?! mi-am zis eu.
Camera îşi revenise. În acel moment, i-am putut vedea pe cei trei tipi cum zburau prin cameră şi se izbeau violent de pereţi, lăsând în urmă pete mari de sânge şi fâşii de piele. Am intrat în panică. Asta nu trebuia să se întâmple. În câteva minute, camera fetei se umpluse cu măruntaie, iar fata se ridică plutind de pe podea. Puteam auzi mai multe voci care veneau din calculator. Cu toate acestea, ele nu erau din calculator, ci din spatele meu. Nu am putut să-mi dau seama ce erau cu acele voci, pentru că în următoarea secunda, creierii mi-au fost împrăştiaţi pe monitor..


★ Topic corectat de Dandelion
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Feb 05, 2015 10:06 am

Ce pot sa spun?? A fost o poveste super!! O astept pe urmatoarea!!
Sus In jos
OxygenX
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
OxygenX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 385
Data de inscriere : 31/05/2014
Varsta : 21
Localizare : In my friend's dead body

Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Feb 05, 2015 10:10 am

Nooo,deci n-am ce comenta,decat ca a fost AWESOME povestea!!!
Sus In jos
AlexReborn
Veteran
Veteran
AlexReborn

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 12/09/2014
Varsta : 24
Localizare : salaj

Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 07, 2015 3:06 pm

Tare abia astept urmatorea poveste
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 15, 2015 10:56 am

Povestile sunt frumoase, interesante.
Dar nu cred ca aici este locul potrivit pentru acest topic. Adica la categoria "Povesti de Groaza" se posteaza o poveste pe mai multe capitole, iar aici sunt multe povesti diferite, cu cate un capitol. Eu cred ca topicul trebui mutat la "Povesti de Groaza - Scurte", parerea mea.
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 15, 2015 11:37 am

Poveștile nu întrec 25 de rânduri ,așa că volumele vor fi mutate la ”Povești de groază - Scurte”
Sus In jos
Continut sponsorizat





Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Creepy stories - vol. 2
Sus 
Pagina 2 din 2
 Subiecte similare
-
» CREEPY STORIES...
» The Walkers - Five Stories
» Short Horror Stories
» Povestea lui Mereana Mordegard Glesgorv
» CREEPY COMICS, GROAPA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: